Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Született valakinek gyereke befelé forduló lábbal? Később rendbejött? fórum

Született valakinek gyereke befelé forduló lábbal? Később rendbejött? (tudásbázis kérdés)


23. pnéadri (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2010. aug. 16. 16:28
Meg is akarom mutatni ortopéd szakembernek, csak most szabin van. Jövő héten tudok időpontot kérni.
22. trapiti (válaszként erre: 14. - Pnéadri)
2010. aug. 16. 07:45

A szupinált cipö jó, de azért kellene egy jó ortopéd orvoshoz elvinni, mert nem biztos hogy elég a 3mm-es szupináló ék. Aboltban kapható szupinációs cipöknél az ék mérete azért ez a 3mm, mert ez az egészséges lábnak is jó, bármelyik gyerek hordhatja. De van akinek többre van szüksége, ehhez már csináltatni kell a cipöt.

Ha ortopéd orvos gyógycipöt ír fel, amit készítettni kell, arra lehet hogy van támogatás, a mindenki által hordható szupinációsra nics.

A "Supy" márkájúak viszonlyag olcsón (5-6ezer ft) kaphatóak a webáruházban.

21. Mariann7533 (válaszként erre: 20. - Mariann7533)
2010. aug. 12. 19:29

Bocsi,megnyomtam az entert.

Szóval mindkét lábfeje befele forduló volt,a bal az jobban,a jobb lábacska kevésbé.

5 naposan kapta meg mind a két lábára a gipszet.

Egy hét gipsz,egy hét szünet,ami alatt gyógytornára jártunk,minden nap,plussz itthon is masszíroztam.

Annyira jól alakult a lába,hogy négy hónaposan már nem kellett gipsz,csak a gyógytorna,de én minden este csináltam neki itthon is.

Hat hónaposan már felállt,és 15 hónaposan kezdett járni.

Most lesz két éves,gyönyörüen tartja a lábát,úgy fut hogy csak na,és jelzem,mi nem kaptunk gyógycipőt,a főorvosunk szerint nem kellett neki.

Viszont a gyógytornász javasolta,hogy vegyek szieszta szandit,és adjam rá itthon fordítva,bár ők nem támogatják az otthoni benti cipőt,de ebben az esetben kellett.

Egy éves koráig járunk gyógytornára,és itthon fordíott szieszta szandit adtam rá.Ezt kb.három hónapja már nem csinálom,annyira jó a lába.

Bármi kérdésed van szívesen válaszolok rá.

Én írtam is egy cikket erről,ugyanis a dongalábtartásnál van az eredendő dongaláb,amit sajnos müteni kell,mert genetikailag a csont deformálódott,és van az ami nekünk volt,hogy tulajdonképpen a pocakban rosszul helyezkedett el,és elnyomta a lábát,és az izmok deformálódtak,azt így helyre lehet hozni.

2010. aug. 12. 19:23

Szia.

Az én kislányom dongalábtartással született.A

19. giga455 (válaszként erre: 17. - Bogi 2)
2010. aug. 12. 18:32
Elvileg irhatnának neki speciális cipőt, amit receptre csinálnak, kifejezetten az ő lábára. Ha külső talpélen jár, akkor külső suppináció kéne a cipőre. Lehet jó lett volna korábban egy bebax cipő is, bár még nem késő arra se (van olyan kialakítású, amiben járni is lehet). Én megmutatnám más orvosnak is, akár Budapesten az orthopéd klinikán, de a Heim pálban is van olyan akit nagyon dícsérnek.
18. giga455 (válaszként erre: 10. - 006373a427)
2010. aug. 12. 18:28
Mi meg innen mentünk el, de nagyon sürgősen :(
17. Bogi 2
2010. aug. 12. 17:31
Közben felkelt a babám sírva mert fogzik,így nem tudtam tovább írni.A kérdésekre válaszolva,elősször debrecenbe vittem ortopédiára Soltész dokihoz,aztán ugyanehez magánrendelésre. A deformáció 10 fokos.
16. vikasz (válaszként erre: 15. - Ncilány)
2010. aug. 12. 16:44

Nálunk még friss élmény, mert még csak 5 hónapos a kislányunk. Én is finoman, szinte csiklandozva simogattam az ujjammal a talpa külső élét, erősítve az izmokat, hogy helyreigazodjon a lába.

Nálunk mindkettővel gond volt, de szerencsére csak kis eltérés volt.

15. Ncilány (válaszként erre: 12. - Vikasz)
2010. aug. 12. 15:28

Hasonlóan voltunk, nem úgy állt a lába ahogy kell. Tornáztunk, masszíroztam nagyon finoman. Inkább simogattam hogy reagáljon ellenkező irányú mozdulattal, mint ahogy állt a lábfeje..

( olyan rég volt, el is felejtettem azt is melyik volt az a bizonyos problémás láb )

14. pnéadri (válaszként erre: 11. - 84b668c6b4)
2010. aug. 12. 15:24

Eleve szupinált cipőt veszek neki mindig, de jó lenne ha a doki is mondana rá valamit.


Esetleg nincs támogatás az ilyen cipőkre?

2010. aug. 12. 15:06
az én lányomnak kifelé áll a lábfeje. Nekem is azt mondták, hogy kényszertartásban volt, de majd rendeződik. Sokat javult 2 hét alatt, de nem az igazi. A háziorvosa azt mondta rávárunk egy kicsit és ha nem rendeződik, akkor ad gyógytornára beutalót.
12. vikasz (válaszként erre: 1. - Bogi 2)
2010. aug. 12. 15:04

A kislányomnak mindkét lábfeje enyhén befelé forduló volt mikor megszületett. Még a kórházban megmutatta a gyógytornász, hogy hogyan kell tornáztatni. Rendszeresen csináltuk a tornát és most már 5 hósan szépen tartja a lábát.


Arról nem írtál pontosan mennyire fordul befelé a lába.

11. 84b668c6b4 (válaszként erre: 5. - Pnéadri)
2010. aug. 12. 15:00

Mi most voltunk ugyan ezzel!!


Szupinált cipőt kell venni annak a belső sarkánál sarokék van ami kifelé dönti a lábát,és nem látszik úgy mintha leérne a belső bütyke a földre!

2010. aug. 12. 14:50
Mi dunaujvárosba jártunk
2010. aug. 12. 14:47
Én tartásbeli dongalábbal születtem. 3 hónapig gipszelték esténként a lábam. Tökéletes lett. Annyi, hogy azon a lábamon ahol befordult lazábbak az izmok. Teljesen ki és be is tudom fordítani 90 fokban. :D
2010. aug. 12. 14:40

Szia!


Az enyém két oldali donga lábbal született, a jobb lábát gipszelték négyszer :(

Hova vitted ortopédiára?

2010. aug. 12. 14:40
illetve lehet gyogyászati boltban olyan talpbetétet kapni ami kifele forditja illetve megemeli a belső talprészét
2010. aug. 12. 14:38
Az én kisfiam kényszerartással született ami az jelenti hogy befelé volt fordulva a bal lábfeje de nem volt donga lába mert nem volt csontosodva igy sokat kellett tornáztatni és mikor már hordott rendes cipőt akkor azt forditva kellett ráadni és teljesen rendeződött a probléma
2010. aug. 12. 14:36

1,5 éves. Ő inkább a belső talpélen jár. Nem vészes, de nekem nem tetszik. Látta már egy ortopéd orvos, de szerinte nincs baja. Igaz talán 3 másorpercig nézett rá.

Egy orvos ismerősünk és a védőnőnk szerint sem tökéletes.

Úgyhogy most elviszem egy másik dokihoz.

2010. aug. 12. 14:32
Nekem azt mondták nincs vele teendő, most 1 éves elindult de nem sok javulást látok. Ráadásul most a külső lábélén jár. 9 hósan visszavittem megint ugyanazt a választ kaptam. A te manód mennyi idős? Milyen mértékű a befordulás?
2010. aug. 12. 14:29

Nekem van egy ismerősöm, akinek a kisfia így született.

Most 17 hónapos a picúr, és rendesen jár-kel, nem venni észre rajta, hogy úgy született...:)))


Pontosan nem tudom, hogy mit végeztek rajta, mert nemigen beszéltünk erről, de sokat jártak úszni a kicsivel bébi korától kezdve, s a lábán volt mindig vmi merevítő, gondolom, hogy ahogy nőtt, rendesen fejlődjön a lába.

Most már ritkán mennek dokihoz, és minden oké a kisfiú lábával...:DDD

2010. aug. 12. 14:28

Az én manóm is így született. Néhány hetesen kapott egy gyógy szandit, ami a jó irányba terelte a lábát. Sokkal jobb lett.


De most megint dől befelé a bokája, úgyhogy pont most készülünk az ortopédiára. Nem tudom a kettőnek van-e köze egymáshoz.

2010. aug. 12. 14:25
Született valakinek gyereke befelé forduló lábbal? Később rendbejött?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook