Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tabletta vagy spirál? fórum

Tabletta vagy spirál? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
280. Kinga82 (válaszként erre: 277. - Szabotimi)
2008. jan. 29. 21:58
Csak a hormonossal :)
279. Kinga82 (válaszként erre: 278. - 2ab728965c)
2008. jan. 29. 21:56

BOCS tőlem is, azt hiszem, túlreagáltam a hozzászólásodat!!!

Tény. hogy mindenki csak a saját tapasztalatát tudja leírni...

278. 2ab728965c (válaszként erre: 273. - Kinga82)
2008. jan. 29. 21:51

Kedves Kinga, nem Téged szerettelek volna meghazudtolni, ez eszemben sem volt!

Mindössze a saját negatív tapasztalatomat írtam le az eszközzel kapcsolatban, ettől azonban készséggel elismerem hogy másnak lehet nagyon jó és működhet hibátlanul, ezt is hozzátettem akkor, olvass vissza!

Ha ennek ellenére megbántottalak volna, ELNÉZÉST KÉREK, ugyanis nem ez volt a célom a hozzászólásommal.

277. szabotimi (válaszként erre: 276. - Kinga82)
2008. jan. 29. 21:49
spirállal nincs menszesz? ezt nem is hallottam!
276. Kinga82 (válaszként erre: 275. - Szabotimi)
2008. jan. 29. 21:47
Nekem sem volt a tabival sem semmi bajom, csak nem akartam már a mensivel bajlódni :)
2008. jan. 29. 21:44

az egyik ismerösömnek spirálja volt szülés után, és mikor levették neki tiszta gomba volt egy komplett fertő. Mire rájöttek miért van anyi panasza....

Én csak tablettát szedek. Ezek már nem olyan hormontartalmúak mint régen - legalább is nincs szakállam:D

274. Kinga82 (válaszként erre: 267. - Napalm)
2008. jan. 29. 21:43

Mirena, 2006 augusztus, szept óta van fent, akkor 47.000 volt, de arra nem emlékszem, hogy ebben a dokim díja is benne volt-e, vagy ennyit fizettem a spirálért :( Bocs. Amúgy, ha egészségpénztári tagok vagytok, akkor abból is ki lehet váltani. :) Sajna, ezt akkor még nem tudtam :(

Nekem 14 hónapja nem volt vérzésem, nincsenek görcseim, semmi, pedig előtte eléggé voltak, főleg, amíg arannyal kombinált spirálom volt.

Mindenképpen beszéljetek a dokival, ő is elmondja majd, hogy nem mindenkinél szünteti meg teljesen a menstruációt, de annál, aki bírja viselni(mert, mint Fáni is írta, nem mindenki bírja), annál igen. A barátnőm sem menstruál vele már 8 hónapja. Amúgy nem mindednki álma, van, aki idegenkedik tőle, nekem kényelmesebb így, jobban tudok sportolni, nem kell ezzel számolnom a nyaralás tervezésénél, bmikor összebújhatunk :)

273. Kinga82 (válaszként erre: 268. - 2ab728965c)
2008. jan. 29. 21:36

Kedves Fáni!

Egy kicsit érdekes a hozzászólásod, gyakorlatilag hazugnak neveztél. Köszi.

Valóban nem mindenkinél uazok a hatások, attól is függ a végeredmény, hogy pl előtte milyen erős vézésed volt. Nekem idestova 1 éve és 4 hónapja van Mirenám, 14 hónapja NEM menstruálok, nem is fogok már. MINDENKINEK, aki képes használni, csökkenti a vérzést, akinek az elején (nekem 2 hónap alatt)elmúlik, annak az 5 év alatt nem lesz már. De nagyjából mindenkinek 1-2 naposra csökkenti, vagy eltünteti. Hogy miért? Mert a helyi hatású hormonkészítmény olyannyira elvékonyítja a méhnyálkahártyát, hogy nincs, amibe a petesejt beágyazódjon, és NINCS, ami leváljon, ergo, nincs, vagy minimális a menstruáció. Nekem előtte sima, arannyal kombinált spirálom volt, fél év után cseréltettem le, mert kb 8-10 naposra növelte a vérzésemet, és görcsöltem tőle. A Mirena óta SEMMI bajom, és nem véreztem...

Természetesen, biztosan van, akinek ezt sem ajánlják, ezt jeleztem is Napalmnak, de a reakciód meglepett. Nem szoktam felelőtlenül orvosi segédeszközöket ajánlgatni, hazudni meg egyáltalán nem.

Üdv.

272. 2ab728965c (válaszként erre: 271. - Korall33)
2008. jan. 29. 21:00

Jesszum pepi, azt azért nem gondoltam hogy ennyire megugrott az ára...:(((((

Nem semmi befektetés, az biztos.

2008. jan. 29. 10:37

Sziasztok!

Pont tegnap néztem a Mirena árát,most 52 ezerbe kerül.Egyuttal elolvastam a betegtájékoztatót is, kész regény.Úgy döntöttem nem cserélem le a régit erre a "legmodernebb "eszközre!

270. 2ab728965c (válaszként erre: 269. - Napalm)
2008. jan. 29. 10:08

Igen, nekem három is volt, mert az árát nem tudták visszaadni, viszont "cserelehetőség" létezett, hát éltem vele.

Az elsőt két hónap ki kellett kaparni belőlem, mert olyan vérzés-zavart csinált, a második fél éven belül lecsúszott és le kellett venni mert beékelődött a méhnyakba, a harmadik meg 10 hó használat után magától "megszületett".

A nőgyógyászom nagyon el volt hűlve és sajnálta hogy így jártam, mert állítólag ez az eszköz a most kapható legmodernebb, legkevesebb mellékhatással járó intrauterin védekezési forma. Nekem nem volt vele szerencsém, de ez ne riasszon el senkit, mert csak egyéni pech. :(

Maga a spirál akkor (3 éve) 40 ezer körül volt, most gondolom több.

269. napalm (válaszként erre: 268. - 2ab728965c)
2008. jan. 29. 08:49

Semmi gond hogy beleszólsz, hisz ezt ti tudjátok a legjobban.

Neked volt esetleg? Ha volt, nem vált be?

268. 2ab728965c (válaszként erre: 267. - Napalm)
2008. jan. 29. 07:32
Bocs hogy beleszólok, de nem így van, hogy öt évig semmi vérzés, és sajnos nem is mindenkinek válik be ez a fajta spirál.
267. napalm (válaszként erre: 266. - Kinga82)
2008. jan. 28. 21:55

Köszi!

Elárulnád a spirál nevét és hogy mennyiért "vesztegetik"?

Lehet rákérdezünk párom orvosánál mit szól hozzá.

Ő egy aranyozott spirált tett fel anno.

És azt mondod hogy ettől a fajtától teljesen megszűnik a vérzés? 5 évig semmi? (minden nő álma;) )

266. Kinga82 (válaszként erre: 263. - Napalm)
2008. jan. 28. 21:15

Semmi baj :)

Aha, hormonos. Ezekben helyi hatású hormon van, véráramba nem kerül, ezért leht, hogy a párod is használhatja.

Én pont azért tetettem fel, mert ettől megszűnik a menstruáció. Igazából elvékonyítja a nyálkahártyát, ezért nem vérzek.

265. korall33 (válaszként erre: 264. - Dus)
2008. jan. 28. 13:40

Szia!

Örülök hogy negativ.A kerek folt lehet,hogy a következő uh-n nem is fog látszani,vagy a következő vérzés után.

264. dus
2008. jan. 28. 12:59

Sziasztok!


Meg van a laborom, ami szerencsére NEGATÍV!!!!! Voltam a védőnőmnél, aki szintén tanácstalanul áll, vajon mi lehet a 7mm-es folt???!!!

Hívtam a dokimat, de nem vette fel, valószínűleg műtőben van, de majd hívom még este, hogy mikor tudna megnézni!

Kicsit megnyugodtam, de csak kicsit, mert még mindig nem tudok sokkal többet, mint eddig! A terhesség ki van zárva, de sok más még nem!!!

263. napalm (válaszként erre: 259. - Kinga82)
2008. jan. 28. 12:54

Köszi a választ, közben rájöttem hülyeséget kérdezek mert kevertem a hüvelygyűrűvel;)

A te spirálod hormontartalmú? (nem tudom létezik-e olyan)

Az a gond hogy a párom szintén tetetett fel szülés után, de így a vérzés pár nappal tovább tart és elég erős.

Tabletta nem jöhet szóba egyéb okokból (libidócsökkenés).

262. 2ab728965c (válaszként erre: 261. - Dus)
2008. jan. 27. 18:23

Szia, először is nyugi, látom nagyon sok Benned a bizonytalanság és a kétely.


Ha terhes vagy és nem tartod meg a babát, akkor a dokid berendel abortuszra, ahol előbb kihúzza a spirálod, majd kikaparja a terhességet.(altatásban, kórházban, kisműtőben)


Ha nem vagy terhes, és a laborok szerint nincs gyulladás sem, akkor lehet várni, és ismételni az UH-ot, nyomon követni mi az a valami a méhedben ( mióma is lehet, folyadék is lehet, nyálkahártya megvastagodás is lehet, de ezek ártalmatlan dolgok, azaz lehet velük várni egy -két ciklust nyugodtan.)

Ha nem vagy terhes, de a labor gyulladást mutat, akkor két verzió lehet: vagy azonnal leveszik a spirált és nagy dózisú antibiotikummal kezelnek, vagy csak utóbbi verzió, és spirál marad egyelőre, majd a kúra után megnézik hogy változott-e az a valamivel, amit láttak.

Az is lehet ám hogy a következő mensi után már nyoma se lesz ilyesminek, mert lelökődik s kiürül magától a nyálkahártyával együtt.

Én azt mondom, semmiképpen se ijedj meg, csak az fontos hogy mindig azt tedd, amit a dokid mond!!

És légyszi mindenképpen írd meg hogy mi lett, mert nagyon kíváncsi vagyok rá,és drukkolok hogy sima kezeléssel is rendben légy. :)

261. dus
2008. jan. 27. 15:04

Sziasztok!


Köszi mindenkinek a más által szerzett "tapasztalatot", segítséget, bíztatást! Pénteken levették a vért, pisit, hétfőn 9-re lesz eredmény! Nálunk kicsit körülményes az egészségügy, majdnem mindenre napokat kell várni! Hétfőn, ha megvan a laboreredmény, hívom a dokimat és megyek vissza ultrahangra! A védőnőm is csak csodálkozott, amikor elmeséltem, mi a helyzet!


Járt már valaki hasonló cipőben? Ha mégis babás vagyok, mit csinál a doki? Mire számítsak? Ha nem vagyok babás, akkor is leveszi a spirált? Ha leveszi, azonnal meg fog jönni?

Kicsit pánikban vagyok! :((((( Semmi esetre sem akarok még egy gyereket!!!

Mi van, ha nem vagyok babás? Akkor mi az a folt a méhemen? Milyen vizsgálatra számíthatok?

Ha holnap van eredmény, megírom!

2008. jan. 27. 12:05

Sziasztok!

Én spirálra szavazok.Nekem lassan 3 éve van fent,a második szülés után a 6 hetes vizsgálaton tették fel!Azóta hálistennek jól müködik nálam!

Annak ellenére, hogy az ismerősem között többen teherbe estek mellette!Egyik kolléganőm kétszer is egymás után!Tehát én sem hiszem, h.1000 nőből csak 1-nél fordul elő!

Kedves dus szoritok neked, h. a következő uh. negativ legyen!

259. Kinga82 (válaszként erre: 258. - Napalm)
2008. jan. 27. 09:06
A spirál kihúzószála a méhből átnyúlik a hüvelybe, hogy majd el lehessen távolítani. Ezt a szálat a doki vágja le bizonyos hosszúságúra, és az enyémet még egyszer le kellett rövidíteni, mert szeretkezés közben érezte, hogy ott van. Ez még a sima spirálomnál volt azt hiszem, de egy nyisszantással megoldotta az orvos, a következőt (most Mirenám van) meg eleve rövidre vágta. Eltávolításnál nem jelentett gondot, hogy rövidre lett vágva.
258. napalm (válaszként erre: 66. - Kinga82)
2008. jan. 25. 15:04
Miben zavarta a párodat ha meg szabad kérdeznem?
257. diagonalt (válaszként erre: 252. - A9752c112e)
2008. jan. 25. 13:01
Sajnos igen.A tabi a jobb,ha valami miatt nem tudod szedni,akkor az előző hozzászólásomban írtam egy másik egyre terjedőbb védekezési módot.Kipróbáltam,és tényleg az vált be legjobban.
256. diagonalt (válaszként erre: 254. - Dus)
2008. jan. 25. 12:59

Nem akarlak elkeseríteni,de Kedvesem nagynénje kétszer is teherbeesett spirál mellett,és mindkét babát el kellett venni,mert félő volt,h belenőnek a spirálba.

Ha a tabit valami miatt nem tudod szedni,vagy gyakran elfelejted,próbáld ki a novaring nevű hüvegyűrűt.Én nagyon szerettem.Nem felejted el bevenni,és a biztonsági foka jobb,mint az óvszeré.Olyan 99,8%-ról beszélnek.

255. 2ab728965c (válaszként erre: 254. - Dus)
2008. jan. 25. 12:53

Szia, én a helyedben azon nyomban csinálnék egy gyorstesztet, és nem izgulnék hétfőig---ha ugyanis az a 7 mm-es "folt" magzat, akkor már rég pozitívat kell tesztelni, ha a teszt negatív, akkor meg nem nagyon val.színű hogy petezsákot látnak a méhedben.

Nagyon sok minden más is lehet ott, miómától kezdve vérrög, folyadék és még isten tudja mi minden.( meg még techikai hiba is adódhatott, egy mérés nem mérés...)

Sajnos az messze nem igaz hogy a spirálnál 1000-ből egy terhesség az arány, jóval magasabb az index-szám, hacsak nem Mirenád van ( hormonspirál).

Tesztelj egyet, hátha hétfőnél előbb sikerül megnyugodnod, hogy negatív!!!!!!

Kívánom hogy így legyen....

254. dus
2008. jan. 25. 12:10

Sziasztok!


Jártam már ezen a fórumon, ahol is beszámoltam december elején arról, hogy feltette a nődokim a spirált! Nem volt olyan szörnyű, mint azt gondoltam!

Molst, a héten mentem vissza az uléztahangos vizsgálatra! Hát nagyon megdöbbentett az orovosom:

a spirálom meg van, de van mellette egy 7 milis kerek folt, ami lehet, hogy baba!!!!!!

Nagyon kiakadtam! Hogy lehet ez? Jár már valaki hasonló helyzetben?

Ma mentem laborba vér és vizeletvizsgálatra, hétfőn lesz eredmény! Jövő szerdán ismét ultrahang! Remélem nem baba, hanem csak egy vérrög! A párom is ki van akadva, a védőnőmről nem is beszélve!Állytása szerint 1000nőből 1 lesz spirállal terhes!

Hipp-hipp hurrá! Lehet, hogy én vagyok az az egy!

A babát nem tartom meg, ez egyértelmű, spirállal nem is lehetne! Meg egyébként sem! A nagyfiam 7 éves, a picim 9 hónapos, nem kell több baba!

Most jövő hétfőig bennem van a frász! Már bánom, hoyg belevágtam és felrakattam!

253. 2ab728965c (válaszként erre: 252. - A9752c112e)
2008. jan. 19. 14:51
Szia, sajnos igen. :(
2008. jan. 19. 08:49

Sziasztok!

Mindenkit kérek,akinek tapasztalata van az ügyben,hogy válaszoljon!Teherbe eshettem-e spirál mellett,ha az utolsó vérzésem megvolt?

Előre is köszönöm a figyelmeteket!

251. a9752c112e (válaszként erre: 249. - 27525d0da6)
2008. jan. 19. 08:47

Szervusz!

Segítséget szeretnék!Teherbe eshettem-e spirál mellett,han az utolsó havi vérzésem megvolt?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook