Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tabletta vagy spirál? fórum

Tabletta vagy spirál? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
40. Ekka
2006. szept. 21. 19:55
Szerintem tabletta..bár ugye engem még ez a spirál téma nem érint:D
2006. szept. 13. 07:41
én a nagyfiam születése után tablettát szedtem,de terhes lettem.majd amikor a lányom megszületett,spirált tetettem fel. Hét évig használtam,nem volt vele gondom.Tavaly levetettem,mert sokat fájt a hasam.Most gyógyszert szedek,de kicsit híztam tőle.úgyhogy gondolkodom más megoldáson.
2006. aug. 27. 19:07
15 évig szedtem tablettát, kétszer 1,5 kihagyással, amikor a két nagyfiam született. Tökéletesen bevált, semmi gond nem volt. Amikor a legkisebb megszületett 35 éves voltam. Fél évvel a szülés után elkezdtem szedni a gyógyszert. A menzeszem rendszertelen lett (a gyógyszertől!), állandó fejfájások migrének gyötörtek, magas lett a vérnyomásom, és híztam 7 kg-ot. Hosszas kivizsgálás után megállapították, hoy mindez a gyógyszertől van. Orvosi utasításra abbahagytam. Feljött újabb 7 kg. Gondolkoztam a spirálon, de a barátnőm egy év alatt kétszer lett terhes mellette. Mindkétszer abortusz lett a vége. A gumi már régen nem jön be nálunk. Más egyébnek meg sok értelme nincs (szerintem). Abba maradtunk, hogy a sorsra bízzuk a dolgot és ha még egyszer teherbe esnék, akkor szülés után elköttetem magam (sterilizáltatom). Azért kötöm szüléshez, mert először is naív vagyok és még mindig ott motszkál bennem, hogy három fiú után még születhet egy kislányom (de ha fiú lenne, akkor legalább nem egyedül nőne fel a kicsi a két nagy után), másodszor pedig nagyon nyuszi is vagyok, és úgy gondolom, hogy a szülés után mindent kibírnék!
2006. aug. 27. 12:04
Sokan nekem is azt mondták,h. tetessek fel spirált. Én a tabletta mellett lettem terhes. Mindegyikben van kockázat.
36. mandy
2006. aug. 27. 07:50

Szia zse pi!

Szerintem a gumi nem csak a férfinek áldozat. Én használtam, nálam totál megölte a vágyat. Olyasmi volt, mint amit itt a pesszáriumról írtak. Hogy a dolog közben egy gumival kezdjünk el szerencsétlenkedni.... A sprirállal igaz hogy kicsit kellemetlenebb a menstruáció, de sosem fetrengtem a fájdalomtól. Meg ugye az ára.....

De azért jó szerintem hogy van gumi is, jó hogy van választási lehetőség. Kinek a pap, kinek a papné :)

35. zse pi
2006. aug. 26. 15:10

Van aki az ömegtartóztatásról ír, a viccesebbek az algopyrinről (:D ), meg hogy meghíztak, meg agyembólia, meg hasonló szőrnyűségek...

Mi van az óvszerrel?

Miért csak a nőnek kell gondolnia a fogamzásgátlásra? Miért kell halom hormont bevinni a szervezetbe (már 19évesen), vagy görcsöktől fetrengeni a spirál miatt, ha menstuálsz?

Azért furcsa, hogy a nő mérgezi magát mindenféle sz*rsággal, aztán meg a hormonokkal "szennyezett" testében akarja kihordania a babát...

Lehet, hogy a gumi kényelmetlen, de azért ki lehet bírni! Egy kis áldozatot hozhat a férfi is, nem?

2006. aug. 24. 22:40

Én tablettát szedtem.Spirált nem szertnék majd felrakatni, ha túl leszek a szülésen, de a jelenlegi gyógyszerárak mellett az egy költségkímélőbb megoldásnak tűnik.Bár hallottam olyat,aki mindenféle gyulladásokkal és egyéb panaszokkal küzdött miatta, és ebben az esetben csak a gyógyszer maradt neki megoldásnak.

Úgy tudom, hogy bizonyos kor felett, illetve gyerekszám után viszont végleges megoldást is lehet választani.

33. mandy
2006. aug. 23. 15:55

Sziasztok!

Nekem spirálom volt 4 évig. A nagylányom születése után tetettem fel, mivel tablettát nem szedhettem, és más ötletem nem volt. Igaz hogy a feltétel kellemetlen, és az is, hogy kicsit jobban fáj a menstruáció, de az nem hogy utána nem lehet gyereked. Én leszedettem, a doki tanácsára 2 hónapot pihentettem a méhem, aztán nekiláttunk a kisbabának. Tartottam tőle, a sok ijesztgetés hatására, hogy nem sikerül könnyen. Rácáfolt. Az első hónapban sikerült, most három hónapos terhes vagyok. Utána szerintem újra spirál jön. Nem tudom lesz-e még babám. Ha már biztos hogy nem, akkor szerintem elköttetem magam. Anda, kockázat mindig van sajnos...

32. Anda39
2006. aug. 23. 15:50

Én sem vagyok híve a tablettának, ráadásul 40 év felett nem írják fel, és most gondolkodhatom, mire váltsak. Spirál mellett lett terhes egy rokonom, lelkileg-testileg igen megviselte (abortusz lett a vége), tehát ebben nem bízom. Marad a végleges elkötés. (Öt szülés után már megengedhetném magamnak) Ehhez annyit teszek hozzá, hogy védőnő sógornőmnek van olyan kismamája, aki ilyen műtét után lett terhes...

Legjobb védekezés az önmegtartóztatás, attól tartok :)

31. bige (válaszként erre: 30. - Pimpus)
2006. jún. 17. 22:15

:-((((

igen, csak az ember nem tudhatja előre, hgy az az orvos lelkiismeretes-e. kénytelenek vagyunk bízni bennük.

nekem is volt már nagyon rossz tapasztalatom. nekem a pajzsmirigyemet kezelték félre. életem végéig fogom a hatását viselni. ..és a lányomat 14 évesen túlaltatták, és a hátáról levett anyajegyek vágásai 2 x szétszakadtak. 3 nagy kráter éktelenkedik rajta. főorvos végezte a műtétet.

persze ez semmi Pimpuséhoz képest:-(

30. Pimpus (válaszként erre: 29. - 93a74b44ea)
2006. jún. 17. 21:47

Egy lelkiismeretes orvos nagyon fontos... én 20 éves koromban szedtem kb. 9 hónapig tablettát(az orvos elötte csak azt kérdezte, hogy dohányzom-e)aztán egyszer csak arra ébredtem, hogy mélyvénás trombózisom van. Valahol logikus volt, mert anyai és apai részröl is elöfordult, csak hát erre a tabletta felírása elött senki nem volt kiváncsi...és a hajlamot tényleg meg lehet állapítani egy vérvétellel. Annak idején nnyira "odafigyeltek" rám, a 21 éves trombózisos betegre, hogy néha máig is csodálkozom rajta, hogy még életben vagyok: elfelejtették elmondani, hogy a heparin mellé nem kéne tovább szedni a tablettát, meg hogy nem szabad felkelni - én állandóan mentem, mert azt hittem, hogy attól jobb lesz.

Az elsö trombózisom után már nem szedhettem tablettát, lefogytam 15 kilót, 5 évvel késöbb mégis minden elözmény nélkül trombózisom lett. Szerencsére ekkor már jobb kezekben voltam, azonnal befektettek a kórházba és addig nem kelhettem fel, amig nem volt rendben a véralvadásom. Viszont: mivel ennyi idösen már 2x volt trombózisom, ezért életem végéig gyógyszert kell szednem, ha e mellett terhes leszek, akkor súlyosan fogyatékos gyerekem születhet, és az egész terhességem alatt (meg elötte is) heparininjekciót kell használnom, amely azonban csontritkulást okozhat és nem lehet 1 évnél tovább adni. Ha annak idején az orvosom elküldött volna egy véralvadástesztre, ma talán nem itt tartanék...

29. 93a74b44ea (válaszként erre: 28. - 0f7f8f506d)
2006. jún. 16. 20:24
Igazából, ha lelkiismeretes az orvosod, és elküld laborba, mielőtt gyógyszert írna, elvileg ki lehetne szűrni az ilyet. De tapasztalatom szerint nagyon kevés ilyen doki van. Az a nagyon szomorú, hogy fiatal életek múlnak olykor az ilyesmin.
28. 0f7f8f506d (válaszként erre: 27. - 93a74b44ea)
2006. jún. 16. 18:57
Elég durva, nem is gondoltam bele, hogy valaki meghalhat a fogamzásgátló tablettától, ráadásul 19 évesen.Eddig bevált nekem, bár ez a történet megijesztett.
2006. jún. 16. 17:36

Kb. 7éve szedek fogamzásgátlót, de ha lenne bármi, ami hasonlóan kényelmes, de nincs benne hormon, tutira váltanék.


Volt egy osztálytársam, a világ legkedvesebb, legjószívűbb teremtménye. 19 évesen egyszer csak összeesett és meghalt...Állítólag a fogamzásgátlótól agyembóliát kapott.

Ezért borzasztóan utálom a tablettát.

26. Courage (válaszként erre: 25. - Szika)
2006. jún. 16. 16:59

Hát az tényleg az lehet:)

Jaj én egyszer próbáltam egy filmlapocskát illetve feladtam a próbálkozást, mert azt is előtte kell. Vicces volt:) Kb elolvad mielőtt használnád:) Szóval sztem még mindig a tabletta a legjobb. Vagy az algopirin:D

25. szika
2006. jún. 16. 15:03

pesszárium nagyon hervasztó

mert közvetlenül előtte kell föltenni, és az olyan gáz, meg én ugyanúgy nem bízom abban sem :)

2006. jún. 16. 14:46

Eve, én is úgy tudom, hogy ha még szeretnél gyereket, akkor nem javasolják a spirált.


Pesszáriumot próbálta valaki? Én sem akarok világ életemben gyógyszert szedni.

Egyszer már vettem egy tablettát, amit fél órával előtte kell feltenni, de mivel nem bíztam meg benne eléggé, nem is használtuk.

23. Courage (válaszként erre: 17. - Szika)
2006. jún. 16. 14:30
Most már értem miért van az, hogy valaki élvezi a diétát:D
22. 4726e582cf (válaszként erre: 19. - Szika)
2006. jún. 16. 14:19
Ma is dinnye vagy :), de mi sem különbek :):):)
2006. jún. 16. 13:58
A spirál mellet erősebb, görcsösebb a menstruáció. Ugyan létezik már hormontartalmú spirál, ami ötvözi a spirál és a tabletta előnyeit, de ez elég drága, kb. 40 ezer ft. Bár ha azt nézzük, hogy öt évre megoldott a fogamzásgátlás és a menstruáció gyakorlatilag tisztasági betéttel átvészelhető (tehát nem kell betétre meg tamponra sem költeni), akkor ez sem drága.
2006. jún. 16. 13:50
Én a tablettára szavaznék, én azt szedek.Én attól nem híztam.
19. szika
2006. jún. 16. 13:32
ettől legalább tutira ne születnek kis uborkák. :))))))
18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Szika)
2006. jún. 16. 13:31
Jah kérem...
17. szika (válaszként erre: 16. - 4726e582cf)
2006. jún. 16. 12:48
babán..uborka...répa...csupa zöldség, tudod, mintha diétázna.. :)))))))))))))
16. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - Courage)
2006. jún. 16. 12:21
Nade Csibiri, azért örökké nem lehet lenni pasi nélkül ;).
15. Courage (válaszként erre: 11. - 4726e582cf)
2006. jún. 16. 09:11

Hatásos lehet:)

Nekem biztosabb módszerem van...nincs pasim:D

14. 4726e582cf (válaszként erre: 13. - Brigitte)
2006. jún. 16. 08:58
Nálam hormonmizé miatt nem lehet tabletta, azaz halvány lila sejtésük sincs, hogy a viszonylag nem rendetlenkedők hogy viszonyulnának a hormontartalmú tablettákhoz és bármi lehetne (tán 3. mellem is :D), szóval inkább mondtam, hogy kihagyom. A spirál meg halál idegen számomra... juj, meg aztán nem is szültem még...
13. Brigitte (válaszként erre: 12. - 4726e582cf)
2006. jún. 16. 08:55

Jaja, nálam is kizárva mindkettő.

A gyógyszertől nagyon meghíztam, attól is amelyiktől mások fogynak és így is hírdetik...

Spirál nekem nem lehetne, ha akarnám sem, de amúgy sem szeretném.

12. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - Brigitte)
2006. jún. 16. 06:11
Egyet értek, egyik sem, bár nálam mindkettő kizárva!
11. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - Courage)
2006. jún. 16. 06:10
Igen, ez az a módszer :)...
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook