Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Takarékoskodjunk - Jó, de hogyan? fórum

Takarékoskodjunk - Jó, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
34. Pofi
2007. márc. 12. 16:14

Mert nagyon jól tudják milyen az, amikor nincs, de egyáltalán nincs.

Nekem sokat meséltek lelőtt lovakról, meg fagyott krumplihéjról :(

2007. márc. 12. 16:08
Még eszembe jutott valami: a nagyszüleim állandóan spórolnak, de szerintem ők sem tudják, hogy miért. Miért sanyargassam magam, mikor csak egy életünk van, régen én is különleges alkalmakra tartogattam pl. egy jó felsőt, vagy egy tuti parfümöt, és utána rájöttem, hogy lehet, hogy holnap már nem jön el az a különleges alkalom, amire vártam...
2007. márc. 12. 16:04
Nekem még speciel nincs fizum, mert még tanulok, az ösztöndíj által próbálom Anyukámat tehermentesíteni, de azt vettem észre, hogy egyre többet költök fodrászra, manikűrre, szolira, meg ilyen dolgokra, sokat tudnék spórolni, ha mellőzném, de olyan jóóóóóóók, és egy fiatal lánynak a topon kell lennie:))) De szoktam félretenni pénzt nem várt kiadásokra, mint pl. bedöglött a RAM-om, új hajvasaló, kiskutya:)
31. dobos
2007. márc. 12. 15:13
A fizetésből mi nem tudunk spórolni,férjemnek van mellékállása abból tudunk néha egy keveset félretenni.
30. tibike (válaszként erre: 28. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 12:04

Ha többet keresnék, félretenném. Pl a kislányomnak, aki nem velem él, félretettem annak idején kezdetben havi 10-20ezret,meg néha többet, 800ezer forint volt a plafon, ami összejött. Csak úgy. Egy bankszámlán.

Aztán ahogy nehezedtek a dolgaim, meg kevesebbet kerestem, és nem volt elég,számlákat nem tudtam fizetni, szép lassan feléltem.

Borzasztóan haragszom emiatt magamra, és óriási bűntudatom van.

Ma még semmit nem ettem. Meghívtak ebédre, úgyhogy nem is főzök semmit,már csak a villany miatt se. Most kaptam ajándékba egy üveg Shiraz vörösbort. De nem szívesen iszok belőle.

Van érettségim, két szakmám, +technikusi végzettségem. És most ahol dolgozom, olyan emberekkel találom szembe magam, akiket még gyerekkoromból ismerek, börtönviseltek, 8 általánosuk sincs meg, és másfélszer annyit keresnek, mint én.Tehát vannak dolgok, amik irreálisak, és ezek csak akkor jönnek a felszínre, ha belecsöppentünk ebbe a helyzetbe.

Nem szabad feladni. Én kűzdeni fogok a végsőkig.

2007. márc. 11. 11:39
Jaj,de csúnya ez a szóismétlés.
28. 5464505f6a (válaszként erre: 27. - Tibike)
2007. márc. 11. 11:30

Én 360Ft-ot kapok óránként,amiből még levonnak adót,tb-t,stb...:)úgyhogy annyira nem vagy rosszhelyzetben.Mert kézhet kb 300Ft-ot kapok:)Ja és ez napi 8-11óra munka.Hidd el én is örülnék,ha 700at kapnék kézhez:)Ki ne örülne?

És nálunk a fél fizetés albérletre megy.nos elárulom,nem 300e ftnak a fele.Dehát élek,mert igy is lehet élni.Én pl a kaján spórolok,mindenból kb a legolcsóbbat és keveset eszek,a vilaany,vizfogyasztást is próbáloma alegminimálisabbra csökkenteni.Bár,ha bejön a tandij,nekem pl.k...a sokat fog számitnai 10e ft havonta meg az utazási kedv.szükitése.Akkor már ténleg nem tudom mit fogok csinálni.De nem kesergek.

Amúgy ha most több pénzed lenne,mondjuk havi 200,akkor azt elköltenéd vagy tennél belőle félre?

Amúgy meg mindehova küld el az életrajzod,oda is ahova nem keresnek embert.Nem tudom,előtte mit doolgoztál és most mit akarsz,meg milyen a végzettséged,stb..

27. tibike (válaszként erre: 23. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 10:02

biztos vannak, akik kevesebb pénzből is megélnek mint én, azelőtt.

Én mindig is egy erős középszintre törekedtem.

És pl havi 42ezer a törlesztőrészlete a lakás

-felújításra fevett kölcsönnek. Mert pl. 500ezer volt a nyílászáró csere. Ezt 80-85 ezer forintból nem lehet kifizetni. Úgy kellett volna hagynom az egészet, 27éve ott vetemedjen és rohadjon az ablakkeret és a tok, hogy a csomók a fában átlósan elrepesztették a tábla üveget, nem kellett volna vele foglalkoznom? Amikor 99 % kicserélte, mert ez a normális,ez a rendje a dolgoknak, hogy ami tönkremegy, azt kicseréljük, akkor nekem úgy kellett volna hagynom az egészet? A huszonvalahány évig koptatott műpadló helyett nekem nem kellett volna raknom járólapot?(Amikor már mindenkinek volt?) Aminek-valahol már írtam 1-2-5ezer Ft-ért rakják le négyzetméterét. Akkor én miért érjem be 500Ft-os órabérrel?

Ha ezeket a felújítást,meg minden egyéb dolgot kihagyok, akkor a pénzemnél lennék, ez igaz, de inkább keresgélek tovább mindenféle lehetőség között, hogy visszamásszak valahogy arra az életszínvonalra, amiről lecsúsztam. Nem szeretek beletörődni a dolgokba.

(Az internetre is elsősorban azért van szükségem, mert az álláslehetőségek, az információ-áramlás itt van. És pl. több gyárba is küldtem önéletrajzot e-mailben. Most net nélkül ez 1nap szabi=5000 mínusz=meg a főnök húzza a száját. Hát ezt mérlegelve, jobb, ha van internet, sok kicsi-sokra megy alapon.)

26. tibike (válaszként erre: 25. - Egnisz)
2007. márc. 11. 09:39
Ezzel én is így vagyok, én is ezt próbáltam kifejezni. Ha 8évvel ezelőtt meg tudtam keresniakár 200 ezret-amikor az átlagkereset 40-50ezer volt, akkor sikeres embernek éreztem magam. És akkor 5Ft volt egy zsömle kb. meg 50 Ft egy kg kenyér. Most 20 Ft egy zsömle, négyszer annyi,megy minden 4* annyiba kerül, akkor most miért keresek egyharmad-annyi pénzt, mint nyolc évvel ezelőtt? Én ebbe nem tudok beletörődni, sajnálom.
25. Egnisz (válaszként erre: 21. - 'szti)
2007. márc. 11. 04:49

Inkább a netet választanám, mint a nyaralást. :)

Ez majdnem olyan, mintha azt mondanád, hogy ne használjam a villanyt, spórolok vele kb. havi 10 E-t és 1 év után mehetek nyaralni. Nem a középkorban élünk! :)

2007. márc. 10. 22:13
Nagyon fel tud dühiteni ha vki azért sir,h nem tud megélni annyi pénzből,amennyiből máshol családok próbálnak!
23. 5464505f6a (válaszként erre: 20. - Tibike)
2007. márc. 10. 22:11

Tudod,van akiknek bizony sokat számit hvi 15ezer+8ezer. Mondjuk,akik 85ezerből nem egyedül élnek.

Mellesleg nem irtad le,h hogy jött ki az évi 120ezred!Mert ha egy évig spórolsz 3+8+10ezret az több,mint amire te jutottál.És ha komolyan cigizel,akkor nem 8ezer a havi cigiadagod.

22. tibike (válaszként erre: 21. - 'szti)
2007. márc. 10. 19:25

Teljességgel igazad van, jelenleg a 'sok kicsi sokra megy'-elv alapján élek(pl.120 Ft-os kenyér helyett 99Ft-os), csak hát ezek a visszaesések mindig kiborítanak. Amikor berendeztem az életemet úgy, hogy havi 150-200 ezerből még félre is tettem valamennyit, aztán egyszer csak havi nulla. Aztán most havi 85eFt. Hát bizony ezeket nehéz átvészelni.

Így nézett ki az életem, amióta dolgozok:

160-190eFt/hó 1.5 évig.

7eFt/hó 0.5 évig(!)

7+40eFt/hó 1 évig

70-90eFt/hó 3 évig

160-220eFt/hó 3 évig

0 Ft/hó 1 hónapig

65 eFt/hó most(tegnap,előleg)

21. 'szti (válaszként erre: 20. - Tibike)
2007. márc. 10. 08:10

ha nagyobbat akarsz kaszálni, akkor ott a tőzsde, vagy a szerencsejáték, persze hátulütővel: bukni is nagyot lehet vele

az indulótőkét meg csak össze kell szedni valahonnan

a sok kicsi sokra megy mondás nem ismerős? :-)

az a baj, hogy mindenki mindent azonnal akar (lefogyni, meggazdagodni, stb.)

egyébként, ha egy évben megspórolsz 120 ezret, akkor a következőben elmehetsz nyaralni, és ha azelőtt ezt nem tehetted meg, akkor ez igenis hatalmas dolog, szerintem

20. tibike
2007. márc. 9. 20:20

Az lehet, hogy a legtöbbet a kaján lehet spórolni, meg a ruhán, de pl. kajára költünk a legkevesebbet, nagyságrendileg. Én legalábbis, amíg jól kerestem, havi 18-20 ezret ettem és ittam meg. Egy valamirevaló törlesztőrészlet 40-60ezer Ft. (kocsi, lakás, ilyesmi) Egy lakásrezsi 25-30ezer.

Tehát ha zsömle helyett kenyeret veszek, akkor a kaján spóroltam 2-3ezret. Az mi? Lótúró.

Ha nem eszek egész hónapban semmit, az 10-15 ezer.

Nudli.

Ha leszokok a cigiről-8 ezer havonta. Jelentéktelen összeg. Nem takar be egy telefonszámlát sem. Ha nincs tv meg net, az 10-11 ezer. Akkor ha egy évig nincs tv és internet, akkor összegyűjtöttem 120 ezret? Hát ennyit nem ér az egész.

2007. márc. 8. 21:30

Én nem tudom, hogy hogyan lehet, de nagyon szívesen belebújnék Anyukám bőrébe, mert Ő aztán, tényleg tud spórolni, de olyan szinten, hogy az ember már nem is tudja nyomonkövetni, hogy mennyi pénzük lehet, hiába tudom mennyi a kettőjük nyugdíja.

Eszméletlenül jól csinálja, és akármikor bajom van, szó nélkül leteszi ha kellett 1.2M csakhogy ne kelljen a személyi hitelemet törlesztenem, elég nagy törlesztőrészlet miatt, így neki kell fizetni, de csak a felét.

18. Doki1
2007. márc. 5. 07:55
Szerintem a kaján meg a ruhán lehet a legjobban spórolni.
2007. márc. 1. 21:18
Ja! Azt kifelejtettem, hogy mindezt egy átlagos 4 fős családra értettem!!!
2007. márc. 1. 21:16
Elkeserítő, hogy míg mi azon törjük a fejünket, min lehetne még jobban spórolni, és gyártjuk a listát a havi kiadásokról, addig "odafent" szórják a pénzt két kézzel, és nem vezet róla senki listát, mikor, mire költik! Elegem van már abból, hogy azon agyalok minden hónapban, hogyan éljük túl az aktuális hónapot! Szeretnék kicsit gondtalanul élni! Fodrászhoz járni legalább kéthetente, mert én is szeretnék jól kinézni! Miért gondolják "egyesek", hogy csak a politikusnak jár a gondtalanság??? Megmutathatná valamelyik, hogy hogyan osztja be a havi 150ezret, rezsire, kajára, ruházkodásra! Majd nem lennének ilyen vidámak!!!
15. Pofi
2007. jan. 29. 23:36
Nemrég hallottam egy palit a rádióban. Lecserélte a matuzsálemi hűtőszekrényét + olyan hosszabbítókat vásárolt ami lekapcsolható. Reggel amikor otthonról elmegy melózni, lekapcsolja, hogy a háztartási gépek készenléti állapotai se fogyasszák addig az áramot. állítólag 1/4-ével csökkent így a villanyszámlája.
14. Kata82
2007. jan. 29. 13:42

Jó annak, aki tényleg tudja írni a havi kiadásokat! Én is elkezdtem már számtalanszor, de mindig félbemarad :( pedig kellene írkálni, mert hipp-hopp, nincs pénz.

Odafigyelek, hogy hol vásárolok, meg mit, de a nasi, az tényleg sokat elvisz.....

Nálunk a fő baj, hogy a férjem boltban dolgozik...A fizetését, apránként visszahordja és elkölti csokira, sütire....... :-)

13. Pofi
2007. jan. 26. 10:27
Én is írom a kiadásokat. Hónap elején kis borítékokba szortírozom a pénzt. Külön kaja, külön rezsi, még a lottóra szánt pénz is külön van. Így jobban rálátok mikor, mire, mennyit költök és meddig nyújtózkodhatok még. Ha nagyon elszalad a paci, a kevésbé fontos dolgok elmaradnak, és az a pénz átvándorol abba a tasakba ami fontos, de hiányos.
12. anitus
2007. jan. 24. 10:30

régebben legjobban a kaján sporoltam, ez akkor volt amikor egyedül laktam. Mostanában már mindenen probálok sporolni, de a közműveken nem egyszerű.

Ruhavásárlást alábbhagytam, illetve figyelem az akciókat.

2007. jan. 22. 15:38

Én is írom a kiadásokat.500 Ft alatt nem írok fel semmit, de a hó végén mindig hozzáadok 5 ezret, biztos ami biztos. Tényleg így sokkal jobban odafigyel az ember a kiadásokra. Nálam is bevált.

Havonta, másfél havonta vásárolunk be hiperben, hétköznap csak pékárut, felvágottat veszünk.

2007. jan. 18. 17:05
Én már régóta írom kiadásaimat ja és bevételeimet. így sok vásárlás nekifutásával rájövök mire nem kell költeni. Mióta írom láthatóan többet tudok megspórolni. Amíg nincs gyerek a család addig még csak megy, de utána...
2007. jan. 10. 10:44
Szerintem is nagyon jó kontrol,ha írod a kiadásokat.Én is meglepődtem mennyi apróságnak gondolt vásárlásom milyen nagy összeget tett ki hónap végén.
8. kft
2007. jan. 9. 13:12
én pl. a szikkadtabb kenyérből zsemlemorzsát csinálok.a szárazabb kifliből mákos gubát.maradékoknál vagy vásárláskor természetes a takarékoskodás,
2006. nov. 30. 15:48

Tényleg főtt hús. Lehet pástétomot csinálni belőle, ledarálva főtt tojással együtt, kis tejföllel, mustárral (vagy bármilyen ízesítéssel) zöldpaprikába töltve nagyon finom.

Vagy hússalátát, összevágva olyan vegyessalátához keverve, amit szerettek.

2006. nov. 30. 12:05

Odafigyelek arra mit - hola vásárolok, próbálom a konyhára szükséges dolgokat mindig ott megvásárolni ahol tényleg akciós. Liszt, olaj, cukor, margarin, sajtok, hús... sorolhatnám, sőt a kenyeret is ott veszem ahol olcsóbb. Meg általában nem 1 kg - ot vagy litert veszek, hanem amikor tényleg olcsóbb, egy zsugorral. Tudom 10 - 20 Ft. kimondva nem sok pénz, de ha kiszámolod, és egy hónapban összeadod nap - mint nap, el sem képzeled milyen sokat jelent.

Szintén a főzéssel kapcsolatban. Sokan nem eszik meg a főtt húsokat, mert száraz, nem jó ízű... Készíts mellé krumplipürét, meg valamilyen mártást, (paradicsom, meggy, foghagyma... attól függ, hogy az édes vagy sósakat szeretitek) nagyon ízletes lesz.

Szintén a főtt húsok, leves zöldségek, úgymond "ludasnak" is igen finom (rizses hús). Hamar elkészül. Vagy majonézesen hidegtálnak. (persze majonéz házilag készítve!)

Számos ilyen ötlet van amivel a maradékokat izletesebbé tudod tenni.

S nem is beeszélve róla mennyit spórolsz vele.

2006. nov. 30. 08:55
egy hétre előre eltervezem mit akarok főzni, utána bevásárló listát készítek és úgy megyek vásárolni. sokkal kevesebb felesleges ezt-azt pakolok így a kosaramba.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook