Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülésznő - pro és kontra fórum

Szülésznő - pro és kontra (beszélgetős fórum)


1 2
19. Katica979 (válaszként erre: 17. - Be52089f0e)
2007. ápr. 4. 17:07
Szia!Én is nyíregyházi vagyok.2 hónapja szültem,és fogadott szülésznőm volt.Az orvosom ajánlott egy édipofa nőt,és nagyon rendes volt a terhességem alatt.Sokat segített pl.soronkívűl megcsinálták nekem az NST vizsgálatokat.Szüléskor is végig velem volt és biztonságot adott.Jó dolog a szülésznő szerintem.
2007. márc. 26. 17:44
A jelenleg érvényben lévő jogszabályok szerint nem lehet dokit választani, hanem az ügyeletesnél kell szülni. Szerintetek ezt betartják a dokik vagy minden megy tovább mint eddig és csak az számíthat valami emberségre, aki lepengeti a súlyos ezreket?Én évek óta járok egy dokihoz (a Flór Ferenc kórházba, Kistarcsán), aki nagyon kemény összegeket markol fel egy egy vizsgálatért, bár kishercegnőként bánik az emberrel. Most mégis a "tb"-s dokihoz mentem, mert ha nem lehet nála szülni, akkor felesleges kifizetnem 70000ft-ot...vagy mindenki tesz a szabályokra? Tanácstalan vagyok...
17. be52089f0e (válaszként erre: 16. - Picipó)
2007. márc. 21. 11:10

Nagyon örülök, hogy így döntöttetek. Nagyon sokat jelent, hogy szimpatikus, megbízható legyen a szülésznő. Ő lesz végig ott veled/veletek.


Sajnos ma hallottam egy bosszantó dolgot. Szülés szempontjából én Nyíregyházához tartozom. Állítólag az országban egyedül itt nem lehet csak szülésznőt fogadni.Engem nem érint, de egy kedves barátnőmet és gondolom nagyon sok mindenki mást igen. Kiváncsi lennék, hogy miért döntöttek így.

16. Picipó (válaszként erre: 10. - Be52089f0e)
2007. márc. 21. 01:20
Szia!Mi is így döntöttünk.Dokibácsi ajánlott egy szülésznőt.Nagyon kedves,aranyos.Elsőre szimpatikus volt.Éjjel is hívhatjuk, taxival percek alatt beér.Már várom a pillanatot,hogy hívjam.SZÜLÜNK!:)
2007. márc. 20. 22:23

Sziasztok!

A fogadott szülésznőm közölte, hogy mégsem jön be a kórházba, amikor eljött a nagy napunk....

Az ügyeletes szülésznő 3 szülőszoba között futkározott, amikor KisCsengénk érkezet. Berontott, megfogta a kicsusszanó babácskánkat, aztán kivágtatott.:-)) 3 óra múlva szoltunk neki, hogy még mindig a szülőszobában vagyunk... Kissé elfelejkezett rólunk... Bár gondoskodott arról, hogy legyen ágyam. :-)

Fogadott szülésznőmmel véletlenül futottam össze a kórházban aznap, amikor hazajöttünk... Elfelejtette megkérdezni, hogy mi is volt, hogy is vagyunk... Az ügyeletes szülésznő (akinél végül is születtünk) viszont másnap reggel benézett érdeklődni. És az újonnan érkező szülésznők mind-mind bejöttek - ismeretlenül is - gratulálni és érdeklődni. És a csecsemős nővérek segítettek az összes babás dologban (pelus, fürdetés, szoptatás, akármi).

14. Pitypang (válaszként erre: 13. - Betti82)
2007. jan. 20. 21:05

Azt hiszem,nalunk is lenne egy alapbol, de az a baj, hogy az egesz osztalyra egy-egy van ugyeletben. Ha epp ketten vagy tobben szulnek egy idoben, akkor pl. nem tudom, mi a modszer. Otthagy valakit neha es majd visszanez? Nem tudom, tenyleg. Persze, igy is lehet, hogy epp beteg amikor szul az ember es be sem tud jonni... :(

Meg az a helyzet, hogy a szuleszno a szulesen kivul a szoptatasban is tok sokat segit. Az ugyeletesek nem fognak egyenkent mindenkinek segitseget adni, viszont ha fogad vki szulesznot, akkor o mindent elmond.

Ezen kivul o intezi a szobabeosztast... Azt hiszem, nem egy utolso szempont es most biztos mindenki erti, mire gondolok...

Nalunk ez igy megy. Sajnos. Vagy mashol is?

2007. jan. 20. 19:08
Nálunk nem kellett fogadni szülésznőt mert alapból van bent egy.Az első félidőben nagyon aranyos volt a szülésznő,de jött a váltás és az nem volt valami rendes.
2007. jan. 19. 19:02

Kozben beszeltem a szulesznovel, akit ajanlottak (baratnom es a nogyogyaszom is). Nagyon kedves volt es segitokeszen elmagyarazta a tudnivalokat. A korhazban fogadott, epp nem volt szules. Megmutatta a szuloszobat, elmondta az alternativ szuloszoba kinalta lehetosegeket. Beszelt a szulesrol magarol, nagy vonalakban a lepesekrol, ahogy ott kovetkeznek a dolgok. Nem tudom, mi lesz, hogy lesz, de mar azert is kulon jo, mert lehet, hogy egyedul kell szulnom, mivel a parom kulfoldon dolgoik es nem biztos, hogy idoben sikerul hazaernie. (2 nap az ut az atszallasokkal stb., nem tudjuk nagyon idoziteni a dolgot) Plane akkor ervenyes ez, ha esetleg a kiirtnal elobb szuletne a baba, akar par nappal is.

Na, szoval lesz szulesznom! ;)

2007. jan. 18. 23:40

Sziasztok!

ÉN fogadtam szülésznőt, nagyon fontosnak tartottam, hogy legyen ott velem egy hozzá értő és számomra ismerős ember...aki megért stb... meg is ismerkedtem vele nagyon aranyos, segitőkész volt sokat beszélgettem vele szülés elött, örültem hogy jól döntöttem amikor felfogadtam, és a sors fintora hogy császármetszésem lett, amit szinte utólsó nap tudtam meg... szóltam neki is hogy most mi legyen, ő rám bizta a dolgot, mivel igy már neki nincs annyi jelentősége... hát én mellette döntöttem és nem bántam meg! Söt! Nagyon jó volt hogy a műtét közben Ő végig ott volt, beszélgetett velem, (mivel nem altattak csak spinális érzéstelenités volt) mindig mondta hogy mi történik... és soha nem felejtem el amikor meghallottam édes kisfiam sirását, a szülésznő meg azt mondta 8 óra 55 erős egészséges szép kisfiú... zene volt füleimnek... Ő vitte el, rendbe rakta, és én egy percre sem aggodtam, mivel tudtam az én porontyom a legjobb kezekben van az adott pillanatban és vigyáznak rá! Rögtön visza is hozta és mellém rakta amig velem meg a hasammal bibelődtek addig együtt lehettünk! Nekem nagyon sokat segitett, hát gondolom aki sima uton szül annak még nagyobb támogatás mind lelkileg mind testileg! NAGYON JÓ DOLOG HA TUDJA AZ EMBER LÁNYA HOGY AZOKBAN A PILLANATOKBAN CSAK ŐRA FIGYELNEK, ez szerintem megnyugtató egy picit!

10. be52089f0e (válaszként erre: 1. - Pitypang)
2007. jan. 16. 13:33

Szia !


Én is csak ajánlani tudom hogy fogadj szülésznőt.

Nagyon sokat segít.

Első babám születésekor is volt fogadott szülésznőm. Most hogy a másodikat várom, már nem kérdés, hogy újra megfogadom.

Én az orvosomat kérdeztem meg, hogy kit ajánl, mert hát az sem utolsó szempont, hogy szeretnek e együtt dolgozni, vagy sem.

Akkor amikor én szültem, gázt használtam. Velem együtt szült egy olyan kismama is, akinek nem volt sem fogadott orvosa, sem fogadott szülésznője. Kábulatomban és fájdalmaiam közepette én is hallottam, hogy az a szegény kismama hogy ordít, mert nem foglalkoznak vele.

2006. dec. 31. 09:25
:) Majd megirom ide, hogy milyen volt az elso benyomas.
8. Kicsikata (válaszként erre: 7. - Pitypang)
2006. dec. 31. 08:57
Pitypang! Ez nagyon jó! Remélem személyesen is megtaláljátok az összhangot!!!
7. Pitypang (válaszként erre: 6. - Kicsikata)
2006. dec. 30. 21:34
:) Epp tegnap felhivtam egyet, akit ajanlott baratnom is es nagy nehezen az orvosom is (gondolom, nem akart sem reklamot, sem ellenreklamot a kolleganoinek). Szoval felhivtam es kedves volt, aranyos. Januar 5-en kell ujra hivnom, ha nem lesz sok munkaja az osztalyon, akkor bemegyek es megmutatja a "terepet", elmondja a varhato dolgokat stb. Mar kivancsian varom! :)
2006. dec. 30. 19:54

Pitypang!

eddig nekem nem igazán volt szülésznőm... és valószínűleg most sem lesz mert újra császár előtt állok! De azt látom, láttam, hogy amíg mi egész éjszaka úgy vajudtunka párommal, hogy a kutya nem jött be hozzánk még a magzatvizes lepedőt is szájrángatva cserélték ki alattam... addig a fogadott szülésznő kedves és aranyos volt a saját kismamájával! sőt! Láttam amint a nagyobb gyereknek ajándékot adott át a szülésznő!!

Szerintem ha van rá lehetőség akkor mindenképp beszéj egy általad szimpatikusnak vélt szülésznővel!!!

2006. dec. 29. 09:49

Koszonom a velemenyeket, megfogadom a tanacsot! :) Kozben egy baratnom, aki nem reg szult, ajanlott egy holgyet, aki szerinte kedves, alapos, megbizhato es jol kepzett is. Orvosom mar ugye van, de majd most eldol, hogy a kovetkezo babanal (ha lesz), fogadok-e vagy majd aki epp ott lesz.

Nalunk amit mindenkepp elonykent emlitettek, hogy eleve nem hagy magadra, hanem ott van vegig a szuleszno. Segit ezt-azt elintezni. Peldaul, hogy milyen szobaba kerulj, milyen emberek melle, illetve hozzad kit tesznek be, ha kesobb erkezik valaki uj. Benez szules utan is, segit a szoptatassal kapcsolatban is, ami allitolag a noverek dolga, csak biztos nem ernek ra mindenkivel kulon annyit foglalkozni.

Kozben rajottem, hogy azert is lenne plusszban jo, mert mint korabban emlitettem, kulfoldon dolgozik a parom, nem 100%, hogy hazaer a szules idejere.

Reggelke kerdezted, hol szulok majd. Itt, Kaposvaron. Nehanyan valasztjak, hogy Pecsre mennek, Marcaliba, sot, meg Budapestre is, de szerintem majdnam mindegy. Itthon legalabb kozel van a korhaz, meg lehet nezni elore a helyet, stb. :)

4. Reggelke (válaszként erre: 1. - Pitypang)
2006. dec. 28. 23:36

Szia!

Nekem 3 gyermekem van 2 fogadott szülésznő nélkül egy fogadott szülésznővel. Szeintem is és és föld volt a különbség a két fajta szülés között. Azóta mindenkinek csak azt tudom ajánlani, hogy inkább szülésznőt fogadjon mint orvost. Én barátunknál szültem a kisfiamat és még így is azt éreztem, hogyha nem fogadott a szülésznő akkor hiába a barátság a protekció kiszolgáltatottság sokkal nagyobb.

Hol fogsz szülni?

Reggi

2006. dec. 28. 22:27

Szia Pitypang!

Két babát szültem, az elsőt fogadott szülésznő nélkül, a másodikat már fogadott szülésznővel. Zongorázni lehetne a különbséget! Teljesen egyetértek azzal, amit Hoxa írt, miszerint ha van szülésznőd, akkor ő nemcsak magánál a szülésnél van végig veled, hanem már előtte is, a terhesség alatt és főleg a végén, mikor gyakrabban kell járni mindenféle vizsgálatokra. Nem tudom, hogy felétek hogy van, de nálunk az én szülésznőm mindenhová soron kívül be tudott vinni, nem nekem kellett orvost keríteni a kiértékeléshez, hanem ő hívott egyet, ultrahangra soron kívül bevitt, vérvételre megcsinálta a papírokat, elhozta a leletet, stb, stb. Ezek mind mind olyan dolgok, melyek nagyon meg tudják könnyíteni az utolsó heteket, napokat. Akkor már úgyis nyűgösebb leszel, nehezebben mozogsz, stb. Ha emberileg szimpatikus Neked, akit megkérsz, akkor olyan fokú bizalom alakulhat ki közöttetek, ami a szülésnél is nagy segítségedre lehet. Én végül mindkét babát császárral szültem. Az elsőt rögtön elkapták tőlem, csak egy másodpercre láthattam, a másodikat odahozta a szülésznő, megpróbálta rögtön mellre tenni, és a császár ellenére ott lehetett velem egy picit, illetve megengedték, hogy a férjem végig jelen legyen, míg megmosdatták és a gyerekorvos megvizsgélta. Látod rengeteg előnye lehet, ezért szerintem mindenképpen kérj fel valakit. Lehetőleg a tapasztaltabbak közül. Az orvosok úgyis csak a szülés végére szoktak előjönni (tisztelet a kivételnek), ha esetleg olyan a férjed, hogy nem mer bemenni, akkor nagyon egyedül éreznéd magad a szülésznő nélkül. Bocs, hogy ilyen sokat írtam, csak szerettem volna megosztani a tapasztalataimat Veled! Nagyon jó egészséget és gyönyörű babát kívánok Neked :))))

2. Hoxa
2006. dec. 28. 21:45

Szia!

Én csak javasolni tudom! Nekem sokkal többet jelentett a választott szülésznőm jelenléte, mint az orvosomé.

Már gondoltam is rá, hogy a köv. szülésnél esetleg CSAK szülésznőt választok. Mindent ő intézett és nagyon sokat segített. A doki csak a végén volt jelen.

2006. dec. 28. 18:01
Szerintetek érdemes szülésznőt fogadni vagy az épp ügyeletes is elég? Márciusra várom a kisbabánkat, orvost választottam már a terhesség elején, de ezzel a szülésznő kérdéssel még nem jutottam semmire. Sok mellette- és ellene szóló véleményt hallottam. Illetve nem ellenzik, de sokan feleslegesnek tartják. Ti mit gondoltok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook