Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Találkoztál már pszichopata/nárcisztikus emberrel? fórum

Találkoztál már pszichopata/nárcisztikus emberrel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 18:47

Nem, sztem ha egy felnőtt ember nem tud magán uralkodni, 1 hétköznapi szituációban ott sztem baj van.


A legdurvább, amit tapasztaltam, az nagyon durva káromkodás volt, és megjegyzések ellenem, ráadásul olyan szintű kapcsolatban, amibe ez pláne nem fér bele.

2021. szept. 19. 14:37

Nárcisztikusokra azt hiszem féktelen dühkitörések is jellemzőek. Volt már ilyenekkel dolgotok. Esetleg fizikailag is bántalmaztak titeket, vagy "csak" lelkileg terrorozáltak?


Vagy hogy egy pszichopata durván manipulált titeket?

29. 6097814d99 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 13:52

"Zárójelben" megjegyezném:

különbség van a 2 probléma között, amiről kérdezel.


A nárcizmus:


beképzeltség, hiúság, önhittség vagy egyszerűen az önzés személyiségvonása.

Alkalmazzák az elnevezést elitizmusra, vagy közönyösségre mások nehéz helyzete iránt.

A nárcizmus kifejezést Sigmund Freud alkotta meg a görög mitológiai alakra, Narkisszoszra utalva.

Ő egy betegesen önhitt fiatal férfi volt, aki beleszeretett saját tükörképébe.


Pszihopata:


zavarodott gondolkodású ember, aki mindenki más elpusztítására törekszik.

Nem érez megbánást, bűntudatot vagy lelkiismeret-furdalást a tettei miatt, sokszor elhárítja magáról a felelősséget mondván, az áldozata megérdemelte, amit kapott.

2021. szept. 19. 08:58
A nárcisztikust aláhúzza a helyesírás-ellenőrző. Nem inkább narcisztikus? Az interneten mindkét formában megtalálható. Ki hibázik?
27. ariana (válaszként erre: 12. - 00dfb24292)
2021. szept. 18. 21:34
Igen...és amúgy vannak a nárcisztikusak, és azok akik bizonyos nárcisztikus jellemvonásokkal rendelkeznek.
26. kannanana (válaszként erre: 20. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 18. 20:38
Ezt nagyon kiemelném: “ Egy nárcisztikus ember mellett soha nem érzed magad biztonságban, folyamatosan szorongsz, megfelelési kényszer van benned, bizalmatlan leszel mindenki iránt, megkérdőjelezed önmagad, és a végtelenségig elbizonytalanodsz. soha nem egyenesek, mindig azt mondják, amit hallani akarsz.”
2021. szept. 18. 15:38
"Barát" volt. Túl későn jöttem rá, milyen. Igen, utána sikerült lekoptatnom.
24. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 13:58

Ha így is van, azt javaslom, hogy a te oldaladdal foglalkozz, ne a szüleiddel.


Milyen problémád van abból, hogy a szüleid nárcisztikusak?

Miből gondolod, hogy azok?

Hány éves vagy, milyen élethelyzetben vagy?


A fizikai távolság az mindig segít az ilyen kapcsolatok kezelésében, illetve pszichológus, ha úgy érzed, hogy kapcsolódási problémákat okoz nálad a dolog.

23. Bless the child (válaszként erre: 12. - 00dfb24292)
2021. szept. 18. 13:37
Ez így van. Könnyen titulálunk valakit pszichopatának, úgy fogalmunk sincs a jelentéséről
2021. szept. 18. 13:36
Én szerintem ismerek egy ilyen embert. Időszakosan, de visszatérően vannak súlyos dühkitörései, nagyon durva és ezek általában legalább 15-20 percig tartanak.
2021. szept. 18. 13:31
Nagyon köszönöm a válaszokat! Mit lehet tenni akkor, ha a szülők nárcisztikusak?
2021. szept. 18. 13:29

Tudomásom szerint diagnosztizáltan egyikkel sem, bár a nárcisztikusok ált. nem is nagyon jutnak el dokikhoz, max ha végleg egyedül maradnak, mert már senki nem bírja őket elviselni. Ez elég ritkán következik be, mert nagyon megnyerőek, manipulatívak emberek, akikre a környezet általában felnéz.


Mostanában nagyon divatos ezzel dobálózni, főleg a vezetők, önzőbb emberek esetén.

De, attól, hogy vkiben van nárcisztikus hajlam, még nem feltétlenül személyiségzavaros. Ezt elég fontosnak tartom kihangsúlyozni.

Azt gondolom, hogy egy "átlag" ember nem ismer fel egy valódi nárcisztikust, csak ha már tapasztalt egy ilyen kapcsolatot.


Egy nárcisztikus ember mellett soha nem érzed magad biztonságban, folyamatosan szorongsz, megfelelési kényszer van benned, bizalmatlan leszel mindenki iránt, megkérdőjelezed önmagad, és a végtelenségig elbizonytalanodsz. soha nem egyenesek, mindig azt mondják, amit hallani akarsz. Ha vmiért megpróbálod vele megszakítani a kapcsolatot vagy ellentmondásba kerülsz vele, durva, agresszív, kontrollálatlan dühkitörései lesznek.


Vigyázni kell, hogy mikor kit és mennyire engedünk közel magunkhoz. Fontos az illető baráti/ismeretségi köre is.

Ha vki csak nagyon keveset oszt meg veled, hazudik, és a "tökéletesség látszatát" akarja kelteni benned, esetleg veled is azt érezteti, hogy ő mennyivel különb, és MÁS, mint minden ember, ott vmi gáz van...

2021. szept. 18. 11:34

Amit itt többen is említettek:

folyamatos hisztik

váratlan, de nagyon durva dühkitörések

órisái magabiztosság mutatása kifeleaz elején a csillagot is lehozza neked az égről, mindenben segít stb, aztán hirtelen nem foglalkozik veled, nem érdekeli a véleményed, gondjaid, érzéseid, problémáid

nem tud szeretni senkit, maximum azt szereti, ahogy más emberek kezelik őt

mindenben a legjobbnak akar látszani, ha ez mégsem sikerül, akkor bezárkózik, mérges és nemtörődöm lesz

ha neked van rá szükséged, de ő nem akarja rád fecsérelni az értékes idejét, akkor nem lesz ott melletted, de ha neki kellenél te, akkor elvárja, hogy ugorj és oldj meg mindent neki

tökéletesnek hiszi magát, és még a hibáit is szereti

más véleménye nem létezik, hibás, érthetetlen számára

ő mindenkinél többet tud mindenről és minden úgy van, ahogy ő gondolja

....

18. ariana
2021. szept. 18. 11:34
Megtéveszti az embereket. Nem azt mondja, amit gondol , mindig mást mond, mert a félelme az hogy kismerik. Addig kedves, amig el nem éri acélját.
2021. szept. 18. 11:17

Szörnyű személyiség. Eleinte azt mondja és teszi amit látni akarsz. Majd ha véletlenül más véleményen vagy vele, teljesen kibukik. Ha nemet mondasz dühöng vagy hisztizik. Üldöz. És addig nem hagy békén amíg bocsánatot nem kérsz vagy azt nem mondod, amit hallani akar.

Isten óvjon tőlük!!!🙏🙏

16. 00dfb24292 (válaszként erre: 14. - 00dfb24292)
2021. szept. 18. 10:33
Sokat ad a látszatra. Minimum tökéletesnek kell lenned, nehogy szégyent hozz rá.
2021. szept. 18. 10:27

Kolléganőm volt. Nagyon súlyos eset. Mindenki hátat fordított neki, még a családja is. Belerokkant.

A karma...

14. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 10:25
Azt kell tudni róla, hogy nem mondhatsz nemet semmilyen óhajára, mert dühkitöréssel reagál. Mindenki más azért él, hogy az igényeit kielégítse. Felsőbbrendűnek érzi magát, tévedhetetlen. Nem szeret senkit, a gyerekeit sem.
2021. szept. 18. 10:06

Igen, volt barát meg pár is.

Már az elején sejtettem az egyiknél, hogy valami probléma van, amásiknál kellett pár hónap.

Az egyiket sikerült lekoptatni már, a másikat kevésbé.

így éltem meg: Érzelmi hullámvasút, önértékelés összeomlása, saját magam megkérdőjelezése

12. 00dfb24292 (válaszként erre: 11. - Ariana)
2021. szept. 18. 09:36
Szerintem a pszichopatával dobálóznak könnyelműen.
11. ariana
2021. szept. 18. 09:32
Az az érzésem , hogy sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mit jelent az , hogy nárcsztikus, ezért rámondják olyanra is , aki nem az.
10. barai
2021. szept. 18. 09:00
Naponta találkozok...
2021. szept. 18. 08:46
Többel is, de szerencsére engem kerülnek, állítólag félnek tőlem. Ami nagyon helyes 🤭
8. 55Judit (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2021. szept. 18. 08:46
Megtévedtem, már korrigáltam köszi a jelzést. 🤣
7. 55Judit (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2021. szept. 18. 08:45

Jaj, bocsánat! Azt a linket másnak kellett megmutatnom. A témához illő itt van:

[link]

2021. szept. 18. 08:40
Több nárcisztikussal találkoztam. Volt egy a családban is. Nem hiszem, hogy találkoztam pszichopatával. Ők kevesen vannak.
5. Bless the child (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2021. szept. 18. 08:39
Hogy fáj a csípőjük?🤣🤣🤣
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 08:23

Nekem az új szomszédom ilyen. Sajnos lekoptatni nem tudom. Itt van, követelődzik, aggatja a körmeit. Korban az unokám lehetne.


Ha ilyen emberrel vagy kapcsolatban, folyamatos feszültséget, szorongást fogsz érezni miatta. Előbb-utóbb megbetegszel e miatt. Mérlegeld, hogy erre van-e szükséged!

2021. szept. 18. 07:50
Szerencsére nem
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 18. 07:47
Ezt kell az ilyen emberről tudni: [link]
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook