Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Találtam egy magfélét, milyen növény a magja ez? fórum

Találtam egy magfélét, milyen növény a magja ez? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 28. 22:29

Engem nagyon emlékeztet a lenti linken található "golyókra", dukunak hívják, és egzotikus gyümölcs. Lehet, hogy azért zörög, mert kiszáradt. De nem biztos, hogy az, csak véletlenül akadtam rá.


[link]

2. t.Ili (válaszként erre: 1. - E714eda109)
2010. okt. 28. 11:00

Valószínűleg egy koszorúból eshetett ki.

A készítők szívesen használnak egzotikus országokból származó virágokat,terméseket,leveleket a díszítéshez.

2010. okt. 28. 10:39

Üdv: Mindenkinek!

Nekem is van kérdésem.

Tegnap a temetőben ahol sokféle fa él a sírgondozás közben találtam egy gömbölyű magfélét.Magnak gondolom, mert felületén kacsra utaló rész van Talán 2 cm átmérőjű, rendesen gömbölyű, sima felületű, a belsejében egy szem magféle lehet mert zörög.

Gondolom hogy valami madár, pl. varjú pottyanthatta el, mert ott néhány tíz méter távolságban nem láttam olyan fát amin teremhetett. Ha valaki felismeri, vagy tud róla akkor írja le itt nekem, vagy privátban.

Megpróbálok képet feltenni róla. A képen egy öt Forintos érne van a nagysága érzékeltetése miatt.

[link]

[link]

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook