Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szülői minta fórum

Szülői minta (beszélgetős fórum)


13. d29a6eeda9 (válaszként erre: 9. - 1c5636831a)
2019. jan. 14. 20:27
Persze én is van amiben hasonlítok rájuk, de kapcsolat ügyileg teljesen az ellentétjük vagyok.
12. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 1c5636831a)
2019. jan. 14. 15:45

'ha öröklődnek mondjuk génekben par dolgok szokasok."


A génekben ilyenek nem öröklődnek. Ezek tanult tulajdonságok.

Sok mindent hozunk otthonról azt gondolom, de tudatosan változtathatunk is olyan dolgokon, amit mi máshogy gondolunk.

Mi is sok mindent máshogy csinálunk, de a az általunk jónak tartott dolgokat megtartottuk. Azt vettem észre, hogy a gyerekeink is így tesznek.

Mindent lehet korszerűsíteni, azt hiszem...

2019. jan. 14. 15:31

Az alapvető értékrendünket otthonról hozzuk magunkkal.

Persze ezt megszakíthatja a kamaszkori lázadás, de többnyire megmaradnak az alapértékek (vagy pont az ellentétébe csapnak át :).

10. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 1c5636831a)
2019. jan. 14. 10:20
Szerintem inkább a tanult dolgok a meghatározók. Hogy a szülők mennyire tisztelték egymást, milyen módon oldották meg a konfliktusaikat, stb. Vagyis hogy jó vagy rossz példát láttunk-e.
9. 1c5636831a (válaszként erre: 8. - D29a6eeda9)
2019. jan. 14. 06:59
Amíg fiatal voltam én is így gondoltam de most ahogy öregszem észreveszem magamon a negatív tulajdonságokat mint hogy ha mind a két szülőtôl csak a negatívumot hoztam volna....
8. d29a6eeda9 (válaszként erre: 1. - 1c5636831a)
2019. jan. 13. 18:59

A szüleim idén 32 éve már, hogy házasok nagyon szeretik egymást a mai napig, gyerekoromban is példaértékű volt a kapcsolatuk most is.

Ennek ellenére én teljesen másmilyen lettem.

Nem vártam az igazira, máshogy állok a kapcsolatokhoz.

Szóval nem minden esetben határozza meg a szülő a későbbi kapcsolatainkat.

7. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - 1c5636831a)
2019. jan. 13. 18:47

Én biztos ufó vagyok, de olyat még nem hallottam senkitől, hogy bárkire hasonlítanék, olyat viszont sűrűn hogy nem tudják kire ütöttem...

Párkapcsolatom pedig szöges ellentéte annak amiben felnőttem.

6. birebora (válaszként erre: 4. - 1c5636831a)
2019. jan. 13. 18:12
Szerintem gyakoribb a "szimplán magától idegbeteg":)
5. Amaunet (válaszként erre: 4. - 1c5636831a)
2019. jan. 13. 18:09
Nem feltétlenül. De az biztos, hogy nem tanulta meg kezelni az indulatait.
4. 1c5636831a (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2019. jan. 13. 18:01
Tehát mondjuk ez csak egy példa ha agresszív velem a párom vagy felpofoz párszor akkor ezek szerint az apukája is üthette az anyukáját,? Vagy szimplán magától idegbeteg...😁 másik Zsófi aki az előbb írt az utolsó mondatod a legszebb hogy magadon is észreveszed a hibát mert gondolom ezt nem a pozitív értelemben gondoltad. Altalában amikor azt mondjuk hogy pont olyan vagy mint anyád pont olyan vagy mint apád akkor itt a rossz dolgokra gondolunk
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - 1c5636831a)
2019. jan. 13. 17:57

Könyveket, tanulmányokat írtak a témáról.:)


Igen, persze. Ott van mindenki életében a szülői minta. Most ezt vagy a gyermek is másolja, vagy szöges ellentéte lesz.

Párkapcsolatban elsőként azokat a megoldásokat fogja választani, amit otthon látott. Pl. elfogja fogadni, hogy "az asszony verve jó", mert az anyja is elfogadta.

2019. jan. 13. 17:53

Ezen már én is sokat gondolkodtam.

Az tuti, hogy az otthon látott viselkedésmintát - akaratlanul is - mindenki valamennyire felveszi, de évekkel később sokat le is vektőzhet.

A durvább dolgokban ezt nem tapasztaltam (pl. gyerekkori barátom szülei alkoholisták voltak, apuka rettentően agresszív volt, sokszor ájulásig verte az asszonyt. Szegény gyermekei hozzánk "menekültek". Mára antialkoholista, szolíd felnőttekké cseperedtek).


Viszont férjemen egyre jobban látom előbukkanni anyósom/apósom természetét. Apróságokra gondolok.

Magamon is észlelem, amikor olyan vagyok, mint Anyukám.

2019. jan. 13. 17:19
Hát akkor még egy tema. Szerintetek mennyire határozza meg a szülő a párkapcsolatot? Sokszor mondják hogy olyan vagy mint apád Olyan vagy mint anyád. Mennyire igaz ez szerintetek? És hogy lehet ezen változtatni ha öröklődnek mondjuk génekben par dolgok szokasok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook