Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülinapi gyerekbuli tapasztalatok fórum

Szülinapi gyerekbuli tapasztalatok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülinapi gyerekbuli tapasztalatok

1 2
34. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Smirnoff)
2017. dec. 7. 21:40

Nálunk nem gyakori, hogy meghívják saját magukhoz a társaságot, de nemcsak azért, mert hogy elfèrnek-e, hanem inkább mert amilyen nyitottak és vendégszeretőek, valahol ez a dolog kivètel alóla, nem szeretik mutogatni az emberek, hogy mijük van, nem engednek be a privát szfèrába akárkit (most ezt nem minden olaszra èrtem, hanem a règióra). Szóval a többség az pl ovisoknál az ovi kertjèben is szokta rendezni és az ovik nyitottak is erre, vagy játszóházban de az egyszerűség a fontos, nem a költekezés, 99%-ban ez a menü, akár csóri család, akár nem: nutellàs szendvics, szalámis szendvics, chips, grissini, végül a torta. Nincs százféle süti meg ilyenek. Olcsóka az egész, de tényleg, nem izélnek rajta.


Eddig a gyerekeim 8-14 fős osztályokba jártak de léteznek iskolás 25 főssel is és ott is meghívnak mindenkit, csak az emberek őszintébben nem mennek, ha nem muszáj, mert nem barátok, nem kötelező elmenni. A nagyobbaknál van csak olyan, hogy csak xy-t és z-t hívom. A kicsiknél nincs ilyen szelektálás.


Mondjuk én emlèkszem gyerekkoromban, hogy 54nm-be bizony meghívtam nagyon sok osztálytársamat, csoda, hogy az emelet le nem szakadt:D kóla ropival, mézes zserbó és téliszalámi/főtt tojás/reszelt sajtos kenyér volt.

33. Smirnoff (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2017. dec. 7. 18:45
Nem tudom, nálatok hány fős csoportok vannak, de magyar viszonylatban ez elég nonszensz. 20-30 gyereket hívjon meg egy szülő? :O Mi talán 4-5 gyereket hívhattunk meg annak idején, de valakinél csak 2-3 ember volt a megengedett, mert kicsi volt a lakás. Nem tartom elvárhatónak, hogy azért verje magát költségbe egy család, mert a túlliberalizált agyú pedagógus szerint összeomlik egy kisgyerek, ha nem hívják meg egy buliba.
2017. dec. 7. 07:51
Én ott szoktam hagyni a gyerekeket, ott maradok az elején 10percet mutatóba és odamegyek a vége előtt is ennyit, a többség ezt teszi, tényleg inkább örül, hogy van egy, másfél órája:DDD
31. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 7. 07:48

Ez olyan bunkóság:(


Szerintem a tanárokkal kellene megbeszélni, mármint nemcsak arra a gyerekre gondolok, hanem általában. Már az első ovis és iskolás értekezleten el szokták mondani, hogy kérik, hogy szülinap esetén, hiába rendezik az intézményen kívül, kèrik (de erèlyesen), hogy az egész csoport vagy osztály, mindenki kapjon meghívót, nem szabad meghìvót osztogatni ha nem minden osztálytárs kap. Mert a gyerekekre ez lelkileg is hatással van. Nem az a lényeg,hogy mindenki elmenjen, majd eldöntik, hogy mennek-e, de meghìvó legyen. És a gyakorlatban nem is megy el mindenki, de a tudat, hogy mehetne, jobb. Pla kisfiúk zsúrjaira nem mindig mennek el a lányok és fordítva, és van, aki mindenkiére el szokott menni, van, aki nem.

30. spinneli (válaszként erre: 18. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 6. 23:18
Hű, mi itt még nem tartunk, de én úgy vagyok vele, hogy ha a fiam el akar hívni valakit, akkor hívja, tök mindegy ők visszahívtak/hívnak vagy nem.
29. spinneli (válaszként erre: 9. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 6. 23:16
Hát az én fiamnak 4 évesen sem volt mindegy, hogy ki van ott, de te tudod.
28. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2017. dec. 6. 20:34
8 éves gyerek mellé már nem kell, hogy anyuka is jöjjön. Persze ha jó fej, akkor jöhet :)
27. trapiti (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2017. dec. 6. 20:05
Ezt el sem tudom képzelni, hogy egy tanár nálunk hivatlanul megjelenjen... :) ajándékot hozott legalább? ;)
2017. dec. 6. 19:57

Fiam 8 éves szül.napján rendeztünk bulit, a társságot ő választotta ki.2,5 szobás lAkásunkon tartottuk, 8-10 meghivott volt.Én 2 szobát átengedtem a gyerekeknek. Nekem problémát okozott egy vendéganyuka, akit akkor láttam először, amikor elkisérte a fiát, és hivás nélkül eljött az egyik tanárnő, szerencsére,olyan, akit szerettek a gyerekek. Ez a 2 hölgy kivárta a buli végét, pedig nem marasztaltam , de elküldeni sem akartam őket, ne tartsanak bunkónak.Én a buli alatt a konyhában voltam, bejöttek utánam, mindenáron segiteni akartak, nem találták fel magukat. Hozzátartozik, hogy ez nagyon nagy hóban volt, február elején

Amikor valamit be akartam vinnia gyerekeknek, kikapkodták a kezemből, akartak főzni a gázomon stb.

Végül ennek ellenére a gyerekek szuperjól érezték magukat de engem nagyon zavart a 2 nő jelenléte.

25. andi6020 (válaszként erre: 15. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 6. 19:01
Ez nyilván családi vonás nálatok :D
24. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. dec. 6. 17:18
Nemrég mesélt a szomszédasszonyom egy durva sztorit. A kisfia ovistársát már két alkalommal meghívták szülinapozni, de soha nem hívták őket vissza. Egyszer gyanútlanul elmentek a közeli játszóházba, és legnagyobb megdöbbenésére a kis ovistárs szülinapját ünnepelték éppen. Ott volt egy csomó gyerek, csak épp az övét "felejtették el" meghívni. Az anyuka próbált ott rögtönözni, hogy "jajj de jó, hogy ti is itt vagytok", vagy valami hasonló hülye dumát elengedett, de nagyon kínos volt mindenkinek, azt mondja a szomszédasszonyom.
2017. dec. 6. 15:38
6-as=hatodikas (ami nekik középiskola első)
22. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 6. 15:37

Eddig mindenki visszahívott mindenkit, kivéve akiknek nem volt zsúrjuk, elmennek mindenkinek a zsùrjára csak nekik nincs. Vagy èpp nyaralnak, vagy ilyenek.


Nálunk úgy szokás egyébként ovis kortól, hogy meghívják az egész csoportot ès aki nem megy, az nem szól, hanem csak az szól, aki megy. Így automatice van visszahívás. Szelektálni 6-as korban kezdenek, pl akkor a fiam nem hívta meg az egész osztályát (14 gyerek), hanem csak 8-at. Most a gimiben szintén 8-10 közeli havert hív az osztályból pizzázni plusz visz egy tortát az edzésre, amit edzés után eszik meg a csapat. Lévén, hogy ők már minden héten buliznak, csavarognak más okból is, azt vettem észre, hogy nem kerítenek nagy feneket a többiek sem, egy pizza oszt kész és ki-ki visz valami ajàndékot (vicces, de ez is olyan "fantáziadús", hogy csak pólókat és röplabdát szoktak egymásnak oda-vissza ajándékozni:D ja, ilyen nemizzadós pólót is edzéshez)

21. gribedli*** (válaszként erre: 14. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 6. 15:23
Hát ez az, hogy a gyerekek âltalában azt akarják meghívni, akit jobban ismernek ès szeretnek, nemcsak látásból. De azt nem a szülő dönti el, hogy a gyerekének ki a szimpatikus csak mert a szülőt ismeri. Te pont hogy a szülőket, akiket ismersz, hívnád meg, közben meg lehet, hogy a gyereked nem is bírja a gyereküket. Magyarán rólad szól.
20. trapiti (válaszként erre: 18. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 6. 15:20
Attol fugg szerintem hogy a gyerek mit szeretne. Nalunk volt aki visszahivta, volt aki nem. Nem csinalunk ugyet belole, ha hivjak elmegy, visz szep ajandekot, ha nem hivjak akkor elfogadja. Itt amugy sem csinalnak ebbol ugyet. Kicsit fura volt eleinte, de lazan kezeli mindenki es be kellett latnom hogy jobb is igy. Van aki mindenkit hiv, van aki csak par gyereket, igy konnyen elofordul hogy nem hivjak meg oda-vissza egymast. Nalunk most ugy jott ki, hogy a lanyomnak szombaton volt, egy masik kislanynak vasarnap, nalunk 14-en voltak, a kislany is, de az en lanyom nem volt meghivva masnapra, ahol csak 4-5-en voltak. Ettol meg ugyanugy lesz jovore is, ugyanugy meg fogja hivni azt a kislanyt is, mert o kedveli, akkor is ha a legszukebb barati tarsasagaban nincs benne. De a buli jo volt igy, volt gond ebbol.
19. trapiti (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2017. dec. 6. 15:15
Jo, igaz, bocs... lesz 3-4 ovis barat, de en azert meghallgatnam hogy o mennyit szeretne. Akkor is ha nepszeru, mert az hogy ot sokan kedvelik meg nem jelenti hogy o is mindenkit ugyanugy kedvel. Ha mar az o szulinapja, nem csinalnek ugyet abbol ha 3-4 ovis barat helyett parral tobbet szeretne...
2017. dec. 6. 15:13

Ha nem hívják vissza a gyerekeiteket soha, mit csináltok? Lesz újabb és újabb szülinapi buli?

Nálunk elég ritka a visszahívás.

17. trapiti (válaszként erre: 15. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 6. 15:12
Akkor inkabb senkit... jol hagzik.
16. trapiti (válaszként erre: 14. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 6. 15:11
Az oviban egyaltalan nincsenek baratai, csak mashonnet? Ez azert nem egy megszokott felallas... De ha meg mar van 2-3 gyerek az ovibol, akkor ok ugye ismerik egymast... Nalunk nem volt abbol sem gond meg sosem, amikor volt 1 ovin kivuli legjobb baratno, 5-6 gyerek az ovibol, kisfiuk, kislænyok vegyesen, es 3 unokateso, kozuluk egy lany aki egy evvel idosebb, es ket fiu akik 2 es 3 evvel fiatalabbak mint a lanyom. Mindenki mindenkivel jol elvolt. A gyerekek sokkal lazabbak mint a felnottek, ha meg van koztuk egy-egy aki nehezebben oldodik, annak lehet segiteni.
15. 10cc61fb5a (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2017. dec. 6. 15:08
Persze, hogy nem. De a fiam túl népszerű ahhoz, hogy én mindenkit meghívjak, akivel jóban van. :DD
14. 10cc61fb5a (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. dec. 6. 15:04
Azért mert ha a gyereksereg nem is ismeri egymást, annak sincs sok értelme. Szerintem az a jó gyerekzsúr, ahol a gyerekek legalább már látásból ismerik egymást. Nálunk a barátok nem az oviból vannak, akikkel hetente is tartjuk a személyes kapcsolatot. Van egy megszokott csapat. Ha még odahívok 5 másikat "innen-onnan" akkor fene ette az egészet. Ráadásul ha én meg hívom jenőkét, aki nem ismer senki mást a többiek közül, akkor ő szomorúan hajkurássza az ünnepeltet -aki miatt ugye meghívták- és lehet ott marad tökegyedül.
13. gribedli*** (válaszként erre: 8. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 6. 14:38
Abban mi rossz van, ha mindenkit odacsődítesz, akit szeretne? Semleges helyen lévő buliban, ha sokan vannak, akkor sem a házat zúzzâk.
12. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Babyapocakban)
2017. dec. 6. 14:35
:D
11. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2017. dec. 6. 14:34

Én sem szabályoztam soha ezt, a gyerekeimnek 2 éves koruk óta van zsúrjuk, a nagy már nem tudom mióta (11 éves kora óta?) a focipályára rendelt pizzát maguknak, ott senki felnőtt nem volt.


És îgy is, egyetlen kivételtől eltekintve (az sem a mi zsúrunkon volt), sosem volt összetűzés egyik szülővel sem, sőt, én mindig szívesen marasztaltam azt is, akit nem ismertem, ha másért nem, hgy megismerjem, kik a szülei a gyerekeim barátainak.

10. trapiti (válaszként erre: 9. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 6. 14:25
Hat szerintem egy 6 evesnek mar nem kellene hogy mindegy legyen hogy ki van ott... Szerintem jo ha a gyereknek van velemenye es azt az ot erinto kerdesekben elmondhatja es meghallgatjak. Nem gondolom hogy mindenkit oda kell csoditeni akit mond, de ha amugy ertelmes gyerekrol van szo, akkor le lehet ulni megbeszelni hogy kit es miert szeretne, mik a hatarok stb. es ezen belul igenis hagyni egy kis szabadsagot hogy o dontse el Giziket vagy Odonket szeretne...
9. 10cc61fb5a (válaszként erre: 5. - Babyapocakban)
2017. dec. 6. 14:18

Mintha az összes többi nap nem a gyerekről szólna! :D :D

Ők ugrálnak a játszóházban, kell ennél több?

Ezt úgy írtad, mintha a gyereknek nem lenne tökmindegy, hogy gizike meg ödönke is ott van-e még pluszban...hihiii

Akiről meg a szülő is tud, hogy igazi jóbarátja,az nyilván el is lesz hívva.

8. 10cc61fb5a (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2017. dec. 6. 14:16

Ismerem a barátait. Az 5. szülinapon még csak a szűk baráti társaságunkat hívtuk és 1 ovis barátot. Nyilván nem fogok mindenkit odacsődíteni akit csak mond. :D

Most annyit megengedek majd, hogy hívjon 3-4 ovis barátot, plusz a szokásos baráti társaságot.

2017. dec. 6. 12:44

Nalunk 1-5 eves koraig otthoni buli volt nagymamakkal, nagypapaval. Akkor leginkabb egy baratnoje volt csak aki 2 hettel idosebb nala, igy nekik kozosen tartottunk egy baratnos szulinapot, imadtak :)

6 evesen volt ovistarsakkal jatszohazas buli, az egyetlen kikotesem az volt hogy az unokatesok (akkor 3) es a legjobb baratno jon, azon felul az ovistarsak kozul o valasztott. Idegenek voltak a szulok, mert ujak voltunk az oviban, es nagyon orultem neki hogy ott maradtak paran, jo volt kicsit megismerni oket. A szuloknek volt az etterem reszben kave, suti...

Utana kulfoldre koltoztunk. A 7-8-9. szulinapot reszben csaladi korben harmasban, reszben mivel pont az oszi szunetre esett Mo-on csaladdal, baratnovel unnepeltuk. A 10.-re iden csinaltunk osztalytarsas bulit egy kis alkotomuhelyben osszesen 14 lany volt, a tortazas, koszontes mellett egy kozos kepet festettek meg, nagyon elveztek. Itt az a szokas, hogy egy ilyen szulinap 2 oras, es a szulok sosem maradnak ott. A vendegek mindig kapnak kics ajandekcsomagot, foleg edesseggel de mi inkabb pici meglepeteseket tettunk bele (hajgumi, gumilabra, radir, kituzo) a lanyom azt mondta, ez volt eddig a legmenobb ajandekcsomag :) Altalaban az a szokas, hogy meghivnak minden lanyt vagy minden fiut, vagy az egesz osztalyt, csoportot stb. es csak neha tartjak otthon.

2017. dec. 6. 11:51
Mi az egy éves ünneplést szűk családban tartottuk, de a másodikat majd meglátom. Ha már lesz igazi szociális élete és lesznek barátai akkor áthívjuk őket. :)
5. babyapocakban (válaszként erre: 2. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 6. 11:36
Csodálatraméltó a hozzászólásod, elvégre nem a gyerekedről szól az egész szülinap, hanem csakis rólad. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook