Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szürkehályog műtét mennyire veszélyes idősebb korban? fórum

Szürkehályog műtét mennyire veszélyes idősebb korban? (tudásbázis kérdés)

2017. máj. 14. 18:10
Ha visszakapod a látást - felszívódik az ödéma - ez kb 3. nap. Onnantól kezdve már ritkábban hívnak be ellenőrzésre. A lényeg, hogy az első két nap lásson az orvos, harmadik napon már tisztán látsz te is.
11. c014e4db82 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2017. máj. 14. 11:09
És műtét után ha másnap reggel hazaengedik a beteget utána mennyi idő múlva szokták visszarendelni kontrollra?
2017. máj. 14. 06:29
köszönöm szépen a válaszokat!
9. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2017. máj. 13. 22:59

Még fiatalnak is stressz egy ilyen helyzet, műtét - még ha nem olyan nagy műtét is - nemhogy egy idős embernek.

Ki kell pihenni, hagyni időt a szervezetnek, nem tovább stresszelni, hogy utazás haza, másnap vissza.


Szerintem is jobb megoldás ott aludni, egy éjszakát simán ki lehet bírni egy kórházban.

2017. máj. 13. 19:25
Nem kell arra törekedni, hogy hazaengedjék még aznap az embert. Jobb, ha az operáció utáni reggelen ismét ellenőrzi a szemet az orvos. Közeli hozzátartozómnak műtét közben leszakadt a retinája, 4 nap múlva volt a kontroll, akkorra a retina elhalt...Rutinműtét, de ritkán van kockázata.
7. trapiti (válaszként erre: 2. - C014e4db82)
2017. máj. 13. 17:58
Általában aznap haza lehet menni, de lehet maradni is. Én jobbnak tartom ha lehet, akkor nyugton maradni egy éjszakát és nem utazgatni, de ezt mindenki maga dönti el. Én a saját apukámnak orvosként azt tanácsoltam hogy ha lehet maradjon bent, megfogadta és nem bánta meg, én meg örültem neki, hogy 75 évesen nem tömegközlekedett át a városon egy szemmel pár órás műtőtten, másnap reggel meg vissza.
2017. máj. 13. 17:55

Szürkehályog általában idős korra alakul ki, nem a fiatalok betegsége.

Helyi érzéstelenítésben operálják, egyáltalán nem veszélyes, kb. 15-20 perc alatt megvan.

Apukám 75 éves, áprilisban operálták, ő egy éjszakát bent maradt (kellemesebb volt mint utazgatni, mert másnap reggel úgyis vissza kellett volna mennie).

Azt mondta, még annyi sem volt az egész amennyi kellemetlenségre számított.

5. hamurapi (válaszként erre: 2. - C014e4db82)
2017. máj. 13. 17:43

Nekem /80-vagyok!/ nem kellett benn maradni,kisérettel a műtét után haza engedtek.Következő nap reggel kellett visszamenni kontrollra,aztán ujra haza,majd megadott időpontban


kontroll,közben csepegtetéssel kell kezelni.Víz nem érheti hetekig!!! Mindent elmondanak és adnak egy elolvasható anygagot is! A műtét egyáltalán nem fájdalmas,nem kell félni tőle! Viszont nagyon kell vigyázni rá,rázkódás,ütődés,lehajlás.Hazamenetkor kisérő legyen-a járás kissé bizonytalanabb 1 szemmel!!

Mielőbbi gyóyulást!

4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - C014e4db82)
2017. máj. 13. 16:37

Egy 78 éves hozzátartozómat műtötték, mindkét szemén volt. Persze nem egyszerre mindkettőt, hanem pár hónap eltéréssel.


Bement, megműtotték, másnap de. hazament. Szerencsére azóta is kutya baja:-)

2017. máj. 13. 16:31
jó esetben egy napot sem
2017. máj. 13. 16:22
meddig kell bent maradni a kórházban?
2017. máj. 13. 16:20
.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook