Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tabletta vagy spirál? fórum

Tabletta vagy spirál? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
100. zolko96
2007. márc. 5. 14:55
Sziasztok nekem 2 hét múlva fogja a doki felrakni a spirált,egy kicsit félek tőle,fájni fog nagyon?Igaz hogy nagyobb az esélye a méhenkívüli terhességnek?Sokáig gyógyszert szedtem most úgy döntöttem abbahagyom.Tartalmaz hormont? Ha tudtok írjatok köszi,puszi.
2007. márc. 1. 23:16
Az injekciótól én eddig nem híztam semmit, már a 2. kaptam,pedig 3 havi adag hormont nyomtak belém egyszerre! Jó étvágyam van, és mégsem híztam!
98. veres
2007. márc. 1. 19:35
gyógyszer
2007. márc. 1. 19:32
nekem spirálom volt 2 szer 5-5 évig volt fennt semmi gondom nem volt vele,csak sajnos 47 évesnek már nem lehet.
2007. márc. 1. 17:13
spirál.Gyógyszerek felborítják a hormonokat,és elhízáshoz vezet.
2007. márc. 1. 00:43
Egyiksem! Injekció! Bővebben érdeklődjetek a nőgyógyászotoktól!
94. 9d604f83b4 (válaszként erre: 80. - Kinga82)
2007. febr. 20. 12:48
Értem,ha megtennéd és elküldenéd priviben,köszi!!:))
2007. febr. 18. 20:38
Nekem spirálom van(tuti elfelejteném a gyógyszert bevenni),de pont ma gondolkoztam azon,ha leveszik igenis a párom védekezzen(de ez csak egy álom).Úgysem akar már több gyereket elköthetné magát igazán.De ezt kizártnak tartom.Túlságosan félne tőle.Meg van egy nagy adag egoizmusa is.
2007. febr. 18. 20:31
Spiral, de az attol fugg kinek mit ajanl az orvosa.
91. Kinga82 (válaszként erre: 89. - 2ab728965c)
2007. febr. 17. 14:18
Az óvszer jó arra is, hogy ne szedj össze nemi betegséget, de én félnék attól, hogy mi van, ha kiszakad. Akkor mégiscsak én szívnám meg jobban, egy esemény utáni tabival...
90. Kinga82 (válaszként erre: 88. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 17. 14:17

Nem tűnsz gyerekesnek. Persze, a párok azok mindig jobban tudják, mert ők isszák meg a levét mindennek :)))

Nálunk kiegyenlített az állás: némely dologban én vagyok érettebb(!!!), némelyikben pedig ő. Na, azért utóbbiból van a több, de jó is ez így :)

2007. febr. 16. 23:01

Egyik sem.

Óvszer---védekezzenek a férfiak, nekik nem ártalmas ez a fajta fog. gátló módszer.

miért mindig a nő igya a levét mindennek?????

88. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 87. - Kinga82)
2007. febr. 16. 22:56

Nekem is rossz hangulatom volt, mikor irtam, ezert ereztem azt, hogy biztosan bantot irhattam.

Orulok, hogy rendben vagytok, es maradjon is ez igy!!! En csak a magam hulye, keson eros termeszetebol indulok ki folyton, pedig nem kellene. Szokta is mondani a ferjem, hogy en mar tuti nem novok fel, es meg gyerekesitek is emiatt mindenkit, aki nalam fiatalabb. Nagy hibam, hogy magambol indulok ki, pedig nem biztos, hogy masok is ugy tapasztaljak meg a dolgokat, mint en.

2007. febr. 15. 21:53
Ne haragudj, Antea, egész más okból kifolyólag volt rossz hangulatom, így érezhettem bántónak, amit írtál. Természetesen nem haragszom, és bár nem tartozom magamon kívül senkinek magyarázattal, de jól esett tisztázni ezeket a dolgokat.Tudom, hogy az én életem nem feltétlenül tekinthető átlagosnak, de van ilyen is. Én most úgy érzem, megvan a párom, így hozzá alakítom az életemet. Abban pedig igazad van, hogy bármikor előfordulhat, hogy valami törés következik be. Sajnos, a mai világ nem kedvez a hosszú távú kapcsolatoknak. :)
86. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 85. - Kinga82)
2007. febr. 13. 21:09
Nem akartam hogy tamadasnak erezd, amit irok, vagy egyaltalan megkerdojelezni a dontesed alapossagat, a szellemi erettsegedet. Nem tartozik nekem senki magyarazttal, es te sem tartozol senkinek emiatt. Remelem nem ertettel felre, mert nem akartam, hogy ezeket szurd le az altalam irottakbol, amiket leirtal. Maximalis jo szandekkal akartam megkozeliteni a dolgot, nem volt ez mogott semmi rossz szandek. Ha ugy erezted, ne haragudj.
85. Kinga82 (válaszként erre: 82. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 13. 18:31

Nézd, én úgy gondolom, hogy 25 éves korára képes az ember megfontolt döntéseket hozni. Az meg nonszenz, hogy ne találhass ennyi idős korodra valakit, akivel leélheted az életed. Az anyám 20 éves korától az apámmal jár, 245 évesen ment hozzá, és most is házasok, idén lesz a 27. évfordulójuk. Én ilyen mintát hoztam otthonról, én ezzel az emberrel akarom leélni az életemet. Nem ő volt az egyetlen az életemben, sőt.Volt más is, akivel megpróbáltam együttélni, nem ment. Most, vele megy. Ennek ellenére lehet, hogy nem lesz életem végéig ő az egyetlen párom, pontosan ezért nem tetetem magam meddővé, mivel ha egy új kapcsolatom lesz, akkor valszeg abban közös gyereket is szeretnénk. Feltéve persze, ha nem a jelenlegi párom halála után, pl 65 évesen lesz egy új párom. Addig is, hadd éljek abban a hitben, hogy ez a férfi marad velem végig. Te azt hiszem, férjnél vagy. Nem tudom, mikor házasodtatok össze, de akkor nem gondoltad azt, hogy ő lesz örökre? Vagy eleve úgy mentél bele, hogy majd lesz más is? Vagy úgy gondolod, hogy feltétlenül be kell tölteni a 35, vagy 30 évet ahhoz, hogy megtaláld a párod???

A szülésről: nem tetettem magam meddővé, van lehetőségem változtatni. Senki nem tudja, de a szájon át szedhető tabblettáknak magasabb a hormontartalma, mint ennek, amit én használok. A különbség az a hatásmechanizmusban van. Én 7 évig szedtem a terhességem előtt tablettát, mégis teherbe estem, amint abbahagytam a tabit.

De én 25 éves vagyok, a párom 45. Nem akarunk több gyereket, pontosan az ő éltkora miatt. Nem akarok már bevállalni genetikai veszélyt, ráadásul, ha vele valami történne a kora miatt, akkor nem maradok egyedül 2-3 gyerekkel. Ez az én döntésem volt, akkor is tudtam, amikor igent mondtam neki. Nekem fontos a munkám is, és nem olyan területen dolgozom, ahol állandóan táppénzezni lehetne. Átgondoltam: egy babát szerettünk volna, mert szeretjük egymást, és benne folytatódunk, de jelenleg nem szeretnénk többet.

Ha pedig valami miatt mégis akarnánk, akkor levetetem a spirált, és összehozzuk a következőt is. Megint az anyám a példa: mi négyen vagyunk testvérek, és az első baba után(ez én voltam) folyamatosan spirálja volt.

84. Eve20 (válaszként erre: 83. - Babi83)
2007. febr. 13. 10:28
Hát igen:) Nem szeretnék többször efféle meglepetést. Ez nem azt jelenti persze, hogyha megint terhes lennék tabletta mellett nem tartanám meg. Szerencsére nekem nem okozna gondot. De azért jobb ha irányítani tudja az ilyesmit az ember. Nem?:)
83. babi83 (válaszként erre: 73. - Eve20)
2007. febr. 13. 07:55
Mármint a babát?
82. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 81. - Kinga82)
2007. febr. 12. 22:34

Most nagyon oszinten, mint ember ugy erzem hogy oriasi dolog, hogy azt mondja egy 25 eves no, hogy a parommal nem akarunk tobb gyereket, es o lesz az egyetlen ferfi az eletemben. Megis azert az elet senki nem tudhatja mit hoz, igenis hozhat uj szerelmeket, benne van a pakliban. Remelem, hogy meg sok szepet, es jot, ugy, ahogy elterezitek!

En is hallottam, ugy magyarazzak, hogy nincs szukseg menstruaciora. Ez azert nem kicsit nyul bele a meh mukodesebe. Engem ez kicsit aggaszt,

de mint mondtad, fel evente jarsz ellenorzesre, egeszseges eletet elsz, nem erzem magam feljogositva hogy a szukos tudasommal orvost kritizaljak. Csak amit hallottam, azt irtam le. Remelem elegedett maradsz vele, es ha kivetetetd, akkor szepen vissza fog allni a mukodese. Sajnos tablettaknal is elfordulhat galiba utana, elkepzelni sem tudom, spiral utan milyen lehet, hogy ujra a nyalkahartya ugy vastagdjon, mint elotte.

81. Kinga82 (válaszként erre: 78. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 12. 22:15

Azért ezt, mert engem zavart a szülés után megerősödött és iszonyú görcsös fájdalommal járó menstruációm. Meg azért, mert egyelőre biztosan nem akarunk babát.Nekem egyelőre nincs belőle gyulladásom, valszeg már nem lesz, bár én félévente járok szűrésekre is a biztonság kedvéért. Én inkább azt hallottam, hogy elvékonyítja a méhnyálkahártyát.

Az az igazság, hogy a párommal akarom leélni az életem, és vele nem akarunk több babát. Csak akkor szülnék, ha egyszer lenne egy új kapcsolatom, és közös gyereket is szeretnénk. :)

80. Kinga82 (válaszként erre: 70. - 9d604f83b4)
2007. febr. 12. 22:12
Igen, hormont adagol. Megvan valahol a papírja, ha gondolod, előszedem. Nekem annyi az előnye, hogy minimálisra csökkenti, egy év alatt pedig elmulasztja a menstruációt.De ha leszedik, akkor újra termékeny vagy, visszatér a ciklusod.Nekem mostanában kb egy napos, pecsételő vérzésem van havonta, nulla fájdalommal.
79. Kinga82 (válaszként erre: 67. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 12. 22:09
Igen, mert a spirál kihúzószála a hüvelyben van. Ez zavarta a páromat. De én nem érzem egyáltalán.
78. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 77. - Kinga82)
2007. febr. 12. 21:58
Csodalkoztam nalad, hogy vajon miert azt hasznalod. En meg Magyarorszagon 2 nogyogyaszt kerdeztem meg rola, mindketto azt mondta, hogy 2-3 gyerek alatt nem rakjak fel, mivel gyulladast okozhat, a gyulladas pedig okozhat meddoseget. Gondolom sok orvosnak miutan a nok azt mondjak,hogy nem akarnak tobb gyereket, nem okoz problemat felhelyezni. Csak legalabb tajekoztatnak a noket az esetleges hatranyairol!
2007. febr. 12. 21:46

Nincsen idegen test érzetem.

Most egy nőgyógyász azt mondta, hogy nekem nem rakott volna még fel hormonos spirált (25 éves vagyok, 1 gyerekkel).Tud erről valaki valamit.

2007. febr. 12. 19:39
Aki spiralt hasznal, nincsen idegen test erzese? Nem erzi?
2007. febr. 12. 19:36
Tabletta
2007. febr. 12. 15:30

Sziasztok!


Meglepve tapasztalom, hogy nagyon kevesen ismerik a hüvelygyürüs fogamzásgátlást. Néhány évvel ezelőtt még tablettát szedtem én is, de nem igazán jött be, abszolút rendszertelen életet élek, volt, hogy elfelejtettem, vagy nem tudtam bevenni. Ekkor váltottam a hüvelygyűrűre, igaz akkor még a nőgyógyászok sőt a gyógyszerészek sem tudták mi is az és hogyan működik. Nekem viszont bevált,már két éve használom. Ha valakit érdekel, keressen meg a mormyka@freemail.hu-n.

73. Eve20 (válaszként erre: 72. - Babi83)
2007. febr. 12. 15:26
Én a tablettával jártam így!:D Most valamivel erősebbet szedek, remélhetőleg megúszom!:O
72. babi83
2007. febr. 12. 15:20
Én szedtem tablettát 2 évig, de soha többé nem vagyok hajlandó szedni, spirál mellett viszont több ismerősöm is terhes lett!
71. Eve20
2007. febr. 12. 15:18
Én a tablettára voksolok, bár szerintem egyik sem jó:( Az lenne az igazi, ha nem kéne beavatkozni a szervezetünkbe. De hát akkor meg mindenkinek lenne vagy húsz gyereke!:D Valakinek meg 30:)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook