Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tályog feltárás utáni kötözés fórum

Tályog feltárás utáni kötözés (beszélgetős fórum)


2017. jan. 14. 05:22

Ne kötözd rá, külsőleges oldat!

Seböblítésre is higítani kell.

2017. jan. 13. 22:54

Sziasztok

Ma voltam kötözésen látszik hogy ápoló csinálta, már mikor hazaértem kieesett a gép.

Viszket a seb, ami gondolom azt jelenti hogy gyógyul.

Váladék már nincs.

A kérdésem, van "jodosept" oldatom, tehetek én ezt géz lapra és kötözzem rá a sebre, vagy nem fontos?

2017. jan. 11. 00:08
Már arra gondolok hogy bakterium hasonló nem fog bejutni?
2017. jan. 11. 00:08
Kiesett a nyillasból a géz. Ez nagy baj? Csak egyszerűen kihullott ahogy mentem. Félig volt véres. Nem lesz belőle gond holnap du.ig?
2017. jan. 10. 17:34

köszönöm.

Remélem jó útra fordulok.


A "nagy dolog" végzését Ti hogy oldottátok meg?

elég közel van a nyilláshoz nem merek wc-zni pedig már kellene lassan...tegnap is vissza tartottam.

2017. jan. 10. 17:27

Örülök, hogy jól mentek a dolgok!

További gyógyulást!

2017. jan. 10. 16:27

Írtam

----


azért az elég durván hangzott a doki szájából most hogy: "ez elég csúnyán néz ki".

Illetve azt mondta olyan 1,5 cm x 2 cm (széles) 5 cm mély üreg van. Hol tud ott lenni befelé 5 cm? hely sincs már szinte neki. Elég rémisztő

16. Hné80 (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 10. 14:13
Hová valósi vagy?
2017. jan. 10. 13:27

Sziasztok

Megvolt az első kötözés cserém. Most egy másik orvoshoz kerültem, akinek elmondtam tegnap milyen nehezen viseltem a beavatkozást és én szeretnék érzéstelenítőt kérni legalább a környékére ahova tudunk adni. Közölte velem rendben van megnézi, de nehez elzsibbasztani egy üreget, illetve hogy az injekcio is kicsit fájdalmas lesz de ha szeretném akkor ad. És adott három helyre ami annyira nem is volt vészes. Maga a kötéscsere sem fájt közel nem volt olyan rossz mint a tegnapi nap, mondhatni még csak meg sem izzadtam:))) alig ereztem hogy matatna bennem.

Természetesen elkértem az orvos számát. A tehetem hozzá fogok járni kötés cserére. Látjátok sok múlik az orvoson is. Remélem alapos munkat is vegzett.

Szoval igenis kerjetek maskor ti is injekciot mert hasznal es nem kell feleslegesen kinlodni.

2017. jan. 10. 06:34

Vannak helyek, ahol ilyen esetekben hyperolos vizet fecskendezve a kötésre áztatják le azt.

Kérdezd meg, nem lehetne-e úgy.

A további sebkezelés már nem fájhat annyira, mert picit már gyogyulnia kellett.

Jobbulást kívánok!

2017. jan. 10. 06:25

Szia!

Nekem pont egy éve volt hasonló élményem. Farcsontomon volt egy hatalmas tályogom. A feltárás nekem nem volt vészes,gerincérzéstelenítéssel csinálták. Közben vígan elbeszélgettünk. Ejszaka is jól voltam,persze zavart az a nagy kötés,de nem voltak nagy fájdalmaim. Aztán a kötéscsere,na arra tényleg készülj fel... a csőkihúzással kezdték és én abban a pillanatban elájultam. Mondjuk felkészülni sem volt esélyem. A gézzel együtt lekapta azt is. Varrat nekem sem volt,de többször kellett itthon átkötni. Az sem egy leányálom... :-(

Nem riogatni akarlak,de tényleg jobb,ha felkészülsz! S érzéstelenítőt nem tud adni,m be van ragasztva. Ahogy azt leszedi,kitépi a sebből már minek meg hova adjon. Tényleg nem lehet megoldani...

Átéltem,valós tapasztalaraim vannak a témában! Kitartás és gyors gyógyulás!

12. timycat (válaszként erre: 11. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 9. 23:39

Az altatásnak sokkal nagyobb a kockázata mint hogy minden ilyen miatt altassanak. Bódítás meg gondolom kevés :S


A gézcsere az tényleg kemény lesz, de ki kell bírni! Ügyesen!


Nekem a lábszáramnál nyitottak fel háromszor ilyen tályogszerűséget, érzéstelenítő nélkül, nem volt kellemes de ki kell bírni!

2017. jan. 9. 22:44
természetesen be volt gyulladva mikor feltárták. Tudom hogy ezért fájt ennyire. De akkor holnap is így lesz, és nem értem mai világunkban miért nem lehet kicsit humánusabban megoldani (amit tudom hogy lehet) csak nem találok rá alkalmas kórházt.
2017. jan. 9. 22:39

Nem, nézzétek, ez úgy volt hogy pénteken erőteljesen romlott az állapotom 39 fok láz levertség erőtlenség.

párhuzamosan elkaptam valami "nátha" félét is, melkasi fájdalom, torok gyulladás, száraz mély köhögés ...erre voltam péntkeen a dokinál. AKkor írt fel gyógyszert, már az nap este éreztem hogy valami nem oké ott lent, durvul. Bíztam benne hogy elmúlik, szombaton már lázam volt és szarul voltam egész nap. Vasárnap már folyamatosan fájt akár hogy feküdtem, állni alig tudtam.

Hétfőn próbáltam valami magán klinikát keresni debrecenben vagy nyíregyházán, de semmit nem találtam. Ha tudtok légyszíves jelezzétek.

Szóval ma voltam az SZTKs rendelésen ambulancián, ahol kaptam lidokain injekciót, és feltárta az orvos. Nekem nagyon fájt, hajszál volt hogy nem ájultam el. Nem is maga a vágás, hanem mikor benne turkált és tisztította. Iszonyat volt az egész...

De mondta is, ha most ennyire fájt akkor készüljek fel lelkileg hogy mégroszabb lesz holnap, mikor újra átfertőtlenítik kötözik a sebet. Na ezt nem nagyon akarnám érzéstelenítő nélkül, mert tuti hogy elájulok kiindulva a mai napból. De azt mondta nekem az orvos, nem tudja hova adni, mert most a tályog peremébe adta az injekciót állítólag most pedig már nem tudja hova adni. Nem értem én, környékére nem lehet adni, nem használna?

Rövid altatásban benne lennék, csak nem tudom itt hajdu szabolcs megyében hol végeznek ilyet, és egyáltalán vállalnák e már így, hogy nem ott tárták fel. De azt max megkérdezném. Szó nincs varatszedésről...nyitva hagyta a sebet és talán egy csövet is tett bele..

9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 9. 22:12

Nem úgy van, hogy maga a tályog feltárása volt inkább a fájdalmas és nem a varratszedés?

Nekem anyajegy műtétem volt. Ott is adtak a műtét előtt érzéstelenítőt, de a varratszedésnél már nem. Kicsit kellemetlen volt, de nem fájt.

8. Regin_a (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 9. 21:07

Azért nem húznak begyulladt fogat, mert nincs hova adni az érzéstelenitőt

Ugyanaz lehet esetedben is

De azon csodáxom, hogy varratszedéskor érzéstelenitő? Bár érzékeny helyen van

7. levarosbukta (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 9. 20:57
Pedig igaza van. Ha be van gyulladva nem hat az érzéstelenítő. Nem tudsz elmenni maszekban valahova a további kezelésekre? Jobb helyeken a kezelést rövid altatásban csinálják, hogy ne érezze a beteg a kezelés alatt a fájdalmat.
6. 4e4f212a4d (válaszként erre: 4. - Kattyus)
2017. jan. 9. 18:53
Azért nem mind1...szerintem
2017. jan. 9. 18:52
Sztks orvostol mit varunk... de tenyleg senki nem kapott még erzestelenitőt kotozesnel?
4. kattyus (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 9. 18:33
Tapasztalat alapján mondom, akár ad, akár sem, ugyanúgy fog fájni. A gyulladás végett nem hat rendesen az érzéstelenítő.
3. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 9. 18:25
Ilyet szerintem nem csinálhat meg, ez nem létezik.
2017. jan. 9. 18:03
még annyit hogy a végbélnyillásomtól 1 cm re volt..
2017. jan. 9. 18:02

Sziasztok


Ma voltam egy 3 napos begyulladt tályog feltárásán. Én lidokainos injeciót kaptam, de valami kegyetlen fájdalmas volt. ordítottam...könny majdnem ájulás minden volt. ...életem egyik legrosszabb élménye.

És az orvos elszomorított, mert azt mondta ha ez így fájt, akkor holnap készüljek lelkileg, mert nem fogok kapni érzéstelenítőt, úgy lesz varat cserém. Hiába kértem, azt mondta nem ad, mivel nem tudja hova adni. ????? ez igaz, nem lehet kérni érzéstelenítőt? meg nem tudja hova adni...ezt nem igazán értem. Így is nagyon fájt a nélkül meg el fogok ájulni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook