Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Születéstörténet Veszprémből... fórum

Születéstörténet Veszprémből... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Születéstörténet Veszprémből...

1 2
23. Ronikutyi (válaszként erre: 22. - Rékanya)
2010. márc. 14. 18:22

Szia!

Így visszagondolva nem volt egy nagy dolog,de akkor azt mondtam,soha többet nem szülök:D Az elvem még mindig megvan,de annak már más az oka,hogy nem szeretnék több babát,nem a szülés,azt kibírnám még egyszer.A felépülés nem volt valami gyors,az igaz,de akkor is megérte.Tündéri kis ördög lett az eredmény!!!

22. Rékanya (válaszként erre: 21. - Ronikutyi)
2010. márc. 14. 18:04

Szia!

Én is császáros voltam,igaz nem Veszprémben.

Nem semmi ami veled történt.Fúúúú,le a kalappal előtted.

Ha én újra szülök,én is császárt szeretnék,nem éltem meg rossznak egyáltalán,sőt a felépülés ugyan hosszú volt de az én édes kislányom mindent feledtetett.

2010. márc. 14. 10:46
Sziasztok,én is Veszprémben szültem,és én is túlhordtam a kisfiamat,május 29-re voltam kiírva és június 1-én lett meg,császárral.Nálam be kellett indítani a szülést,mert már nem volt magzatvizem,és azt mondta az orvos,hogy jobb helye lesz kint,mint bent.Rendesen fejvégű volt a pici,de 16 óra vajúdás után úgy döntöttek,nem szenvedtetnek tovább,megcsászároznak.Nem tágultam szinte semmit,mindössze 2 és fél ujjnyit.Meg ugye gondolom az is közre játszott,hogy infúzión voltam,így csak az ágy mellett tudtam labdázni,nem mozoghattam sokat,és csak telt az idő,a gyerek meg sehol.Már 3-an megszültek mellettem,mire én is bekerültem a műtőszobába.Ott megint csak macerásak voltak a dolgok,mert nem tudtak gerincbe elérzésteleníteni,elgörbült a tű a hátamba,és úgy döntöttek,kábítanak.Mondanom sem kell,hogy addigra nekem már mindegy volt,mit csinálnak,csak gyorsan.Az Orosz végezte a műtétet,rendes doki volt,és úgy lett,ahogy az asszisztens mondta,semmit nem éreztem az egészből,sőt,egyáltalán nem emlékszem semmire,annyira bekábultam.Ezt mondjuk sajnálom,mert én így nem láthattam rögtön a kisfiamat,hiába mondták hogy kint van,szép egészséges,fel sem fogtam mit beszéltek,nem voltam magamnál,ezt mondták is.Délelőtt 11:04-kor vették ki belőlem a Gergőt,aztán este 10 órakor tértem rendesen magamhoz,akkor láttam először,egy picit odatették,de vitték is,mondván,hogy nekem pihennem kell.A császár után 4 napot voltam bent,és addig nem kaptam ki a picit,mint a többiek,hogy együtt voltak a babák mamák reggel 6-tól este 10-ig,hanem csak az etetésnél hozták,fél óra múlva vitték is.Az utolsó napot tölthettem vele én is egész nap,majd másnap mentünk haza.Egy szavam nem lehetett az orvosokra,ápolókra,mert mindenki nagyon rendes volt.Miután hazamentünk,éreztem,hogy itt is fáj,ott is fáj,az oldalam ,mintha leszakadna,pisilésnél is olyan égő érzés tört rám,hogy féltem elmenni sokszor wc-re.Aztán 1 hét után,már annyira fájt mindenem,a derekam,az oldalam,hogy nem tudtam felkelni,betakaróztam nyakig júniusba,és hosszú ujjú pizsibe fáztam,reszkedtem.Na ekkor a párom közölte,hogy ügyelet,mert 39 fokos lázam van.Ott egyből megnézték a sebet,egy picit szét volt nyílva,de azzal nem is volt gond annyira,viszont beutalt vissza a kórházba.Ott aztán kaptam 2 napig a lázcsillapító injekciót,ami rohadtul csíp:D,plusz vénásan az antibiotikumot,aztán a 3 nap,mivel nem ment le a lázam,úgy döntöttek,kimossák a méhemet.Elaltattak,meg történt a procedúra,valami szörnyűséges bomlásnak indult akármit szedtek ki belőlem,gondolom nem sikerül rendesen kitisztulni,túl hamar zárult be a méhszáj.A mosás után aztán ment szépen lefelé a lázam,majd 2 nap múlva hazaengedtek,de nekem már minden bajom volt,hogy én a kórházba vagyok a kisfiam meg otthon,mert ugye hiába vittem volna be magammal,szoptatni nem szoptathattam volna a sok gyógyszertől,de még otthon is szednem kellett,így a tejemnek annyi lett.Pont,amikor kezdett volna beindulni,hiába fejtem,azt önthettem is ki,aztán már csak csöpögött,így elapasztottam,a Gergő amúgy sem lakott jól vele,nem volt elég tápláló neki.Hát ez az én történetem Veszprémről.De bár hogy is volt,ha ismét teherbe esnék,ismét ott szeretnék szülni,és lehet furán hangzik,de ismét császárral,mert szerintem fele akkora fájdalmaim nem voltak a vajúdásnál,mint azoknak,aki természetes úton szültek.Nálam a felépülés volt lassabb az igaz,de ha választanom kéne,mindent ugyan úgy.
2010. márc. 13. 11:15
Sziasztok veszprémi kismamák. Én egy civil szervezet tagja vagyok és azon dolgozunk,hogy a veszprémi szülészet bababarátabb legyen,ha érdekelnek a részletek,ha akarsz közénk tartozni írj nekem:)
2010. márc. 12. 17:38

Sziasztok!

Nem semmi egy történet ez is!! :)

Gratulálok a picihez!!

Hogy mitől függ hogy milyen gyorsan zajlik le egy szülés!! Nagyon sok mindentől függ!

Mekkora a baba(nagyobb babák segítenek kibújni,úgymond tolják magukat),mekkora a szülő anyuka (nem vicc)mennyire volt aktív a terhessége alatt,(mert aki elhagyja magát sokkal nehezebben tudja megszülni a gyermekét), illetve ha már szült akkor nem biztos hogy a második vagy többedik könnyebb!! Mert attól is függ mennyi idő telt el a két terhesség között!

Ezeket mind egy nagyon kedves dokitól tudtam meg éppen a második babám születésekor! Merthogy az első (a lányom aki most 10 éves) gyermekemmel 4 óra alatt túl voltam az egészen(2960g és 51 cm) a másodikkal 8 óra alatt(3860g és 59 cm) és a két szülés között 7 év telt el!! A termetem meg mindössze 152cm és nagyon tanakodott a Doktor úr a szülőágyamnál!! De nem volt fogadott orvosom!! Mégis nagyon kedves volt, és elmagyarázta nekem ezt!

2010. márc. 12. 14:58
Én is veszprémben szültem, én is túlhordtam a babámat, és a kiírt dátum után 1 nappal nekem is be kellett feküdnöm a kórházba, én is megkaptam másnap az oxitocint, de nekem azt mondták minden rendben a méhlepénnyel és a babával ezért menjek vissza a szobámba, és majd jön az a baba amikor ő akar, nekem nem indították meg a szülést, ennek ellenére Szonja még aznap kibújt este 22:45-kor!
17. sara1986 (válaszként erre: 16. - Sara1986)
2010. márc. 12. 14:53
ja most értelmeztem, h mit is írtál. Na mindegy egyetértek. Én nem bízom szinte egyikben sem , tisztelet a kivételnek!
16. sara1986 (válaszként erre: 14. - E71ef36f21)
2010. márc. 12. 14:51
jól teszed én is ezt tenném, de a férjem nem támogat benne, így közös megegyezéssel a Szt. Istvánba megyünk szülni, ami ugye 100km, de megoldjuk, mert ott egy dúlával és Dr. Boros Judittal szülhetek háborítatlanul. DE még így sem fogja megközelíteni az otthonszülést :(
2010. márc. 12. 14:27
Sziasztok. Én csak annyit szólnék hozzá hogy az első gyermekemnél is kaptam oxit,zselét,és még nem tudommit de 28óráig vajudtam mire megszületett a lányom. A második babámnál is kaptam oxit és rá két órára megszületett a fiam 3900grammal(lányom 3550g volt). Nem tudom mi volt a különbség.
14. e71ef36f21 (válaszként erre: 13. - Sara1986)
2010. márc. 12. 14:24
ha egyáltalán nem bízom a dokimban, otthon szülök.
13. sara1986 (válaszként erre: 12. - Azure_)
2010. márc. 12. 14:15

a dokik tudják mit csinálnak. na ezzel nem értek egyet!

tisztelet a kivételnek!

12. azure_ (válaszként erre: 4. - Sara1986)
2010. márc. 12. 14:07

A veszprémi kórházban egyébként az a szokás, hogy a kiírt időpont következő napján befektetnek a kórházba. Ha akarja a kismama ha nem. Egyszerűen kötelező és kész. Nincs apelláta. Viszont kellemetlen ha időközben kitalálják, hogy elszámolták a kiírt időpontot. Ez azért dilemma.


Én is kaptam oxitocint de már késő volt, mert addigra belekakilt a magzatvízbe és egy hétig voltunk az intenzíven fertőzés miatt. Szerintem a dokik tudják mit csinálnak. Én tágulni sem tudtam így feltétlenül kellett a gyorsító, hogy ne legyen császár, mert a baba megjött szépen lefelé. Illetve jött volna ha tudott volna.

2010. márc. 12. 13:58

Érdekes, hogy felétek egy nappal a kiírás után rögtön indítanak. Miért baj az (perzse ha minden vizsgálat rendben), hogy egy kicsit ráhúz a baba? Nálam is végül indítás lett (zselés), de 11 nappal a kiírás után csak. Ez csak költői kérdés volt különben, nem tőled függött. :))

Amúgy szép nagy fiad született!! Gratulálok hozzá! Jó volt olvasni a történetedet.

2010. márc. 12. 13:20

Nekem se hitték hogy a fájásaim elég erősek :)

Volt is sürgés-forgás mikor rájöttek :)))

9. sara1986 (válaszként erre: 7. - E71ef36f21)
2010. márc. 12. 13:06

ja nekem is a szívéhez kapott, mert a nyakán volt egyszer a köldökzsinór. Akkoriban én is azt hittem, h ez nagy baj. Most már tudom, h a legtöbb gyereknek a nyakán van a születéskor.


Bezzeg az én dokim akkor nem kapott a szívéhez, amikor kérdés nélkül burkot repesztett és leesett Saci szívhangja, hogy majdnem vittek császározni. Annyira megijedt a drágám. Egyszerűen még nem volt rá felkészülve.

2010. márc. 12. 13:03

Gratulálok a kisbabádhoz és sok örömötök teljék benne!!!


Az ilyen szüléstől mentsen meg az ég!!! Egyet értek az első hozzászólóval.

Kismamák, tájékozódjatok, ne engedjétek, hogy a kórházban azt tegyék veletek ami az ott dolgozóknak a kényelmesebb megoldás!

7. e71ef36f21 (válaszként erre: 6. - Sara1986)
2010. márc. 12. 12:55
hmmm...nem tudom, azt tudom, hogy kétszer is emeltek rajta, mert miután bekötötték lett ugyan fájásom, de a gép szerint gyenge. Miután kipottyant a manóm, a doki a szívéhez kapott, milyen jó hogy felgyorsítottuk,m ert rátekeredett a lábára a köldökzsinór.
2010. márc. 12. 12:45
de gondolom neked nem maximumon nyomatták az oxit...
2010. márc. 12. 12:24
nekem oxival is 9 óra lett, nem tudom, mennyire fájt volna anélkül (ugyanaz a szülés nem fog újra megtörténni ugye :)) mint ahogy azt sem tudom, ha nem szedtem volna a homeopátiás golyókat vajúdás alatt, akkor is gyorsan tágulok-e. Sajnos kellett az oxitocin, mert semmi de semmi fájásom nem volt, a magzatvíz (meconiumos) meg elment...nem akartam én se, mert így le voltam láncolva, nem mászkálhattam.
2010. márc. 12. 12:16

bocsánat, nem az volt a szándékom, de olyan kettősnek éreztem a cikkét, amiért először annyira akarta a kórházi dolgokat, a végén meg megkérdezte, hogy vajon egyébként is ilyen gyorsan "megúszta" volna a szülést.

Egyébként sokak tévhitben élnek a szülés hosszának és a fájdalom mértékének az egyenes arányosságáról. Azok akik oxival szülnek (mint ahogy én is az első láyomat), lehet, h nagyon gyorsan végeznek (én két óra alatt), de sokkal jobban fáj nekik, mintha 10 órát vajúdnának a maga természetes ütemében. És a gyermeknek sem jó, ha meggyorsítják a folyamatot.

3. e71ef36f21 (válaszként erre: 2. - Sara1986)
2010. márc. 12. 12:05
eléggé leosztottad a cikkírót...
2010. márc. 12. 10:15

Érdekes a cikked. Szerintem nem végeztél volna ilyen gyorsan természetesen és nem is indult volna még be sztem. Azt azért nem értettem, miért akartál annyira a kórházba befeküdni, miért nem hittél abban, hogy a kisfiad tudja, mikor van ott az ő ideje.

A másik ami feltűnt "a méhlepény nem működött". Ez mit jelent? Nem azért vágták el rögtön a köldökzsinórt, hanem mert sajnos itthon mé sok helyen ez a rutin :(

ha nem működött volna a méhlepény, a aszülés alatt nem kapott volna oxigént a fiad!

Mindenesetre ha vállalsz még gyermeket, nézz utána a WHO ajánlásának a normál szülésre a neten. Én ugyanígy nagyon sok beavatkozást kaptam a lányommal, most a következő babánkkal nem ez lesz!!!

2010. márc. 12. 10:03
2009. március 2-re, hétfőre voltam kiírva a kisfiammal – első gyermek. Előtte hétvégére kettős frontokat jósoltak és próbáltam megbeszélni vele, hogy inkább bújjon ki előbb, mert a kelleténél többet nem szeretnék kórházban lenni vele. Ő ezt akkor még nem így gondolta, szépen kivárta az idejét.

Ugrás a teljes írásra: Születéstörténet Veszprémből...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook