Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szuper bruttósítás=kevesebb fizetés fórum

Szuper bruttósítás=kevesebb fizetés (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2010. ápr. 3. 08:17
Sziasztok. Én is hasonló cipőben járok. Lényeges, hogy kérni kell az adójóváírást, akkor talán ha több nem is lesz, de kevesebb sem. Talán.
2010. ápr. 2. 23:20

Nekem a februári fizum 6ezerrel volt kevesebb, próbáltam annak betudni hogy rövidebb hónap.... Na majd a márciusi több lesz gondoltam én, :-( De az már 14ezerrel lett kevesebb :-(

A keret amit kapunk bérenkívülit, bérletre, 12e meleg étkezésire, tavaly egész évre elég volt, ésmég maradt is 42.000 ajándék utalvány.. Idén megemelték a keretet, és mégis márcsak a bérletre és 10hónapra elég 12e melegétkezésire futja. :-( Nemértem nemhogy jobban élnénk egyre sz...bb lesz..... :-(

105. 81Krisztina (válaszként erre: 103. - Kisbögre)
2010. ápr. 2. 22:22

egy keresőbe (g..e-ba) írd be, hogy bérkalkulátor 2010. ha beírod a bruttódat, akkor a nettót kiszámítja neked, attól esetleg pár ezer Ft-al térhet el a tényleges fizetésed. próbaképp a programmal kiszámoltam a várható pénzem, aztán egy független könyvelővel is kiszámoltattam, és egyezett a két összeg...

Nézz utána, nem-e a cég sumákol valamit.

2010. ápr. 2. 16:10
mink még nem kaptunk fizetést, de mindenki kíváncsian várja, a cégnél. szerintem nagy pofára esés lesz. :o(
2010. ápr. 2. 08:52

Sziasztok! Megkaptam a fizetésemet!

Valami megint nem jó, sőt, egyre rosszabb!

A múlt hónapban 15-tel kaptam kevesebbet, most, még attól is 10-zel kevesebbet...

Most hogy van ez, mert én már nem értem!!!???


Van aki ért hozzá???

102. 81Krisztina (válaszként erre: 101. - Globus)
2010. márc. 8. 19:45

hát én sem 1 hétre való kaját veszek 15-e előtt..:(

én is úgy gondolom, elég sokáig voltak az emberek csendben, mert várták hogy tényleg jobb legyen... de sajnos egyre rosszabb...legalábbis a ténylegesen dolgozó embereknek.

101. globus (válaszként erre: 99. - F2ee98befc)
2010. márc. 8. 19:33
Az emberek szívesebben vállalják a megszorításokat, és vállalták is, ha annak látszik az értelme. Ami most látszik, nemhogy értelmetlen, de teljesen hiábavaló volt, s ennél erősebben szorongatás komoly problémákat okozhat. Elvándorlás, tüntetések... nem véletlenül vannak begőzölve, és túlbiztosítják magukat minden nemzeti ünnep előtt.
2010. márc. 8. 19:28

gyerekek, unokák... már ha valaki mer a mai körülményekre gyereket vállalni...

valahol azt olvastam, hogy kb 50%al kélne többet keresni, mert az árak is ilyen módon emelkedtek...

nyugdíjasoknak is mi az a 2-3ezer forintos emelés?? mikor4-5 ezerrel többet hagynak ott csak a sarki boltban...:( és még a rezsit ne is számoljuk..

2010. márc. 8. 11:40
mindent eladtak, bezártak, leromboltak, ami működött, és jól működött, azt is ellehetetlenítették. egyre lejjebb csúszik az ország. annak idején azt mondták a szüleink, hogy nekünk már sokkal könnyebb lesz. nem hogy nekünk nem könnyebb, de még a gyerekeinknek sem lesz könnyű boldogulniuk. elkeserítő, hogy az ember az előző évi bérpapírokat nézi, és minden évben egyre kevesebb a fizetés, ahelyett, hogy emelkedne.
98. 81Krisztina (válaszként erre: 97. - Taziandi)
2010. márc. 8. 10:30
ez is csak média fogás szerintem... olyat hallottunk már hogy pl tv2 rendszeresen támogatná a szegény családokat? időnként valóban mutatnak valami tettet, de csak a maguk reklámozásáért... sok műsorvezető meg még bunkó is mikor szegény v. beteg emberek mennek be segítséget kérni.. ott a beteg kisgyerek, és még megkérdezi az anyát hogy fáj??
97. taziandi (válaszként erre: 96. - 81Krisztina)
2010. márc. 8. 10:21
Igen pontosan ez van leszarják a szegényeket nem törődnek az emberekkel! Egy-egy családot kiragadnak azokat bemutatják a tévében, hogy segítenek rajtuk, de sajnos ez csak csepp a tengerben!!!
2010. márc. 8. 10:14

szerintem itt az a legfontosabb, hogy leszarják a szegényeket... az elégetés is sokba kerül:)

vagy ami még lehetőség lenne, pl a női (vagy akár férfi) börtönökben is megcsinálhatnák...

95. 81Krisztina (válaszként erre: 92. - 01c8755c79)
2010. márc. 8. 10:12
adminisztráció ok, megértem, de pl. hány munkanélküli varrónő van?? odaadni x mennyiséget papírral, ő megcsinálja, visszaküldi ugyan azt a mennyiséget (papírt aláírva), aztán lehet osztogatni.. varrónőt kifizetni, sokak elvállalnák akár nyugdíjasok is... de könnyebb azt mondani hogy sokba kerül...
2010. márc. 8. 10:09
azért az emberek nagy többségében is van egy kis hiba. sokszor olyan ruhákat kidobálnak, főleg lomtalanításkor.... látom én is egész nagy zsákokkal, a lomosok csak úgy válogatnak köztük... azokat miért nem lehet bevinni vöröskeresztnek, vagy ha ismer olyat akinek szüksége lehet odaadni a másiknak? én szinte sosem dobok ki ruhát, ami még használható azt elviszem ismerőseimnek, ha nekik nem kell tovább adják.. sok családban ez is segítség lenne... sokan azt mondják, hogy a vöröskereszt ellopja magának a jókat...nem tudom, nem ismerem a rendszerüket, de aki így gondolja, azt miért hiszi azt hogy jobb ha kukába dobja?
93. taziandi (válaszként erre: 91. - 874eb11dfd)
2010. márc. 8. 10:07
Sajnos ezt is a hülye törvények miatt nem tehetik meg. Mivel el kell távolítani a hamis márkajelzést és ez állítólag olyan sokba kerül, hogy nem éri meg!!!!
92. 01c8755c79 (válaszként erre: 90. - 81Krisztina)
2010. márc. 8. 10:06
Múltkor erről volt valami a tv-ben, hogy annyi az adminisztráció, és az, hogy el kell tüntetni a mindenféle márkajelzéseket a ruhákból, hogy azt se tudják a különféle szeretetszolgálatok megfinanszírozni.... mondjuk én ezt nem értem, de ezt mondták.
91. 874eb11dfd (válaszként erre: 90. - 81Krisztina)
2010. márc. 8. 10:05
hát igen :(( Én sem értem...hülye ez az egész mindenség itt.. :((
2010. márc. 8. 10:02
mondjuk amit meg végképp nem értek, hogy amikor vámosok lefoglalnak óriási mennyiségű hamis márkajelzésű ruhát, elégetik... akkor azt miért nem osztják szét szegényeknek árvaházaknak stb? érdekelné is őket mi van ráírva?
2010. márc. 8. 09:37
Igen, nálunk is a párom keresi meg azt, amiből normálisan tudunk élni. De hogy ezért mi mennyit látjuk Őt, az más tészta :((
88. 2c2de63135 (válaszként erre: 87. - Zsanci79)
2010. márc. 8. 09:29

igen, a baj szerintem pont ez. itt csak bizonyos tűzoltás folyik, nem gondolkodunk hosszú távra: például igen is lehetne olyan bölcsiket építeni(már akár 20évvel ezelőtt is) amik az akkori gyereklétszámot elbírják, ha épp csökken a gyerekszám, más célra is alkalmas az épület egy része..nem úgy mint itt nálunk: éppen kevesebb a gyerek a suliban, hát bezátjuk, fillérekért eladjuk az épületet...és majd nézünk ha több lesz a gyerek, vagy milliárdokból építünk új épületet, végülis mi megtehetjük, olyan marha gazdag ez az ország! amúgy biztos az, mert ennyit egy ország sem pazarol, mint mi:)))

igen az átlag keresettel én is elégedett lennék, bár nem panszkodom, mi még a férjemmel abba a "kategóriába" tartozunk (hangsúlyozom még!) , hogy hónap végén nem kell nézni marad-e kenyérre, vagy mi lesz a csekkekkel...de mi is hitelre vettük a házunkat, és csak egy 6éves autóra futja, másnak a szemében mi már milliomosok vagyunk...pedig elég messze vagyunk attól...

2010. márc. 8. 09:20

Én mindíg felbosszantom magam, h mennyi az átlagfizetés mikor közlik a tv-ben. De könyörgöm kinek??? Asszem most nettó 150ezer körül van. Mindíg mondom, h de jó lenne, ha legalább az átlagot megkeresném, de annyi most is a fizetésem, mint 7 éve volt egy másik munkahelyen...Röhej. De szaporodjon a magyar nép, mert elfogyunk. Segítség meg sehol, most még aszocpolt is elvették, a bölcsiről nem is beszélve. A mi településünkön kb 60 gyermek születik egy évben, és most építenek egy új bölcsit, ahol 20 férőhely lesz a mostani 10 helyett. A többi akkor mit csinál, kérdem én? Íróasztalnál könnyű egy tollvonással mindent elintézni.

Bocsi, de most ezt olyan jól esett kiírni magamból.

2010. márc. 8. 09:10
Én azért bízok benne, hogy lesz valami gyökeres változás nagyon hamarosan, mert csak nem tűrünk már mindent szótlanul el!!! Szinte az egész nép elszegényedik csak egy kis réteg él fényűzően! Munkahely alig van, a fizetések nevetségesen alacsonyak most még az étkezési jegyet is megvonták. Nem tudom mi lesz itt!!!! Sorra derülnek ki a milliárdos lopások csalások!! Olyan rossz törvények vannak, hogy a rendőrség szinte minden ügyben tehetetlen lassan már csak bírságolni tudnak!!!
85. 2c2de63135 (válaszként erre: 84. - 81Krisztina)
2010. márc. 8. 09:02

igen először ebben az országban rendet kellene tenni! (tudom sokaknak ez nem tetszene, de nekem semmi kifogásom nem lenne ezzel, eddig sem a bűnőzséből éltem..)

és igen, ha idetéved egy turista, tuti csak a "jó hírünket" viszi...és csodálkozunk, hogy évről évre kevesebb turista jön...csak körbe kellene nézni és máris nem csodálkoznánk...

itt a fejekben kellene rendet tenni először, hogy ne a csalás, lopás, hazugság legyen a "sikk", hanem a becsületesség, tisztesség, hogy megbecsüljük azt amink van, és ne fél pillanat alatt szétbarmoljuk.

2010. márc. 8. 08:55
az összes körülöttünk lévő ország röhög rajtunk... és sajnos jogosan. komolyan én szégyenlem mikor turistákat látok, hogy te jó ég ide jönnek a koszba? mi látnivaló van egy két épületen kívül. mindenhol kosz, kéregető, stb... és még le is húzzák őket a vendéglátósok... valóban szégyen ami itt van...
83. 81Krisztina (válaszként erre: 81. - 2c2de63135)
2010. márc. 8. 08:53
hát igen, itt pesten is így van, már nincs egy normális park, játszótér, mindent szétbarmolnak .. még a rendőrséggel szemben is, azok sem szólnak rájuk...
2010. márc. 8. 08:50

igen sajnos, még olyan szervezet sincs ami kiállna az emberek mellett. ha meg te elkezdesz szervezkedni, akkor bűncselekmény:(

én biztos elmennék, ha lenne lehetőség, és még legalább 200 embert ismerek...

úgy is addig csinálják velünk ezt amíg hagyjuk...

2010. márc. 8. 08:50

hova mennek el a millárdok? én pécsi vagyok, talán hallottatok az EKF (európa kulturális fővárosa) címről, hát szégyen gyalázat...ugyebár 2010-re már állnia kellene a beruházásoknak, de még sehol sincsenek, talán majd 2011elejére el is készülnek...a turista(ha jön egyáltalán)m meg mit lát? szét van verve a város, mint valami háborús övezet(de ezt most komolyan mondom, az elmúlt évben, ha légifelvételt készítettek volna Pécsről, a háború utáni állapotok nem így néztek ki..) pl itt van a Széchenyi tér ügye: teljesen újjáépítik, mindent szétvertek, és kaptak (az építettő) 400millióval többet, hogy decemberre kész legyen..na ezt megkapták, éjjel-nappal dolgoztak, de mi lett a vége? úgy vannak a kövek lerakva, mintha én raktam volna le, nem szakember. Komolyan mondom orrabukik az ember a kövekben! katasztrófa...most mit csiálnak? szedik fel az egészet...de a 400milliót valaki lenyúlta...Ezenkívül olyan megaberuházásokat építenek, amire ennek a városnak semmi szüksége, nemhogy bevételt nem fognak hozni a későbbi években(és idén sem, hiszen el sem készül), hanem csak a fenntartásuk is milliárdokba(!) kerülnek, ki fizeti meg? hát mi pécsiek...most is van egy megaépület itt pécsett, évenet 3db (!) koncert van benne, csak a hitelek, amiket a város fizet utána(mert jórészt hitelből építette) pécs összes útjainak rendbetételére elég lenne....csak a tervező(nem írom a nevét, de neves tervezőről van szó) 100milliót kapott a tervezésért...és most jönnek napvilágra ki hol mit sikkasztott!

ha nem lennének ezek a nagy beruházások nem lenne lehetőség a zavarosban halászni, hiszen Magyarországon semminek nincs felelőse...

ja és a legnagyobb szégyen, rengeteg teret megcsináltak itt Pécsett, ami már nagyon ráfért a városra, de nem telt el 1 év, és tönkre vannak téve a gyönyörű parkok(a padok összefirkálva, a fű letaposva, cigarettacsikkek tömkelege....gusztustalan ahogy kinéznek, amíg ilyen kultúrálatlanok vagyunk, minek??? vagy tegyenek oda egy posztos rendőrt(vagy parkőrt) aki igen is jól megbűnteti az ilyen embereket...mert ez így tényleg csak pénzkidobás...úgy látszik a magyar csak abból ért, ha ellenőrzik, magától nincs kultúrája, sajnos...

2010. márc. 7. 10:43
jelenleg nem dolgozom sajnos, ilyen papírt idén nem írattak alá velem. január 8-ig volt munkaviszonyom de nem kaptam ilyen papírt...
79. zsanci79 (válaszként erre: 78. - 81Krisztina)
2010. márc. 7. 10:39
Vagyis a jövő évi bevallásnál. Nekünk azon a papíron volt rajta, amin minden évben nyilatkozunk, hogy kérjük e az adójóváírást az évben
78. 81Krisztina (válaszként erre: 77. - Zsanci79)
2010. márc. 7. 09:54

ez azt jelenti, hogy ha a bérszámfejtő nem jól bérszámfejt (mert én úgy hallottam, hogy nekik minden hónapban látniuk kell hogy valaki 0-ás-e az apeh felé), akkor nekünk kell büntetőkamatot fizetni a adóhátralékunk van?? én ezt még nem hallottam, hát ez hihetetlen.

Mondjuk nem tudom mit szólnának hozzá, ha pár millió ember a parlament elé menne.... ez már azért sok...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook