Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szültem de nincs tejem!!!Mivel tudom megindítani? fórum

Szültem de nincs tejem!!!Mivel tudom megindítani? (tudásbázis kérdés)


27. vviki2
2009. okt. 1. 08:53
Tina, mi újság tejcifronton?!
26. vviki2
2009. szept. 19. 13:40

Nálam is volt egy ksi tejszünet. Elkaptam egy hányós hasmenéses vírudt, s pár nap után elfogyott a tejci. :-( Kisfiam viszont nem fogadott el semmi mást, még a lefejt tejet sem, pedig volt sok a fagyóban! Volt egy nap kínlódás és állandó cicizés, aztán lassan visszajött a tejci. Ezért írtam a sok mellretételt. Végül másfél évig szopizott...:-)

Azért két babánál más a helyzet, de nem reménytelen! Elismerésem így is, ez is nagyon jó, hogy eddig csak cicit kaptak. További sok sikert neked!!! (És kitartást!:)

2009. szept. 19. 13:19
Valamennyi tejem még van a kislányom jól tűri mert ő nem eszik annyit, de a fiam az olyan ijedten sír hogy most mi lesz vele.És ha kérték mindig cicire tettem őket.
2009. szept. 19. 12:13
Így van ahogy az előttem szóló írta, ilyenkor nő az igény. De nehéz lehet még többször mellre rakni 2 babát, és ha kevés nekik akkor sírnak (gondolom)..nekem nem vált be semmi,bár iszom ateát de nincs kevesebb akkor sem ha nem iszom.Én veszek anyatejet, és kap tápszert is. Próbálj ki többet mert nálunk is volt amit nem ivott meg. De a védőnő biztos tud tanácsokat adni még.
2009. szept. 19. 11:26

Nekem azt mondták, annak idején, hogy úgy 3-4 hónapos korban "kevés lesz a tejem", mert akkor a baba nő egy nagyot, és nagyobbak lesznek az igényei is, ezért tűnhet úgy, hogy kevés a tej.

Az is lehet, hogy kevés a tej, de viszont táplálóbb, mert megváltozik az összetétele.

Ha ilyen van ne keseredjek el, akkor szoptassam amikor kéri, és annyit amennyit kér. Pár nap és beáll újra a kereslet kínálat.


Nekem bejött. (persze én is rásegítettem a dologra, teával és homos bogyókkal. Fejni nem fejtem)

22. bd37ba754f (válaszként erre: 21. - Cb088a1860)
2009. szept. 19. 09:38

azért ügyes vagy hogy eddig sikerült kettőt szoptatni

A géppel én sajnos ugy jártam hogy majdnem elapasztotta a tejet nekem a pesztonka volt és nagyon erősen szívta így mindig tejlázat kaptam mert begyulladt a mellem átváltottam a kézire sokkal nehezebb de megmaradt a tej:)

Gondolom nem lehet könnyü a két kicsivel á csak magamból indulok ki őrület hogy pl az evés és a sírás egyszerre jön elő mindkettőnél pedig majdnem egy év korkülönbség van köztük:)

2009. szept. 19. 09:32
ja és még fejem is géppel hogy hátha megindul!De már csak reménykedni tudok.De ha eddig tudtam őket szoptatni annak is örülek mert hát azért csak ketten vannak
2009. szept. 19. 09:31
Hát 4 hónaposak lesznek eddig szoptak de az utóbbi napokban nem nagyon van tejem vagyis hát nem elég nekik!Szoktam inni laktoherbet meg alkohol mentes sört és köménymaglevest eszek.Meg már vettem Ricinus communis 5 ch és elkezdtem szedni.Este volt elég de már megint nem nagyon van.De még megpróbálom a többi tanácsot!Köszönöm mindenkinek!!!
19. vviki2
2009. szept. 18. 16:15
Kedves Timi! Válaszolhatnál...:-)
2009. szept. 18. 16:10

A kisfiam 13 hónapos, de még mindig szopcsizik. Amikor kevesebb volt időnként a tejcsi, akkor a Laktoherb teából +1 filtert tettem a teámba (napi 1,5 liter 2-3 teafilterből). A homeopatia.info.hu oldalon a homeós orvosok mindenkinek úgy tanácsolják, hogy egyszerre is bevehető az urtica urens 5ch és a ricinus communis 5ch 2x5 golyócska!

Na és persze minél több próbálkozás a szopcsival, 2-3 nap és tutira elönt mindent a tejcsi:)

Sok sikert hozzá! És főleg kitartást! :)

2009. szept. 18. 16:04
Én ajánlanám a Milk More kapszulát. Nekem bevált...
16. Hoxa
2009. szept. 18. 16:02
Alkoholmentes sör és more milk plus.
2009. szept. 18. 16:01

Kedves Timi!


Másik hozzászólásodban olvastam, hogy már 3,5 hónaposak az ikreid. Akikhez nagyon gratulálok, főleg, hogy simán szülted őket, hát nem semmi vagy! :)


Akkor ha jól értem, eddig volt tejed, csak most nincs már?

Amit a többiek is írnak, több cicire tétel, bár kettő gyereknél ez gondolom megvan. Több folyadék, esetleg homeos bogyó (urtica).

Ha semmiképpen nincs több tejed, ne idegeskedj, a legfontosabb, hogy eddig kaptak anyatejet, mostmár biztosan erős babák. Próbálj ki többféle tápszert, hátha valamelyiket megszeretik. Ha éhesek lesznek, tuti meg fogják inni.


Sok sikert és jó egészséget!

14. cb4c323adf (válaszként erre: 1. - Cb088a1860)
2009. szept. 18. 15:56

Minél több szopi!! plusz napi 2,5 liter folyadék minimum:én igy csináltam hogy 1 liter szopistea lactoherb,2 üveg alkohol mentes sör vagy 2 doboz Karamalz,1 liter ásványviz és fél liternyi őszibaracklé!!


Szedtem ha kevés volt:Ricinus communis 5 ch,urtica urens 5 ch,de egyszerre nem lehet csak felváltva.

Amikor nagyon kevés volt akkor More milk kapszulát is!!


10 hónapig szopott Patrik!

2009. szept. 18. 15:55
Alkohol mentes SÖR az elindítja:)Sok sikert a babucidhóz:)
12. vviki2
2009. szept. 18. 15:53
...és nem idegeskedni....:-)))))
11. v.kler
2009. szept. 18. 15:52

Szia!


A legjobb tejserkentő tényleg maga a baba! Tényleg állandóan cicin kell lennie, és beindul!

Tea: Én úgy tudom, hogy az nem indítja be, hanem ha már beindult a tejtermelődés, akkor azt szaporítja! A teával pedig óvatosan, hasfájást okozhat a picinél!

Nálam a homeós bogyó bevált! Na és inni, pihenni! :-)

2009. szept. 18. 15:47
Sok-sok szopi:-) Ez a legjobb recept. Meg persze sok folyadék. Van sok praktika, tea, homeopátia, mézes dió, rántott leves, sör,... De az első kettő a legfontosabb. Anélkül nem lesz tejci:-)
2009. szept. 18. 15:43
a vviki2 nek is igaza van minél töbször teszed cicire annál jobban termelődik pl van hogy a fiam fél óránként kéri és csak 2-3 -at kortyol de hagyom mert tudom hogy ezzel segítem hogy még jó pár hónapot szoptatni tudjak
2009. szept. 18. 15:43
szia! a legjobb a sör! Alkoholmentes sört iszogass, este , reggelre bedurranak a cicik, a barátnőm is ezt csinálta! Hidd el használ!
7. vviki2 (válaszként erre: 5. - Vviki2)
2009. szept. 18. 15:43
Emellé én is a laktoherb teát ajánlom és a homeós bogyót. (De csak előírásszerűen! Túl nagy adag apasztja a tejet.)
2009. szept. 18. 15:42
rengeteg módja van annak hogy a tejed szaporítsd a legfontosabb hogy minimum3 liter folyadékot igyál pl gyümölcslét szénsavmentes vizet aztán nekem bevált a herbariától a laktoherb tea 3 filtert tettem egy liter vízbe és kb egy óra alatt magamba nyomtam,sok madártej,köménymagos tea,alkohol mentes sör ez mind termeli a tejet,homeopátiás bogyó is van nálam sajnos nem jött be most fél éves a fiam és még mindig csöpög a tejem 1 hét alatt 8 litert fagyasztottam le a szülés után ha ugy érzem hogy apad akkor jön az egy literes laktoherb tea
5. vviki2 (válaszként erre: 1. - Cb088a1860)
2009. szept. 18. 15:41

Sokat kell mellre tenni őket. Gyakorlatilag szinte egész nap azon kell(ene) lógniuk, s attól beindul. Ha mégsem, akkor lehet, hogy nincsenek tejmirigyek, tehát nem tudsz szoptatni.

Nem is volt belövellés? Ha megnyomod nem jön belőle semmi..?

4. 9bc5015697 (válaszként erre: 1. - Cb088a1860)
2009. szept. 18. 15:41
Nekem is így volt egyik ismerősöm, és ő szerzett anyatejet egy másik anyukától, mert neki meg sok volt, és ugye muszáj tőle "megszabadulni".
2009. szept. 18. 15:40

Szia!


Laktoherb tea+ homeós bogyó!!! Nagyon jó!

2009. szept. 18. 15:38
szia mikor szültél?
2009. szept. 18. 15:38
Nincs tejem és a kicsik nem akarják enni a tápszert!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook