Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Találtam egy teknőst és szeretném megmutatni a lányomnak, ugye nem pusztul el amiért "fogságban" van? fórum

Találtam egy teknőst és szeretném megmutatni a lányomnak, ugye nem pusztul el amiért "fogságban" van? (tudásbázis kérdés)


14. Bodu (válaszként erre: 13. - Bf91284513)
2011. jún. 28. 18:57
:-))))
2011. jún. 28. 18:42
én már elengedtem, boldogan futott haza be a csatornába:)
12. naomi1
2011. jún. 24. 19:23
En is osszeszedtem egy teknost par eve. Tojasrakas oidoszakaban volt es helyet keresett. Meg is indult gyalog az orszaguton, es kivasalta egy kamion. En persze lattam hazavittem, mert kiderult megis tulelte. A kertben masnap astam neki kerti tavat. (nagy godor. folia ra es mocsari novenyek bele, + vettem vizforgatot. Igy a teknoc vigan elt benne. El is mehetett volna mert olyan kialaitasu volt a bejaronk de nem tette. Par evre ra egy telet nem birt ki. Min 20 fok volt heteken keresztul. :(( tavasszal a kiszaadt pancelkajat talaltuk.
11. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Kinga_so)
2011. jún. 24. 19:22
nem vagy bolond, németországban gyakori látvány a teknősöket pakoló autós csoportosulás :)
10. Borzoska3 (válaszként erre: 8. - Bf91284513)
2011. jún. 24. 18:34

Minél hamarabb engedjed szabadon egy biztonságos helyen - mert a mocsári teknős védett állat, nem szabad fogságban (otthon)tartani.

Itt a hálón találsz csomó adatot róluk, hogy mit esznek, hol laknak stb - addig is amíg vendégségben van Nálatok :)

2011. jún. 24. 10:22

Szia!


Én is azt mondom, hogy egy lavór víz és valami, hogy ki tudjon mászni szárazra- legalábbis, ha sötétzöld és sima a páncélja, valószínűleg mocsári, de a neten rá is kereshetsz, így segítséget is kaphatsz, nehogy baja legyen, s komfortosabban érezhesse magát. Így 1-2 napig nem lesz baja, de ételről továbbra is gondoskodjatok.


Sajnos mi sok elütött teknőst látunk, szerintem csak én vagyok az a bolond, aki megáll az autójával és a vándorokat átviszi a túloldalra.Ez többnyire a párzási, tojásrakási időszakban fordul elő. A gyerekeim ilyenkor mindig örülnek, hogy megmentettünk egyet. Nekünk egyébként térkép/király teknőceink vannak itthon.


A gyermek biztosan nagyon örül majd, hogy végre láthat, foghat egy igazi tekit! Sok örömet neki!

2011. jún. 24. 10:17

Nem értek a tekikhez,fogalmam sincs, hogy mocsári vagy házi. Gondolom mocsári, mivel itt ez a csatorna, vannak venne halak, kacsák, szóval sztem onnan jött.


Minden képpen vissza visszük,pontosabban átvisszük az út tuloldalára mert ott a viz:) Addig meg beteteszem lavórba, teszek bele téglát és arra rá tud mászni.


köszi a segitséget

2011. jún. 24. 10:14
Semmi baja nem lesz ettől a pár órától, néha azért locsold meg, amúgy védett állat a mocsári teknős, szóval amint lehet, tedd vissza a "helyére".
2011. jún. 24. 10:11
Ha vízi teknős, akkor ne tartsd sokáig szárazon. Kell neki víz. Egyébként nem lesz semmi baja.
2011. jún. 24. 10:10
Nem pusztul el:) Gondolom mocsári teknős, ha tovább otthon tartanád, akkor azért adj neki enni, plusz csinálj neki valami vizes helyet... (ha nincs akvárium, akkor egy lavor, vagy akármi... )
2011. jún. 24. 10:10

Szia!

Nem lesz baja,de rakd inkább egy lavor vízbe, és tegyél bele valamit,amire ki tud mászni a vízből.

2011. jún. 24. 10:09
Szia ha a teknos valakitol megszokot es amugy is hazba tartotak nem lesz baj vele nekunk is van es akvariumba el csak az a lenyeg hogy kell egy ko neki ahova kiuljon akkor nem lesz baja
2011. jún. 24. 10:08
Bocsi, tudom gyerekes a kérdés, de nem akarom bántani.Van itt a közelben egy nagy csatorna és mindig jönnek mennek a teknősök, de még sose jött be a kertbe, alányom meg mindig lesi őket keresi de sose lát egyet sem. Árnyékos helyen fűben van, tettem neki vizet salátát, paprikát és ráboritottam egy fonott kosarat, jár neki a szél nem forr alatta fel. Szabad ilyet csinálni??? Csak délutánig lenne itt, ha hazajön a lányom elsétálunk is kiengedjük a vizbe. Nem fog addig elpuszulni??? Mert nem akarom bántani, ha szerintetek nem birja ki addig sem, akkor inkább elviszem most.
2011. jún. 24. 10:06
Találtam egy teknőst az udvaron. Nem akarom kínozni, csak szeretném megmutatni a lányomnak. Ugye nem puszul el amiért "fogságban" van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook