Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülésnél kamerázott vagy fényképezett e a párotok? fórum

Szülésnél kamerázott vagy fényképezett e a párotok? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 16. 07:11
Anno, még fényképezőgép sem nagyon volt, az apukákat meg haza is küldték.
2009. okt. 9. 20:26
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2009. okt. 7. 14:59
tegnap mondta egy ismerősöm párja hogy ő aztán ott nem lesz a szülésnél merthogy fröcsög a vér a falra meg mindenhova és borzasztó üvöltések meg minden ...azt hiszem el lett tájékoztatva:D
2009. okt. 7. 14:36
Sziasztok! Nálunk sajnos csak telós fényképek készültek,mert a kamera nem volt feltöltve és a fényképező gépet meg otthon hagyta párom! De így is meg van örökítve az első pillanat,ahogy már kibújt a drágaságom. :-)
2009. okt. 7. 14:32
Szia a vajudás alatt készült egy sunyi kép mit ne mondjak ugy néztem ki mint egy zombi aztán császár lett a vége ott csak akkor fotózott a párom mikor kivették és megmutatták,videót nem engedtem mert folyamatosan öklendeztem a gerincbe kapott inekciótól és az nem lehetett szép látvány ezen a részen bánom hogy a férjem ott volt mert alig érzékeltem csak azon járt a fejem hogy legyen vége...A kicsi tisztába tevésénél volt egy rövid videó és egy jó pár kép is ennek nagyon örülök olyan szép a nagybabánk amint még maszatosan sir.
2009. okt. 7. 14:19

Szióka!

Kamerát nem vállaltam volna be, de a fényképezőgépet bevittük, hátha csinálunk pár képet és örülök, hogy így döntöttünk, mert a megszületése után egyből a mellkasomra rakták a fiamat és csinált két fotót apuka rólunk! Utána elvitték lemosdatni, megmérni, stb. akkor is folyamatosan csinálta a képet a bébikéről! Örök emlék! Meg tudom mutatni majd a kisfiamnak is, ha nagy lesz!

Szerintem vigyétek be és ha mégis úgy döntötök, hogy nem használjátok, akkor nem veszitek elő, de ha mégis akkor jó, hogy ott lesz!

2009. okt. 7. 09:23
Egyiket sem, mert császármetszéssel lett mind két gyerköcünk. Ott csak én voltam meg az orvosok. Amikor már a megfigyelőbe vittek akkor lett fényképezve.
2009. okt. 5. 11:50
Csak fenykepezogep,az intimebb... en nem ereztem volna magam jol,ha tudom,hogy ott a kamera... megszultem a babokat,megmosdattak,a karomba adtak es akkor fenykepezett le a ferjem,szerintem ez igy volt a legjobb... :-)))
2009. okt. 5. 11:33
Nálunk mindegyiket használta, de magánál a szülésnél egyiket sem.Akkor nekem segített.Mikor meglett a kicsi és ellátták akkor őt fényképezgette.Utána,hogy odahozták és rámtették, akkor kamerázott de nem túl sokat.Sokkal jobb volt,hogy ott volt velünk és beszélgettünk:)
2009. okt. 5. 11:26
Egyiket sem.
2009. okt. 5. 11:20
Szia!Mi is fényképezőgépet vittünk be.
2009. okt. 5. 11:19

Császármetszéssel szültem,így nem engedélyezett a fotó/kamera használata.Egyáltalán nem bánom,hogy nem készült felvétel a szülőszobán,mert nem lélegzett a pici,mikor kiemelték a méhből.Jó,hogy nem láttam,elég volt hallani a kapkodást és a kései felsírást.

Rendes szülésnél talán van eset,hogy szép élmény megörökíteni a nagy pillanatot,de egy császármetszésnél durva lehet visszanézni a jeleneteket....

20. kinni
2009. okt. 5. 11:15

Az szülés intim dolog, először azt sem akartam, hogy a férjem ott legyen. Végül jelen volt, de nem fényképezett, nem filmezett.

Az élmény bennünk örökre megmarad, én nem éreztem szükségét, hogy rögzítve legyen.

Ha kiderül, hogy fényképez úgyis látni akarja a család és az ismerősök, azt meg végképp nem szerettem volna.

19. Mariann7533 (válaszként erre: 12. - 40163fd81d)
2009. okt. 5. 11:13
Ez tetszik.
18. OlíviaAnna (válaszként erre: 12. - 40163fd81d)
2009. okt. 5. 11:10
:-DDD
2009. okt. 5. 11:09
Az Édesanyám volt bent velem és készített egy fotósorozatot a pár perces kislányomról.
2009. okt. 5. 11:02
Igen fényképezett!:)
2009. okt. 5. 11:00
Mi vittünk mindent, és egyiket sem használtuk. Végül lett pár telos fotó :)
2009. okt. 5. 10:54

Mi vittünk fényképezőt és nem bántuk meg.

Készült kép a vajúdás elején és akkor amikor megszületett a kisfiunk. A doki elvette a páromtól a gépet és lefotózta ahogy elvágja a köldökzsinórt, pedig úgy volt nem is vágja el, de nem volt választása és utólag nagyon örült neki!:)

Utána ment a babával és sokat fotózott amíg fürdették, öltöztették.

Szívesen visszanézném az egészet is akár videón, de azt nem szerettem volna, ha a párom azzal foglalatoskodik amikor szülünk, hogy kameráz.

13. Anka71
2009. okt. 5. 10:51
Nem, egyszerűen csak ott volt. Nagyon sokat jelentett, a mai napig hálás vagyok neki ezért.
2009. okt. 5. 10:51
Nekem még a férjemet sem jutott eszembe bevinni magammal...pfff:))
2009. okt. 5. 10:50
Én is kamera és fényképezőgép mániás vagyok,ezért időnként bánt,hogy nem csináltunk ott rögtön.De ahogy kihozták nekem a babás szobába őket,rögtön fotóztam és kameráztam.És amíg bent voltam minden nap csináltam képeket és felvételeket.Mi is valahogy úgy gondoltuk mint Pné Veronika.
2009. okt. 5. 10:49
Szia! Egyiket sem vittük be.Lányomnál elég volt az,hogy ott volt velem a férjem,fogta a kezemet,segített. Fiamnál nem lehetett bent,mert azt mondták,nem fogok szülni,hazaküldték.(30 hetes voltam).Így egyedül kellett végigcsinálnom. Emiatt ne bánkódj szerintem.Engem zavart volna a kamera és a fényképezőgép is,jól gondoljátok,ez a Ti személyes dolgotok.
2009. okt. 5. 10:49

nálunk fényképező volt, de már csak a pici fürdetésénél készültek képek. Ugyanis elfelejtette az apuka, a csecsemősök kérdezték tőle, hogy nem akar fényképezni, ha már a nyakában lóg a gép?


Magát a szülést én nem akartam képekben megörökíteni, de amikor a hasamra tették onnantól fényképezhetett volna.


Most utólag jó lenne pár kép, mert sok minden "kiesett" azokból a percekből.

2009. okt. 5. 10:47

Szerintem ez legalább olyan intim pillanat, mint a szeretkezés, nem olyan amit az ember csak úgy filmre vesz és mutogat a barátoknak!

Engem nagyon zavart volna, ha szenvedés közben még kameráznak is! :S

Velem anyukám volt bennt, így a telefonjával csinált rögtön a baba születése után képeket, még a szülőszobán. Lelkére kötöttem, hogy nehogy bármit is videóra vegyen szülés közben!


DE, az utolsó szakaszban, a nyakában lógott a telefonja és állítólag "véletlenül" (?) bekapcsolva maradt a kamera! Így a lényeget, filmre vette! De mivel tudta, hogy nagyon mérges leszek ha megtudom, két családtagnak mutatta meg, és utána letörölte! A mai napig bánja, én őszintén szólva nem bánom! :S :)

2009. okt. 5. 10:46

Szia!

Nekem a férjem egy-két képet csinált a vajúdás alatt, és amikor a bab kibújt, őt fényképezte le, mag ahogy fűrdetik, és a mellemre fektetik, azért gondolom jónak, hogy mikor nagyobb lesz picike bepillantást kap a születéséről...

Én mindig nagyon kíváncsi voltam, de anyukám szinte még mesélni se mesélt :(

2009. okt. 5. 10:45
Akart, de mikor odakerült, "elfelejtette" ... annyira meghatódott (ezt mondta)
2009. okt. 5. 10:45

Mi kamerára nem akartuk venni,de képet azonnal akartam róla ahogy kibújt!Meg is lett,és utánna is mindenről amit csináltak vele,fürdetés,ültöztetés,mérés,apa ment vele és nyomatta a képeket!Ja de én fotómániás vagyok!!!!!

Annyira jó visszanézni!

2009. okt. 5. 10:44

Szia. Mi sem vittük, de őszintén szólva agybajt kaptam volna, ha a párom azzal foglalatoskodik, hogy megörökítse az eseméyneket, nem pedig azzal, hogy "átéljük" a szülést, születést. :-)

Lehet, hogy önző vagyok? Azt akartam, hogy a "mi pillanataink" legyenek.

2009. okt. 5. 10:44
Szia ! Mi bevittük a fényképezőt, de csak akkor csináltunk fotót, amikor a hasamra tették a gyerekeket, meg utána csinált a férjem, amikor rendbe tették, öltöztették. A szülésznő még családi fotót is csinált rólunk. Hozzá teszem, hogy ezeket nem nagyon szoktuk mutogatni, mert én is úgy érzem, hogy ezek a mi pillanataink, senki ne nézegessen engem a 27 órás vajúdás után, holt fáradtan és meggyötörten. De nekünk azért szép emlékek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook