Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szuper tiramisu recept? fórum

Szuper tiramisu recept? (beszélgetős fórum)


10. globus (válaszként erre: 8. - Babyapocakban)
2021. dec. 10. 19:42

Tojás sárgájáról tudok.

Fehérje, főleg habbá verve biztosan nem, mert az összeesik, és merő latyakká válik.

9. ,zumba (válaszként erre: 8. - Babyapocakban)
2021. dec. 10. 19:26
Én sem teszek bele tojást, így is jó.
8. babyapocakban (válaszként erre: 4. - Jooeva)
2021. dec. 10. 18:43

Most kerestem tiramisu receptet első próbálkozáshoz és ledöbbentem, hogy ebben nyers tojás van???

Megnézem ezt a tojás nélkülit és soha többé nem eszem tiramisut 😣

2016. máj. 5. 09:36
tiramisu receptet tudom/eredeti olaszt,dehogy szuper alatt mit ertesz halvany gozon sincs .
2016. ápr. 22. 15:16
köszönöm szépen :)
2016. ápr. 22. 13:38
Finom kész krém pedig a Dr. Otker-es krémes krém, csak ki kell keverni a tejjel és nagyon finom, mint a házi.
2016. ápr. 22. 13:37

Én mindig így készítem, ahogy Gabriellánál le van írva és még tojás sincs benne.

Megmondom őszintén, hogy nekem a nyers tojás nem jön be.....

[link]

3. Hunny (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2016. ápr. 22. 13:18

Nekem ez vált be nagyon:

-400ml habtejszin (két kicsi doboz)

-500g vajkrém (két kicsi doboz)

-2 tojás

-17dkg cukor


A vajkrémet, tojásokat és a cukrot összekeverem, majd óvatosan bele keverem a kemény habbá vert tejszínt. így elég kemény krémet kapunk, ezt teszem a kávés piskótára (én azt is sütni szoktam). Ha nagyon híg lenne mégis, akkor szoktam bele tenni zselatint.


Ugyan így mascarpone-val is elkészíthető, de számomra az macerásabb, abba mindig szoktam sót tenni, azt meg elég nehéz eltalálni.

2016. ápr. 22. 12:18
2016. ápr. 22. 11:21

Sziasztok!


Tudnátok írni pár finom tiramisu receptet? Nézegettem a neten de egyik se az igaz, pláne a képek alapján. Még nagyon régen a don pepebe ettem nagyon finomat de szerintem az pudinggal volt nem mascarponeval. Nagyon finom szaftos volt.

Én is inkább pudinggal készíteném de melyik a legjobb vaniliás puding ami nem műizű?


Néztem házi vaniliakrémet de az elég macerás meg sok tejszint meg tejet nem akarok használni mert néha a túlzott tejes termékektől nem olyan jó a gyomrom. Tudom hogy a pudinghoz kell tej de ha még nem olyan sok akkor az jó lenne.


Vagy esetleg lehet a tejet valami mással helyettesíteni? Most vettünk mandulatejet nagyon finom de azt hiszem az ára miatt nem fogunk sűrűn venni.


Szóval várom a recepteket tippeket :) Köszi előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook