Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Születendő gyermek anyakönyvezése fórum

Születendő gyermek anyakönyvezése (tudásbázis kérdés)


21. mikusk
2008. szept. 24. 08:35

Szia Frances!

Erre csak egy lehetőség van, hogy ne a volt férj nevére kerüljön a baba: Jogerős ítélet után össze kell házasodni (kérni felmentést a 30 napos várakozási határidő alól), másként mindenképpen a volt férj nevére kerül a baba és csak bírósági úton lehet az apaságot érvényesíteni.

Bővebben szívesen válaszolok priviben.

2008. szept. 23. 14:18

Sziasztok!Segítséget kérnék én is.


2007. december 1-től különélek a férjemtől, a két gyermekemmel együtt, a válás még tart. Legjobb esetben is csak 2009. márciusban lesz jogerős.

A Párommmal szintén 2007. december 1-től élünk együtt, s 2009. április 2-re várjuk a Pici születését. Szerintetek kérhetem bíróságon, hogy a különélést vegyék figyelembe, ami azért már több, mint a várandósság ideje, s ne a "vélt" apa nevére anyakönyvezzék?

Előre is köszönöm, ha tudtok javasolni valamit.

2008. júl. 24. 18:44

Célszerű már a terhesség alatt kiállíttatni egy apasági nyilatkozatot, akkor nincs vita. Ha valakinek van férje, akkor pedig a házassági anyakönyvi kivonatban szereplő név a mérvadó.

Ha valakinek nincs apaságija, de külön él a férjétől és még nincs elválva, akkor a férj vezetéknevére lesz anyakönyvezve.

Utána tudják elintézni az átíratást.

2008. júl. 14. 22:41

csatlakoznék az előttem szólóhoz, egy kis kiegészítéssel. A szülést követően a férj nevére kerül a gyerek, majd a férjnek kell a bíróságon kezdeményeznie az apasági pert. ezzel egy időben a vér szerinti apának szintén a bíróságon apasági nyilatkozatot kell tennie, így a gyermek a vér szerinti apa nevére kerül. Ha jó a viszony akár együtt is bemehetnek a bíróságra és egy füst alatt elintézhetik az egészet.

Ha a vér szerinti apa valamiért nem akarja elismerni a gyermeket sajátjának, akkor jöhet az apasági viszgálat, ami nem egy olcsó mulatság.

2008. júl. 14. 18:20

A házasság alatt fogant gyermek hivatalosan a férj és a feleség gyereke, és úgy hívják, ahogy a házasfelek a házasságkötéskor megállapodtak (a mi lányunknak pl. kettős vezetékneve van). Mivel ez esetben az anya érvényes házasság alatt esett teherbe, a biológiai apa nem tehet csak úgy apasági nyilatkozatot. Itt találsz infót:

[link]

Ez egy nagyon bonyolult helyzet, gondolom, bíróságon kell kérni a helyzet jogi rendezését (mielőbb).

16. bmonka
2008. júl. 14. 18:13
A hivatalos férj nevére anyakönyvezik a gyereket.
2008. júl. 14. 16:53
igen,a hivatalos férj nevére veszik a gyereket.....
14. d@nu (válaszként erre: 11. - B59d693a46)
2008. júl. 14. 16:30
Hmm, megkérdeztem a férjemet, hogy gyengül-e a memóriám, de úgy tűnik, nem... vagy mindkettőnknek... :D Ő is azt mondta, hogy rákérdeztek, méghozzá amikor az adatokat vették fel. :O
13. b59d693a46 (válaszként erre: 12. - Roni24)
2008. júl. 14. 16:21

:) Hát lehet.


A kórházba viszont vinni kellett a házassági anyakönyvi kivonatunkat.

12. Roni24 (válaszként erre: 11. - B59d693a46)
2008. júl. 14. 16:20
Na, ez akkor egyre érdekesebb! :) Ahány ház(asságkötőterem)... :)))
11. b59d693a46 (válaszként erre: 9. - D@nu)
2008. júl. 14. 16:16
Tőlünk ilyet nem kérdeztek a házasságkötéskor.
10. Roni24 (válaszként erre: 9. - D@nu)
2008. júl. 14. 16:11

JJJA! :S

Bocsi, én erről nem tudtam!

Hát így már akkor világos! Nemtudtam, hogy ez már akkor el van döntve! :S

9. d@nu (válaszként erre: 8. - Roni24)
2008. júl. 14. 16:09
A házasságkötéskor nem véletlenül kérdezik meg, hogy hogyan fogják majd hívni a születendő csemetéket. Szóval, ha az ifjú szerelmespár úgy dönt, hogy gyermekeinek az apa családneve jár, akkor innen nincs visszaút, hiába múlnak el a mézeshetek.
8. Roni24 (válaszként erre: 7. - Emily)
2008. júl. 14. 16:04

Nem viccnek szántam, bár közben rájöttem, hogy nálunk más volt a helyzet, mert mi nem vagyunk házasok és nem is voltam! :S


DE, mindettől eltekintve, úgy tudom, hogy nem muszáj feltétlenül az apa, jelen esetben a hivatalos férj, nevére iratni a gyermeket, mert az anya is a nevére veheti, úgy, ahogy nálunk történt!

7. emily (válaszként erre: 5. - Roni24)
2008. júl. 14. 15:59

Ez jó vicc, akkor szerinted az apát meg sem kérdezik, mi???? Akkor a következő csemetém Bloom lesz... :DDD


Amúgy az előtted hozzászólónak van igaza, annak a nevét kapja a baba, aki a fogantatás időpontjában az anya férje volt.

6. d@nu
2008. júl. 14. 15:55

Én is úgy tudom, hogy a törvény szerint a férj az apa.

Ha esetleg van valamilyen papírotok arról, hogy külön éltek, az lehet, hogy számít, de az a biztos, ha váltok, mielőtt megfogan a kicsi...

2008. júl. 14. 15:52
Annak a nevére anyakönyvezik, akit TE bemondasz!
2008. júl. 14. 15:50
A gyerek 100 %, hogy a hivatalos férj nevét kapja. Egyik ismerősöm 5 hónapos terhes volt, amikor kimondták a válását. Az igazi apa nem tehetett apasági nyilatkozatot, mert a jog szerint a válás kimondása előtt fogant gyermek hivatalosan a férjjé. A megoldás az volt, hogy miután kimondták a válást, az igazi apa feleségül vette az anyát és így kerülhetett a gyerek a nevére.
2008. júl. 14. 15:49
Hát ha nem szólsz, hogy nem a hivatalos férjtől van, akkor szerintem könnyedén előfordulhat.
2008. júl. 14. 15:44

Sziasztok!

Szerintetek, ha egy házaspár már évek óta nem él együtt, de hivatalosan még nem váltak el és a nő mástól terhes lesz, kinek a nevére anyakönyvezik a születendő gyermeket?

Előfordulhat, hogy a hivatalos férj nevét kapja?

2008. júl. 14. 15:42
Születendő gyermek anyakönyvezése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook