Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülhetek így természetes módon? fórum

Szülhetek így természetes módon? (tudásbázis kérdés)


30. massalhangzo (válaszként erre: 26. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 16. 10:17
hat elvileg azota befektettek korhazba, beszeltel orvossal, de meg akkor sem kerdeztel ra. annyira azert nem erdekelhet, ugy latszik
29. gizus58 (válaszként erre: 26. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 16. 09:58
Nem, bronhitis miatt nem csinálnak császármetszést, mert az sem veszélytelen a babára nézve. Meg fogod szülni természetes módon hidd el, menni fog!Én,súlyos izomgyengeséggel szültem természetes úton!
28. gribedli*** (válaszként erre: 26. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 16. 09:30
Erre mi is kíváncsiak vagyunk!:)
27. gribedli*** (válaszként erre: 23. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 16. 09:29
Hajrá!:)
2016. nov. 15. 21:51
Na ès a bronhitisz vègett is esedèkes lehet a csàszár?A következő vizsgàm mikor lesz akkor majd meg kèrdezem az orvost is termèszetessen erről.
25. gribedli*** (válaszként erre: 22. - C73db520ef)
2016. nov. 15. 11:39
Aki erős szemüveget hord, annak még csukott szemmel is árt nyomni, szóval értelmes, felelős doki programozott császárt ajánl ilyenkor.
24. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 22. - C73db520ef)
2016. nov. 14. 19:48
a szem becsukásról én is hallottam, állítólag bevérzik a szem ha nyitva van ilyenkor
23. 5efba4bbf4 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2016. nov. 14. 19:36
Én inkább a termèszetes szülèsre voksolok.:-)
22. c73db520ef (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2016. nov. 14. 18:26
Nem veletlenul mondjak a szuleszek, hogy a szemet csukja be az anyuka, amikor nyomni kell.
21. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 14. 18:17

Bocs, de ettől még nyomni tudsz, a doki szerintem nem csinál belőle ügyet.


Ismétlem, vannak olyan dolgok, ami miatt sokkal indokoltabb a császár: súlyos aranyérrel nem szabad nyomni, vagy aki szemüveges, az sem nyomhat, mert erőlteti a retináját (attól függ, milyen erős a szemüveg), akinek gerincproblémái vannak, azok sem. Vagy a toxémia vagy sorolhatnám, mind mind olyan patológiák, ami miatt okvetlenül császár lesz, pedig a babának nem lenne baja, de az anya is fontos. Az anya miatt is lehet császár, nemcsak a baba a fontos, érted.


Te melyiket szeretnéd? Császárt vagy természetest? Ha rosszul lennél emiatt, úgyis sürgősségi úton császár lenne, ha indokolt. De ha nem indokolt, akkor magánúton kell erről gondoskodnod, hogy te azt akarsz. Nincs olyan sok időd, sürgősen beszélj a dokival, hogy mi ennek a menete! Mert általában az ennél komolyabb problémák élvezik az elsőbbséget (illetve akinek meg nem, az fizet).

20. lapbarna (válaszként erre: 2. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 14. 16:20

Szia! Én aszthmás vagyok. Simán szültem. Csak be kellett vinnem magammal a ventolint. De nem volt rá szükség.

Egy kalappal a szüléshez!

19. 5efba4bbf4 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2016. nov. 14. 15:22
De,hogy nehezebben szedem a levegőt azt úgy èrtem hogy olyan mintha egy pontba megakasna a levegő és àsítási ingerem van :-)
18. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Dominós)
2016. nov. 14. 13:52
:D
17. gribedli*** (válaszként erre: 14. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 14. 13:52
Nem. A kisbaba a véredbôl jut oxigénhez. Ha te rosszul lennél, akkor igen, rá is kihat, de az ásítás nem.
16. gribedli*** (válaszként erre: 2. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 14. 13:50

Mindegy lesz, lényeg, hogy kapj levegôt, mindegy, milyen technikával:)


A dokit megkérdezném, esetleg súlyos aranyér, vagy erôs szemüveg, csigolya rendellenességek nyomósabb ok lenne mint a bronchitis. De ki tudja?:)

15. massalhangzo (válaszként erre: 14. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 14. 13:02

a 8. honapban mar felesleges ilyeneket kerdezni :D de nyugodj meg, hiszen orvoshoz jartal, jarsz, rendszeresen ellenorzik a babat


gondold el, hogy sokan terhesen betegednek le, kapnak virusfertozeseket, faznak meg, kohognek erosen stb., es semmi baja nem lesz a babajuknak


nehez igy laltatlanban mondani barmit, mert az sem ertheto igazan, hogy mi is a betegseged. amikor megallapitottak, biztos tettek javaslatot legalabb az eletmododat illetoen, nem? mert ha gyogyszer sem kellett, sem kezeles, akkor nem lehet ez olyan sulyos vagy szamottevo. ha betegseg, akkor viszont biztos nem hagytak annyiban, es ellattak tanacsokkal

2016. nov. 14. 09:52
És ez a kisbabàra lehet-e bàrmilyen rossz hatással hogy nehezebben veszem a levegőt nèha szerintetek?
2016. nov. 14. 09:37
Kötelező légzéstechnika nincs. Ajánlott van, amit nagy önfegyelem kell hogy betartson bárki is szülés közben, mert az ösztön ellen dolgozik. Sokaknak nem sikerül, csak aki tudatosan készül rá. Szerintem a betegséged nem akadálya a természetes szülésnek. Egy részben szakmabeli.
12. jajjj
2016. nov. 14. 09:23

Az én légzési technikám annyi volt, hogy orron át szívtam be a levegőt, és igyekeztem szájon át hosszabban kifújni, mint beszívni. Én sem hiszem, hogy emiatt ne engednének természetes úton szülni, de ezt csak az orvosod fogja tudni eldönteni. A 8. hónap viszont remek alkalom utána nézni az ilyen légzős dolgoknak, mert nincs kötelező légzési technika, csak ajánlják, hogy sajátítsd el valamit, mert segíthet:

- a fájdalom csillapításban

- lazításban


Nézz körül youtubon, sok videót is találsz ehhez. Én is csak ez alapján készültem, és nagyon hasznosnak találtam.

2016. nov. 14. 08:13
Légzési technika szülés alatt? Örültem, ha levegőt veszek, meg túlélem a fájást. Nem volt nekem semmilyen technikám.
10. massalhangzo (válaszként erre: 9. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 13. 21:04

az nagyon fura, mert szinte minden orvos megkerdezi, nemhogy nogyogyasz


szerintem ne aggodjal, nem lesz ebbol baj, abbol sem, ha nem a megfelelo legzestechnikaval szulsz. gyanitom, kevesen produkaljak szules kozben


de barmit, ami aggaszt, legyen a legkisebb dologrol szo, nyugodtan kerdezz meg az orvostol, hogy ne idegeskedj feleslegesen

9. 5efba4bbf4 (válaszként erre: 8. - Massalhangzo)
2016. nov. 13. 21:00
Nekem nem kèrdezte vègig a koràbbi betegségeim èrdekes mòdon.Persze elmondom.Köszi a válaszokat.
8. massalhangzo (válaszként erre: 7. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 13. 20:30

de privat doki is vegigkerdezi a korabbi es aktualis betegsegeidet. mondd el nekik most, beszelj veluk, ha ketsegeid vannak


nem ertek hozza, de az asitasbol nem tunik ez kronikus horgogyulladasnak. szerintem nem fogsz elaludni szules alatt, es nem gondoljak majd, hogy unod, persze csak viccelek :D

2016. nov. 13. 20:23
Mèg nem szòltam neki.Mivel privát orvoshoz jàrtam így valahogy elmaradt.Meg nem olyan súlyos.Inkàbb csak kellemetlennek mondanàm.Mert olyan mintha egy pontban meg akadna néha a levegő és olyankor erős kèsztetèst èrzek az àsitàsra.
6. andi6020 (válaszként erre: 2. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 13. 19:52
Nőgyógyászod mit mond?
2016. nov. 13. 19:44

Nem ir semmit a terhessegrol:

[link]

4. massalhangzo (válaszként erre: 2. - 5efba4bbf4)
2016. nov. 13. 19:41

szerintem ha az ennyire enyhe, hogy gyogyszert sem kapsz ra, akkor a szulest sem befolyasolja. de talan nem a 8. honapban kene eszedbe jutnia, hogy ez barmibe bezavarhat :D


kerdezd meg a kezeloorvost es a nogyogyaszodat, de valoszinuleg mondtak volna a problema es az allapotod ismereteben, ha nem szulhetnel termeszetes uton. gondolom, a nogyogyasznak is szoltal mar a legelejen arrol, hogy mi a bajod

2016. nov. 13. 19:18
Ez kimondottan orvosi kerdes; azt meg nem tudni, hogy az adott idoben mi lesz...
2016. nov. 13. 18:47
Màr èvek óta bronhitiszem van.Orvossàgot nem kaptam rà mivel nem olyan erős a brinhitiszem.Viszont sűrűn elő jön hogy nehezebben szedem a levegőt.Jelenleg 8-hònapos terhes vagyok.És ez miatt nem tudom hogy szülhetek -e majd termèszetes mòdon.Mivel szülèsnél úgy tudom hogy meg van hogy milyen lègzès technikàt kell alkalmazni.És fèlő hogy majd így nem tudom betartani.Majd a kezelő orvosomat os megfogom kèrdezni erről.Addig is êrdekelbe hogy ti mit gondoltok erről.
2016. nov. 13. 18:42
Szerintetek szülhetek termèszetes mòdon ez miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook