Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TAJ kártya igénylése fórum

TAJ kártya igénylése (beszélgetős fórum)

10. sultkrumpli_ (válaszként erre: 9. - D1b337c628)
2017. szept. 5. 00:18
nincs mit :)
9. d1b337c628 (válaszként erre: 8. - Sultkrumpli_)
2017. szept. 4. 15:03
Hú, köszönöm, szuper!!
2017. szept. 4. 13:50
Szia, taj kártyát ügyfélkapun nem tudsz igényelni, viszont kormányablaknál igen vagy az egészségbiztosítónál vagy postai úton! Egészségbiztinél azonnal megkapod a kártyát, kormányablaknál az igénylőlapot tudod leadni és kipostázzák a kártyát.
7. Ikebana3 (válaszként erre: 6. - D1b337c628)
2017. szept. 4. 13:36
Szerintem ez nem igénylés, hanem csere. Egy telefont megér, hogy megkérdezd a területileg illetékes okmányirodától, hogy ilyenkor mit csinálj? Ők majd hiteles választ adnak arra is, hogy ezt csak személyesen lehet-e vagy ügyfélkapun keresztül is megy-e a dolog.
6. d1b337c628 (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2017. szept. 4. 12:39
Van. Olvashatatlanná vált. Nem tudok személyesen ügyet intézni.
5. d1b337c628 (válaszként erre: 3. - Globus)
2017. szept. 4. 12:38

Köszönöm!!!!


Összefoglalva:


1. igénylőlap kitöltése [link]

2.

- személyazonosításra alkalmas igazolvány [személyazonosító igazolvány (ideértve az ideiglenes személyi igazolványt is), érvényes útlevél, kártyaformátumú vezetői engedély]

- lakcímet, és/vagy tartózkodási helyet igazoló okmány (lakcímkártya)

(ezek másolata aláírva, ha postai úton történik az ügyintézés)

3. igazgatási szolgáltatási díj (3000 forint) befizetése.

Na arra még nem jöttem rá, hogy

A) milyen címre kell küldeni ezeket

B) a 3000 forintot hogyan fizethetem be.

2017. szept. 4. 11:31

Újat, vagy még nincs? Ha nincs, hogyhogy nincs?

Nyugdíjfolyósítónàl intéztem pár hete. Ott laminàlnak újat, azonnal megkapod.

2017. szept. 4. 11:11

Nézegettem az ügyfélkapunál... én úgy értelmeztem, hogy igényelni nem lehet, csak meglévő TAJ számmal ügyintézni.


"Hogyan nyújtható be a kérelem?


A TAJ kártyával kapcsolatos ügyintézést személyesen és postai úton lehet folytatni.


A postai úton benyújtott igény esetén – ellenkező kérelem hiányában – a kártyát is postán kézbesítik.


Tekintettel arra, hogy a postán küldött igénylés esetén az ügyfél azonosítása más módon nem lehetséges, csatolni kell az aláírt és kitöltött igénylőlap mellett, az azonosításhoz és az ügyintézéshez szükséges, az előző pontban felsorolt okmányok ügyfél által aláírt másolatát, illetve az igazgatási szolgáltatási díj megfizetéséről szóló igazolást. "


[link]

2017. szept. 4. 10:42
Sziasztok! TAJ kártyát igényelhetek ügyfélkapun / kormányablakon keresztül? Köszönöm előre is.
2017. szept. 4. 10:41
TAJ kártya igénylése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook