Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szulokkel egyutt elni paroddal egyutt esetleg egy gyerkoccel? fórum

Szulokkel egyutt elni paroddal egyutt esetleg egy gyerkoccel? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 1. 09:22

Mindenképp külön élni a legideálisabb. Másfél évig laktam anyóséknál. A konyhát mi álltuk, a rezsit ők. Minden 7végén kint voltak a sógorék családostul. Mindent elpusztítva. Mindenbe beleszólva. Még a hálóban se volt nyugalmunk, mert a gyerekeik mindíg ott akartak lógni. Aztán amikor a sminkkészletem is kopni kezdett, és a ruháim se ugy voltak a szekrényben, ahogy én elraktam, kiborult a bili. És még én voltam a rossz. Aztán mikor megérkezett a babánk, se éjjelünk, se nappalunk. Ha csak nyöszörgött a kicsi, anyósom csak úgy csörtetett befelé, hogy majd ő.. Ott álltak felettem, szoptatáskor, fürdetéskor, mindíg. Sok vitát is gerjesztett ez a helyzet, mert nem hagytam szó nélkül. Külön költöztünk. Anyósék haragudtak..


Azóta "uj" anyósom van. A világ minden kincséért nem költöztem volna oda. Tökéletesen jo anyós, mivel 100 km-re lakik tőlünk.


A szüleimhez se költöznék vissza. Apámmal annyira nem jövök ki, ő is mindenbe beleszől. Két utcával odébb laknak a szüleim. Ha valami van, tudunk egymásnak segíteni, vállalják a gyerekeket is.


Különélésnek nincs párja. Magad ura vagy. Ha pucéran akarsz mászkálni, akkor ugy fogsz, ha nem főzöl, nem fogsz, ha össze akarsz bújni a pároddal, akkor és ott teszed, ahol és amikor akarod..

51. vvicus (válaszként erre: 49. - E584b61b26)
2009. szept. 30. 18:30
Ja, és gratulálok a kislányotokhoz, nagy édes! :-) Bár mi is itt tartanánk már.
50. vvicus (válaszként erre: 49. - E584b61b26)
2009. szept. 30. 18:28
Sajnos sok más ok miatt is várni kell, pedig már annyira vágynék egy kisbabára. Azt nem hiszem, hogy totál itt fogunk ragadni a babó miatt. Amúgy tényleg nem panaszkodom, szeretem a szüleimet, jól megvagyunk, jófejek, de sztem is az lenne egészségtelen, ha nem is vágynánk a sajátra. Nekem már az is nagy előrelépés lesz, ha ugyan közös telken, de külön házban fogunk lakni. Most is külön vagyunk végül is, mert mi tetőtérben, szülők földszinten, de nincs saját konyha, és rajtuk keresztül járunk fel. De hitel felvételébe jelen helyzetünkben nem mennék bele, nem is kapnánk, mert önerőnk sincs. Így legalább tudunk spórolni, mert szüleim sok mindenben segítenek.
49. e584b61b26 (válaszként erre: 47. - Vvicus)
2009. szept. 30. 17:14

Ha én is vártam volna akkor még nem lenne itt ez a kis drága!

Persze nem beszéllek rá,igazad van,de ha belegondolsz most jobban küzdünk a sajátért mert mostmár nem magunkért hanem a baba miatt is fontos!:)

Lényeg hogy mindenben meglásd azt hogyan tudsz előrébb lépni,és örüljünk neki hogy jó a szülőkkel a kapcsolatunk.

Remélem mihamarabb sikerül nektek is álmotok vágyatok!:)

48. c8f7404b48 (válaszként erre: 47. - Vvicus)
2009. szept. 30. 16:51
támogatlak h várj, mert amikor már ott lesz a gyerek csak halasztani fogod. saját tapasztalat. már bánom én is h amikor megszületett a lányom nem egyből saját lakással próbálkoztunk hanem megelégedtünk azzal hogy anyuméknak nagy háza van, elférünk maradjunk ott
47. vvicus (válaszként erre: 4. - E584b61b26)
2009. szept. 30. 16:33

Nyuszogó, nagyon egyet értek azzal, amit írsz. Jobban mondva én is így vagyok ezzel, a gyereket leszámítva. Nálunk is jó a kapcsolat, sokkal könnyebb az élet is, de ennek ellenére én is vágyom sajátra, ami jelenleg nem kivitelezhető. Talán jövőre sikerül egy telken belül külön házba költözni, ennél jobb megoldást nem tudunk kiötölni.

Gyereket már szeretnénk, de győzködöm magam, hogy várjunk, amíg legalább külön bejárattal-konyhával rendelkezünk.

46. Judita79 (válaszként erre: 45. - Forever Love)
2009. szept. 30. 15:19
Hát köszi! Neked is4:DDDD
45. Forever Love (válaszként erre: 42. - Judita79)
2009. szept. 30. 15:04
Kitartást Neked is és mindenkinek aki hasonló helyzettel küzd! Bízakodva nézünk előre!
44. Forever Love (válaszként erre: 42. - Judita79)
2009. szept. 30. 15:02

Hát igen.. magamat már azzal feladon, ha odaköltözöm hiszen egyetlen porcikám sem kívánja. Anyósomnak se vagyok éppen szíve csücske, kérdés hogy fog viselkedni. Valahogy ki kéne puhatolni mire számíthatok, még összeköltözés elött. De milyen esélyeim vannak a boldog életre, ha már eleve keserű szájízzel megyek?

Tudom, olyan megoldás nem létezik ami mindenkinek tetszene.

Eldöntöttem, lesz ami lesz én derűs leszek és optimistán próbálom majd felfogni a dolgokat. Ha tarthatatlan lesz a helyzet akkor pedig simán hazaköltözöm a szüleimhez. Jó ötlet a házasság elötti összeköltözés!

43. vivcsike75ó (válaszként erre: 41. - Judita79)
2009. szept. 30. 14:53
:)
42. Judita79 (válaszként erre: 40. - Forever Love)
2009. szept. 30. 14:47
basszus! hát neked is kemény életed lesz, az ziher! ha oda is költözöl, csak ne add fel önmagad! Ennyit tehetsz!!
41. Judita79 (válaszként erre: 39. - 1735a4c703)
2009. szept. 30. 14:46

igen! :D nekem ez szívügy! ha valaki ilyesmit kérdez, akkor próbálom "megmenteni"! :DDD hogy ne járjon úgy mint én!


mert ami a vicc, hogy távolról, meg k.-ra bírnám ezt a nőt! :D

40. Forever Love (válaszként erre: 35. - Judita79)
2009. szept. 30. 14:46

Igen, így van. Sajnos ezek még viszonylag kis gondok :(

Nagyon feljük billenti a mérleget, hogy van egy családi vállalkozásuk ahol a párom dolgozik. A telephely persze ott van, garázzsal műhellyel mindennel együtt. Ha itt laknánk folyamatos ingázás lenne az élete közöttem- és a vállalkozás közt.

Sajnos evidens, hogy nekem kellene mennem.

Ő mindig ilyen anyámasszony katonája volt. Szerintem hiába akarna eljönni onnan, nem engednék. Mondván utolsó gyerek, otthon a helye.

2009. szept. 30. 14:42
Latom azert nem csak egyedul vagyok ilyesfajta problemaval,vannak sorstarsak is. Ahogy olvasgatok,szerintem tenyleg jobb lesz kulon.
38. vivcsike75ó (válaszként erre: 36. - Judita79)
2009. szept. 30. 14:40
hát énsem főznék az tuti!aztn nyávoghatna...
37. vivcsike75ó (válaszként erre: 33. - 1735a4c703)
2009. szept. 30. 14:40
nahát..em semmi ez má durva
36. Judita79 (válaszként erre: 33. - 1735a4c703)
2009. szept. 30. 14:39
Te jó ég azért ez is kemény! Én nem főznék egyáltalán! Tanuljon meg a kiscsaj is! aztán megnézném mit csinálnak ha 2 hétig nem teszel eléjük kaját!! Koppannának az biztos!!
35. Judita79 (válaszként erre: 34. - Forever Love)
2009. szept. 30. 14:38

háááát neked sem egyszerű!!

ez durva azért hogy a pasik mennyire nem bírnak elszakadni anyuci szoknyájától! az meg hogy ennyit nem ér neki a kapcsolatotok az gáz és elgondolkodtató! Mondjuk ha te elfogadod hogy ott éltek majd, akkor jól is elsülhet, de ha nembírod az anyóst ,akkor előbb utóbb közétek áll majd!! és akkor tényleg rámehet a kapcsolat!! Nehéz ez nagyon nagyon!

34. Forever Love (válaszként erre: 17. - Judita79)
2009. szept. 30. 14:34

Hát ez tényleg szörnyű :( Nem kell neki kulcsot adni. Bár hiszem ezzel aztán végképp sikerülne magamra haragítani :( Sajnos a párom tuti ad majd neki kulcsot, mert anyós kaját hord mindenfelé hiába költöznénk el tuti hetente jönne hogy ilyen meg olyan finomat főzött. A sógoromnak is viszi. Azt hiszi éhenhal a fiacskája ha nem ő főz rá!

Indokok mindig lesznek, csak magánéletünk nem :(

De ez nálunk is csak igy lenne, max kicsit elviselhetőbben.

Albérletbe soha nem jönne a párom, ingyen lakik otthon annyit nem ér meg neki a kapcsolatunk hogy máshol rezsit fizessen.

33. 1735a4c703 (válaszként erre: 29. - Judita79)
2009. szept. 30. 14:34
Hat igazad van,csak ez a franya lelkiismeret-furdalas! Az a szerencse,hogy eleg nehez mind a negyunknek megfelelo lakast talalni. Mar 2 honapja keresgelunk. Lehet megmondom majd,ha tovabbra sem talalunk,akkor kovetkezo honapban inkabb kulon megyunk. Ez igy tenyleg nem megoldas,mert joforman nincs is maganeletunk. Plane,hogy a "kis" huginak (14 eves)eleg nagy szaja van,mindenbe beleszol,ha egyik nap nem fozom nem is a parom szol erte,hanem toluk hallgatok,hogy miert nincs kaja es a tobbi es a tobbi.
32. vivcsike75ó (válaszként erre: 31. - Judita79)
2009. szept. 30. 14:33
:))))))) okos vagy,ne engedj!!!!!!:)
31. Judita79 (válaszként erre: 26. - Vivcsike75ó)
2009. szept. 30. 14:32
ááá bonyolultabb ez annál! Nem tudunk lépni, mert a ház a páromé! :DDD fini mi?? Mi már így maradunk! Ezért én már kifejlesztettem a túlélési technikáimat! :DDD kerülöm, és ha felmérgesít, akkor zene zene zene! :DDD
30. Judita79 (válaszként erre: 25. - Vivcsike75ó)
2009. szept. 30. 14:29
egyet értek! :D
29. Judita79 (válaszként erre: 23. - 1735a4c703)
2009. szept. 30. 14:28

figyelj vegyél erőt magadon! Lehet egy darabig harc lesz, de később nagyon fogod bánni és még gázabb lesz a helyzet! Apukád meg megoldja majd hidd el! Viszont ha tudja hogy rád számíthat, akkor nem helyre jönni! Tapasztalat, az én szüleim is ugyanez volt! Mikor tőlük elköltöztem, akkor majdhogynem én voltam a gonosz hgoy otthagyom őket a sz.rban! Több napig nem aludtam annyira lelkifurdallásom volt, merhogy imádom őket, és baromi nehéz volt eljönni, ma meg, vígan élnek nélkülem, és minden gondjukat meg tudják oldani! Csak el felejtetettek felnőttként viselkedni és egyszerűen rá kellett kényszeríteni őket! valszeg nálatok is ez lenne!

komolyan nagyon gondold át!

28. Veronika27 (válaszként erre: 27. - Forever Love)
2009. szept. 30. 14:28
Én is mondtam a páromnak akkor, hogy ha ezt csináltam volna otthon, apám már jól pofán vágott volna.
27. Forever Love (válaszként erre: 21. - Veronika27)
2009. szept. 30. 14:27
Igen, ez nagy gond nálunk is. Engem spórolásra neveltek, náluk meg megy a dőzsölés! A páromra is rászóltam már, hogy legalább ha velem van fogja vissza magát de nem tudja.. 30 év szokásán nem lehet csak úgy változtatni. Nála mindig szól a tv, ég a villany, bömböl a hifi és közben velem msn-el. Ja meg még a klíma is megy, nyitott ajtó ablak mellett. De hogy tőlem pénzt ilyenekre nem kér az biztos!
26. vivcsike75ó (válaszként erre: 24. - Judita79)
2009. szept. 30. 14:26
igen belefog és csak egy tanács,még nincs gyerek sürgössen lépjetek hidd el nem bánod meg és az egész életed megfog változni.
25. vivcsike75ó (válaszként erre: 22. - Forever Love)
2009. szept. 30. 14:24
nálunk ugyanez volt.aztán anyóshoz jöttünk a tetőrbe életem legnagyobb baklövése volt milliószor megbántam.Ha tudtuk inkább menjetek külön ezt tapasztalatból mondom!!
24. Judita79 (válaszként erre: 20. - Vivcsike75ó)
2009. szept. 30. 14:24

hát nem olyan egyszerű a szitu! Meg hogy a párom ebből semmit nem érzékel, és nem érti mi bajom! én ezt mégegyszer nem vállalnám be azt tuti!! de már nem sokat tehetek, szóval próbálom finoman a páromnak mondani, hogy lássa mi van, meg nyelek nyelek nyelek!


gyerek még nincs, de asszem akkor lesz majd a balhés korszak, ha abba is beleszól hogy neveljem.... mert belefog, az tuti!!

2009. szept. 30. 14:24
Apu es hugom jonne velunk,termeszetes lenne lehetoseg,hogy kulon menjek a parommal,gyerkocot is szeretnenk,mar "rajta vagyunk". Anyu most hagyta el aput es kicsit sajnalnam egyedul hagyni,jo,tudom nem takarithatok meg fozhetek ra egesz eletemben. Na meg ugy gondoltuk,hogy anyagilag is jobban kijonnenk. Nalunk nem lenne gond az sem,ha csak ketten mennenk kulon,igazabol tenyleg azon van a hangsuly,hogy aput sajnalom. Szivem szerint megbantam,hogy rabolintottam,csak most nem tudom hogy visszakozzak,hogy ne legyen vita belole es ne en legyek a szemet. Egyenlore meg csak ott tartunk,hogy lakast keresunk. Igyis eleg sok vita van es elegem van,mert ugye egy kicsit hangosabbat szolsz peldaul es mar mindenki tudja,hogy mi a helyzet. Nagyon zavaro. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook