Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülő otthon tarthatja a gyerkőcöt, megfázás esetén? (..vagy kérik az oviba az orvosi igazolást) fórum

Szülő otthon tarthatja a gyerkőcöt, megfázás esetén? (..vagy kérik az oviba az orvosi igazolást) (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 3. 20:51
Csak ez pl. azért rossz, mert a "csak" megfázott gyereket, viheted a sok "valóban beteg" gyerek közé, még akkor is, ha csak azért tartod otthon, mert vízszerűen folyik az orra, és ez nem lenne túl kellemes neki az oviban..:S
14. sajert (válaszként erre: 7. - Panka78)
2010. okt. 3. 20:51

Pont ezt mondta ma nekem a dada rokonom :-)), mikor felhívtam hogy szerinte holnap hazaküldenek-e a gyerekkel, akinek kicsit folyik az orra, meg egy kicsit köhög. Virgonc, nem lázas, csak a négy hét bölcsi megtette hatását :-)).

A rokon mondta, hogy ha minden orrfolyós gyereket hazaküldenének ősztől-tavaszig, akkor nem kéne ovi. Így holnap beviszem, mondjuk sok választásom nincs. Apa dolgozik, Mama kórházba megy, én is dolgozom. A dokinő meg egy sima orrfolyással nem fogja itthon tartani, a köhögés meg tényleg minimális.

13. Panka78 (válaszként erre: 10. - Timédi)
2010. okt. 3. 20:49

Az ovit is meg lehet érteni, de pl. az én lányom múltkor azért fázott meg, mert az oviban fűtenek mint a bolondok, majd leizzadva kimentek a hideg, szeles időbe..

Ezzel most mit csinál a doki.. jó ok. folyik az orra..? És?

12. sellő7 (válaszként erre: 3. - Primula35)
2010. okt. 3. 20:49
Az oviban csak a nagycsoport kötelező, így előtte elvileg bármennyit távol maradhat a gyerek. Ha betegség miatt marad otthon, az első napon igazolást kell vinni, hogy egészséges, közösségbe mehet.
11. Timédi (válaszként erre: 8. - Lotti71)
2010. okt. 3. 20:48
egészséges környezetbe? :) ez aranyos! :)
10. Timédi (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2010. okt. 3. 20:47

Ezt nem igazolhatja a szülő, elvileg!

Ekkor a gyerek betegség miatt marad otthon, orvosi papír kellene, hogy egészséges és közösségbe mehet! De mivel azt mondják a szülők, hogy nem beteg, csak így meg úgy, így nem lehet őket arra kötelezni, hogy hozzon orvosi papírt.

2010. okt. 3. 20:46
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy viheted a gyereket, ha folyik az orra, de abban az esetben, ha otthon tartod, kell az igazolás!!
2010. okt. 3. 20:45
Nálunk vinni kellett az oviba egy igazolást,hogy egészséges környezetbe mehet.
2010. okt. 3. 20:45
Érdekes, mert az oviban azt mondják, ha minden megfázással otthon maradna a gyerek, kiürülne az ovi..:S
2010. okt. 3. 20:44
Azért kell az igazolás, hogy kiderüljön, biztosan nem fertőzi meg a többi gyereket. Így jobb, ha orvosi igazolást visztek. És hátha ír fel valami orrcseppet is neki.
2010. okt. 3. 20:43

Szerintem nem!

Nálunk legalábbis bölcsiben, ha "betegségre" hivatkozva marad otthon, akkor vinni kell érvényes orvosi igazolást első nap, mikor újra megy.

2010. okt. 3. 20:41
Nálunk oviban csak arról kértek igazolást hogy meggyógyult,ovodába mehet. Suliba viszont kell az igazolás,de 3 napot a szülő is igazolhat. Na persze az osztályfőnökön is sok múlik!
2010. okt. 3. 20:41
Nálunk, 6 napot lehet 1 tanévben távol az ovitól a gyerkőc szülő kérésére, a többit /betegség/, az orvosi igazolással igazolni.
2010. okt. 3. 20:40

Tesómat csak azért nem akarjuk vinni, mert "ömlik" az orra, így kicsit kellemetlen napja lenne az oviban.

Semmi más baja nincs.


Ezt igazolhatja szülő?

2010. okt. 3. 20:39
Szülő otthon tarthathatja a gyerkőcöt, megfázás esetén? (..vagy kérik az oviba az orvosi igazolást)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook