Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Születés előtti lét- van emléketek? fórum

Születés előtti lét- van emléketek? (beszélgetős fórum)


1 2
55. Krilion (válaszként erre: 54. - Kirani)
2011. nov. 27. 15:39
:)
54. Kirani (válaszként erre: 53. - Sötét_hercegnő)
2011. nov. 26. 20:14

Az a fura, hogy engem nagyon érdekel ez a téma, sokat olvastam róla, és a nagynénémmel nagyon sokat beszélgettünk erről. De nem emlékeztem semmilyen emlékre. Aztán jött ez a fórum, és még ez sem idézett fel bennem semmit, de tegnap beugrott egy éles emlékkép.


Nagyiméknál laktunk, még emlékszem, hogyan volt berendezve a szobájuk (másként, mint most), én a tévé előtti kanapén voltam, és vártam haza nagyon a nagymamát. Papám meg a szüleim meg mondták, hogy "túlórázik". Erre emlékszem, nem azt mondták, hogy dolgozik, vagy hogy a munkahelyén van. Este volt már, sötét (bár lehet, hogy csak tél és késő délután), de erre is határozattan emlékszem. Meg valahogy a hangulatra, érzéseimre is. Nagypapámból puha szeretet áradt (ez az érzésem, bár nagyon fura szókapcsolat), amikor magyarázta, nagyi miért dolgozik még mindig.

Hogy mikor történt, nem tudom, de biztosan 2,5 éves korom előtt, mert utána már nem laktunk nagyiméknál... Fura, de nagyon jó, hogy eszembe jutott. Köszönöm Nektek!

2011. nov. 26. 19:50

Nincs emlékem, csak nagyon kicsi koromból, amit nem akartak soha elhinni nekem a rokonaim, hogy emlékszem rá. Egy év körüli lehettem, amikor édesanyámat megműtötték, és emlékszem, hogy pont akkor mentünk be hozzá, amikor még kicsit kába volt. Bementem hozzá, a mamám meg mondogatta, hogy még nem szabad, de engem nem érdekelt :) még emlékszem arra a ronda zöld kórházi sapkára is, amit anyukámnak hordania kellett.

Meg az első szülinapom is rémlik egy kicsit, leakartam emelni a marcipánt a tortáról. Apám meg a nagybátyám két női parókával marháskodtak, és fénykép is készült róluk :)))

Nem tudom, miért mondják, hogy 3 éves kor előtt nincsenek emlékei az embernek, szerintem nagyon sokan kivételek ezalól.

52. Kirani (válaszként erre: 51. - Geridina)
2011. nov. 26. 19:26
Az első hármat le tudtam menteni, ha küldesz priviben egy emailcímet, átküldöm őket szívesen!
51. geridina (válaszként erre: 48. - Krilion)
2011. nov. 23. 18:20
Köszi, aranyos vagy, meg is találtam, le akartam menteni, nehogy leszedjék, de nem tudom sehol menteni
50. d6abf08191 (válaszként erre: 48. - Krilion)
2011. nov. 23. 17:52

Ahogy olvastam ezt a fórumot,én is gyorsan elolvastam a Newton könyvet.Én mindig a Scribd-en olvasok el mindent.

Jó a könyv, szerintem érdekes,valahogy megnő tőle az elme határa.Kételkedem hogy igaz-e vagy sem,de ha tényleg ennyi ember szinte ugyanazokat mondta,akkor csak lehet benne valami,ennyien nem képzelődhetnek ugyanarról.Nagyon örülnék neki ha igaz lenne,mert 2dologtól félek nagyon,a szüléstől,meg a haláltól.Az ilyen könyvektől kicsit jobban érzem magam,nem látom olyan drasztikusan ezeket a dolgokat:)Ha valaki tud még hasonló könyvet,annak örülnék:)

49. Kirani (válaszként erre: 48. - Krilion)
2011. nov. 23. 17:48
Köszönöm, megtaláltam, bár a negyedik rész nem volt elérhető, de az első hármat elmentettem magamnak :-). Hétvégi program lesz!
2011. nov. 23. 17:34

[link]


Remélem betöltődik az az oldal, de egyébként beírtam a gúgliba a szerző nevét és a könyv címét és kihozta azt hiszem első helyen ott van, hogy Lelkünk útjai 1-4. azon próbáljátok, és a bevezető szöveg után ott vannak a linkek- pdf formátum.

Sok sikert!:)

47. c1e9612cd3 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2011. nov. 23. 13:26
nekem ez az egyetlen umond negatív élményem annyira kiskoromból. Az összes többi pozitív. Páromat kérdezgettem, h ő mire emlékszik, és neki szinte csak negatív emlékképei vannak. Arra emlékszik, h már 30 évvel ezelőtt is "ölték" egymást a szülei. A veszekedések megmaradtak neki csecsemő korából is.
46. geridina (válaszként erre: 39. - Df2a740c00)
2011. nov. 23. 13:00
Én csak azt tudom elképzelni, hogy újra videokazetták lesznek a jövőben:)
45. geridina (válaszként erre: 34. - Krilion)
2011. nov. 23. 12:57
engem is érdekelne a link:)
44. e417245f24 (válaszként erre: 43. - Kirani)
2011. nov. 23. 12:38

Mindig is olyan volt,hogy faggatni nem lehetett.Ma már 16 éves srác és mai napig állítja,hogy nem képzelgés és visszavágyik!

Tök értelmes,kis zseninek tartják.Verseket,novellákat,regényt ír,egyikben ilyenek is szerepelnek,de nem olvashattam még végig,nem láttam még mindent,pedig majd meg esz a kíváncsiság.

43. Kirani (válaszként erre: 41. - E417245f24)
2011. nov. 23. 12:27
Egyéb élményekről, emlékekről nem beszélt; nem kérdezgettétek?
42. Kirani (válaszként erre: 39. - Df2a740c00)
2011. nov. 23. 12:26

A hipnózis alanya ezer év múlva a hipermodern környezetben lehet, hogy éppen az ezredforduló életét kutatja, azért van videókazettája :-).

De komolyan: ez azért felvet kérdéseket. Valahol tény, hogy mindenki a saját korában ismert dolgokkal próbál leírni valamit, amit még sosem látott, de ez a videókazetta dolog túlzás. Biztosan láttatok Nostradamus-filmet, az egyikben pl. az általa "látott" világháborús katonákat, akik gázálarcot viseltek, "disznófejű embernek" írja le. Nem akarok Nostradamus-vitába bonyolódni, nem is erről szól a topik, de így számomra hihetőbb egy jövőbeli leírás olyasmiről, amit az alany nem ismer. Ha az ezer év múlva dolgozó ember a kezében "valami furcsa, kicsi, lapos, csillogó tárgyról, amin képeket és hangot lehet nézni" beszélt róla, máris hitelesebb - bár addigra tuti, hogy a cd/dvd/pendrive is elfelejtett dolog lesz.

Összességében azt hiszem, mindenkit csak a saját tapasztalata győz meg igazán.


Írjatok még, nagy érdeklődéssel olvasom a történteket!

41. e417245f24 (válaszként erre: 1. - Krilion)
2011. nov. 23. 12:20

Az én legnagyobb gyerekem mondogatta pici korától,hogy milyen jó volt forogni,lebegni a hasamban,minden piros-narancs színű volt és tompa hangok hallatszottak folyamatosan,mintha buszon utazna.

És nem volt kedve megszületni,kijönni a melegből.

Valóban túl is hordtam több,mint 2 héttel és nehéz szülés is lett a vége.

40. Kirani (válaszként erre: 34. - Krilion)
2011. nov. 23. 12:18
Átküldenéd priviben, hol találtad meg a könyvet? Tudom, hogy a google jóbarát, de én csak könyvajánlókat, meg nem működő letöltőlinkeket találtam :-(
2011. nov. 23. 12:12

Sziasztok!

Remélem itt vagytok még!

Én is olvastam a Newton könyvet, meg egy másikat is, Bruce Goldbergét.

Nekem elképzelhető volt, hogy nem csalás, de valami nagyon szöget ütött a fejemben. Már nem emlékszem, melyik könyvben, de volt progresszív hipnózis leírás is, amikor nem előző életekbe, hanem jövőbeli életekbe mentek. Rézletes aprósággal leírtak mindent, mi lesz akkor az illető neve, milyen beosztásban, milyen vállalatnak fogdolgozni, névvel, stb.

Akkor vált az egész tök hiteltelenné, mikor az egyik alany épp látja magát, ahogy ezer év múlva dolgozik valami hipermodern kutatóközpontban, és munka közben elővesz egy VIDEOKAZETTÁT!! és elkezd nézni rajta valamit. Tudni kell, hogy mindkét könyv a 180-as években íródott (rem. jól emlékszem). Ehhez mit szóltok?

38. Krilion (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2011. nov. 23. 11:59
:D Hát elég sok párbeszéd volt benne:D Meg elég gyorsan is olvasok, különösen, ha valami érdekel. Este a férjem csak annyit kérdezett, mikor meglátott: Mi van a szemeddel??!!- kicsit bevérzett, de nem bánom:)
2011. nov. 22. 22:57

Sziasztok!

Nekem olyan kép és érzet van meg, hogy összenyomják a fejemet valamivel ami amúgy puhaés közben furcsa fényt látok.

36. a562121d55 (válaszként erre: 1. - Krilion)
2011. nov. 22. 22:35

Nekem nincs. Legalábbis úgy emlékszek... XDD

De tök érdekes amit leírtál! Nekem valami ilyen "választósdit" gyerekkoromban mesélt egy nő, aki asszem természetgyógyász volt....nagyon érdekelt mi van a halál után, akkor is, és kérdezgettem. :) De sajnos csak emlék foszlányaim vannak hogy miket mondott... :((

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Krilion)
2011. nov. 22. 22:32

1 délután elolvastad? Gratulálok a gyors olvasásodhoz.

Nekem azért a 2 rész elolvasni hetekbe telt.

34. Krilion (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2011. nov. 22. 22:25

Ma délután elolvastam az említett Newton könyvet (fent van a neten)és csak annyit tudok mondani, hogy időnként a hideg rázott, mert annyira egybecsengett azzal, amit a férjem mesélt, szóval számomra kezd hihetővé válni ez a dolog.

Köszönöm a sok hozzászólást mindenkinek:)

2011. nov. 22. 21:25

Nehezen hiszem el ezt a buborékos, csúszós eseményt. Én olvastam az említett Newton könyvet, ami számomra elég nyomasztó volt, de érdekes elképzelés. Szerintem csak fikció az egész. Nem nagyon tudom elhinni, hogy létezik az általa leírt lét.

Bár ha hinnék ilyenben, akkor ez szimpatikus lenne:)


Biztos léteznek emberek, akik elég korai emlékekkel rendelkeznek de, hogy mi az oka nem tudom és azt hiszem senki sem. Én azt gondolom, hogy a rossz emlékek megmaradhatnak. Nekem is van egy emlékem, amit a szüleim hitetlenkedve hallgattak, hiszen pár hónapos voltam. Ekkor fúrták ki a füleimet és tették bele a fülbevalóimat. Persze akkor még elég érdekesen oldották ezt meg. Fehér kezeslábasban voltam, ősz volt, így 3-4 hónapos lehettem és fehér bojtos sapkám volt. Csak a sapkát vették le rólam és bementünk a dokihoz. Elfagyasztották a fülcimpáimat és egy vastag injekciós tűvel átszúrták a füleimet és beletették a fülbevalókat. Nagyon fájt:(


Monk a flúgos nyomozó is emlékszik a születésére:)))

2011. nov. 22. 19:51

most rákérdeztem páromra is, h esetleg vannak-e ennyire kiskori emlékképei. Meglepő választ kaptam. Érdekesnek tartja a dolgot, mert szerinte vannak, de az anyjáék próbálták belediktálni, ahányszor felhozta a dolgot, h "nme emlékezhetsz rá, annyira kicsi voltál" (szintén cscsemő korából). Úgy tűnik, minden szülőnek ez a mániája :))))

Pedig bizony úgy tűnik, h többen is emlékszünk.

Ezek alapján miért ne emlékezhetne vki az anyaméhben eltöltött időre?

31. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - Piac)
2011. nov. 22. 19:40

nekem is van csecsemőkori emlékem :) korábbi nincs, de azt tudom, h csak pár hónapos voltam, és azt is tudom, h nagy titok volt a családbna, amire emlékszek. Nekem se akarta anyu elhinni, amikor pár éve elmondtam neki, h emlékszek rá, és nagyanyámat vádolta, h biztos elmesélte nekem. Pedig nem. Akkor hitte el, h valóban az én emlékem, amikor a részleteket is elmondtam neki, h mi hogyan történt, és én hol voltam akkor. Arra emlékszek, h kistesóm lett volna, de én is még csak pár hónapos voltam, meg a körülmények se olyanok voltak, h megszülethessen, és anyu ment abortuszra. A "nagy" nap előtti este anyu sírt, én apám karjábna voltam, anyu nagyon sírt, h ő nem akarja elvetetni a babát, apám pedig finoman beszélt hozzá, és gyengéden meggyőzte, h így lesz jobb, majd később lesz másik gyerek.

Vmiért mindig az volt az érzésem, h fiú testvérem született volna...

Soha, senki nem beszélt nekem errő. Mondhatni tabu volt, amíg nem közöltem anyuval, h én emlékszek (kb. 20 évesen borítottam a bilit). Először tagadta, aztán mikor csak erősködtem, h de én emlékszek, akkor vádolta meg nagyanyámat, majd miután az egész szituációt elmeséltem részletesen, elhitte, de csak nézett....

Vannak még emlékeim kúszó koromból, meg amikor még a rácsos kiságy volt az én "házam" :))) Utoljára abban az életkoromban találkoztam a nagyapám nővérének a férjével, és Miska bácsira azóta is jó szívvel gondolok. Emlékszek rá, h annyira szeretett engem, pedig ritkán jött csak hozzánk.

A kissebbik unokatesóm 3 évvel fiatalabb tőlem, és még meg sem született, amikor mamám nővére meghalt. Emlékszek, h Matild nénihez is mennyire szerettnk járni :) Mesélő/ mesés néninek hívtuk, mert mindig mesélt nekünk:)

Nekem nagyon sok emléem van egészen pici gyerekkoromból.

Hogy miért, nem tudom.

Akik lélekvándorlással, meg ahsonlókkal foglalkoznak, azt mondják erre, h "őreg lelkek" az ilyenek..... Ki tdja, h mi az igazság? Majd egyszer megtudjuk....

2011. nov. 22. 15:56

nekem nincs semmi emlékem ezzel kapcsolatban.

de azt tudom anyám által, hogy nehezen születtem meg...talán éreztem, hogy a földi lét nem könnyű feladat:

2011. nov. 22. 15:51

Sziasztok!


Nem tudtok egy bevált hipnotizőrt?


Köszönöm szépen

M.

28. geridina (válaszként erre: 27. - Molly38)
2011. nov. 22. 15:43
A férjemmel mindig azt szoktuk mondani, hogy a lányunkban tuti benne van a tesója is.
2011. nov. 22. 15:25

Igen, én is tanultam, kineziológia, stb. kapcsán, hogy nagyon sok ikerterhesség van, és sok esetben pl. önértékelés problémák lehetnek belőle, hogy nem tud róla, de tudat alatt bűntudatot érez, mert ő maradt életben, és a másik halt meg helyette.

Pl. sok önpusztító cselekedet, kábszerezés, alkoholizmus mögött is húzódnak ilyen lelki dolgok.


Tehát szerintem is el kell neki mondani, bár tudat alatt tudja, hogy mi történt, és valahogy abba az irányba terelgetni inkább, hogy ne legyen bűntudata, hogy ő maradt meg, ajándékot kapott a tesótól és pont ezért vigyázzon az életére, vagy ilyesmi. :-)

Ebben egy szakember biztosan jobban tud segíteni, hogy mit kell mondani.

26. geridina (válaszként erre: 25. - Kirani)
2011. nov. 22. 13:54
Szinte szóról szóra ugyanezt írta az ikrek könyve írója is. Hogy nagyon sok terhesség indul ikerterhességnek, de soha nem derül ki, mert mire az uh-ig eljut a kismama, már felszívódik és nem is látszik. És hogy nagyon sok ember valami meghatározhatatlan kötődést érez egy régen elveszített ikertestvér iránt. Hát, furcsa az élet, az egyszer biztos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook