Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Takarékoskodjunk - Jó, de hogyan? fórum

Takarékoskodjunk - Jó, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
64. emrus (válaszként erre: 55. - Drnéni)
2008. ápr. 6. 12:53
Szerintem a plussz öblítés drágább mint egy adag öblítő.
63. emrus (válaszként erre: 48. - Badonyimariaeva)
2008. ápr. 6. 12:51
Hát én is azon gondolkodtam miközben olvastam a hozzászólásokat, hogy ez mind szép, de mi van azzal a sok emberrel, aki mindezeket már régen csinálja és mégis kénytelen beismerni, hogy már nincs tovább nem lehet már többet spórolni és töri a fejét, mit tudna még csinálni, mindaddíg míg a pszihiátrián ki nem köt. De a mgoldás így is az éhezés, fázás, tisztálkodás hiánya és szép lassan a normálisan élőből leamortizálódik.
2008. ápr. 6. 07:43

Én úgy tudnék csak takarékoskodni,ha nem mennék be a bevásárló központokba,mert ott észre sem vesszük,és sok olyan bekerül a kocsiba amire nincs is szükség!

Ez saját tapasztalat!

2008. ápr. 6. 02:30

Hú, ez jó téma, ebben profi vagyok:)

Vásárolni- főleg hipermarketbe (Tesco és tsai) -csak otthon megírt listával megyek, soha nem veszek semmit hirtelen felindulásból, csak amit otthon felírtunk.

A termékeknél sohasem a db-árat, hanem a FT\kg, Ft\liter, Ft\méter stb árat nézem.Gyakran ugyanolyan minőségű termékek között 10-20% eltérés van, csak a db-árból nem látszik, mivel más a súlyuk.

Ha csak lehet sajátmárkás terméket veszek, gyakran ugyanazt a terméket töltik bele, mint a márkázott, 30-40%-kal olcsóbban. (persze itt vigyázni kell a gagyira, de ki lehet tapasztalni. A sajátmárkás fagyasztott zöldség és konzervkukorica ugyanaz, mint a márkázott, ugyanott terem, csak jóval olcsóbb:))

Kihasználom az otthoni fagyasztó kapacitást: akcióban veszek pl húst, ami lefagyasztva hónapokig eláll.(De pl lustaságból a kenyeret is fagyasztjuk, ritkábban kell boltba menni, több a szabadidő:)

Ami szav időn belül elfogy, azt nagyobb kiszerelésben veszem, pl egy tubosos mustár sokkal drágább, mint egy fél kilós.(persze a Ft\kg ára:))

Egészségtelen felesleges dolgot nem veszek.(cigi, kávé, alkohol)Engem pl a reggeli ugyanúgy felébreszt, mint egy kávé:)

A cigin pedig egy komplett nyaralás árát lehet megspórolni egy év alatt.(napi 1 dobzzal és 500 Ft\db árral számolva ez évi 182500 FT\fő!!!!)

Jó, alkalom adtán néhány pohár bort megiszok:)

Ruha: itt is rengeteget lehet spórolni: egy márkás bőrcipő 20-30 000 Ft vagy több, egy ugyanolyan fazonú, nem márkás, szintén bőr egy olcsóbb cipőáruházban 8-10 000)

Műszőrme bunda egy városközponti áruházban 50000 Ft(made in china..)ugyanaz a fazon egy kínai boltban 8000 Ft!!!(szintén made in china)Feleségem rögtön vett is 2-t:)

Aki pedig most nagy arccal azt mondja magában, hogy az ő ruhatárában soha sem lesz kínai gagyi, akkor nézze meg a címkén a gyártás helyét. Ma már a nagy divatházak is kínában varratnak. Néztem egy 65000 Ft-os Sherpa kabátot, a címkén: Made in China felirat volt...

Tartós műszaki cikket csak Internetes áruházban veszek, 10-20%-kal olcsóbb, mint az áruházban.(nekem a szállítás ingyenes:)))

Javításhoz szakembert csak akkor hívok, ha végképp nem tudom megcsinálni, mivel általában átverik az embert.A lakásomat simán kifestettem: költség az anyagár kb.30 000 Ft. Anyósom "mestert" hívott, ár: 120 000 ft volt, és 2 hónap múlva elkezdett leválni. Én 5 éve festettem...Egy kis tanulás gyorsan behozza az árát:)))

Bútort, ha lehet csak lapraszereltet veszek, olcsóbb a szállítás, és eddig mindegyiket össze tudtam szerelni.(a gardróbszekrénnyel megszenvedtem:))

Újságot sosem veszek, az Internet gyorsabb és több infó van rajta.


És a legfontosabb: ha az adott minőségben és árban van Made in Hungary feliratú termék, tessék azt megvenni! Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!(nem saját, de tetszik:))

60. drnéni (válaszként erre: 58. - Badonyimariaeva)
2008. ápr. 5. 23:05

Öblítő nélkül úgy kell mosni, hogy a mosógép erre szolgáló rekeszét üresen hagyod. Csapvíz: a csapból kifolyó hideg folyadékot pohárba felfogod. Azonnal fogyasztható. Próbáld ki, egyszerű!

(Mi még Szegeden is megittuk a csapvizet, pedig ott aztán durva rossz. 5 fok alatt viszont már nem nagyon érezni a különbséget.)

59. Hmv.
2008. ápr. 5. 13:28

Nagyon okos ötleteket írtatok az 53,54,55-ös hozzászólásban, többek közt.

Ezek közül én is alkalmazok néhányat, ajánlom az ötleteket mindenki figyelmébe.


Egy valamit sajnálok: 10 éve eladtam az autómat, azóta csak biciklivel járok, s nem is hiányzik a kocsi.

Viszont amit megtehettem volna: ami pénzt a kocsira költöttem azelőtt, félre kellett volna tenni, tetemes összeg gyűlt volna fel. Most viszont se kocsi, se megspórolt pénz...


Még most sem késő: mától kezdve teszek félre "benzinpénzt"!!!

58. badonyimariaeva (válaszként erre: 55. - Drnéni)
2008. ápr. 5. 13:17

Ez így jól hangzik!

Én öblítő nélkül nem tudok mosni,a csapvizet nem tudom meginni.

57. loch ness (válaszként erre: 56. - Drnéni)
2008. ápr. 5. 13:06
Ez a várakozásos dolog nekem is bevált! Általában én is elfelejtem egy-két napon belül, hogy valamit annyira, de annyira akartam! Még önnevelésnek is jó a takarékoskodás mellett.
2008. ápr. 4. 13:38

Még egy ötlet: ha meglátok vmit, és úgy érzem, nem tudok tovább élni nélküle, csakazért se veszem meg, hanem várok 3 napot, hogy ha akkor is ugyanúgy vágyom rá, megvehetem. 90 %-ban eszembe se jut 3 nap múlva!

Ja, és még mindig nem vettünk autót, így nem szennyezzük a levegőt, nem fizetünk benzint, kötelezőt, telj.adót, javíttatást. Persze hiányzik, de szerintem még tologatjuk egy kicsit, mert ha lesz, bárhogy fogadkozunk is, tuti, hogy nem biciklivel járunk majd!

Ezekkel a praktikákkal márciusban annyit spóroltunk, hogy kifutotta egy 70000 Ftos wellness-hétvége a férjemmel, nagyon tuti volt!

Eleinte nehéz volt, de pár hét alatt a vérévé válik az embernek.

2008. ápr. 4. 13:31

Sokszor össze lehet kapcsolni a spórolást a környezettudatos viselkedéssel, ami engem jobban motivál (olyan szar érzés azért lemondani vmiről, mert nem telik rá, így meg büszke vagyok magamra, amiért kímélem a természetet, és a család egészségét is). Igaz, egy fecske nem csinál nyarat, de talán meg tud győzni még egypár fecskét, és abból már lehet valami...

Az én eddigi ötleteim: fürdés helyett zuhanyzás. Sokkal kevesebb vizet fogyaszt, a hődíjunk 2000 Ft-tal, a vízszámlánk 800 Ft-tal csökkent.

Vettem 1600 Ft-ért egy csapvíztisztítót, és nem veszek ásványvizet, amiben főleg a palackot kell megfizetni, és ráadásul nagy térfogatú hulladékot képez.

A zöldséget, gyümölcsöt, húst nagyobb mennyiségekben, piacon veszem, mindig ugyanannál a kofánál és hentesnél, és megállapodtam velük, hogy így 10%-kal olcsóbban kapom. Tervezhetőbb is így, és mindeg van otthon miből főzni, véletlen se kell rendelni, készkaját venni. Ráadásul nem termelek csomagolási hulladákot, mint a tálcás variációnál.

Tudom igazolni: az ecet tényleg lehozza a zsíros lerakódást és a vízkövet (én 10%os oldatban használom, egy régi szórófejes palackban). Nem marja az ember kezét, és nem káros a kislányom egészségére, mint a zsíroldó.

Ablakmosás: citromleves víz + újságpapír. Napokig jó illat van tőle. Ezeket én kipróbáltam, működnek, tényleg felesleges drága tisztítószereket venni.

Leszoktam az öblítőről: allergizál, környezetszennyező, és semmi értelme. A ruháinkon ez nem látszik, mert vízlágyítót használok, és plusz öblítéses programot. Jó minőségű mosópor mellett nincs szükség külön folttisztítóra.

2008. ápr. 4. 11:01

Folytassuk ezt a fórumot! Időszerűbb, mint valaha!


Nem vagyok nagyon jó ebben a témában, de egy-kettőt tudok. Pl. ha eltettünk a hűtőszekrénybe maradék ételt, nem fóliába csomagoltuk, hanem vagy edényzáró sapkát tettünk rá, vagy egyszerűen egy másik (mély)tányért. Máris kevesebb fólia fogyott.

Ha olyan edényt mosok, amit alaposan meg kell sikálni, akkor azalatt elzárom a vízcsapot. Másodprcek alatt is nagy mennyiségű víz tud kifolyni a csapból.

Ha tudom, hogy nemsokára újra fogok mosogatni, nem öblítem ki teljesen a szivacsot, hagyok benne mosogatószert. Ezt még kollégista koromban tanultam.

Az, hogy összeírjam a kiadásaimat, nekem is bejött. Elképedtem, mikor összeadtam, mekkora összeg ment el nassolásra. Egyesével nem is tűnt soknak. Viszont nyomon tudom követni, a szükséges dolgokra mennyit adtam ki, és így jobban meg tudom tervezni a következő havi kiadásokat.

Telefonálás: ha nem sürgős kérdésem van valakihez, nem írok sms-t, hanem megvárom, hogy másnap találkozzunk. Addig az emlékeztetőbe írom fel, hogy ki ne menjen a fejemből.

Szüleim otthon vettek egy időkapcsolót a kazánhoz, amit be lehet állítani, hogy óránként negyedórát fűtsön (mármint a kazán), utána újra leáll. így éjszaka nem hűl ki a ház, de nem is fűt fölöslegesen.

Most ennyi jut eszembe. Más ötletek?

2008. febr. 14. 07:19
Én csak a kaján tudok takarékoskodni,de ott is nehéz,mert nagyon felmentek az árak!!
52. direne
2008. febr. 14. 01:04
Az én Nagymamám is tett félre a temetésére, mert így akarta tehermentesíteni a családot. Azidőtájt kb 100 ezer körül volt, (ma már 300) nekünk ez komoly segítségnek számított. Életében meg Ő, a kisnyugdíjas segített rajtunk, ha ez-az kellett a "fiataloknak".
2007. nov. 29. 19:57

Mikor eljottem otthonrol, irtam, mire mennyit koltok. bevetelek-kiadasok. Nagymamam adta az otletet. Eredmenyes volt, feketen-feheren latni, mennyi vackot megvettem. Latszik, mirol lehet lemondani.

Aztan a fizetes 10%-at raktam felre, egy ev mulva befektettem, a kamatot is utana. Persze, nem egyedul csinaltam.

De szeretek az idommel, energiammal is takarekoskodni.

50. xemese
2007. szept. 6. 11:10
Kedves Takarékoskodók! A világításon nem érdemes! Ha egy vasalót bekapcsolsz, egy perc alatt fogyaszt annyit, mint egy villanykörte egy óra alatt!És a szemünk világa sokkal többet ér, nem szabad vakoskodni. Viszont ha a telefontöltőt mindíg benne hagyod a konnektorban, egy év alatt annyi áramot pazarolsz el, amiből 8 napig lehetne tévét nézni.Mindíg mérlegelni kell, hogy ÉSSZERŰEN takarékoskodjunk! Hiába tankolok a Tesco-nál olcsóbban, ha azzal az ócska benzinnel 30 km-rel kevesebbet megyek, akkor ugyanott vagyok! És akkor egy angol cég zsebébe tettem a pénzem a MOL helyett!! Még attól függően, hogy hogyan rakom fel a függönyödet, is lehet energiát megtakarítani, nem beszélve arról, hogy hogyan, mivel, és min főzöl!
49. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 47. - Ffc9d89fcb)
2007. ápr. 21. 20:26

Ugyanezt meselte egy ismerosom is, most volt nalunk Amerikabol, hogy a felesege mindig elrakja a penzet, ha kidobja a zsebebol mikor hazaer, meg ha talal valahol, es ev vegen 2000 dollart adott neki, hogy ezt tole szedte ossze. Nem is kereste elotte, igy orult neki.

En is elteszem igy a penzt, aprokat is, es varom, hogy gyuljon.

2007. ápr. 21. 20:02
Hát ez egy jó kérdés.Próbálkoztam a villannyal,energiatakarékos égőket vásároltam,vízzel nemtudok,mert annyit használok amennyire szükség van,nem pazarlom,mégis olyan sokat fizetek.Kutat is fúrattam,vásároltam szivattyút,és abból locsolok.Enni kell,ruhát sem veszek sokat,csak amire nagyon szükségem van.Már a bőrünket is lenyúzzák,hiszen az ősszel,újjab áramemelés lesz.
2007. ápr. 20. 23:29
Én a százasokat amit visszajáróként kapok, be szoktam dobni egy vázába.Pár százas nem tűnik fel, hogy hiányozna, és azt a pénzt úgy kezelem, mintha nem is lenne.Voltak idők, amikor nagyon nehéz volt megállni, hogy ne nyúljak hozzá, de sikerült. Már 150 ezrem van százasokban.Igaz kb 4 év alatt gyűlt össze, de nem tűnt fel, hogy spórolok.
46. knelli
2007. ápr. 15. 09:28
spórolni a mai világban,hoggy lehet?kifizetsz mindent és örülsz ha megtudsz élni,akár milyen okosan is csinálod szinte lehetetlen!
2007. ápr. 10. 15:31

PL.:Nem folyatjuk feleslegesen a csapot.

Nem veszünk felesleges dolgokat.

2007. ápr. 8. 21:51
Ha nincs munkahelyed, nics bevétel. Tehát sporólni már nem is kell, mert éhen halsz.
2007. márc. 30. 20:40
Mi hárman vagyunk 80000-re.
2007. márc. 30. 19:25

-mi a villanyon próbálunk meg spórolni, a lámpát csak akkor kapcsoljuk fel egy helységben, ha minimum 5 percet ott eltöltünk.

-nem folyatjuk a vizet zuhanyzás, fogmosás, mosogatás közben,

-próbálom eladni a régen kinőtt jóminőségű ruhákat, tárgyakat amiket már meguntunk...

így annyit meg tudtunk spórolni, hogy amikor beesik egy krakk (volt már 3), akkor megéltünk, nagy nehezen...Mi hárman vagyunk 180000-re, amiből lakáshitel, rezsi 110000!

2007. márc. 26. 20:36

Mit jelent a spórolás?

Pénzt teszek félre?


Megveszem ami kell és semmi luxus?

Spórolás az, amikor a hó végén marad annyi pénzem, hogyha fáj a fogam, akkor az ügyeleten 5000 Ft-ért ki tudják húzni?

Vagy spórolás az, amikor néhány forintom van félretéve?


Biztosan lehetne spórolni, de nem 3 tini gyerek nevelése közben.


Én is várom a jó tippeket.

40. baby61
2007. márc. 22. 00:04
Szerintem,csak akkor lehet majd sporolni amikor a fizetesek aranyosak lesznek az arakkal.
39. baby61 (válaszként erre: 30. - Tibike)
2007. márc. 21. 23:56

Ugy gondolom,valahol nagyon elrontotad,egy kicsit magadba kenne szaljal,nem-e benned van a hiba,ha regebb olyan jol kerestel mi tortent?Egy munkahely utan kene nezned,ne azon gondolkozni,hogy megigyad-e a bort vagy sem .

Akinek ilyen vegzetsege van mint neked nem hiszem,hogy nem kap munkat ha akar,bocs.Szeretem es tisztelem benned hogy nem akarod feladni,sok sikert.

2007. márc. 18. 13:59
Apukám 65000-70000ft körül keres. Tesóm gyógyszerei kb 25000-30000ft+ ott a rezsi és még enni is kellene. Spórolni? Hogyan?
37. Naomagic85 (válaszként erre: 36. - Rocker)
2007. márc. 18. 10:53
Szerintem nem normális, de ez a trend az öregeknél:))
36. rocker (válaszként erre: 33. - Naomagic85)
2007. márc. 16. 23:37

Olyan rovid ez az elet,es neha annyira faraszto.Minek sporolni?Carpe diem!Lehet,holnap agyonut egy cserepesvirag a hatodikrol,akkor meg legyen penzuk eltemetni?Azert egy kis felretett penz nem art,de elni!is kell.

Szerintetek normalis,hogy az oregek a sajat temetesukre sporolnak?(tisztelet a kivetelnek)."hogy legyen mibol eltemessetek".Hat a kert melle senkit sem teszunk szaradni,az biztos.

35. Naomagic85 (válaszként erre: 34. - Pofi)
2007. márc. 12. 16:21
A mamám volt 3 évig orosz munkatáborban, mert sváb származású, a papám meg a háborús katonaélményeiről mesél állandóan. A mamám mesélte, hogy volt, mikor csak gyomnövényeket ettek, meg amit éppen találtak:(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook