Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Takarítógép tapasztalatok fórum

Takarítógép tapasztalatok (beszélgetős fórum)


25. kbanna (válaszként erre: 24. - Fanatic)
2013. márc. 13. 10:22

Évek óta nem vagytok itt, hátha mégis lesz válasz... Még mindig elégedett vagy a Karch. sv 1902-vel? Szőnyegre, kárpitra tudod használni?

Köszi!

2010. szept. 16. 19:11

Hali,

én vettem az E-betűs aukcióson egy Karch. sv1902 tip. gőzporszívót. Csúcs jó, csak lassabb vele dolgozni mint egy porszívóval. Ablakot mosok vegyszerek nélkül vele, és fel is mosok gőzzel.

Szuper

23. Pipőci (válaszként erre: 20. - Fanatic)
2010. ápr. 22. 10:58
Mondanál erről többet, akár priviben is, hogy ne legyen esetleg reklám? Milyen a márkája, ára, stb.? Köszönöm szépen.
22. esőcsepp (válaszként erre: 18. - Pipőci)
2010. ápr. 22. 10:45
Én csak a sajátomról tudok nyilatkozni, abba bármilyen takarítógépbe való tisztítószert beletettem, mindegyikkel szépen elműködött, a végén már csak az illatuk alapján választottam. Egyszer egy szőnyegtisztítós cég (aki elviszi a szőnyeget és nem helyben takarítja) azt mondta, hogy nem jók ezek a házi takarítógépek, mert nem öblítik ki a tisztítószert a szőnyegből, ragacsossá válik a felületük, még ha mi ezt nem is érezzük, és sokkal jobban beletapad a por, kosz. Bár logikusan hangzik, ettől függetlenül, én nagyon szívesen használom mind szőnyegre, mind kárpitra is, és elégedett vagyok az eredménnyel.
2010. ápr. 21. 15:25
Nekem philips van,elég jó.
2010. ápr. 21. 15:02
Nekem gőzporszívóm van. Nem kell hozzá semmilyen adalék, csak desztillált víz.
2010. ápr. 21. 15:00
Szia! Nekem egy ETA takarítógépem van, ami egyben porszívó is. Én elégedett vagyok vele.
2010. ápr. 21. 14:59
Szeretnélek megkérdezni Benneteket, milyen takarítógépeket használtok otthon, mennyire vagytok elégedettek és mit gondoltok, melyiket érdemes megvásárolni? Arra is kiváncsi lennék, ezek a gépek hány funkcióval rendelkeznek és milyen adalékanyagokkal lehet dolgozni velük. Köszönöm előre is.
2010. ápr. 21. 14:58
Takarítógép
16. McLaca
2009. dec. 22. 17:57

Egy kérdés:

Ki milyen tisztítószert használ, ami nem habzik? Mert mi eddig bármit próbáltunk, annyira felhabzik, hogy a hab delér a motorig és a gép nyomja kifelé. :(

Ecettel csökkenthető a habzás, de az ugyebár büdös, és azzal is csak idő kérdése, mikor gyűlik össze annyi hab, hogy kinyomja.

15. Martian (válaszként erre: 14. - McLaca)
2009. máj. 15. 11:24
örülök neki, hogy jók a te tapasztalataid is :)
14. McLaca (válaszként erre: 13. - Martian)
2009. máj. 15. 11:16

Kedden meghozta a futár a masinát, az első - még nem éles - próba jól sikerült, a szőnyeg alá téve a kezem, simán átszív rajta, így jó eséllyel alig hagy majd benne nedvességet, úgyhogy azt hiszem, szeretni fogjuk. Ráadásul csendes (csak még kicsit új szagú :) )


Üdv!

13. Martian (válaszként erre: 12. - McLaca)
2009. máj. 9. 14:35
remélem, hogy neked is be fog válni, de majd megtudom, mert majd csuklok ahányszor majd használod, ha nem vált be :DD
12. McLaca (válaszként erre: 11. - Martian)
2009. máj. 9. 00:43

Hálás köszönet! :)

Nem is hinnéd, mennyit segítettél!

Mi is kutyázunk, meg cipővel rohangálunk időnként, úgyhogy lesz dolga bőven, mi is az AEG Vampyr-t néztük ki, úgyhogy a válaszod alapján vásárlás is lesz belőle.

Még egyszer köszi!

(És bocsánat, hogy így "berángattalak" a topicba ;)


Üdv!

11. Martian (válaszként erre: 10. - McLaca)
2009. máj. 8. 16:51

szia :)


na akkor sorjában:

5 literes, úgy 2x-3x cseréljük benne a vizet, de nálunk vannak állatok, és néha cipővel is koszoljuk :)


nem hangosabb mint egy porszívó szerintem


a permetezőből 2 féle is van, egy kisebb bútorhoz, és egy nagyobb a szőnyeghez, nem nagy ügy vele végig menni a teljes felületen, ja és van egy "adapter" azt rá kell kattintani a nagyobb fejhez, és akkor parkettát, és követ is lehet vele tisztítani

az hogy milyen gyorsan szárad meg a szőnyeg az gyakorlat kérdése, mert azt majd a gyakorlatban kiderül, hogy mennyire hagyod ott amikor permetezed, és attól mennyire lesz nedves, de szívni azt nagyon tud ez látszik is abból ami a vödrébe kerül


ami nekem konkrétan van az AEG vampyr, azt nem lehet elszúrni csak úgy lehet összerakni ahogy azt kell

ezt át lehet alakítani porszívóvá is, de nem szoktuk, mert azért ahhoz nehéz, hogy hetente 2x körbemenjek vele a lakásban


na azt hiszem mindenre válaszoltam amit szerettél volna tudni :)

ha valami kimaradt akkor kérdezz nyugodtan

10. McLaca (válaszként erre: 6. - Martian)
2009. máj. 6. 21:31

Szia,


épp tervezzük egy ilyen kütyü beszerzését, érdekelne, mennyire hangos, mekkora a tisztítószer tartály (hány literes), mennyire erősen permetezi a tisztítószert, gyakran kell-e leállítani, újratölteni, mennyire nehézkes a belső tisztítószertartályt utántölteni és mennyire hatékonyan szívja a vizet a szőnyegből? Mert a neten alig található róla adat, viszont fontos lenne (talán a legfontosabb), hogy erősen szívjon, a lehető leg"szárazabbra", mert lakásról lévén szó, problémás a szárítása.

Bocsánat a sok kérdésért, csak szeretnék biztosra menni. :)


Üdv!

2009. ápr. 21. 23:44
nem kattintottam rá, de van egy erős tippem, hogy köze sincs a takarítógépekhez
2009. ápr. 21. 21:55
attól függ előtte mikor porszívóztam utoljára
2009. ápr. 21. 19:22
Köszi a hsz-okat. Ha takarítógéppel takarítasz, előtte nem kell porszívózni? És milyen gyorsan megy a dolog?
2009. ápr. 21. 17:38

AEG vampyr takarítógépem van nagyon szeretem, átalakítható porszívóvá is

de arra fenntartok inkább egy külön porszívót mert azért azt még is egyszerűbb azt cipelni amikor porszívózok


szépen takarít, itthon van parketta, kő és szőnyeg is, úgyhogy van dolga elég :)

kőre külön van hozzá egy cucc, amit rá kell pattintani a tisztítófejre, azon van egy gumicsík, és úgy gyorsabban felszedi a vizet

5. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - Drnéni)
2009. ápr. 21. 17:29

Nekem volt takarítógépem, de miután leraktuk a parkettát, már nem nagyon használtam ki.

Amíg padlószőnyeg volt, addig jobban ment, de a parkettánál és a kőburkolatnál már nem sok hasznát vettem. Keresztanyám is így volt vele, ő most a gőztisztítóra esküszik. Az nagyon szépen takarít. :-) Nekem még nincsen, spórolok rá, de láttam, tényleg szépen takarít. :-)

2009. ápr. 21. 17:25

Nekem volt egy Elektrolux takarítógépem,csak sajnos tönkrement,15 évi használtam.

Sajnos,azóta sem akadok hasonló jó minőségre.

Lehet vele szőnyeget tisztítani,követ is felmosni,de én csak száraz takarításra használtam.

Viszont nagyon jó volt a teljesítménye.

Hogy érdemes e beruházni,azt Neked kell eldöntened.

2009. ápr. 21. 17:20
Megköszönném, ha leírnátok otthoni használatú takarítógép tapasztalataitokat! Második babámat várom, van egy kétéves lányom és kutyánk, egyre nehezebb tisztaságot tartani. Segíthet ebben egy ilyen szerkentyű? A lakásban taposó és laminált burkolat van, szőnyeg nincs, csak mosható rongyszőnyegek. Érdemes-e beruházbi? Mit tud egy ilyen?
2009. ápr. 21. 17:20
Ez engem is érdekelne.
2009. ápr. 21. 17:18
Takarítógép tapasztalatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook