Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácsot szeretnék kérni... fórum

Tanácsot szeretnék kérni... (beszélgetős fórum)


23. ani001 (válaszként erre: 22. - Cooltim)
2010. okt. 14. 14:36
Mi is úgy szoktuk villany fel, ölünkbe vesszük és halkan megnyugtatjuk.Kicsit babusgatjuk és utána visszarakjuk.
22. cooltim (válaszként erre: 20. - Ani001)
2010. okt. 14. 13:55
Hát, nem tudom. Erre már én is gondoltam, hogy azóta azzal álmodik. Hát, most azt fogom megpróbálni, hogy éjjel, ha felsír, akkor "észhez térítem", villany fel stb.
21. cooltim (válaszként erre: 19. - Tütter)
2010. okt. 14. 13:54
Köszönöm nagyon!!! :-)
20. ani001
2010. okt. 14. 13:26

Mondjuk az is lehet,h annyira megijedt a vihartól, h azóta azzal álmodik. Nálunk is van mikor éjszaka rosszat álmodik és sírva kel fel. Olyankor megvigasztaljuk. Aztán szépen visszaalszik.

Egyébként nekem amikor a szobámban szörny van korszaka kezdődött, pont a védőnő tanácsolta,h ne vezetgessem a szobába és ne nézzek be vele a szekrényekbe,mert akkor ő azt fogja hinni, hogy van ott szörny, csak anyának nem jön elő.

19. Tütter (válaszként erre: 18. - Cooltim)
2010. okt. 14. 12:47
Remélem valami segíteni fog. Az a legrosszabb, ha nem tudjuk magunkat kipihenni, mert akkor csak ingerlékenyek vagyunk, és mi magunk is hisztibe kezdünk. Persze a saját magunk módján :) Sok sikert kívánok! (és aludd ki magad, ha délben elalszik :))
18. cooltim (válaszként erre: 17. - Tütter)
2010. okt. 14. 12:44
Igazad van, erre nem is gondoltam...
2010. okt. 14. 12:41
Tudom, hogy szörnyen hangzik, de ha éjjel nekiáll üvölteni, és látod, hogy ez hiszti, és nem tudsz vele mit kezdeni, vidd ki a fürdőszobába és mosd meg az arcát hideg vízzel. Lenyugszik, és újra tárgyalóképes lesz! Egyszer megmosod, később elég megkérdezni, hogy mossuk meg az arcodat? Van amikor nincs más lehetőség, muszáj kizökkenteni. :(
2010. okt. 14. 12:38
Egyébként pl. az elalvással nincs gond. Szépen leteszem, befordul és pár perc alatt elalszik a Drágám. Aztán éjjel üvölt...
15. cooltim (válaszként erre: 13. - Tütter)
2010. okt. 14. 12:38

Igen, én is hasonlókra gondoltam... De sokszor annyira belelovallja magát a hisztibe, hogy se lát, se hall! ... :-(

Azt hiszem ez a kategória fog most már következni, amikor ilyen dolgokhoz kell folyamodnunk majd. Köszönöm!

14. cooltim (válaszként erre: 11. - Ani001)
2010. okt. 14. 12:36
Köszönöm, kedves vagy!
2010. okt. 14. 12:35

LEfekvés előtt járjátok körbe a szobáját. Nézzzetek be a szekrényekbe, húzd le a redőnyét. ÉS mond el neki minden esetben, hogy ez az ő szobája, ITT VELE SEMMI ROSSZ NEM TÖRTÉNHET. Nem eshet bántódása. Egyébként is milyen szerencsés, hogy saját szobája van, ti ketten osztoztok egy szobán :D Nyugtasd meg elalvás előtt. Ő már okos, megérti minden szavadat.

Ha éjjel sir és átmész hozzá szintén kapcsolj villanyt, nyugtasd meg, hoy semmi baj nincs. Csak rosszat álmodott, hessegessétek el együtt a rossz álmokat, és kacagjátok ki őket, hogy elhussantak messzire, és már többet vissza nem térnek. Ha mégsem hagyja magát, és köztetek alszik el, ha elaludt, vidd vissza az ágyába.

2010. okt. 14. 12:25
Ők még annyira kicsik. Nem tudják megmondani, hogy mi a bajuk. Lizinek reggel adtam egy adag fájdalomcsillapítót, hátha elnyomja egy kicsit, de semmi. Itt van mellettem és mint egy őrült úgy viselkedik. Megpróbáltam letenni az ágyába aludni, de nem tudott.
11. ani001 (válaszként erre: 9. - Cooltim)
2010. okt. 14. 12:21
Hát akkor sok türelmet és kitartást tudok én csak kívánni nektek:)
2010. okt. 14. 12:20
Nálunk apa fekszik belül, én középen, Lizi meg a szélén, de nem tud leesni. Köztünk nem lehet, mert apa nyugtalanul alszik és rugdos éjjel. Pedig úgy aludna már vele. Lizi mindig hozzám bújik közben és irigyel.
2010. okt. 14. 12:00

Sajna nem tudjuk megoldani, hogy az ágya átkerüljön a mi ágyunk mellé, vagy a mi szobánkba.

Biztosan valami oka van annak, hogy ilyen éjszakáink vannak. Igazából eddig még csak pár éjjel volt, amit átaludt, szóval nem az zavar, hogy nem tudom átaludni az éjszakákat. Hanem az, hogy üvölt, sír, toporzékol, üti a fejét a kiságyba mérgébe stb.

Sajnos nekem van egy pajzsmirigy betegségem is, ami eléggé rossz hangulattal, türelmetlenséggel és feszültséggel jár. Így nehezen tolerálom a dolgokat. Valamelyik éjjel már kirohantam a fürdőbe és aláálltam hideg zuhany alá. Addig apa aludt a gyerekkel az ágyban. Egyszerűen azt éreztem, hogy megőrülök. :-(

Persze, nem vagyok egyedül ezzel a problémával, sőt! éppen ezért kértem tanácsot.

8. ani001 (válaszként erre: 7. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 11:53

:D

Volt olyan is mikor szegény apának taposta éjjel a gigáját,ő meg szegény arra ébredt, h nem kap levegőt:D Azért amikor nálunk külön ágyba ment, hiába van velünk egy szobában, olyan furi volt.Első este apával kihúzódtunk az ágy szélére a megszokás:) De jobb így,h nem nyomorgunk az ágyon:D

7. nyunya4 (válaszként erre: 5. - Ani001)
2010. okt. 14. 11:50
hihi.. nálunk is igy szokott lenni , van mikor arra ébredtem hogy a fejemen a lába én meg mozdulni se bírok ...
2010. okt. 14. 11:49

szia!


idővel minden rendeződik, meglátod 1-2 év múlva nem is fog eszedbe jutni ez a gond, én kb a lányom 3 éves koráig küszködtem alvási gondokkal. Lehet hogy most ugrik egyet a fejlődésben és arra reagál rosszul , vagy jön a foga, vagy a hasa fáj, bármi lehet. Légy türelemmel, javulni fog a helyzet, sajna vannak ilyen időszakok.

5. ani001 (válaszként erre: 3. - 1175d140d7)
2010. okt. 14. 11:48
Fú ez a keresztbe alvás a legrosszabb, mi a párommal nem vagyunk kis darabok, az ágy 160 cm széles és mikor a 92-93 cm-es gyerek keresztbe feküdt, volt,hogy le kellett mennem az ágy végébe aludni.:D
4. ani001 (válaszként erre: 2. - Ani001)
2010. okt. 14. 11:46
Elírtam bocsi, szal beszokott az ágyunkba:D
2010. okt. 14. 11:46

Lizi pocakfájós volt, akkor velünk aludt. Most, hogy jön a foga ismét. 2 percenként fel kellett hozzá kelnem és meguntam. Éjjel kétszer eszik. 22-én lesz 6 hónapos. Amikor elmúlt a hasfájás minden zokszó nélkül aludt a kiságyban. Most is nappal ott alszik kétszer fél órát és este is alszik ott egy keveset, aztán jön a sírdogálás, forgolódás.

Nekünk 3 személyes ágyunk van, de a lányom szeret keresztben aludni és nekünk kettőnknek csak az ágy másik fele jut.

Nekünk sem jó így, de amint kibújik az összes fogacskája ismét az ágyában fog aludni és sehol máshol.

Éjjel szinte semmit nem aludtam és most olyan vagyok, mint a mosott sz@r.


Ezzel nem csak te vagy egyedül. A gyerekek könnyen megszokják a jót. Vagyis nem csak a gyerekek.

2. ani001 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2010. okt. 14. 11:45

Szia!


Az én lányom jan.-ban lesz három éves. Tavaly kórházban voltunk egy pár napot, és utána ő is így viselkedett. Sajnos nálunk is beszokott az ágyába. Ha átvittem sírt és mondta, h szörnyeteg van a szobájában és nem alszik ott. Most már elértük azt,h mi behoztuk a heverőjét ide a szobánkba és legalább külön ágyon alszik, mert egy évig köztünk aludt. Remélem,ha oviba jár majd akkor visszaszokik ő is a saját szobájába. Én jó tanácsot igazából nem tudok adni. Szerintem próbáljátok meg,h behozzátok az ágyát és először is külön ágyba szoktatni. :)

2010. okt. 14. 11:40

15 hónapos kislányom teljesen megváltozott... Borzasztó aktív és mozgékony kislányom van. Imádom. Sajnos az elmúlt egy hónapban az éjszakáink katasztrófálisak. Múlt hónapban nyaralni voltunk és ott kétszer velünk aludt, mert vihar volt és félt nagyon. Azelőtt sosem aludt köztünk. Itthon szépen a saját ágyában aludt, minden probléma nélkül. Azóta minden éjjel felsír, üvölt torka szakadtából addig, amíg át nem visszük magunkhoz. Köztünk pár perc kínlódás után elalszik. Ezt azonban nem szeretném már. Nagyon nehezen férünk így el hárman, mire reggel felébredünk zsibbad mindenhol és a derekam leszakad. Nem tudjuk megoldani, hogy a kiságyát a kiságyát mink mellé tegyük. Nem is szeretném. Azt szeretném, ha vissza tudnám szoktatni - mindenképpen kméletesen - a saját szobácskájába, a saját kiságyába. Csak nem tudom hogyan kezdjem el ezt...

Ha éjjel megetetem valamivel jobb a helyzet, könnyebben elalszik, de ezt is szeretném már befejezni, hogy éjjel eszik még...

Tudom, hogy megoszlanak a vélemények a gyermekek hol alvásáról, nekem erről határozott álláspontom van, miszerint a gyermeknek a saját ágyikójában a helye!!! Ezt most megszegtem és nagyon fáradt, ingerült és ideges vagyok az elmúlt 1-2 hétben. Egyszerűen kialvatlanok vagyunk mindannyian... Előre is köszönöm a segítséget! Üdv!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook