Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1805. Derya (válaszként erre: 1804. - CsengiBoti)
2015. jan. 10. 12:10
most hany hetes vagy?
1804. CsengiBoti (válaszként erre: 1799. - Szabólia74)
2015. jan. 10. 12:05

Szia :)

Csatlakozom az előttem szólókhoz...2012-ben magzatvíz vizsgálaton voltam,a 19.héten csinálták.Most 12 hetesen korionbiopsziát csináltak.Nekem ez utóbbi fájdalmasabb volt,de olyan szempontból jobbnak tartom,hogy ennek sokkal hamarabb van eredménye,és ha ne adj' Isten beteg a baba,és nem szeretné megtartani az ember,akkor (hülyén fog hangzani,de remélem,jól értitek majd),"könnyebb"egy ekkora magzattól elbúcsúzni,mint egy nagyobbtól.

Nálunk szerencsére minden rendben volt a vizsgálat után is,és az eredmény is teljesen jó lett.

Vetélési kockázatnak én is az 1%-ot tudom,de én is úgy tartom,hogyha betartod az orvos utasításait a pihenést illetően,nem lehet gond.

Vizsgálat közben maximálisan odafigyelnek a babára,a többi a Te dolgod.

Tartottam a vizsgálattól,féltettem a babáimat és amúgy sem szereti az ember,ha tűvel böködik a hasát,de sokkal jobban tartottam volna attól,hogy esetleg későn derül ki,ha nem egészséges a gyermek.

1803. Derya (válaszként erre: 1801. - Vecus)
2015. jan. 10. 10:48
en 4 vagy 5 napot tartottam be se utana mentem dogozni, de akkor megfogadtam, hoyg ha meg egyszer sor kerulne ra, akkor 2 hetig pihenni fogok csak.
1802. Derya (válaszként erre: 1799. - Szabólia74)
2015. jan. 10. 10:47

en voltam korionbiopszian, az 5 %-ot eros tulzasnak gondolom, vagy pedig nem tudom hogy lehet... :-(

otthon 1 % a vetelesi arany, de ez inkabb azoknal szokott bekovetkezni, akik nem tartjak be a vizsgalatot koveto pihenesi es egyeb utasitasokat. :-(

1801. vecus (válaszként erre: 1799. - Szabólia74)
2015. jan. 10. 08:43

Szia!

Én voltam magzatív vizsgálaton kétszer is és most is lesz majd 21.-én.

Itthon csak 1%-os vetélési arányt szoktak mondani.

Viszont ha maximálisan betartod az orvos utasításait akkor nagyon kicsi az esély arra hogy gond legyen.


Leginkább a vizsgálat utáni 3 napos szigorú fekvést kell betartani, max wc-re és fürdeni szabad felkelni. De még fürdeni is csak állva, hogy a kádból való kimászással se erőltesd meg magadat. Utána már lehet mozogni, de semmi megerőltetől. Viszont még legalább 2 hétig sem emelni sem hajolni nem szabad.

1800. Katus73
2015. jan. 10. 08:22

Sziasztok!

Édesanyám 38 éves volt mikor öcsém született. Akkoriban már igencsak "öregnek" számított. Mára 31 éves az öcsém, édesanyám 69 lesz márciusban. Hát, teljesen más a gondolkodásmódja, megjelenése mint a korosztályának. Ugyanis öcsi fiatalon tartotta. :)

Sajnos én 3 vetélés után már lemondtam egy újabb babáról, pedig nagyon vágytunk rá. :(

1799. Szabólia74 (válaszként erre: 1798. - Mézgapaula)
2015. jan. 10. 08:10
Sziasztok!Az a helyzet hogy lassan rá kell jönnöm egyszerűen túl aggódom a dolgokat..Tegnap úgy alakult hogy sikerült hosszabb időre kettesben maradni a 18 éves lánykámmal és az orra alá dugtam az előző napi Uh képeket.az első pillanatban a fejét rázta nevetve hogy ez nem lehet igaz,aztán teljesen megértő volt és úgy tűnik örül is hogy megint babázunk :) Még van néhány köröm,de ha mindenki így fogadja akkor nem lesz gond :)Szóval voltam nőgyógyásznál,kaptam kiskönyvet,vettek vért stb.abszolút nem vizsgàlt meg hüvelyi úton ( meg mondom nem is hiányzott)csak az ultrahanggal nézte meghogy zárt a méhszájam.egyedüla magzatvíz vizsgálatot támogatja a biztosítóm ,a genetikai uh stb már komoly összegekbe kerül.most gondolkodom hogy mit csináljunk.Volt aki túlesett a magazatvíz vizsgàlaton? Mik a tapasztalatok?én félek a vetélés kockázatától,nekem 5% -ot mondott az orvos.
1798. mézgapaula (válaszként erre: 1782. - Szabólia74)
2015. jan. 6. 08:29

Szia! Gratulálok a babához!

Bár nekem csak egy van, ő is későn érkezett, mindig csodáltam a nagycsaládosokat.

Ezért is furcsállottam, hogy azt írtad, a gyerekeid nem fognak lelkesedni a kistesó érkezésének hallatán. Ők nem szeretnek nagy családban élni, vagy hogy értetted ezt?

2015. jan. 5. 22:18

:D Hajrááá :)

Nálunk -remélem- minden oké,bár amiatt aggódom kicsit,hogy még nem érzem mozogni.A többiek ilyenkor már igencsak aktívak voltak,főleg Dani.

Jövő héten már 18 hetes uh,de addig még a legnagyobbal "futunk" néhány orvosi kört. ( ő pont ma 17 )

2015. jan. 5. 21:29
Én is szeretnék életem végéig tanulni,de addig sem maradok tétlen, a nyugdíjig belefér még néhány gyerek :) hogy vagytok lányok? Mindenkivel minden rendben?
1795. manó2000 (válaszként erre: 1794. - 3db6a6b87b)
2015. jan. 3. 11:46
Akkor már várjál 70-ig. Te csak tanulgassál.
2015. jan. 3. 11:20
én majd 60 felett tervezem...addig még tanulok.............itt
1793. manó2000
2015. jan. 3. 10:33
Én is azok táborát szeretném erősíteni, akik vállalnak gyereket akár 40 körül is. Minden időben lehetnek nehézségek, ennyi erővel 20 évesen se vállaljunk sőt semmikor. Ebből nem lehet kiindulni.A másik az, hogy azért én is 40-hez közeledek és nem érzem magam annyira öregnek, hogy ha babát várnék, az olyan rossz dolog lenne. Az ismeretségi körömben is sok negyvenes nő is van és nem tartom kicsit sem öregnek. Sőt!Szóval bátorítok mindenkit, akik 40-hez közel előtte utána áll.
1792. vecus (válaszként erre: 1790. - Szabólia74)
2015. jan. 3. 08:20

Nem hiszem hogy bárki is sértőnek vette az öregecske jelzőt. :-)

Tény hogy már nem vagyunk már annyira fiatalok, de szerintem mindenki annyi amennyinek érzi magát, és sokan ennyinek is látják.

Én is korán vállaltam be az elsőt, ő már 21 éves.

De én sem bántam meg a döntést amit együtt a párommal hoztunk.

Nálunk pl sokan nem hiszik el hogy nem véletlen gyerek az első. Meg hogy az ilyen kapcsolat tuti zátony, de mi ezeket a dolgokat sorra cáfoljuk. Idén lesz a 23.éve hogy együtt vagyunk.


Egy a lényeg nem szabad foglalkozni hogy másoknak erről mi a véleménye, csak a gratulációkat kell meghallani.:-)

1791. Derya (válaszként erre: 1790. - Szabólia74)
2015. jan. 2. 23:11

hat igen, ilyenekt az ellendrukkerek szoktak irni masik topikokban, neha ide is bepofatlankodnak, hogy gondoljunk mar ra, hogy hany evesek leszunk a szalaavaton, meg a gyerek mit fog erezni, hogy neki milyen oreg szuloje van...

en nem vagyok oreg, 10 evet biztosan letagadhanek, vagy meg tobbet, ha akarnek, de minek, nem szegyellem a koromat. :-)

2015. jan. 2. 20:28
Néha az az érzésem ,hogy olyan vagyok mint a tv-ben látott gyűjtögetők,csak én gyerekeket gyűjtök :) félek is és vágyakozom is újra babázni,de azt gondolom van annyi érzelmi kapacitásom,hogy belefér még valaki akit szerethetek :) bocs ha sértően jött ki az ,,öregecske''jelző,ezt inkább a külvilág véleményének szántam,mintsem ítéletnek.saját magamat sem érzem túlkorosnak, azért még nem készülök magamat mélyre ásni :) én nem bánom hogy az elsőt 21 évesen szültem,hogy is bánhatnám amikor van egy 19 éves fiam :) viszont azt is megértem aki ilyen-olyan indokkal később vállal gyereket,neki most jött el az ideje .persze ott már nem lesz 4,5,7 gyerek,de nem vagyunk egyformák :)
1789. CsengiBoti (válaszként erre: 1788. - Derya)
2015. jan. 2. 17:15
Nem is mondtam,hogy gáz,csak én másként gondolom.Ezért írtam,hogy ki így,ki úgy ;)
1788. Derya (válaszként erre: 1786. - CsengiBoti)
2015. jan. 2. 17:11

az se gaz, ha az elso szuletik 40 folott...

miert is lenne az? ki donthetne ezt el? :-o

1787. Derya (válaszként erre: 1785. - Szabólia74)
2015. jan. 2. 17:08
nem gaz, gratulalok. :-)
1786. CsengiBoti (válaszként erre: 1785. - Szabólia74)
2015. jan. 2. 17:03

Az itthoni helyzetet nagyon életszerűen írtad le ;)

Úgy gondolom,hogy nem vagyunk "öregecskék" így 40 felé,hiszen,ha belegondolok,milyenek voltak ezelőtt 20 évvel a negyvenesek és milyenek most,hááát...ég és föld a különbség ,és nem csak azért,mert most már én is ezt a tábort "erősítem" :D

Szerintem ahhoz lennénk öregecskék,ha most várnánk az első babánkat :)

Nyilván van,akinek előbb ez nem adatott meg,de nagyon sokan a karrierépítést tartják fontosabbnak.Én nem ilyen vagyok.Bár soha nem gondoltam volna,hogy 4 gyermekünk lesz (Apa kettőre én háromra "voksoltam" anno,mikor összeházasodtunk),ha előről kezdhetném,ugyanígy vállalnám a babákat.Huszon-évesen és 35 felett.


Azt is mondták már többen,akiknek már van két nagy gyerekük,hogy eszükbe sem jutna újabb kicsit bevállalni,mert ők most már "élni" akarnak.Ki így gondolja,ki úgy.Mi a férjemmel,mikor belegondoltunk,hogy a nagyok hamarosan kirepülnek,akkor döntöttünk úgy,hogy legyen még itthon kicsikénk ;)

(persze,a SORS is "súgott" nekünk egy picit ;) )

2015. jan. 2. 16:22
Nem volt betervezve egy újabb lurkó érkezése,bár azt sem mondhatnám ,jogy nem szerettem volna.pár hónapja írtam le magamban a baba utáni vágyakozást,mondván már nem biztos hogy a mi életünkbe belefér még egy.Viszonylagos anyagi biztonságban élünk,amit jobbára a német szociálishálónak köszönhetünk.az én karrieremet nem veszélyezteti egy újabb terhessèg,mert közgazdászként eddig sem kapkodtak értem 6 gyerekkel,takarítani pedig 2 év múlva is elmehetek...inkább amiatt aggódom hogy lesz-e elég időnk felnevelni,ami azért elég abszurd gondolat,mivel a legkisebb 4 éves.Szerencsére kint kevésbé találkozni előítéletekkel,illetve már eleve külföldiek vagyunk,tehát jó értelemben ,,mások''.itthon már 3 gyereknél kicsit furcsán néznek az emberre,4 felett pedig minden kétséget kizáróan erősen vallásos,szellemileg kissé retardált,vagy családipótlékból élő vagy :)na most még ehhez jön hogy 40 felett öregecske is vagyok :)de igazán amiatt vagyok itt,hogy pozitív élményekkel töltekezzek,hogy igenis nem gáz 40 felett gyereket vállalni :)
1784. vecus (válaszként erre: 1782. - Szabólia74)
2015. jan. 2. 12:17

Szia!


Gratulálok!

Szép nagy család. :)

Én az 5. gyerekemet várom.

Szerintem sem kell azzal foglalkozni hogy ki mit mond.

A gyerekek meg rendszerint ilyenek majd akkor fognak örülni amikor megszületik. :))

1783. CsengiBoti (válaszként erre: 1782. - Szabólia74)
2015. jan. 2. 11:42

Szia :)

Ne haragudj,hogy megkérdezem,szerettétek volna ezt a babát?

A külvilág reakcióit meg kell tanulni kizárni,a Ti döntésetek,senkinek semmi köze nincs hozzá.Biztos lesz,aki "megszól",de lesz,aki Veletek együtt örül majd.Próbáld csak ezeket meghallani,persze,magamról tudom,hogy ez nem is olyan egyszerű...

A gyerekek is hozzá fognak szokni a kistesó gondolatához ;) Nekem is kamaszok már a nagyok,a nagyobb 5-én lesz 17,a kisebb áprilisban lesz 15.

Mikor elmondtuk nekik,hogy lesz még egy kistesó,ők is elég "egykedvűen" fogadták,de a 21 hónapos kisöccsükért is odavannak.Szerintem most sem lesz másképp,csak ők már élik a maguk kis világát is.Azt gondolom,ez így természetes.

Boldog babavárást!

2015. jan. 2. 09:16
Sziasztok! 40 múltam júliusban,jelenleg 8 hetes kismama vagyok a 7.gyermekemmel.Ma 19 éves a legidősebb és egyben egyetlen fiam,a következő 5 lánynak sikeredett :)a legfiatalabb 4 múlott.Az első hetek kétségei elmúltak,mostanra letisztultak az érzéseim és örömmel de tele kétségekkel és félelmekkel várom az új családtagot. Kicsit tartok a külvilág reakciójától,ráadásul a gyerekeim sem fognak lelkesedni a hír hallatán,de ezen is túl esek hamarosan.Németorszagban élünk,a 0.vizsgálaton már túl vagyok,ha nem muszáj ,akkor nem megyek bele a magzatvíz vizsgálatba,maradok a vérvételeknél...
1781. CsengiBoti (válaszként erre: 1780. - Bonti74)
2014. dec. 22. 12:26

Szia :)


A külvilágot ki kell zárni.Irigy és rosszindulatú emberek mindig voltak és lesznek is.

Anyagilag nyilván nem egyszerű,de lehet úgy alakítani az igényeket,hogy jusson is,maradjon is.Mi sem élünk luxusban,de úgy érzem,mindenünk megvan,amire szükségünk van.

Igaz,hogy nem járunk külföldre nyaralni,és hogy nincs a gyerekeimnek 100-200ezer Ft-os telefon-ipad vagy tudom is én,mi.Ők ezt így szokták meg,és nem is kérnek ilyesmit.

És igen,nehéz "ebben a mai világban" még akár egy gyereket is iskoláztatni,de mindenre lehet találni megoldást,még ha az pl éppen a diákhitel is lenne.

Az a nagy helyzet,hogy szerintem,ha csak 1 vagy 2 gyerekünk lenne,sem biztos,hogy el tudnám kerülni ezt a megoldást :(

Ráadásul nálunk elég nagy a 2 nagy és az 1+1 kicsi között (a nagyok 17 és 15,a kicsi 1,5,a legkisebb júniusban érkezik),így az iskoláztatás is valószínűleg könnyebben megoldható lesz(feltéve,ha ők is akarnak még tanulni,amit őszintén remélek),mintha mondjuk egyszerre 4 gyermekem járna főiskolára/egyetemre...


Ha a pároddal együtt úgy gondoljátok,akkor hallgass a szivedre :)

1780. Bonti74 (válaszként erre: 1776. - CsengiBoti)
2014. dec. 22. 11:28
Én bizony, ha bizton tudnám, hogy a három lányom után 4. fiú lesz, bevállalnám. Így vacillálok. Sokszor magam sem értem miért.. sokszor félek... sokszor engem is befolyásol a szöveg, miszerint, hogy fognak felnőni, hogyan fogom őket iskoláztatni és stb... A szívemet felülírja az eszem, de nem vagyok benne biztos, hogy jól van ez így. Sőt....
1779. CsengiBoti (válaszként erre: 1778. - Vecus)
2014. dec. 20. 08:16

Szia :)


Akkor a negyediknél ez nem egyedi eset...

Nagyon nem érdekelnek ezek a kritikák,de van,mikor nem esik jól :(

Úgy gondolom,ez a MI döntésünk,senkinek,semmi köze hozzá.


Kellemes Ünnepet Nektek és minden itt fórumozó 40es kismaminak ;)

1778. vecus (válaszként erre: 1777. - CsengiBoti)
2014. dec. 20. 07:15

Szia!


Eddig nem sokan tudják, de megjegyzést még nem kaptunk, azt már a negyediknél mondogatták.


Az ilyen megjegyzéseket mindig azok mondják akik irigykednek.


Nálunk is akad ilyen kedves rokon, de inkább rájuk hagyom, egye meg őket az irigység.

1777. CsengiBoti (válaszként erre: 1772. - Vecus)
2014. dec. 19. 20:58

Szia :)


Bocsi,hogy megkérdezem,de pusztán kíváncsiságból: mit szólt a család-barátok-rokonok-ismerősök,hogy bevállaltátok az 5.babát is???

Csak azért érdekel,mert minket volt,aki konkrétan felelőtlennek és gondolkodni nem tudó,a gyermekei jövőjét semmibe vevőnek mondott... Nem,mintha érdekelne,sőt...

1776. CsengiBoti (válaszként erre: 1771. - Akisz)
2014. dec. 19. 20:55

Szia :)


Szerintem attól.hogy megint kisfiú fog érkezni hozzánk,mindenki "fellélegzett".Mi egy ilyen fis család vagyunk...

Bár sokan nem hiszik el,én nem vágytam kislányra sem most,sem régebben.Nekem így jó...


5 pasi kényeztet majd ;)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook