Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Takonyszerű (nagyon nyákos) kaki mitől lehet? fórum

Takonyszerű (nagyon nyákos) kaki mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


28. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 25. - EsztyMorgan)
2013. febr. 19. 10:09
Örülök a jó hírnek!!!! :) Azért a Laktívot add neki.Főleg, hogy erős gyógyszert kapott. Jó egészséget!!!!
27. EsztyMorgan (válaszként erre: 26. - Miramira77)
2013. febr. 13. 11:16
Mi próbáltuk ezt is.. nem jött be. Amúgy én is a túróra gyanakszom már így utólag, haragszom is a védőnőre. Az ember elvárná szerintem egy védőnőtől, pláne aki már több mint 15 éve a pályán van, hogy körültekintőbb legyen. Én is elb..tam mondjuk, mert mondta.. én meg nem néztem a neten, hallgattam rá. De ezentúl bármit is mond, megnézem a táblázatot, amit a napokban mentettem le.
2013. febr. 12. 15:09

Szia! Nálunk is volt ilyen probléma. Nem volt bélgyulladása se fertőzése. Hordtuk orvoshoz, végül nagymamám vont félre, és azt javasolta, hogy naponta kétszer főzzek puhára néhány sárgarépát, turmixoljam le, és adjam neki oda üvegben. Addigra már annyira féltettem, hogy csak na. Két nap alatt rendbejött.

De nem volt lázas, bágyadt, vagy csak rossz kedvű-étvágyú sem. Azóta sem tudjuk mi baja volt.

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 24. - RÁCZNÉ77)
2013. febr. 12. 15:02
Végül kaptunk egy erős gyógyszert. Neve most nem jut eszembe, de az helyrerakta. Ma még bevettük az utolsó adagot, de most már szép a kaki. :) mindenkinek köszönöm a biztatást és az ötleteket. :))
2013. febr. 12. 10:35

Szia! Nem bűzös a kakija??Nekünk a nagyobbik lányom aki kb. annyi idős volt mint a Te kis hercegnőd szalmonella fertőzése volt.Nyálkás, és bűzös volt a széklete. Hogy mitől, még mai napig keresem a választ.De ez most másodlagos.Ha nem bűzös, akkor bélgyulladása lehet.Mindenképpen adj Neki Laktív baby-t.Sokkal jobb mint a normaflor.

Üdv:Erzsó anya(3 gyerekes anya)

23. gliadin (válaszként erre: 7. - EsztyMorgan)
2013. febr. 12. 09:24

Nem tudom ki a védő nő de 10 hónapos kor alatt nem ajánlott az állati eredetü fehérje 8Tejtermék)!!


Főleg azért mert sokkal nehezebben emészthető és sok esetben allergiát válthat ki!!!!


10 hó korban adható először (joghurt,túró,kefír)


Majd 1 1/2 éves kortól tej. Bár a mai állás szerint inkább 2 éves kortól!


Szerintem a túró a hunyó!


Most áljatok vissza arra amit eddig kapott 4-5 napig semmi mást ne kapjon!

22. Zamila (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. febr. 7. 09:58
A lányomnak is volt,akkor azt mondta a drnőnk,hogy vírusfertőzésre utal ez a fajta széklet.
21. EsztyMorgan (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. febr. 6. 23:43
Banánt persze.. az megmaradt benne, de ma nem kellett neki. Holnap azt kap. Normolit? Utánanézek, köszi.
20. c6973617d3 (válaszként erre: 17. - EsztyMorgan)
2013. febr. 6. 21:15

A Smecta az borzasztó :S

Én se tudnám meginni :( A Norma pedig nálunk mindenkinél bevált.

19. kszb (válaszként erre: 17. - EsztyMorgan)
2013. febr. 6. 21:15
banánt próbáltad már? Az jó hasfogó. Illetve gyógyszertárban lehet kapni oylan szert, ami nem csak a kif*sott bélflórát, hanem a veszített sókat is pótolja! Azt hiszem Normolit a neve.... De a patikus tudni fogja!
18. EsztyMorgan (válaszként erre: 16. - C6973617d3)
2013. febr. 6. 21:09
Ja, amúgy hét hónapos.
17. EsztyMorgan (válaszként erre: 16. - C6973617d3)
2013. febr. 6. 21:09
Próbáltuk. Semmit sem használt. Próbáltam ezt a HIPP-es répás cuccot, narancs színű lett a kaki, de szintén nem használt. Felhívtam a dokit, ő most mondta hogy próbáljuk még meg ezt a Smecta-t... és pénteken menjünk vissza. Adtam neki, majdnem kihányta :( vacsira adtam neki Sinemilt, egyelőre nincs kaki, csak egy nagy puki volt. Hát nem tudom, teljesen ködben vagyok. Eddig kutya baja nem volt a tápszertől, most meg... még a HA tápitól is elkapta a szapora. Van itthon egy rakat.. aztán lehet, hogy dobhatom ki. De bánom is én, csak jöjjön rendbe!
16. c6973617d3 (válaszként erre: 15. - EsztyMorgan)
2013. febr. 6. 21:04
Érdemes lenne valamilyen probiotikumot megpróbálni, nem tudom mennyi idős a gyerek esetleg Normaflort próbáld meg.
15. EsztyMorgan (válaszként erre: 14. - Lujzaa)
2013. febr. 6. 20:32
Már próbáltuk. Ideig-óráig használt. Most vacsira Sinemilt adtam neki, egyelőre nincs kaki.
14. lujzaa
2013. febr. 6. 19:14
probalj meg kis etcsokit adni neki, hatha megfogja
13. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. febr. 6. 19:08
bélhurutnak nevezik.
12. megi04 (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2013. febr. 6. 18:50
Egyszerűen felszaporodik a váladék.Lehet,hogy bejutott egy apró vírus.Ezt nem tudod megakadályozni,előfordul.Ilyenkor,általában a köldökénél fáj a pocija.
2013. febr. 6. 18:49
Érzékenyebben reagálhatott valami kajára a kis szervezete.
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - Kszb)
2013. febr. 6. 18:48
Nem taknyos.
9. kszb
2013. febr. 6. 18:47

nme taknyos a gyerek? Mert ha visszafolyik a takony a garaton, és lejut az emésztőrendszerbe, akkor is ilyen a kaki

A másik, h hasmenésnél simán lehet, h a bélnyálkahártya is ürül

8. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Megi04)
2013. febr. 6. 18:46
De az mitől lehet? :/ mondjuk mostanában ugye rájött, hogy tud ő mászni és állandóan lecsámborgott a játszószőnyegről. De rafkósan, mert a játszószőnyeget körberaktam még egy szőnyeggel, de addig kalimpált, amíg teljesen nem jött le róla, nem győztem visszarakosgatni.
7. EsztyMorgan (válaszként erre: 4. - Megryan)
2013. febr. 6. 18:45
Nem. Tápszer ugyanaz, mint eddig: Fermentált. Mondjuk most hogy említed - és ezer kösz -, a hasmenős előtti napokban kóstoltuk a túrót, védőnői tanácsra. Rá 1-2 napra ha jól rémlik, kezdődtek a kakis pelenkák, de egy éjszaka be is lázasodott, 39.3 volt a láza és aznap vittem el dokihoz. Akkor mondta, hogy vírus lehet.. és kb az este kezdtek el sűrűsödni a kakik.
2013. febr. 6. 18:44
Bélhurut.Kap rá antibiotikumot.Gyorsan rendbejön majd,ne aggódj!
5. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - 37403e3af4)
2013. febr. 6. 18:43
Igen én is ettől tartok. Már komolyan azon agyalok, hogy tojok én az időpontokra én holnap beviszem a gyereket.
2013. febr. 6. 18:43
Kapott új kaját? Vagy sok tejet-tejterméket pl joghurtot? Lehet allergia tünete is.
2013. febr. 6. 18:42
Hülye összehasonlításnak tűnhet, de nálunk a kiskutyának voltak ilyen tünetei, az bélgyulladás volt. Szerintem ilyen hurutos ( mert ez nem olyan gáz mint a takony :D ) tuti valamilyen gyulladás következménye.
2013. febr. 6. 18:40
Mielőtt még jönnének az okos megszólások: pénteken megyünk vissza a dokihoz.. De a tömör lényeg. Hét hónapos kislányom másfél hete hasmenésben "szenved". Kaptunk gyógyszert, Normaflore-t ajánlott a doktornő, de nem használnak. Minden étkezés után kakil, ilyen takonyszerű nyákos a kakija. Bocsánat, ha gusztustalan.. de ez van. Próbáltuk ezt a HIPP-es répa-rizs ivólét, nem használt. Péntekre rendelt minket vissza a doktornő, de én már síkideg vagyok.
2013. febr. 6. 18:40
Takonyszerű (nagyon nyákos) kaki mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook