Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Találtam hazafelé az utcán egy tízezrest és eltettem. Nincs... fórum

Találtam hazafelé az utcán egy tízezrest és eltettem. Nincs... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

25. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Perzsacica)
2022. szept. 19. 20:59
Most ez komoly? Ugyan miért kell álszenteskedni? 😫
24. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Mimóza07)
2022. szept. 19. 20:58
Mennyi idős vagy, hogy gyerekként volt már forgalomban 10 ezres? 🤣
2022. szept. 19. 19:52
Na ma be is vásároltam belőle mindenféle nasit, ha már várandós vagyok, legalább ketten örüljünk a talált pénznek a babámmal 😄.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Perzsacica)
2022. szept. 17. 14:30
Hajléktalannak elvből sem, mert piara költik. Kaját szoktam nekik vinni, de az látszólag a többségnek nem nagyon szokott tetszeni, sőt volt aki kérdezte, hogy nem tudnék inkább pénzt adni kaja helyett? Hát nem .
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 14:29
Nem bolt közelében találtam így nyilván sehova nem tudtam volna leadni. Na meg senki tulaj neve nincs a pénzre ráírva, így ha volt közelében találtam volna és beviszem, nyilván ott se lett volna a boltosnak sem fingja róla ki hagyta el aztán gyanítom szépen zsebre is rakta volna. Így most én lettem gazdagabb ezzel a pénzzel, és tényleg nem érzem magam szarul, hogy eltettem. Aki elhagyta meg vessen magára.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Papája)
2022. szept. 17. 14:26
Így van .
19. Mimóza07 (válaszként erre: 17. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 12:23
Mondjuk szerintem 30 év nem telhetett el. :D Mióta van a 10 ezres forgalomban? Lehet nagyobb gyerek voltam mar :D
2022. szept. 17. 12:20
Mivel szinte semmi esély megtalálni, azt aki elhagyta tartsd meg nyugodtan. Ha mégis még szeretnéd köszönni az égieknek akkor legközelebb adakozz egy hajléktalannak .
2022. szept. 17. 11:39
Én utoljára gyerekként vesztettem el a pénzt, de akkor pénztárcástól. Anyam leküldött a boltba egy 10 ezressel, hónap vége volt, semmi pénzünk nem volt már, igazsag szerint csak kenyeret kellett volna vennem, de nem volt itthon kisebb pénz. Gyorsan megvettem a kenyeret, fizettem, aztan valószínű a pénztárcát meg beleraktam a kosárba, ami ott is maradt. Visszamentem azonnal ahogy észrevettem, közel lakunk a bolthoz, 5 perc se volt szerintem, kis falusi bolt, akkor még nem volt Coop meg Real, kérdezem a boltosoktól, nem találtak egy pénztárcát, nem találtak. Bejártam minden szögletet a bolt meg a hazunk kozott, minden bokor alá benéztem, és nem lett meg. Krva szar érzés volt, nem is tudtam hogy mondjam el anyamnak, aki 2 műszakban dolgozott, elmentem nagyanyamhoz, ő meg a drága jó lélek, egyből odaadta a pénzt. Ez az eset óta eltelt vagy 30 év, de én azóta mindig duplán megnézem hogy nalam van a pénztárcám ha kilépek a boltból. :) Valószínű épp ezért én meg se tartanék talált pénzt, mondjuk ez esetben nem tudom kinek lehetne leadni.
2022. szept. 17. 11:27

Aki találta, annak lehet hogy nem nagy összeg.

Aki elveszítette annak bizonyára az, legyen az egy kisnyugdíjas, vagy háziasszony, akárki.

Megtalálni a gazdáját szinte lehetetlen, így légy vele boldog.

A pénzt elveszítő pedig tanuljon meg vigyázni az értékeire.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Tien)
2022. szept. 17. 11:12

Én az ezer Ft-ot vittem vissza másnap reggel az üzletbe, este csináltam napi elszámolást... az üzletvezető hálásan köszönte. Persze, hogy hiányzott este a kasszazárásnál. Nem nagy összeg, de én is nyugodtabb voltam így.


Persze, ha nem jöttem volna rá, hogy melyik üzletben adtak rosszul vissza, akkor én sem töröm magam, de azon a napon csak ott vásároltam.

14. tien
2022. szept. 17. 11:01
Mi nagyon hülyék vagyunk ,egy pénztáros becsapta magát 20 euróval.Visszaadtuk neki.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. szept. 17. 09:36
Azért egy tízezres a mai világban sajnos nem akkora összeg, hogy bármi komoly dologra lehessen költeni. Meg hát igazából enélkül is meg tudom magamnak venni amiket szeretnék, szükségem van.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. szept. 17. 09:34
Azért egy tize
11. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 09:29

Bocsi! Nem kioktatni akartalak, hanem azt írtam le, ahogyan én kezeltem volna.

Természetesen úgy használod fel, ahogyan neked a legjobb.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - MÁRIA DOBOS)
2022. szept. 17. 09:15
Így van.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - LBO)
2022. szept. 17. 09:15
A bizti boy valószínűleg úgyis éltette volna szerintem ha odaadod neki.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 7962decf87)
2022. szept. 17. 09:14
Helyes 🙂
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2022. szept. 17. 09:14
Hát azért azt gondolom, 35 éves fejjel tudom mit csináljak ezzel a pénzzel...
2022. szept. 17. 09:04

Tavaly séta közben előttem ment egy anyuka babakocsival, mellette egy kisgyerekkel. Az anyuka zsebéből kiesett egy ötezres a szemem láttára. Felvettem és visszaadtam neki. Rendkívül hálás volt.

Ha úgy találtam volna, hogy a közelében sincs aki elvesztette én is eltettem volna lelkiismeret furdalás nélkül.

5. LBO
2022. szept. 17. 08:48
Tavaly nyáron, egy bevásárlóközpont parkolójában találtam 20 ezer forintot. Első gondolatom az volt, hogy beviszem és odaadom a biztonsági őrnek. Aztán ezt gyorsan kivertem a fejemből. Elraktam...
4. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 07:06

Nekem sem lenne bűntudatom, hisz ki-mit talál övé!!(persze ez csak egy mondás, nem mindenre vonatkozik)


Én eddig "csak" 5 ezrest találtam az utcán kora reggel, minden zokszó nélkül eltettem!🙃

3. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Törpilla)
2022. szept. 17. 07:00
Költsd olyan, egyébként valóban szükséges dologra, amit ennek hiányában nem tudtál volna megvenni.
2022. szept. 17. 05:58
Nem is kell, hogy legyen, más találja meg az is elteszi! Örülj a szerencsédnek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook