Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülinapi torta - a Babának fórum

Szülinapi torta - a Babának (beszélgetős fórum)


15. ALLICS
2008. júl. 23. 10:52
Nálunk már igazi torta lesz az 1 éves szülinapon.
2007. okt. 24. 18:20
atol függ hány éves a baba
13. ipi (válaszként erre: 12. - D@nu)
2007. márc. 27. 20:36
Naná, beírom a receptek közé, oks?
12. d@nu
2007. márc. 13. 23:21

Hello Hölgyek, sütőtökös torta lett a vége. :) Liszttel, cukorral, gyertyával és tüzijátékkal. Én szeretek sütni annak, akit szeretek :), a cukrászdai torták nnekem nem elég "személyesek" - bár jobban néznek ki, mint az én kreálmányaim. :))))


ipi: azért megkeresnéd még nekem azt a receptet?

11. Ditke62 (válaszként erre: 10. - Ipi)
2007. márc. 6. 23:43

én is lassan adtam mindent, de mire 1 éves lett, már kapott tojást, tejszínt, lisztet, mindent, ami egy tortában lehet. És persze nem esznek még ők olyan sokat :))

De persze attól még süthetsz nyugodtan, csak én nem vagyok egy cukrászművész :))

10. ipi (válaszként erre: 9. - Ditke62)
2007. márc. 6. 15:12

Hát liszt nélkül én sem sütöttem, de cukrászdából azért nem hoznék neki...És szerintem még 1 évesen így sem ehet mindent, pláne mivel lassan adagoltam én is azt, amit addig nem adtam neki...

szép napot, ipi

2007. márc. 5. 23:44
Nem értem miért kellene liszt nélkülit sütni... nem adsz nekik kenyeret, kiflit, tésztafélét sem?1 évesen már bármit ehet, én cukrászdából hoztam tortát a lányoknak.
8. ipi
2007. márc. 5. 20:51
Én répatortát sütöttem, nagyon finom volt, szinte narancsízű volt, babáknak- szülőknek nagyon ízlett. Ha érdekel megkeresem holnap a receptet!
7. d@nu (válaszként erre: 6. - Venes)
2007. jan. 24. 22:45
privi :)
6. Venes (válaszként erre: 5. - D@nu)
2007. jan. 24. 19:25

Hűűű, nagyon édi lehet. Úgy szeretnék már én is egyet és csinálni neki az egészséges bébipapikat.:) Tudom, még fiatal vagyok hozzá, bár nagyanyáink ilyen korban már kiöregettnek számítottak.

Nehéz vele?

5. d@nu (válaszként erre: 4. - Venes)
2007. jan. 24. 13:15

Egy istennő rejtőzik Benned! :) Köszönöm szépen, azt hiszem, ebből már lesz valami!

Egyébként 10 hónapos múlt a bébi. :)

2007. jan. 24. 09:09

És még egy recept:


Csokitorta (babára hangolva) (9 hónapos kortól)

Hozzávalók:

5 púpos evőkanál Milupa Csokis tejpép

4 db Milupa Biskotti keksz

2 banán

150 ml ivóvíz (felforralt és 40°C-ra lehűtött ivóvíz)


Elkészítés:

Egy kistálba kimérünk 1 evőkanálnyi Milupa Csokis tejpépet és hozzáadunk 50 ml ivóvizet, majd alaposan összekeverjük. A híg tejpépbe beáztatjuk a Biskotti kekszeket kb. 10 percre, arra ügyeljünk, hogy a kekszek megpuhuljanak, de még ne essenek szét! Amíg puhul a keksz, elkészítjük a többi hozzávalót. A puha banánt nagyon vékony szeletekre felvágjuk és egy kistányérra tesszük. Elkészítünk egy sűrűbb tejpépet is a következőképpen: egy kistálba kimérünk 4 evőkanálnyi Milupa Csokis tejpépet és hozzáadunk 100 ml ivóvizet, majd csomómenetesre keverjük. Egy üvegtál aljára elhelyezzük a megpuhult kekszeket, rárétegezzük a szeletelt banánt, majd a sűrűbb tejpéppet. 5 percig állni hagyjuk, és már kész is a finom, laktató gyümölcsös csokitorta.

2007. jan. 24. 09:07

Van még egy saját ötletem.

Készíts lisztnélküli túrótortát. nagyon finom, egyszerű, lágy, szerintem babk simán ehetik.

Nem tudom, hogy tudod e hol van a recept? Van erre egy külön topic a sütás-főzés résznél.

2007. jan. 24. 09:03

Nem tudom mennyi idős a babád, de itt egy oldal, ezen 6 szülinapi torta receptje is van, babáknak.

[link]


(Az oldal alján vannak a torták.)

1. d@nu
2007. jan. 23. 15:08
Sziasztok! Közeleg a kislányom első szülinapja :) - tudtok nekem tanácsot adni, milyen tortát készíthetnék neki, amit már ő is "ehet"? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook