Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tanácsot kérek! fórum

Tanácsot kérek! (beszélgetős fórum)


1 2
34. jkiacz (válaszként erre: 26. - Bubbaboo)
2009. febr. 20. 12:03

Szió!


Szimpatikus volt amit leírtál!

Érdeklődnék,hogy mennyi idő alatt ment le a súlyfölösleg ha volt azzal hogy vacsorára csak fehérje alapú ételeket ettél?

Azért kérdezem,mert én tavaly csináltam ilyet és 2 hónap alatt 8 kiló ment le.

Létezhet szerited?

Várom a tapasztalatodat.

2007. júl. 19. 16:13

Most olvastam a neten, hogy a zöld teából napi három bögrével igyunk, a főétkezések előtt. Ha marad a normál kaja, havi 1-2 kg fogyás lehet.

Nos, bizonyos koron felül nem is baj, ha az ember nem fogy le hirtelen. (Hacsak nincs elég pénze, hogy a bőrét felvarrassa.)

32. 0565efa6e6 (válaszként erre: 31. - 7130b15964)
2007. ápr. 3. 16:00
Nem kezd erjedni, az erjedés ennél sokkal hosszabb időt vesz (venne) igénybe.
31. 7130b15964 (válaszként erre: 30. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 2. 22:00
Nem az a baj, hogy hízlal, ha mással összeeszed a gyümölcsöt, hanem az, hogy erjedni kezd és az alkoholra hasonló hatást vált ki (savasít). Míg, ha önmagában fogysztod, akkor lúgosít.
2007. ápr. 2. 20:53
"Gyümölcsöt (bármit), de CSAK ÉHGYOMORRA! nagyon fontos, egyél. Ha más étellel együtt vagy utána eszed, akkor hízlal csak." - ezt hol olvastad? Meg tudod indokolni?
29. 0565efa6e6 (válaszként erre: 26. - Bubbaboo)
2007. ápr. 2. 20:52
A túlzott energiabevitel hizlal, nem a szénhidrát, nem a liszt, nem a zsír, nem a vaj, de nem is a margarin. És még sorolhatnám.
28. 0565efa6e6 (válaszként erre: 27. - Maya61)
2007. ápr. 2. 20:51
Konzultálj a kezelőorvosoddal mindenképp!
27. maya61
2006. dec. 23. 16:27

Göbös alulműködő golyvám van.Ilyen betegségben szemvedők is próbálkozhatnak a * diétával?

A diétában jódaqua fogyasztása szerepel, melynek leírásában ez kizáró tényező.

26. Bubbaboo (válaszként erre: 25. - Jurák Józsefné)
2006. dec. 16. 11:58

Kedves Zsena!

Gyümölcsöt (bármit), de CSAK ÉHGYOMORRA! nagyon fontos, egyél. Ha más étellel együtt vagy utána eszed, akkor hízlal csak.

A tányérod felét mindig a zöldség foglalja el! A burgonya itt most nem számít annak, hanem szénhidrátnak. Próbáld meg, hogy nem eszel egyszerre fehérjét (pl.húst) és szénhidrátot.Könnyű gyors emésztés és jó közérzet a jutalom!


Ehetsz néha nyugodtan szénhidrátot, de fehér helyett a barna rizst válsszd, (lehet már kapni előgőzölt változatban is, ha dinsztelsz alá egy kis hagymát, bele leveskocka, só, bors, babér, végén petrezselyem, meg lehet magázni, finom!)kifliből is a kornspitz v. a teljes kiőrlésű mehet nyugodtan! Lassan bomlik le és nem hízlal! ;-) A főzelékeket is be lehet habarni, rántani teljes őrlésű liszttel! Lenmagpelyhet szerezz be, ha tudsz, nagyon jó az emésztésnek és nem engedi a cukrokat felszívódni!


Este maradj a fehérjéknél, salátával, párolt v.sült zöldségekkel, levesek, stb. Válts teljesen életmódot és akkor lassan, de biztosan és örökre! eltűnnek rólad a +kilók! :-)))


A SÓ megköti a vizet a sejtjeidben, nehezítve a fogyást, jódozott tengeri sót használj és csak minimálisat! Ennek a veséid fognak a legjobban örülni :-))

Ja és nem a zsír hízlal, hanem a fehér liszt és a cukor! De ezt már biztos kened-vágod :-)


Nagyon kitartónak tűnsz, de ha néhanapján édesre vágysz, bekaphatsz 1-2 kocka diabetikus csokit, vagy Norbi féle túró rudit, nyugodtan! (a pudingját ne egyed, az vacak, tele van adalékkal..)


Kérlek, ne haragudj, ha túlságosan "osztottam itt az észt" de segíteni szeretnék, én így élek közel tíz éve (alapjaiban, persze néha beficcen egy kis pizza, ez-az). Sosem voltak súlyproblémáim, az egészségem miatt teszem, de bejön. Most nagy pocakom van, már a 8. hónapot kezdjük a kislányommal, de csak a hasam nőtt meg alaposan, na meg a melleim...Az optimális 12 kg körül fog megállni, úgy tűnik a hízásom, most 8-nál tartok, és irtó jókat eszem!


KÍVÁNOK NEKED NAGYON SOK SIKERT ÉS BOLDOG KARÁCSONYT!!! (Szaloncukor is van norbis! :-))

2006. júl. 4. 19:39

Igazándiból egy 1200-1300 kalóriás menüről lenne szó,amiben már kapnék szénhidrátot is,ennék végre rizset, tésztát,kiflit- 3 hete semmi ilyesmit nem vettem magamhoz.A dokimnak említettem, rábólintott.

Hétfőn megyek a pajzsra, lehet,h csak kedden nyitok az új menüvel,meglátom milyen állapotban leszek.

24. bige
2006. júl. 4. 19:32
jézusom! befolyásolni:-)))
23. bige (válaszként erre: 15. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 4. 19:32
anyagcseregyorsító befojásolni fogja a pajzsmirigyedet! ha gond van, akor mindenképpen az orvos tudtával/beleegyezésével szedd.
2006. júl. 4. 19:06

Köszi szépen!

A jövő héten megyek a pajzsmirigyre, majd az erdményről beszámolok.

21. notredame (válaszként erre: 15. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 4. 02:28

sziasztok, a zold tearol en azt tudom, hogy csak napi ket cseszevel lehet inni - en reggel ehgyomorra, meg este lefekves elott iszom. Nem szabad sokat inni belole.

nem kellene izesiteni sem, mert elvesziti a hato erejet, de ha vegkepp nem tudod meginni, inkabb mezzel izesitsd, s lassan fokozatosan ezt is csokkentheted, s meglatod maris minden edesites nelkul iszod. En a edesitoket nem hasznalom, mert tobb gondot okoznak a szervezetnek mint jot. S csak az izlabainkat csapjak be.

A kajaval kapcsolatban nalam is ez tortenik, vegre raszanom magam, hogy habacsolok magamnak dietas kajat, s az asztalnal mindenkinek az kell. Azt meg nem mondhatom a gyerekemnek ebbol nem ehetsz. Hanyszor bele sem kostoltam abba amit csinaltam, csak nyeltem nagyokat! De ha mindenkinek azt csinalnam " csak nem gondolod, hogy mi ezt megesszuk?" ordogi kor!!!

szamolj be, a vizsgalatokrol, hogy nincs semmi baj!!!

20. 4726e582cf (válaszként erre: 19. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 3. 19:59

Azért publikus a mérlegelő, hogy megnézze, aki kíváncsi rá :).


Az a szerencse, hogy nem kell igazán kitartás, legalább is nekem sem az Atkins-hez sem a 90 naposhoz. Ettől tetszik az egész. Egyszerűen tényleg el kell fogadnod, hogy nincs sanyargatás, vagy ez nem az! Hanem egészséges életmód és máris felfogja az agyad, hogy így jó neki :). És máris nincs kényszer :)).


Ismerős. Megcsinálok egy jó nagy adag gombás, paradicsomos tésztát, hogy következő ch napomon is legyen, erre mi történik? Kedves Családom nekiáll és megeszi valamelyik az egész maradékot, így 4 nap múlva ismét állhatok neki megint főzni. Kééész, ilyenek ezek :)), szoktam mondani, pláne a húgomnak, akit felbosszant a sikerem, mert véknyabbra fogytam, mint ő: "vigyázz fogyókúrás, még a végén lefogysz tőle!" Erre megkapom, hogy az életkedvét is elveszem. Aztán példálozom, hogy azért nem szörnyű ez a fogyi. Mellesleg ő az Atkins-szel fogyott le 10 kg-ot, de vissza is ette, sőt, ahogy elnézem már túlette (pláne, ha vékonyabb vagyok nála)...

19. Jurák Józsefné (válaszként erre: 18. - 4726e582cf)
2006. júl. 3. 19:55

Ez már önmagában is nagyszerű! Megnéztem a mérlegelődet( bocsi) és le a kalappal, van kitartásod!

Csapongok össze+vissza a kül. fogyileírások között, és a 90 naposra találtam szintén ételfutárt( ó, én lustaság)és ha már kiadok/nék annyi pénzt érte, 100%, hogy be is tartanám, ez is egy jó módszer.:)))))A nyári szünet tartogat még számomra annyi mindent, csak nehogy elsodorjon az ár...

Bírom a srácaimat, van kajájuk rendesen, de azért ha elkezdem nyammogni az én fogyisomat, tuti, hogy kell nekik is belőle.:)))

18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 3. 19:42

Tényleg remélem, hogy ha van gond is, akkor hamar megoldódik. De persze az lenne a legjobb, ha nem lenne gond!!


Nem emlékeztem, hogy mióta csinálom a diétát, de most megnéztem. Március 22-e óta, azaz több, mint 90 napja. De úgy döntöttem, hogy nem hagyom abba, mivel semmi rossz mellékhatása nincs a fogyinak és most 90 nap pihenőt nem engedhetek meg magamnak, mert ismerem a pihenőimet... Zabálás, zabálás, zabálás. Nah és annak mi a következménye? Hízás, hízás, hízás. Na azt már nem! Majd, ha már elértem azt a súlyt, amit szeretnék, akkor áttérek a párom étrendjére, sok rost, hús, és mégtöbb rost. :).

2006. júl. 3. 18:33

Okés, veszek holnap, ha többen is isszák ,akkor csak jó lehet.Én már száműztem egy hónapja a cukrot, csak ízesítővel iszom a kávémat is.

Kaptam kerimtől pont egy testkontrollos könyvet,ma lehet,hogy végigolvasom.( ő anyumnak a nővére, neki ki kellett venni a golyváját évekkel ezelőtt,azóta normál súllyal bír, amúgy sok női családtagnál ez miatt volt túlsúly.)

Most lényeg, hogy a dokim megnyugtatott, hogy nincs nagy gond, reméljük a jövő heti labor is ezt mutatja majd.

Fawkesgirl, te mióta csinálod amúgy a 90 naposat?

16. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 3. 18:23

Szia!


Remélem hamar meg tudják oldani a bajt!!


Hát nemtom, a 90 napost mindig újra lehet kezdeni, szerintem.

Mi lenne ha a testkontrollt csinálnád? Azt annyira meg sem kéne szakítani, csak odafigyelni, hogy mit mivel eszel. :)


Zöld tea: lehet szerintem ízesíteni, édesítő szerrel. De én agyonvágom citrommal is, mert nekem a tea az citromos, cukros (édesítős)... akárki akármit mond :)))). Komolyra fordítva, szerintem lehet ízesíteni tetszés szerint. Kóstold meg üresen, ha nem ok, akkor tegyél édesítőt bele, ha így sem, akkor citromot is. Vagy amivel általában isszátok a teát.

2006. júl. 3. 18:13

Sziasztok, most jöttem haza a dokimtól.Soron kívül jövő hétfőn megcsinálják a pajzsmirigy vizsgálatomat. A dokimnak ez volt a panaszáradat után az első diagnózis, hogy bekavart a pajzsmirigyem-azért vagyok így felfújva, az ödéma is erre jel.Adott teljes labort is, a jövő héten mindent megcsinálok, nem kell kórházba mennem( kopp-kopp-kopp).Mondtam, h harmadik hete 900-azom naponta, azt mondja, hogy ő óránként eszik annyit.:)A jövő héten nem diétázom, majd az azt követő héten egy zsírégető, anyagcseregyorsítót szeretnék, azt csak egy hétig.A gyógynövényes barnamoszatos -zelleres étrendkiegészítőmet/vízhajtómat is alaposan megnézte, azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem továbbra is.Szemezek a 90 napossal, de nagyon, még nem tudom, h két hét múlva belefogjak-e. Utána nyaralni megyünk, mi van akkor, ha megszakad/megszakítom a 90 naposat-már ha egyáltalán elkezdem? Erre tud vki referálni?

Notredame, a hétre a harmadik szériás, s egyben utolsó szénhidrátszegény 900 kalóriás menüt választottam egy ételfutár cégtől.Milyen gyakran iszol zöld teát?lehet, vagy kell valamivel ízesíteni?Adott gyógyszernek minősülő vízhajtót a dokim, káliummal együtt javasolta, de még nem kezdtem el szedni,még 'átrágom'. Látjátok én egy eléggé hezitálós banya vagyok, dehát bikának születtem.:)

2006. júl. 3. 06:27
a labammal nekem is gondok vannak, de eddig a zold tea nekem megoldotta a kerdest. Remelem mindenrendben lesz nalad. MIlyen menut valasztottal vegul is a hetre?
2006. júl. 2. 22:47

Köszi Fawkesgirl!A gatya tényleg reggeltől jókedvre derített. Van egy másik is, de azt csak jövő héten merem felvenni...Bízom még a menümben, tök jókat olvastam a hétre, ja azt nem írtam, h szénhidrátszegényen élek .Megettem ma vacsira egy kevés rakott tésztát, mert csábított az illata rendesen,( hétvégén nem kell 9oo-azni, bár nem érdemes bűnözni) de olyan rosszul lettem, hogy ittam rá egy liter vizet, mert majdnem kijött belőlem. Utoljára az akupunktúra ideje alatt volt undorom a 'tömör' kajától,-mármint utána- az akkori dokinőnek mondtam is, azt mondta,h ez normális reakció kúra alatt, bár az anorexesekre jellemző.Na, rám mindent lehet mondani, csak azt nem , h anorexiában szenvednék.:)

Holnap megyek a dokimhoz, mert már a kánikulának annyi, mégsem megy le az ödémám, meg adja áldását vmelyik további fogyimhoz.A *t meg a 90 naposat fogom felvázolni, aztán majd együtt dűlőre jutunk.Kérek beutalót az endokrinológiára, ha nem ad magától, mert sanda a gyanúm, h a pajzsmirigyem is okozhatja a galibát.Női családtagoknál többeknél is ki kellett venni a golyvát, mindenki duci volt, majd a műtét óta normális súlyúak.

Ebben a 900-asban egyik reggelire olyan fincsi zabpehelykását kaptam idénygyümivel, h megnyaltam -a jó vizes csepp kis- ujjaimat tőle.Vettem zabpelyhet, próbáltam megcsinálni magamnak a kópiát, persze tök sz*r lett, kidobtam.

Hogy kell ehetőre csinálni a zabpehelykását?De lehet, h ezt a kérdést felteszem mindjárt tudásbázisba is.

2006. júl. 2. 22:20

Köszi Rata!

Próba-szekerce alapon jelentkeztem ma ( épp időben) a próbatesztre.Azért holnap meglátogatom a dokimat és elsírom neki ödémás bajaimat, meg felvázolom az esetleges további fogyim lehetőségét, remélem rábólint.

2006. júl. 2. 20:27

A * diétát szívesen ajánlom, egyáltalán nem nehéz róla leállni, semmit nem szedtem vissza az elmúlt 3 hétben, mióta abbahagytam. 9 nap alatt 5,7 kilót fogytam és utána még felet. Nagyon jó, könnyű csinálni, csak az első 2 nap nehéz.

Én hétfőn újrakezdem.

2006. júl. 2. 19:37

Valóban nagyon nehéz újra megindítani a fogyást 900 cal-ás diéta után, mert ez még sajnos az alapanyagcserédet sem fedezi, ami kb.1100-1300 cal testsúlytól függően persze. Szerintem mindenképpen mozognod kell, hogy az anyagcseréd ne lassuljon le, met ha tartalékra kapcsolt, mindennemű kaját vésztartalékként elraktároz, aztán tudod: yo-yo.

Nem írtad, hogy milyen diétát csináltál 3 hétig,mert ha kevés fehérjét vittél be a szervezetedbe ez is okozhatja az ödémásodást. A vízhajtókkal nagyon vigyázz, mert hosszú távon kikészít. Ha nincs magas vérnyomásod, vagy az orvos nem írta elő neked, ne szedd a vízhatót inkább vizelethajtó gyógyteákkal próbálkozz. Ne haragudj, nem akarlak bírálni, vagy okoskodni, puszta jóindulatból írom, mert értek hozzá.

9. 4726e582cf (válaszként erre: 8. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 2. 19:27

Bármelyik diétát is választod a lényeg, hogy eldöntsd, hogy diétázol és nem sanyargatásból teszed. Ott szoktak a diéták megfenekleni, hogy muszájból, kényszerből teszik az emberek. Ha megfigyeled, akkor itt, akiknek sikerük is van, azok mind eldöntötték, hogy lefogynak.


Az nem szimpatikus számodra, amit Hoxáék csinálnak? A * diéta? Lehet azt is megpróbálhatod, bár szerintem arról is nehéz leállni :(.


Vagy, ami hasonló a 90 naposhoz az a testkontroll. Ott nem kell külön napot tartanod gyümölcsnek, hatásos szintén, mint a 90 napos a szétválasztáson alapszik.

Vagy ide feltettem egy 100 éves diéta cikket, az is szétválaszt nézd meg azt is szerintem.


Gratulálok a gatyához :)). Én meg már csak nevetek, hogy anyum átszabott pár nadrágot és lötyögnek máris ramtam, holott ebben a hónapban nem volt nagy látványos fogyásom, de lehet alakulok átfele :D.

2006. júl. 2. 17:36

Köszi Fawkesgirl!Az atkinst kipróbáltam, egy napig bírtam, akkor leltem erre a honlapra. Nem vagyok nagy húsevő, ez volt a bajom vele.

Kacsingatok a 90 napos felé, csak félek, h gyüminapon azt is feladnám, mert szédelegnék. Bár látom, h közületek szépen fogynak le a 90 napos emberek, így lehet,h belekóstolok, ha más megoldás nem marad.;))))

Ma mindenhová ilyet rajzolok, mert olyan szupi, h rámjön egy tök jó gatya, amit 3 hónapja vettem!

7. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - 4726e582cf)
2006. júl. 2. 13:50

Itt a topik címe, ahova fel tudod vinni a szer nevét:


Milyen étrendkiegészítőktől, "fogyasztó" készítményektől óvakodjunk, mik használnak?

6. 4726e582cf (válaszként erre: 5. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 2. 13:37

Uh, szerintem írd csak le annak a szernek a nevét, van valahol itt egy topik, ahova ezeket lehet írni, nehogy valaki más is megvegye, vagy ha már megvette, akkor beszedje!


Az Atkins diétának vízhajtó hatása van, de nagyon jó ötlet a zöldség párolva / nyersen hússal is. Szeirntem szépen elkezdheted a kcal emelést, tehát 900 kcal után 950 kcal mondjuk egy hétig (bár nem vagyok dietetikus, csak így gondolom), majd következő héten még feljebb. Addig a szintig, amit úgy ítélsz meg, hogy a napi mozgásod és az életviteled megenged.

Persze, ha fogyni akarsz, akkor 1700 kcal (ülő munka, semmi mozgás, azaz ennyi kell egy ülő munkát és mozgást nem végző embernek naponta) alatt kell maradnod. Én 90 naposozom és 1000 kcalt viszek be naponta, a gyümi nap elviselhető, de nekem inkább lénap némi gyümölccsel típusúak azok a napok, mert nem vagyok valami nagy gyümölcsevő.


Atkins diétát csak megmelítettem, mert ott pl a zsírnak is nagy szerepe van, de lehet nálad az nem jó ötlet. Így szerintem tényleg a fent említett zöldség / hús marad.

Tészta, krumpli, kenyér nem javasolt továbbra sem.

Lényeg, hogy úgy válogasd össze a zöldségeket és a húst, hogy a napi megfelelő rost bevitel elegendő legyen a szervezetednek. Készülök egy cikkel a megfelelő rost fogyasztásról. Kevés még az anyagom, de a magyar emberek elhízását (az amerikaiakét is) a kevés rost elfogyasztása okozza. Azt hiszem napi minimum 26-30 g-ot kell fogyasztani. Segíti az emésztésrt, és egyéb élettani hatásai is vannak. Szóval erre ügyelj, hogy rost legyen elegendő. :).

A párom rengeteget eszik és vékony :)), de persze főként rostban gazdag, zsírban szegény ételeket, így ez nem csoda, és mégis van ereje a mindennapokhoz, edz is mellette, és mégsem hízik. Pedig néha elcsodálkozom, hogy ha én ennyit ennék, akkor valószínű gurulnék. DE nagyon számít, hogy sok rostot visz be a szervezetébe.


Kérdezz bátran, hátha tudom a megfejtést :)).

2006. júl. 2. 10:23

Notredame,ettem már 3 éve 600 kal-t, amikor akupunktúrára jártam, bírtam is, de csak a tűk segítségével- az volt a legjobb/legeredményesebb fogyim eddig.Most nem tudok eljárni a kezelésekre, sajna, így magamnak kell kitalálni vmi 'emberit'.Hoxa, igazad van,és nem is bírnám a 90 naposat, mert nem tudok csak gyümin lenni egy napig. Szedek étrendkiegészítőt(tisztán gyümikből áll, semm szintetikus; a pajzsmirigyemre főleg)és nagyon jól bírom a 900 kalóriát, elég bőven a kaja( egy ételfutár cég hozza).A lábam, kezem, karom viszont annyira vizes egy márciusi kúra( átveréses kapszula, a nevét nem írom ide, h senkit ne sértsek vele, lényeg ,h sok helyen mostanság sláger én meg jót szívtam vele...) eredményeként, h két hónapja vízhajtót szedek, ami eddig segített is, de a 2 hete tartó kánikulában még óriásibb lettem, tiszta ödéma mindenem, Jövő héten megyek is a dokihoz, mert a melóhelyemen mutattam a védőnőnek, aki szerint ez nem a hőségtől van/volt, talán belgyógyászati probléma.Remélem nem fektetnek kórházba, mert attól nagyon félek,de ha muszáj akkor persze meygek.Két hónapja, mikor jelentkezett a víz ,akkor laborra küldtek, minden eremény jó lett.Remélem csak a súly cipelése okozza.

Lehet, h a diétát úgy folytatom, h továbbra sem eszem tésztát, kenyeret, húst is csak zöldség körettel.Ha van még vmi ötletetek,- please- írjátok meg, mert azokból mazsolázva, hátha rátalálok a megoldásra. Köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook