Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülő elvesztése után az anyagi tartozásával mi fog történni? Gyermeke köteles fizetni? fórum

Szülő elvesztése után az anyagi tartozásával mi fog történni? Gyermeke köteles fizetni? (tudásbázis kérdés)

2009. jan. 20. 13:35
köszönöm a válaszokat
15. jeno23
2009. jan. 20. 13:31
Édesapám annó autóbalesetben halt meg, és természetesen "ráverték" a balhét, mert ugye egy halott nem tud védekezni. Emiatt az okozott kár megtéritését és baleseti járadék fizetését szabták ki rám, amit természetesen megfellebbeztem, mert örökölni semmit sem örököltem. Meg is nyertem a pert! Tehát innen tudom, hogy a fennálló adósság csak az örökség összegéig hajtható be!
14. pemete
2009. jan. 20. 13:29
Csak akkor kell kifizetni a malust, ha kéred a bonust. Tehát ha lemondasz az örökségedről, akkor nem kell kifizetni semmilyen adósságot. Le lehet mondani az állam javára is akár. A férjem is így járt, hogy örökölt a 15 éve nem látott apjától 2nm főldet, meg mellé 1,5 millió forint adósságot, plusz a temetést is ki akarták vele fizettetni. Ő meg közölte, hog ő nem fizeti ki, lemond az örökségről, sőt a gyerekünk nevében is lemondott róla. Ha nagyobb az adósság, mint a haszon lenne, akkor érdemes ezt csinálni.
2009. jan. 20. 13:29

Sajnos igen. A mi családunkban is volt már erre példa :(

De ha valamelyik gyerek hátrányos helyzetű, akkor lehet valamit variálni...

12. angyal 79 (válaszként erre: 6. - Jeno23)
2009. jan. 20. 13:28
Ez így van, mint passzív örökségről le lehet mondani.
2009. jan. 20. 13:26
Az elhunyt tartozásai is átszállnak az örökösre, aki ezért a rá szállt vagyon értéke erejéig felel. Az örökölt vagyon értékét csökkentik a temetés költségei, a hagyatéki eljárás költségei és az örökhagyó hitelezőinek követelései ebben a rangsorban. Ami ezek után marad, az a tiszta hagyaték.
2009. jan. 20. 13:26
Ez nem igazság mert a volt férjem nem fizet gyerektartást és ha ezek után a gyerekek csak adósságot örökölnek?Mert gondolom azt hagy rájuk.Azon kívül semmit.
2009. jan. 20. 13:25
Igen, az adósság is öröklődik. Amint a gyerek nagykorú lesz és elkezd dolgozni, fizetnie kell.
2009. jan. 20. 13:24

Már van egy ilyen fórum. Ott lehet tudják rá a választ.


[link]

2009. jan. 20. 13:24
engem is érdekelne. szerintem igen valakinek kikel fizetni. én már elvesztettem mind két szülőt.
2009. jan. 20. 13:23
Tudomásom szerint a szülők elvesztése után a tartozás csak annyiban hajtható be, amennyi összeget tesz ki az öröklés értéke. Tehát, ha örököltél mondjuk egy lakást, vagy házat, akkor az bizony megterhelhető a fennálló adósággal. Ha viszont nem örököltél semmit, a tartozást sem kell fizetned!
5. 1f9774333a (válaszként erre: 4. - 15defe00af)
2009. jan. 20. 13:23
Én is így tudom.. Simán örökli azt is, s ő törleszti tovább
2009. jan. 20. 13:21
Én úgy tudom, hogy az örökös megörökli az adósságot is. Sajnos! De kérdezzetek meg egy ügyvédet, vagy a közjegyzőt.
2009. jan. 20. 13:21

Ez nem úgy van, hogy aki kiskorú, ott levonják az örökségéből, vagy hasonló, felnőtt esetében, pedig ha van mit örökölni az adósságon kivül, egyszerű fizetik abból.

Ez csak az én véleményem.

Biztos van itt jogász végzettségű tag is, vagy aki már járt így.

Addig is sok sikert.

2009. jan. 20. 13:19
Ez engem is érdekelne?Remélem lesz válasz.
2009. jan. 20. 13:18
Szülő elvesztése után az anyagi tartozásával mi fog történni? Gyermeke köteles fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook