Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szült valaki a székesfehérvári Szent György Kórházban? fórum

Szült valaki a székesfehérvári Szent György Kórházban? (beszélgetős fórum)


2013. máj. 3. 15:14

Sziasztok!

Én most szültem ott, 2 hete,és összeségében nekem is pozitav benyomásom van róla. Orvosom nem volt fogadott, de az ügyeletes orvosok(mert volt műszak váltás is a szülésem alatt) nagyon kedvesek voltak. A szülőszoba teljesen felszerelt,tiszta,handulatos. Labdával, szülőszékkel, ággyal. Mi a barack színű szobában voltunk. Apuka végig bent lehet a szülőszobában, csak akkor nem ha nincs szabad szülőszoba, mert addig a közös vajúdóban vagy,oda apuka nem mehet be.

Kb. 2-3 óra szülés után a megfigyelési időszak, azt már hármasban tölthetitek, addig a kisbabád tanul szopizni :)

A házirendről ugyanaz a véleményem mint az előttem szólónak, nem vészes,be lehet tartani!

Tényleg nincs miért izgulnod!

Ja, most nézem! Lehet hogy azóta már meg is született a kicsi! :-)

4. Charlie28 (válaszként erre: 3. - Kisvirág0118)
2013. ápr. 26. 12:24

Szívesen!


Első babád lesz?

Szerintem nincs miért izgulnod! Abszolút túlélhető az a pár nap. Tudod, én nem irigylem az ott dolgozókat, mert tényleg vannak olyan kismamák, akik azt hiszik szanatóriumban vannak! :))) Saját kórházi tartózkodásom alatt személyesen tapasztaltam ilyent. Hát én a nővér helyében nem bírtam volna ilyen türelemmel. :)))


A kórháznak van rendje (látogatási idő, vizit, a babára vonatkozó szabályok), ezt el kell fogadni és véleményem szerint illik betartani. Semmi lehetetlent nem kérnek, minimális szabályozás mellett (ami inkább a babára vonatkozik és nem a kismamára) bármit lehet csinálni. Engem teljesen békén hagytak - a kötelező köröket leszámítva - viszont bármikor segítséget kértem, ott voltak és kedvesek voltak. Tanácsokat adtak, amiket még második gyerekesként is tudtam hasznosítani.


Tényleg megnyugodhatsz, minden rendben lesz!

Most már csak jó dolgokra gondolj és ne idegeskedj!


Minden jót kívánok Nektek!

Azért ha majd van kedved írhatnál, hogy Te mit tapasztaltál!

2013. ápr. 19. 12:56
Köszönöm szépen! Kezdek kicsit megnyugodni :)
2013. ápr. 15. 18:23

Szia!


Én ott szültem még augusztusban. Nekem egy korábbi medencetörés miatt császár volt. A fogadott orvosom lelépett Horvátországba, annak ellenére, hogy azért válaszotottam őt, mert azt mondta, nem lesz szabadságon egész augusztusban! Elfolyt a magzatvíz, bementem, ott közölték, hogy nem elérhető a drága doktor úr. Előtte 3 nappal még találkoztam vele az aktuális NST-n és egy szót sem szólt róla, hogy elutazik. :(((

Végülis jól jártam, mert a Bognár Ida doktornő volt az ügyeletes. Egy tündér. Nagyon kedves és alapos volt a szüléskor és utána is kontrollon, varratszedésen.

Mivel nálam nem volt kérdés, hogy császár, így csak 1-2 órát vajúdtam, tehát a szülésznőkről nem tudok sokat mondani. A műtétre előkészítés során mindenki nagyon kedves és figyelmes volt.

A csecsemősnővérek is nagyon segítőkészek (talán egy olyan volt, aki kissé nyers modorral rendelkezett, de vele sem volt különösebb probléma). Bármikor ki lehet menni hozzájuk, ha kérdésed van és, ha tehetik (nincs éppen sok frissen született baba), beveszik a babát, hogy pihenni tudj.

Én a császáros oldalon voltam, ott minden tiszta és rendezett volt, összességében pozitív benyomásom van a kórházról és a személyzetről.

Ha konkrétan megírod mi érdekel, szívesen válaszolok!

2013. ápr. 15. 18:01
Érdekelnének az orvosokról, szülésznőkről illetve csecsemős nővérkékről vélemények, tapasztalatok. Kb. 3 és fél hetem van vissza, és egyre inkább foglalkoztatnak a vélemények, tapasztalatok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook