Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Talp felsértése fórum

Talp felsértése (beszélgetős fórum)


19. Dóri_123 (válaszként erre: 18. - Perzsacica)
2020. szept. 8. 09:35
Ne haragudj, most láttam csak! Igen, meg, mindenkinek köszi a tippeket.
2020. júl. 6. 09:06
Meggyógyult?
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Alessandro)
2020. jún. 30. 12:55

Persze, viszont nagyon rég megvan, mert vigyázok a tisztaságára: mindig csak kiöntök belőle, nem érintem a flakont a gézhez.

Egy litert vettem, akkor nagyon nehezen, de sebész szakorvos ajánlására a férjem sebének kezelésére, talán tíz éve, és már ajándékoztam is el belőle vagy 2 decinyit. Lassan kezd fogytán lenni.

Jó tudni, hogy cukorbeteg bácsi lábszárfekélye is meggyógyult vele.

Legközelebb kisebb kiszerelést fogok venni azért.

16. Alessandro (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. jún. 30. 12:45

Természetesen azonnal kell fertőtleníteni a sebet. Ebben egyetértünk.

Ismered a mondást: "Kinek milyen kalapja van, olyannal köszön."

Azért a te fertőtlenítőszered 2 ezer forint körüli árát össze sem lehet hasonlítani a hidrogén peroxid pár száz forintos árával.

15. Guruljka (válaszként erre: 12. - Alessandro)
2020. jún. 30. 12:01

Nekem jó az Octenisept is, én azt tartok itthon.

Általában sem tartok az elfertőződéstől, de fertőtlenítás után végképp nem.

Viszont fertőtleníteni a sérüléskor kell. Később már csak mélyebb sebeket kellene fertőtleníteni, a bőrsebeket a kenegetés csak ismét feláztatja. Azok jobban gyógyulnak, ha békénhagyjuk, lehetőleg szárazon és kötés alatt.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Perzsacica)
2020. jún. 30. 11:55

Tegnap este óta amennyit gyógyult és száradt, én nem áztatnám fel kamillával.

Az amúgy sem sokat ér, pláne amióta termesztik a kamillát.

13. perzsacica (válaszként erre: 1. - Dóri_123)
2020. jún. 30. 10:58
Este 10 perces langyos, kamillás lábáztatás. Utána Betadin és sebtapasz. Ha nem lesz pörkös akkor a Balatonba nem szabad belemenni vele, később is elfertőződhet. A lábon könnyebben lehet fertőzést kapni, mint a kézen. Nem kell azért nagyon félni csak jobb óvatosnak lenni. Egy eü -snek azért megmutatnám.
12. Alessandro (válaszként erre: 1. - Dóri_123)
2020. jún. 30. 10:50
A hidrogén peroxid az egyik legrégibb és legolcsóbb fertőtlenítőszer. Ha azzal leápoltad, akkor nem kell félned az elfertőződéstől. Nálunk mindig van itthon.
11. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Dóri_123)
2020. jún. 30. 10:49

Semmi bajod nem lesz. Én gyerekkoromban a sátorcövekbe léptem bele, sötétbe. Megvan mind a két lábam. :)

De olyan is volt, hogy fenyőfa faragás közben kis túlzással kettémetszettem a hüvelykujjam. Ügyeletes doki épp betegnél volt, az ápolónő csak szorító kötést tett rá. Semmi komoly gondom nem lett.

10. Dóri_123 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. jún. 30. 10:28
Köszi!!! Hoztam be gézt, akkor veszek leukoplastot és azzal ragasztom a széleit.
2020. jún. 30. 10:07

Viszont legalább éjszakára gézzel kösd be, mert a tapaszok "kiszívják", nem gyógyul alatta rendesen.

Én nappalra is sebhintőport, pár réteg vékony gézt tennék rá, és a szélein rögzíteném ragtapasszal. Szellőzzön, amennyire lehet.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Dóri_123)
2020. jún. 30. 10:05
Előfordul néha, hogy nem lehet éppen rendesen kitisztítani egy sérülést. Kár ezen aggódnod.
7. Dóri_123 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. jún. 30. 09:32

Nem ígérem, hogy nem fogok még kérdezősködni... :D Igazából az elfertőződéstől tartok, hogy nem lett rendesen kitisztítva. De tényleg csak egy bőrsérülés, úgyhogy próbálom befejezni a túlaggódást :)

Köszii mindenkinek!

6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Dóri_123)
2020. jún. 30. 09:16
Hát persze, megsérült a talpad. De mivel csak bőrsérülés, ezt se parázd túl. Napról napra jobb lesz, meglátod. És ne áztasd ki, csak hadd gyógyuljon be a bőr.
5. Dóri_123 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2020. jún. 30. 09:07

Bízom benne, hogy túlparázom!!!

Neeem, nem tenger, Balaton :)

4. Dóri_123 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. jún. 30. 09:05
Köszönöm. Akkor sebtapaszt marad, este pedig mosás és betadine. Igen, tudom, hogy alap, jó mérges is voltam magamra... Akkor az "normális", hogy nem tudok ráállni rendesen?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dóri_123)
2020. jún. 30. 08:53

Túlparázod.

Tengerhez mentek?

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Dóri_123)
2020. jún. 30. 08:52

Mi a csudának kenegeted mindenfélével? Hagyd gyógyulni. Nem kell a bőrt leszedni.

Tartsd rajta a kötést, ne piszkáld. Majd este fürdéskor úgyis leveszed, majd utána cseréld a kötést.

És legyen otthon fertőtlenítő, az alap dolog.

2020. jún. 30. 08:45

Sziasztok,

Tegnap ahogy mentem le a lépcsőn kicsit megszédültem, és a korlátot tartó beton sarkába beleléptem. Jól felsértette a a talpam, vérzett nagyon, és feljött a bőr. A vérzést timsóval elállítottuk, a bőrt "visszahajtottam", letapasztottam, és hazamentem. Otthon később langyos vízzel megmostam, estére jégzselét tettem rá, de eléggé fájt. Sajnos nem volt otthon semmilyen fertőtlenítőm, így csak most reggel tudtam a munkahelyemen bekenni betadinnal, majd újra visszaragasztottam. Bicegek, nem tudok ráállni rendesen. Le kellene szednem róla a bőrt? Félek, hogy baci ment alá, bár tényleg azonnal leragasztottam... Nem mertem erősen mosni tegnap, mert fájt de most attól félek, hogy nem lett kitisztítva megfelelően... De remélem csak túlparázom :)

Érdemes venni rá hidrogén peroxidot és sebösszehúzó tapaszt? Hétfőn megyünk nyaralni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook