Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » T-Mobile ismeretlen hívásokat számláz fórum

T-Mobile ismeretlen hívásokat számláz (beszélgetős fórum)

23. buborék1 (válaszként erre: 22. - Damien)
2011. máj. 15. 11:27

Kedves Damien!

Ez csak egyszer fordult elő, vagy máskor is történt ilyen hívás, amit nem te indítottál?

Nálunk emelt díjas azért nem lehet, mert le van tiltva. Viszont a 70-es számok hívása, azok a mai napig történnek, amit nem mi hívunk.

A legújabb, hogy az áprilisi hívólistán már csak sms-t küldtünk (többször a 4 különböző telefonunkról)azoknak akiket állítólag felhívtunk, csak érdekességként úgy, hogy nem írtuk ki a számunkat. Ezt pedig nem lehetséges, hogy ne jelezze ki a telefon a másik fél számát sms küldésnél.(Ezt egy szakértőtől tudtam meg.)

Érdekes nem?

Semmiféleképpen nem hagyjuk, és erre biztatunk téged is.

Üdv.

22. damien (válaszként erre: 1. - Buborék1)
2011. máj. 13. 12:48
Üdv! Nálam ilyen eset 2011. Január 31.én fordult elő! Másnap hívtak is hogy valami nagy értékű hívás történt a mobilomról, ilyenkor ez a trendi hogy felhívják az ügyfelet. Egy 90-es emelt díjas szám szerepelt a hívásrészletezőn, 12.000 forint értékben. Az emelt díjas számhoz tartozó szolgáltató valami jósműsor ahova én állitólag január 31-én éjjeli 1:25körül be akartam kerülni. De ilyen nem fordulhatott elő mivel a telefon a közelemben volt arról sem én sem más semmilyen hívást nem kezdeményezett. De a kedves t-mobile szerint csak az én telómról csak az én előfizumról ment a dolog, és legyek olyan rendes hogy elfogadom ezt a tényt. Nos nem fogadtam el, mire ők kikapcsolták a szolgáltatásom. Nem tudom igazából mit lehet tenni, de reklamáltam ismét. Illetve a fogyasztóvédőket is megkeresem majd.
2011. ápr. 6. 13:45

Természetesen megkaptam a T-Mobile-tól a panaszunkra a választ, és nem ismeri el a hibáját.

Azt viszont leírta, hogy fogadjuk el a válaszukat, és az ő általuk kiszámlázott összeget is.

Ezt le sem kellett volna írniuk, mert egyértelmű volt, hogy ők sosem hibáznak, csak nekünk volt amnéziánk, na meg annak, aki nem emlékezett rá, hogy éjszaka velünk beszélt 1 óra hosszát majdnem minden nap, a híváslista szerint.

2011. márc. 27. 16:42
Senkinek nincs rossz tapasztalata a T-Mobile szolgáltatóval? Túlszámlázás vagy egyéb?
19. buborék1 (válaszként erre: 18. - Mamuci)
2011. márc. 19. 10:00
Akkor Nektek szerencsétek van. Gratulálok, ez szerintem még nem sok embernél fordult elő. Nálunk az a helyzet, hogy a T-Mobile még vizsgálódik, de nem sokat reménykedek. Ha mégsem találnak semmit, hogy ők nem hibáztak, akkor bizony a rendőrség a következő lépés. Nem hagyjuk annyiba a dolgot.
18. mamuci (válaszként erre: 7. - Mamuci)
2011. márc. 18. 19:57
Képzeljétek jó hír! Megkaptuk a levelet és elismerték, hogy ők hibáztak. Áprilisban jóváírják a pénzt!
2011. márc. 13. 21:41

Sziasztok!


Eddig nem volt szó a Telenorról, de akkor hagy írjak már valami rosszat arról is:D

Az öcsémnek vettek a szüleim 3 éve egy számlás telefont, 1800-as havidíjas csomaggal. Az öcsémről tudni kell, hogy szinte soha nem telefonál, azért kellett Neki, hogy a szüleim elérjék. Erre elkezdték kiszámlázni az ilyen 50 ezertől 80 ezerig terjedő számlákat. Természetesen a szüleimnek elborult az agya...rögtön az öcsémet vették elő, mert a számlán 1 db hívás és sms nem volt, csak internet használat. De mivel van itthon netünk, senkinek esze ágába nem jutott telefonról internetezni. Ment a huza vona hónapokig, az akkori Pannonál is csak a gyerekre mutogattak, a számlák meg csak jöttek... Míg egyszer egy ismerősünk meséli, hogy hogy megszívta a Pannonnal, hogy az Ő akarata nélkül aktiválták a netet, és Neki is jöttek ki a több tízezres számák. Ezt követően derült ki, hogy még az első héten küldtek sms-t az öcsém számára, hogy akarja-e aktiválni a netet, ha igen küldjön válaszüzenetet. De az öcsém nem küldött, és állítólag ez is beleegyezésnek számít...mármint az Ő szemükbe, és aktiválták automatikusan. De itt sem lehetett mit tenni, 1 év volt, mire rájöttünk, akkor visszamondtuk ezt a "nagyszerű" szolgáltatást, és utána már csak 1800-as számlák jöttek rendesen, mivel az öcsém mai napig nem beszéli le a havi díjat sem.

16. buborék1 (válaszként erre: 15. - _anatha_)
2011. márc. 13. 21:27
Sajnos mi sem tudjuk a választ rá, ezért fordulunk a rendőrséghez.
2011. márc. 13. 21:21
Megijesztettetek... mit lehet tenni, hogy a hasonló eseteket megelőzzük?
2011. márc. 13. 20:59
Azt el is felejtettem hogy 5 évvel ezelött volt.
13. pocak25 (válaszként erre: 12. - Buborék1)
2011. márc. 13. 20:58
Nem történt, mert nem is gondoltam rá, hogy ilyen esettel foglalkozik a rendörség. Megprobáltunk mindent, de fizetni kellett. Nem tudtuk bizonyitani , hogy nem mi csináltunk ekkora számlát. Mit ne mondjak hitelböl fizettük ki , és majd 750 e kellett vissza fizetni a bankanak. Jó drága internet volt. Soha többet.
12. buborék1 (válaszként erre: 10. - Pocak25)
2011. márc. 13. 20:31

Pocak25!

Rendőrségi feljelentés megtörtént?

11. mmacus
2011. márc. 13. 20:21
Nekem mobilszolgáltatókkal (még eddig kop-kop) nincs rossz tapasztalatom. Ellenben a vezetékes... kissé sokallottuk a számlát, mert semmire sem használjuk, csak az internet miatt van meghagyva az előfizetés, készülék nincs is csatlakoztatva. És a részletezőn egy afrikai országba kezdeményezett hívás szerepelt, olyan időpontban, amikor nyaralni voltunk, senki nem járt a lakásban. Bizonyítani nem tudtam mivel, ki kellett fizetni, természetesen.
2011. márc. 13. 20:14
Sziasztok! azt hiszem én tartom a rekordot 470 ezer lett 1 hónap alatt az internetszámla. 1 hét után szoltak , hogy 180e onnantol kivettük a kártyát, és hónap végére 470e lett. Akárhová fellebbeztünk nem értünk el semmit. Megmondani nem tudták miert ennyi, csak egymásra mutogattak. Végül ki kellett fizetni nekünk is.t-mobole
9. 9e36cbb27b (válaszként erre: 1. - Buborék1)
2011. márc. 13. 19:04

Szia.

Nekem 4 éve előfizum van náluk (előtte dominós voltamévekig, anyunak és apunak is előfizuja van náluk, illetve a hívásrészletező is jön mindig a számlákkal.

Soha nem volt még olyan hogy többet számláztak volna ki vagy más számot írtak volna a híváslistára, ami általam nem is ismert.

Volt olyan hónap mikor minden hívást, sms, net, mms-t percre és dátumra pontosan felírtunk. És a számlánál összehasonlítottuk a hívásrészletezővel.

És láss csodát... minden egyezett.

8. Gumimaci22 (válaszként erre: 5. - Zsiráff)
2011. márc. 13. 18:57

Igazad van :D :D:D

Elhagytam mma az agyam :D

2011. márc. 13. 18:55
A fiam t- mobile előfizeténél jártunk mi is hasonló helyzetbe. Olyanokat számláztak ki, amire nem is volt előfizetésünk. Reklamáltunk, és most várakozó állásponton vagyunk.Elbírálás alatt van, de szerintem mi húzzuk a rövidebbet.
2011. márc. 13. 18:23

Shaikan!

Mit értesz azon, hogy fellebbezni nem lehet?

Mert mi a szolgáltatóhoz bejelentettük a panaszt, és a rendőrségen feljelentést fogunk tenni csalás miatt.

5. Zsiráff (válaszként erre: 2. - Gumimaci22)
2011. márc. 13. 18:22

Miért? Ködöt bérelt?

KÖTBÉR!

2011. márc. 13. 18:18
A T-Mobile a hugomnak számlázott 70.000-et internethasználatra, úgy, hogy sosem volt aktív a szolgaltatás az előfizetésén, és végül azzal magyarázták, hogy az ingyenes Facebook vagy iwiw böngészés, meg !!! a MŰHOLDAS !!! GPS miatt lett ekkora a számla. És fellebbezni nem lehet.
2011. márc. 13. 18:18

Nekem nem volt ilyen még, és okoskodni sem akarok, de erről szerintem nem biztos, hogy a szolgáltatók tehetnek. Lásd, hol Voda, hol T a ludas.

Inkább valami egyéb visszaélés a számotokkal...

2011. márc. 13. 18:12
Hehe...nekem a Vodánál volt ilyen...fel sem tűnt az elején mert nem kértem részletezőt,de egyszer kijött egy 54000-es számla,akkor bementem.Kiadták a részletezőt és egy csomó emelt díjas szám szerepelt rajta,amiket tuti nem hívtam...Nem tehettem semmi,írtam levelet de semmi...végül kifizettem,és még a ködbért is kifizettem mert még 1 éves hűség nyilatkozatom volt.Azóta szóba sem állok velük...
2011. márc. 13. 18:06

Keresem azokat a károsultakat, akiknek a T-Mobile a mobil szolgáltatójuk, és a számlarészletezésen ismeretlen számok szerepelnek, amiket valójában nem is hívtak és nem is ismerik, de a hívást muszáj kifizetni. Ez nálam idáig a 70-es előhívószámokkal jelentkezett, de rögtön 1 havi számlánál ezek az ismeretlen hívások 14000,-Ft-ot jelentettek.

Várom azok jelentkezését, akik szintén a számlarészletezésből kiderülve, hogy nem is hívta, nem is ismeri azt a számot, mégis számlázva van, jelentkezzen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook