Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tabletta bevétele gyerekeknél fórum

Tabletta bevétele gyerekeknél (beszélgetős fórum)


2015. aug. 15. 11:37

Nos a párom mai napig kihányná a szirupos és folyékony gyógyszert! Próbáltam többször!

A tablettát a gyereknek Danonino.ban szoktam beadni! 4 éves. De össze is lehet őket törni és így bevenni!és kapható a patikában ostya lap amibe bele lehet tenni!

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Jozsi.38)
2015. aug. 12. 13:49

Ez borzasztó lehetett.


Lehet, azt kell megtanítani a gyereknek, hogy valami nem pépes (nem megrágott) dolog is lenyelhető?

Vannak, akik nem tudnak egy pohár vizet folyamatosan kortyolva meginni, csak egy.két kortyonként. Ugyanígy, vannak, akik képesek (mint én és a gyerekeim is) egy kiskanálnyi apró magot (mustármag) is lenyelni akár, folyadékkal. És van, aki erre képtelen. Én például gyerekkoromban soha nem vacakoltam a meggymaggal, azt is lenyeltem.


Szóval nem vitatom, hogy lehetséges, hogy valakinek egyszerűen ilyen az alkata, de mindenképpen meg kell tanulni tablettát bevenni, mert arra bármikor az életünk során szükség lehet. Talán tényleg francia drazséval lehetne gyakorolni.

2015. aug. 12. 13:40
hát én még emlékszem arra ahogy engem (nem) tanítottak meg rá. kb 7 évesen tanultam meg lenyelni, addig vagy szétrágtam vagy összetörve szörppel, vagy mézzel vettem be. szóval ezt az én gyerekeimnél kihagyom, ha egy mód van rá :)
14. manó2000 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2015. aug. 12. 08:22

Köszönöm a válaszod!

Teljesen igazad van, a mai gyerekekkel sokszor túlaggódunk dolgokat. Ami régen természetes volt, most nem minden esetben az.

13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Manó2000)
2015. aug. 12. 00:50

én azt láttam a környezetemben, hogy ha az anyuka félve adta be, akkor a gyerek tuti nem bírta lenyelni vagy kihányta.


Amikor az enyémek voltak kicsik, még ritkaság volt a szirup-gyógyszer. De nekem meg sem fordult a fejemben, hogy a tabletta bevétele gond lehet, állítólag úgy adtam oda, hogy fel sem merült bennük, hogy ne nyeljék le.

Nem volt még 5 éves a nagyobbik lányom, amikor sokszor volt gyulladt a füle, és rengeteg sorozatban kapott gyógyszereket, soha nem volt ebből gond.

Lehet gyakorolni rágótablettákkal is, persze. Az a lényeg, hogy ne legyen rossz élménye a gyógyszerbevétellel. Ha elkezd olvadni a szájban, akkor ronda egy íze van, tehát ha elsőre nem megy le, inkább köpje ki. Picit később lehet újra próbálni, folyadék-ivás közben.

Azóta a tévében láttam a tippet: ha nagy a tabletta, akkor egy kis folyadék a szájba, úgy be a tabletta, majd a többi folyadékot ráinni.

12. manó2000 (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2015. aug. 10. 14:59
Köszönöm, akkor 5-6 évesen már próbálkozhatok. Már többen írtátok az 5 éves kort.
2015. aug. 10. 14:34
mi gyakoroltuk a gyerekekkel a tabletta bevételét. Francia drazsét kellett megpróbálniuk, vagy gyerekvitamint, ami rágótabletta, hogy ha nem megy, akkor szétrágja, és nincs gond. Öt éves kor körül kezdtem velük ezeket (a legkisebb még hátra van ebből a szempontból), mert kb. addigra nőnek ki a kanalas anitbiotikumokból és gyógyszerekből
2015. aug. 10. 08:17

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Az én anyum is hasonlóan magyarázta és nekem nincs is gondom a bevétellel. De egyáltalán nem emlékszem, hogy nekem hány éves koromban magyarázta és próbáltam először.

Azért is közelítek félve ehhez, mert az én gyerekem egy kicsit nehezebb eset, mint én voltam.

2015. aug. 9. 22:28

Szerintem nem árt minél előbb elkezdeni a tablettát. Nekem mindig összenyomták és szörppel keverték, de makacs is voltam és féltem, hogy megfulladok tőle. Később inkább elrágtam (12 éves korom után), majd cukrott ettem rá. Aztán jött az antibiotikum (amit szerintem 5 és 30 éves korom között nem kaptam), azt is elrágtam, na azt az élményt... Ízesíthettem szörppel, mézzel borzasztó volt. Onnantól kisírtam az antibiotikumot szirupban ha kellett, fájdalomra nurofen szirupot vagy szájban oldódó tablettát vettem csak be. Az időközben kiderült allergiára szájban oldódó tablettát kaptam.

35 évesen döntöttem úgy, hogy muszáj erőt venni magamon, az allergia gyógyszer nem is olyan nagy. Azt már sikerül beszednem és fájadalomra is tablettát (igaz pici) szedek. Vashiányra még inkább a rágótablettát kértem:)

Szerintem sokkal jobb, ha pici gyerek kezdik el a tabletta szedését, talán akkor még könnyebben "megtanulják". Ha más éppen nem kell neki, lehet c vitaminnal próbálkozni. És minél előbb elhagyni a nurofen/panadol szirupot.

Szinte mindenre van már granulátum, szirup stb. alternatíva, de azért csak jobb a tabletta.

2015. aug. 9. 22:21
Nem tudom, de arra emlékszem, én úgy tanultam meg, hogy jó hátra a nyelvemre tettem és nagy pohár vízzel gyorsan ledöntöttem. Nekem anyum így magyarázta, s így könnyen le is ment onnantól kezdve
2015. aug. 9. 22:07
3 éves korától simán lenyeli a tablettát.Biztos egyénfüggő,nekem felnőtt fejjel egy algopirint is nehéz lenyelni,hát még ezeket a ló nagyságú antibiotikumokat,van amelyik nem is ment...
2015. aug. 9. 21:39

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem a tablettával jobban is jártok minden szempontból. Jobb adagolás stb.


A másik ez, amit írtatok, h van aki felnőtt korban sem. Én azért bízom benne, hogy nem lesz gondunk.

2015. aug. 9. 20:06
Háát vannak akik felnőtt korban sem tudják bevenni még félbe-negyedbe törve sem. Az én felnőtt lányom azonnal kihányja a tablettát. Összetörve szörppel szokta bevenni.
2015. aug. 9. 19:38
Az én ötévesem simán beveszi a tablettát de már régebb óta. Sőt, az augmentin szirup helyett inkább tablettát kértünk, amikor beteg volt, mert azt bevette gond nélkül, a sziruptól meg erősen viszolygott. És egyben simán bevette vízzel, mint a nagyok.
2015. aug. 9. 18:54
A szétmorzsolt tablettát nem okoz gondot bevenni egy kis lekvárral, de nagyobb darabot, pl 4 félbe törve már nem tudom, hogy mikortól vesznek be könnyen a gyerekek.
2015. aug. 9. 18:49
Az lenne a kérdésem, hogy kinél mikor, hány éves kortól és hogyan történt ez.
2015. aug. 9. 18:49
Tabletta bevétele gyerekeknél

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook