Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tabletta vagy spirál? fórum

Tabletta vagy spirál? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
250. Prügi
2008. jan. 11. 11:58
Egyértelműen tabletta! Én a spirálban nem bíznék meg, nem sok jót hallottam róla olyanoktól, akiknek van.
2008. jan. 11. 11:37
Én spirált nem tetetnék,mert van több ember is a környezetemben aki terhes lett mellette.Számomra a gyógyszer nagyobb biztonságot nyújt.Csak rendesen be kell szedni!
248. lorci
2007. dec. 7. 21:49
Bolondfáni! Remélem az én dokim is vállalja a magánrendelőjében. Olvastam, hogy a Cerazette-ről írtál ezen az oldalon, bocs,hogy nem olvastam előbbre, hogy te szedtél-e azt. Nekem évekig bevált a Continuin, különösebb problémám nem volt tőle. A Cerazette-ben is csak progeszteron van - nekem a Continuin helyett adták, mivel azt kivonták - de 4 hónapig abszolút nem volt vérzésem tőle. Persze abba kellett hagynom. Gondolom nagyobb dózisú volt mint a Continuin. Aztán az egyik legkisebb ösztrogén tartalmú gyógyit kaptam a Mercilont. De nekem azt hiszem ez az ösztrogén is sok!
247. 2ab728965c (válaszként erre: 245. - Lorci)
2007. dec. 7. 20:49
Szia, nyugodtan lehet magánrendelőben is, ez nem akadály ha "gyakorlott kéz" végzi a műveletet!
2007. dec. 7. 20:48
Most már spirál, de majd elválik hogy fogja bírni a szervezetem.
245. lorci
2007. dec. 7. 19:22
Kedves dus és többiek! Én is most gondolkodom a spirál-felrakatáson. Az én dokim nem nagyon javasolta, de a gyógyszert sem érzem biztonságosnak. Elég makacs vérnyomásom van meg vízvisszatartásra vagyok hajlamos. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy szerintetek magánrendelőben rakhat egy orvos fel spirált, persze ultrahang-készüléke van a rendelőben. Vagy a sterilebb kórházi környezet kell hozzá?
2007. dec. 6. 18:13
Egy százalék talán van a nőgyógyászokból is aki jó, csak tudd megtalálni a nagy rengetegben!!!!!!!
243. csillllag (válaszként erre: 240. - 2ab728965c)
2007. dec. 5. 23:20
igen, sajnos... ezek a "mi" orvosaink... És az a legrosszabb amikor nem szeretek egy orvost, elmegyek egy másikhoz, és mégrosszabb:) nagyon kevés orvos olyan akire azt mondom hogy tényleg jó, mint pl aki a lábamat "kezeli" azzal tökéletesen megvagyok elégedve, és amin ledöbbentem: A házi orvosomhoz elment anyukám beutalót kérni a vérvételeimre, és küldött nekem egy tollat(!!!), hogy szegény kislány.. mennyit kínozzuk(bár nekem ez a havi 1-2 vérvétel megse kottyan már...:)Szóval vannak rendes pillanataik.. (néha) de ez is csak szerintem az orvosok 1%ának sikerül... kár hogy ez az 1% nem a nőgyógyászokra esik:)
242. dus
2007. dec. 5. 23:19

Sziasztok!


Ma volt a "nagy" nap, hogy elmentem a dokihoz és felrakattam a spirált!

Már egy hete a gondolattól is írtóztam, de megbeszéltünk, hát legyen!

Nagyon féltem tőle, de nem volt olyan borzasztó, mint gondoltam! Egyáltalán nem fájt!!! (nekem arra hasonlított, amikor szüléskor ellenőrizték a méhszáj tágulását).

A magánorvosom tette fel, ovatosan, ügyesen, pillanatok alatt! Megmutatta, elmagyarázta, nem riogatott, de elmondta, mire figyeljek! HA bármi van, azonnal hívjam! Egy hónap múlva kell vissza mennem egy ultrahangra, hogy ellenőrizni tudja: jó helyen van, nincs begyulladva, esetleg nem lökődik-e le!

Remélem a hatása is megfelelő lesz és nem "csúszik" be még egy baba! A kettő tervezett volt, de az esetleges harmadik már nem menne!

Nem erkölcsileg, anyagilag!


Valóban nagyon sokat számít, hogy a doki hogyan áll hozzá a beteghez! Mert ha bunkó, ügyetlen, durva, akkor megette a fene az egészet!


Örülök neki, hogy nálam ez pozitívumként történt!


Remélem a sok rossz mellett előfordul a jó példa is!

241. 2ab728965c (válaszként erre: 236. - Nerika)
2007. dec. 5. 21:07
Így is van, bocsánat ha elriasztottalak, nem ez volt a szándékom!
240. 2ab728965c (válaszként erre: 239. - Csillllag)
2007. dec. 5. 21:05

Sajnos az orvosok megítélése tekintetében TÖKÉLETESEN egyetértünk, máglyára való mind, kivéve azt az egyet-kettőt, aki még valamennyire emberszabású vagy szakmaszerető.( fehér holló)

Szívesen segítek, ez a téma többszörösen is a szívem csücske.

239. csillllag (válaszként erre: 238. - Nerika)
2007. dec. 4. 19:52
hát nemtudom, de a betegszállítók rendesebbek voltak mint az orvosok...:) ez alatt a pár hét alatt rendesen megutáltam az orvosokat, és ezt a kórházat...katasztrófa mi ment ott, de hát átvinni másik kórházba nem tudtak mert oda tartoztam:(
238. nerika (válaszként erre: 235. - Csillllag)
2007. dec. 4. 10:08
lehet hogy az egy betegszállító volt?
237. nerika (válaszként erre: 232. - Csillllag)
2007. dec. 4. 10:08
ez egy bunkó volt akkor, főleg nőgyógyászati szakrendelésen kellene hogy legyen egy olyan tapintatos és figyelmes légkör ami oldja a vizsgálatra váró nőkben a feszültséget
236. nerika (válaszként erre: 228. - 2ab728965c)
2007. dec. 4. 10:06

jézusom...

Néha úgy gondolom, vannak dolgok amikről jobb ha nem tudok

235. csillllag (válaszként erre: 234. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 4. 01:20
nem tudom hogy lehet ennyire bunkó egy ORVOS!!
234. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 232. - Csillllag)
2007. dec. 4. 01:10

Ezt kerdezte a doki??? Pfff.

Biztos sajnalta, hogy nem az o paciense vagy ;)

233. csillllag (válaszként erre: 231. - 2ab728965c)
2007. dec. 4. 00:51
És köszönöm szépen a segítséged!!:)
232. csillllag (válaszként erre: 231. - 2ab728965c)
2007. dec. 4. 00:50
el is fogok menni, mert kezdek egyre jobban nem megbízni abban amit mondott, ez egy kórházi elég idióta doki volt, akit akkor láttam életemben elöször, és azért küldtek fel hozzá hogy megmondja hogy a továbbiakban milyen fogamzásgátlót tudok használni stb... elég bunkó volt, mert úgy kezelt hogy "jött egy fiatal csaj, akit próbáljunk meg kínos helyzetbe hozni" olyan kérdéseket tett fel.. hogy huhh... pl az elsőn kiakadtam, amikor megkérdezi hogy szűz vagyok-e, nem is várta meg a választ, hozzátette hogy hát egy ilyen szép csinos lány miért is lenne az.. szóval szerintem meglátogatom a saját dokim, csak még elkell mennem valami mellultrahangra, mert már a multkor is lecseszett hogy nem mentem el:)
231. 2ab728965c (válaszként erre: 229. - Csillllag)
2007. dec. 3. 19:20

Amennyire tudom, a hüvelygyűrűből minimális hormon szívódik fel a vérbe, az inkább helyileg hat.

A másik lehetőség a Cerazette, ami csak progeszteront tartalmaz, ez szedhető , mert az ösztrogén komponens a ludas a trombózisokban.

De én nem vagyok doki, Őt kellene jól kifaggatnod.

2007. dec. 3. 11:11
Én spirál mellett terhes maradtam,nagyon rossz volt,mert nagyon szerettem volna a babát,de a férjem nem engedte.
229. csillllag (válaszként erre: 226. - 2ab728965c)
2007. dec. 2. 23:45
neeem.. sajnos megindokolta... ugyanis a fogamzásgálótól kaptam trombózist, így ezek után érthető.. de akkor is... ma már annyi minden van.. nehogy már ne találjanak valami olyat amit ilyenek is tudnak szedni/használni..:S
228. 2ab728965c (válaszként erre: 227. - Nerika)
2007. dec. 2. 14:04

Örülj neki hogy bevált Nálad....én is kifizettem anno , 5 hét után mégis ki kellett kaparni belőlem, olyan vérzésem lett.:(((

Kaptam helyette egy másodikat, az meg fél éves görcsölgetés után megszületett a húsboltban....doktorok ekkor nagy okosan megállípították, hogy sajnos én vagyok az a nagyon elenyésző hányad, akinél a M.....a "nem jön be". :(

Ismétlem, ez egyedi pech, egyébként nagyon sok jót hallani róla.

227. nerika
2007. dec. 2. 09:05

én hormonspirált használok, és igaz hogy drága, de 5 évig tart a hatóanyaga, és ha 5 évre felszorzom a tabletták árait, ugyanott vagyok.

tehát csak akkor egyszerre kifizetni drága, egyébként meg semmivel sem drágább a tablettáknál csak azt részletekben fizeti az ember.

és nincs vele abszolút gond, hogy elfelejtem bevenni, meg az antibiotikum gyengíti a hatását, meg mi van ha hasmenés-hányásos vírust kaptam, akkor mit csináljak, stb.

5 évre megoldja a problémát.

226. 2ab728965c (válaszként erre: 225. - Csillllag)
2007. dec. 2. 08:20
Szia, én azt gondolom hogy ha nem indokolta meg a dokid hogy miért nem javallja Neked ezeket a védekezési módozatokat, akkor érdemes elmenni egy másikhoz, s kikérni mégegy véleményt---a gumi óvszer rövid távra okés, no de hogy évekig/évtizedekig...ezt talán Ő se gondolhatja egészen komolyan!!!!!!
225. csillllag (válaszként erre: 224. - 2ab728965c)
2007. dec. 1. 23:26
semmi olyat nem lehet nekem ami ilyen gyógyszeres..:( legalábbis a doki annyit mondott, hogy semmilyen fogamzásgátló eszközt, gyógyszert nem használhatok. rákérdeztem hogy azt még is hogy..? erre annyit felelt hogy majd a pasik védekeznek.. (ovszer) na de az meg... 1 komoly kapcsolatban...:S Bár lehet hogy csak ez a doki volt nem normális... Azért még meglátogatom a sajátomat, mondjuk nem szívesen, mert végülis miatta nem lehet semmi ilyet szednem..
224. 2ab728965c (válaszként erre: 223. - Csillllag)
2007. dec. 1. 18:53

És a hüvelygyűrűt nem próbáltad még???????

Az helyileg ható hormon, és nagyon kicsi a mennyisége is....szerintem jó választás lenne.

2007. dec. 1. 17:09
De jó nektek hogy tudtok választani:) Én nem szedhetek tablettát, és a spirált nem akarja feltenni a doki, mert még nem szültem...:(
222. petrikek (válaszként erre: 219. - Dus)
2007. dec. 1. 17:00
Egyéntől függ, hogy görcsölsz-e, vagy erősebben fogsz e vérezni szerintem. Nekem annyire bevált, hogy több, mint hat éve fent van (pedig már le kellett volna cserélni), de mi van, ha egy következő nem illeszkedik be ilyen jól? Majd leszedetem, ha jöhet a következő baba...
221. ZITA9770 (válaszként erre: 212. - 2ab728965c)
2007. nov. 27. 11:27

Hú,most megijesztettél-lebeszéltél:)Köszönöm:)

Maradok a tablettánál.

Én nem merném bevállalni a 4.babát:(

De ha mégis úgy alakul hát nézek elébe,nem fogom megölni:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook