Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Talán jobb lesz még egyszer? fórum

Talán jobb lesz még egyszer? (beszélgetős fórum)


11. Sirga
2023. ápr. 23. 08:48
Apu 7 éve ment el. Az első hónapokban szinte vártam, hogy megjelenik a lépcső tetején. Mára - azt hiszem - feldolgoztam. Megnehezíti a dolgom, hogy szeretem a Gyilkos elmék sorozatot, imádom Aaron Hutchner figuráját - viszont a színész kiköpött apám. Az első években, ha feltűnt a képernyőn, sírva fakadtam. :/ Sokszor még most is könnybe lábad a szemem, ha meglátom.
10. Baba_rózsa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 22. 23:09

Lesz :)

Lassan,lassan de enyhülni fog a fájdalom, bár azt hiszem az űr amit maguk után hagynak sosem múlik el.



18 éves voltam, amikor anyum elment...most lassan 50 leszek, de még mindig rengetegszer itt van a gondolataiban: vajon mit szólna egyes dolgaimhoz, a gyerekeimhez.

Akárhányszor palacsintát készítek mindig eszembe jut, ahogy 9 évesen maga mellé állított, s az első átfordított palacsintámnak hogy örült :)))

9. Sütikee (válaszként erre: 8. - Burrit0)
2023. ápr. 22. 22:11
A első mondatodra reagálnék. Lehet, hogy lesz másik fájdalom, sőt biztos, de ennél nagyobb fájdalom nincs, hogy elveszítettem az édesanyám!
8. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 22. 21:49

"Az ido mindent megold. Ha mas nem, majd lesz masik fajdalom." Ezt a kozeli nagyi mondta.

Nalunk furcsa modon nem is volt mindenkinek volt temetese, egyik nagyanyamnak, egy nagynenemnek. Egy ongyilkos baratomnak a temetesere nem hivtak meg, amire utolag azt mondtak, "bocs"; egy masikra csak rokonokat hivtak, az egyiknel nem tudtak a cimem/telszamom... Es aldom a sorsort, gyulolom a temeteseket. A dedi temetesen is inkabb kilogtam azzal, hogy vigyaztam a kisgyerekekre otthon.


En az egyik agon a ded- es nagymamam szuletesnapjan gyertyat gyujtok itthon. meg mindenkepp beszelek az apammal.

A masik agon nem volt ilyen szokas. Es csak a Papa szuletesnapjat tudom, aki nem olyan regen ment el. De szerintem frissiteni kell, mert az anyamnak biztos oromet szerezne, hogy gondolok en is rajuk.

7. Bichi (válaszként erre: 6. - Sütikee)
2023. ápr. 22. 21:44
Tényleg soha nem lesz olyan, mint volt, és a 6 hét még nagyon az eleje, de a fájdalom enyhül, és nem az az általános, hogy 20 év múlva még mindig nem dolgozza fel az ember. Kitartást
2023. ápr. 22. 21:12
Anyukám hat hete aludt el örökre, és nem tudom feldolgozni. Ahogy telnek a napok, hetek, egyre rosszabb, egyre jobban várom haza. Még fel sem tudom fogni, nem hogy feldolgozni. Nagyon nehéz. Már soha semmi nem lesz olyan mint volt. 😔
2023. ápr. 22. 20:38
Apám 20 éve halt meg. A temetésen voltam, de utána 5-7 évig nem tudtam kimenni hozzá. A szülőházat sem látogattam, mert mindenütt őt láttam. Nem tudom, de azt hiszem még mai napig nem fogadtam el a halálát.
2023. ápr. 22. 19:48
Nekem édesanyám halt meg 23 évvel ezelőtt.Akkor voltam 13 éves.És nem hittem volna de enyhült a fájdalom.Talpra tudtam állni.
3. b39c721a9b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 22. 19:43
Jobb lesz idővel. Én a nagypapámmal voltam így, vele még mindig szoktam álmodni. 18 éve lesz, hogy meghalt.
2. kisj
2023. ápr. 22. 19:42

Kb 15 év után tudtam elfogadni, hogy Keresztmamám már nincs.

Apám halálát úgy a 7. évtől kezdtem feldolgozni. Már 10 éve ment el,talán már könnyebb.

2023. ápr. 22. 19:30
Immár 3 éve hogy elhunyt nagymamám. Nagyon hiányzik,ahogyan az idő telik nem azt érzem hogy enyhülne az aggodalom hanem egyre rosszabb. Eszembe jutnak az emlékek,hogy mindig velem volt,vele nőttem fel. Segített több dologban,a tanácsai. Igazából minden úgy ahogy volt. Most megfordul bennem az a gondolat talán lesz még jobb valaha úgy hogy ő nincs?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook