Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Születésnap gyász közben fórum

Születésnap gyász közben (beszélgetős fórum)

2016. dec. 30. 13:04

Köszönöm soraitokat. Írtam neki pár szót hogy felhívnám ha alkalmas. Beszéltünk. Jól esett mindkettőnknek.

Köszönőm a tanácsokat.

Buék Mindenkinek

2016. dec. 30. 12:38

Szerintem az ünnepek fontosak, még fontosabbak amikor nehéz időszak van. Az emberek meghalnak, időről időre mindannyiunk gyászol. A nagyapám anyukám szülinapján halt meg 37 évvel később megszületett a negyedik dédunokája. A nagymamám szintén karácsony után halt meg. Apósom 3 héttel az esküvőnk után, ma lenne 79 éves. A nagynéném akivel nagyon szerettük egymást és nagyon közeli kapcsolatunk volt két éve karácsonykor ment el, az unokája és a tesóm kisfiának a születésnapján... sorolhatnám még. Ha ezeket az ünnepeket mind nem tartanánk meg, gyakorlatilag már nem is lenne egy ünnep sem a családban. Megtartjuk, együtt vagyunk, gyújtunk egy gyertyát azokért akik már nincsenek velünk, beszélünk róluk.


A lányom születésnapja október 30. Anyósom 6 éven át nem köszöntötte, nem jött el a szülinapjára azért mert utána halottak napja van és apósom a lányom születése előtt egy évvel meghalt. Nagyon-nagyon rosszul esett, a gyerek sem értette. Nem gondolom hogy ez megoldás...


Amikor még nagyon friss a gyász, nyilván nem tüzijátékos meglepetésbulival készül az ember, de egy kis figyelmesség, egy beszélgetés, egy látogatás, vagy egy telefon amikor annyit mondasz hogy gondolok rád, Isten éltessen, hogy vagy? mindenképp jól esik szerintem. Idézettel tele a padlás, két őszinte, szívből jövő mondat jobban tud esni...

13. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2016. dec. 30. 11:25
Az egyik családtagunk halála óta mi sem kívánunk a szüleinek, férjének "boldog" szülinapot, vagy karácsonyt, vagy bármi mást. Annyit mondunk, hogy sokszor puszilunk szülinapod/névapod alkalmából.
2016. dec. 30. 09:57

Szerintem is mindenképpen a saját szavaiddal köszöntsd. Amikor apukám meghalt, mi ettől függetlenül minden ünnepet megtartottunk. Tudtuk, hogy apum is így akarná, nekünk meg kellett a túléléshez.

Nem tudom, mennyire közeli viszonyban vagytok, ettől függően írj neki, hívd fel vagy legyél vele. Érezze, hogy szeretettel gondolsz rá és ott vagy neki. Sokszor ez mindennél többet jelent.

11. Lonna4 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2016. dec. 30. 09:05
Veled érték egyet. Legyen vele, pár óra az életéből a legszebb ajándék. Nem tolakodó....
2016. dec. 30. 09:05
Csak annyit mondanek neki, hogy nem felejtettem el, gondolok ra ezen a napon es jo egeszseget kivanok.
2016. dec. 30. 09:03
sztem köszöntsd meg, ahogy szoktad. te is, ő is tudjátok, hogy mi történt.
8. fehérke111 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2016. dec. 30. 08:58
Én is így gondolom.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2016. dec. 30. 08:45

Meglehet, hogy felhívnám telefonon, rákérdeznék, hogy érzed magad, mi újság veled, szóval egy érdeklődő, csendes kis beszélgetést indítanék. És még a szülinapját sem hoznám szóba, csak éreztetném vele, hogy gondolok rá, nem felejtettem el, és ha úgy gondolja, bármikor szívesen leszel vele együtt, csak szólnia kell...

Jól fog neki esni, hogy tapintatos vagy, és hogy nem felejtetted el...

6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2016. dec. 30. 08:39

Ne boldog születésnapot kívánj, hanem inkább azt,

hogy Isten éltessen jó egészségben!

2016. dec. 30. 08:20
Miért kell(ene) idézet? Kívánj neki boldog szülinapot úgy, hogy közben érezze: tiszteletben tartod a fájdalmát!
4. 31bc25d879 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2016. dec. 30. 08:17
Én is így gondolom.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2016. dec. 30. 08:16

Kb így mondd el ezt neki. Hogy tudod, hogy ma van, hogy nem felejtetted el, de...

Legyél inkább vele, már ha vagytok annyira közeli viszonyban.

2016. dec. 30. 08:03

Szerintem nem kell erőltetni az 'ünneplést...'


apám 20 nappal a szülinapom előtt halt meg, a szülinapom utáni napon temettük. eszembe se jutott a születésnapom.

2016. dec. 30. 08:00

Sziasztok!

Egy nagyon kedves ismerősömnek ma van a születés napja, de a párja 2 hónapja hunyt el hirtelen. Tudnátok valami idézetet ami ilyenkor aktuális? Boldog születésnapot kívánni elég kellemetlen ilyen esetben szerintem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook