Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülő gondatlansága fórum

Szülő gondatlansága (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. márc. 6. 08:15
nálunk a segítés abban nyilvánult meg hogy "Hozom Gegőt bekakilt " :) 3éves -10hónapos. Látványos sérülés nem volt de mind2 sírt.
62. youlcsi (válaszként erre: 61. - 6b006fc769)
2012. márc. 5. 13:01

azok... de a nagy (unokatesó) most is simán bármikor beletúrja a kicsi (akár az enyém) arcába a műanyag csőrös poharat, hogy "tessék! somjas vagy!"

nem számít, hogy a kicsi makacsul zárja össze a száját... de az sem, ha első lendülettel nem a száját találja meg :D

61. 6b006fc769 (válaszként erre: 60. - Youlcsi)
2012. márc. 5. 12:52
édesek lehettek:))
60. youlcsi (válaszként erre: 59. - 6b006fc769)
2012. márc. 5. 12:51
nálunk az alig3éves segített az alig10hósnak mászni... pakolta a lábait, egyiket a másik elé... az nem számított, hogy közben a kislány már rég arccal a földön van :)
59. 6b006fc769 (válaszként erre: 46. - Youlcsi)
2012. márc. 5. 11:10
ja, igen, az éppen csak nagyobb segít... amikor a kb. négy és fél éves gondolta, hogy segít a kb. egyévesnek lemenni az anyához, s a lépcső második felét (kb 4 fokot) már alternatív módon tették meg...:D a kicsi ordított jobban, a nagynak meg nem sok bőr maradt a képén épen - egész télen nem mehettem ki, hogy nehogy heges maradjon:))
2012. márc. 5. 08:08
meg az sem megoldás. Nem tanulja meg a dolgokat vele hogy mi veszélyes mi nem.. A járóka nálunk is mumus.
57. Timicicaanyuka (válaszként erre: 51. - Muraja)
2012. márc. 5. 08:03
A legtöbb gyerek nem marad meg a járókában. Nekünk sem volt mégis felnőttek. A bébikompról meg jót még nem hallottam.
56. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2012. márc. 5. 06:51
Bébikomp.
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Youlcsi)
2012. márc. 5. 06:49

Dehogy!

Miért lennél felelőtlen?

Mindenkivel történhet baj és pont azt mondom, hogy a legtöbb baleset szerintem nem szülői gondatlanság.

Az orvost csak azért írtam, mert nem értem, hogy egy 10 hónapos babán miért kellene foltoknak lenni, hiszen ekkor még túl nagy baj nem történhet vele, akkor sem ha nem vigyázol nagyon rá, azaz nem ülsz mellette minden pillanatban.

54. d550c57e19 (válaszként erre: 39. - Lencsy)
2012. márc. 5. 06:40
nálunk spec az összes szekrény a falhoz van csavarozva:) de tudom hogy nem ez a jellemző de nagyon eleven a nagy fiam.
2012. márc. 5. 06:38
az én 11hónapos fiamon is vannak foltok. Térde sípcsontja a mászástól vagy rámászik vmire. A szeme felett volt egy csík mert térdelve ugrál és eldőlt a szekrénynek pedig sosem dől így el. A bátyja sokszor kergeti és bizony volt hogy úgy kapta el hogy látszott a keze nyoma a karján.sőt olyan is volt hogy becsípte a fiókba a kezét. És ismétlem 11hónapos! Ezek nem nagy dolgok nem tartom balesetnek de mégis foltok. És nem én csinálom és vigyázok rá.
52. youlcsi (válaszként erre: 51. - Muraja)
2012. márc. 4. 21:41

éppen azt hiszem, hogy a hálós járókák meg a szemet rontják... szóval akkor ez inkább gondatlanság, ha napi szinten használ a szülő olyan dolgokat, amik a gyerek egészségét veszélyeztetik.


de nem akarok ezen vitázni... mi jól megvagyunk ilyenek nélkül... amíg mászott, addig úgy jött utánam, amióta megy, azóta gy jön. ennyi :D

51. Muraja (válaszként erre: 50. - Youlcsi)
2012. márc. 4. 21:38

Talan az de hogy letezik mashol a volagon bevalt csak nem ott?

De bisztos hogy inkab abba teszi az ember mind csak igy felugyeletul kivul hagyja.

Nem orak megoldasa termeszetesen mind minden mas.

Plusz a mai 8 - szögu haloval es belelt aljaval keszult jarokak nagyon jol bejöttek. Unokam az ilyenben van es nagyon meg van elegedve.

50. youlcsi (válaszként erre: 49. - Muraja)
2012. márc. 4. 21:32

tanulnak járni??? bébikompra gondolsz?

ortopéd orvosok rémálma! a lehető legrosszabb, amit a gyerek feneke alá tehet az ember!

49. Muraja (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2012. márc. 4. 21:26
amiben tanulnak jarni , arra gondoltam .Mely bisztonsagos teszteken ment at.
48. youlcsi (válaszként erre: 43. - Muraja)
2012. márc. 4. 21:17

"Ha a jarokaban van - kerekesben az bisztonsagos"


miben?

ezt nem értem... ne haragudj.

47. youlcsi (válaszként erre: 40. - Muraja)
2012. márc. 4. 21:15
nálunk volt rácsvédő a kiságyban, mégis úgy dobálta magát alvás közben, hogy csak úgy pattogott a kis feje állandóan a rácson... hát alig 1 évesen elraktuk a kiságyat. bő 2 hónap alatt már vagy 4x leesett az ágyról alvás közben... felelőtlen vagyok...
46. youlcsi (válaszként erre: 37. - Muraja)
2012. márc. 4. 21:12

na, azért egy 10hónapos tud akkorákat esni, hogy ihaj!

a fiam nagyon sokáig nem tudott hasról hátra fordulni, hát négykézlábra állt és eldőlt. megesett, hogy rossz irányba.

ilyenkor még gyakori, hogy nem elég stabilan ülnek, szintén eldőlnek... na meg mászás közben van, hogy gyorsabb a lába, mint a keze... vagy felkapaszkodik, feláll az asztalnál, de a szőnyeg kicsúszik a lába alól...

és akkor ez még csak az én egyke fiam... arról nem is beszélek, ha valahol van egy éppencsak nagyobb kicsi, aki "majd segít" neki menni pl.

45. youlcsi (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2012. márc. 4. 21:09

:)

igen, így van...

és sokkal jobban sír meg megijed, ha utána kapok... esetleg nagyobbat is esik, vagy rosszabbul, mert esés közben elkapom a kezét. kicsavarodik... vagy pont ezért esik neki pl a szekrénynek a szőnyegre huppanás helyett...


a kicsik még tudják, hogy kell (le)esni.

majd legközelebb vigyáz :)


(ugyan már, hogy kerülném pl ki azt, hogy pörög, elszédül és ettől elesik? hiszen most ezt játssza. hiszen rájött, hogy jééé, tud pörögni is! ezzel fejleszti az egyensúlyérzékét)

44. youlcsi (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. márc. 4. 21:04

nekünk nincs járókánk, kiságy meg csak alvásra volt... szóval nem voltam mindig mellette, mert néha voltak természetes szükségleteim (azóta utánam jön :))

felelőtlen vagyok :D

43. Muraja (válaszként erre: 41. - 6b006fc769)
2012. márc. 4. 18:56

Nem de lehet a gyerekre jobban vigyazni .Ha a jarokaban van - kerekesben az bisztonsagos . Vannak unokajim ebben a korban tudom miröl beszelek .

Termeszetesen hogy itt ott maganak szerez a kicsi egy ket hematont de nem 10 honaposan. Atalalaban kesöb. Ha kezd bicyklizni akkor is van buko sosak mar a harom kerekusre meg rolerre is.

2012. márc. 4. 18:46

Valószínű, hogy akármi is történik, a szülő önmagát vádolja. Miért voltunk éppen ott, miért engedtem meg, hogy ezt játssza stb.

De vannak olyan egyértelmű helyzetek, hogy pl. egy nő otthagyta a 3 hónapos kisbabát a babakocsiban egy burkolat nélküli hősugárzóval. Persze, a baba megégett. Szegénységben éltek, és a nőnek muszáj volt elmennie otthonról pénzt szerezni, és ott kellett hagynia a gyerekeket.

Nagyon szomorú történet, a nőt is sajnáltam, de a gyereket mégjobban.

41. 6b006fc769 (válaszként erre: 40. - Muraja)
2012. márc. 4. 18:44
nem lehet az egész világot kipárnázni.
40. Muraja (válaszként erre: 38. - 6b006fc769)
2012. márc. 4. 18:39
Egy falkat neveltem egyedul de mar akkor is volt a halobol keszult jaroka . Plusz a kisagyban körul van egy vedö madrasz fele.
39. Lencsy
2012. márc. 4. 18:25
A baleset pillanatok alatt megvan és nem feltétlenül a szülői gondatlanság miatt ! Ilyenkor minden normális szülő magát vádolja ..ami egy természetes reakció , majd az elő sokkon túl rájövünk, hogy nem feltétlenül vagyunk / voltunk hibásak . Az alapvető biztonsági dolgokat meg kell tenni , és ezzel megelőzni a lehetséges baleseteket , de nem lehetünk mindig minden pillanatban résen és nem gondolhatunk mindig mindenre ..mert abba belehülyülnénk ! Sokszor nagyon igazságtalannak tartom ,hogy meghurcolják a szülőt ! Azt hiszem két éve történt mikor két kis gyerek kicsúszott szánkóval az útra . Az út nagyon kis forgalmú volt , apuka 100x elmondta nem szabad arra csúszkálni , a gyerekek mégis ott csúsztak és meg lett a baj ..ott is az apuka lett meghurcolva , mert nem állt ott a szánkózó gyerekek mellett , mint ahogy én sem állnék két már nem kicsi gyerek mellett . Ráborul a szekrény a gyerekre ,..hmm ..egyikünk sem szögeli oda , és nyilván nem azt tanítjuk a gyereknek hogy másszon fel rá ..mégis megteszi ..Persze van szülői gondatlanság , mert arra is tudnék példát mondani ..de az esetek 90 %-a egy előre nem sejthető baleset !
38. 6b006fc769 (válaszként erre: 37. - Muraja)
2012. márc. 4. 18:19
dehogynem, általában akkor kezdenek el kapaszkodva lépegetni, simán eldőlnek, neki az ágyrácsnak, szekrénynek.
37. Muraja (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2012. márc. 4. 18:16

Ezek szerint a doki neni latott kb.10 honapos babakot lila foltokal ? na akkor nagyon szomoru hogy nem lepet tovab ...

Ilyen pici gyerek meg nem tud maganak kek -lila foltokat szerezni plusz elgondokosztato hogy a doki nö megjegyzest tett miven neki mas a praxisa evvel . Furcsa nagyon hogy egy diplomas doki nemreagal erre ...

36. Muraja (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. márc. 4. 18:12
Ha mar a gyereken ( plane kicsin ) lehetne latni a nyomat veresnek akkor mar nem szulöröl beszelunk.
2012. márc. 4. 17:39
Egy gyereknek le kell esni az ágyról, el kell esni a saját lábában vagy azért, mert nem nézett a lába elé, neki kell szaladnia a dolgoknak, mert így tanulja meg, hogy mik a veszélyes dolgok és ha csinálja, akkor fájni fog. Ha 1200-szor elmondod neki, hoyg jaj, gyerekem, ne ugrálj az ágyon, mert leesel és megütöd magad, nem érdekli, mert nem tudja elképzelni, hogy miről beszélsz. Persze pl. veszélyes gépek közelébe menni, tűzveszélyes helyen magára hagyni (egyáltalán magára hagyni) kiengedni a kertbe egyedül, ahol beleeshet a tóba valóban felelőtlenség. De ha mindenhol párnát dugsz alá, hogy nehogy megüsse magát, akkor sokkal nagyobbat koppan, amikor már nem lesz vele minden percben az anyuka, hogy mindentől megóvja.
34. b10eee0275 (válaszként erre: 29. - Medúza)
2012. márc. 4. 17:30
Ezeket sem igen lehetett kivédeni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook