Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés...Ki hogyan? fórum

Szülés...Ki hogyan? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 17. 08:03
Első babámnál a vajúdás alatt végig sétáltam,aztán ágyon félig fekve szültem,kb olyan volt a szülőágy,mint a nőgyógy vizsgálóágy,feltehettem a lábam,és mikor nyomtam,abba a lábtartóba tudtam is kapaszkodni,két tolás között pedig hátradőlhettem....ez jó volt nekünk is és a dokinak is....második sajnos sűrgősségi császár lett,nem is vajúdtam
2015. márc. 15. 18:30
Sokan mondják, hogy jó a vízben szülés de én valahogy "óckodom" tőlle :/
15. 8122eadc5b (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 15. 11:21
Ez egyénfüggő, szerencsés voltam, hamar túlestem rajta.
2015. márc. 15. 10:44
Vajúdni mászkálva vajúdtam.Csak fájásnál álltam meg.Mre végre lefeküdtem fájás helyett tolófájás jött,sétálhattam vissza a szülőszobába. :D Félig fekve félig ülve szültem.Gyorsan kint volt!
13. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 14. 22:16
A teshelyzeteket váltogatva.
2015. márc. 14. 22:12

Foglald le a kadat aztan majd kiderul akarod-e hasznalni. Vajudasnal szerintem mindenkeppen jo a meleg viz mert ellazit.

Sokan szulnek hatonfekve es nemcsak azert mert ez jo az orvosoknak. Egyszeruen elfaradtak a hosszu vajudasban es nincs erejuk allni/terdelni vagy epiduralisuk van. A vizben szulesnek bizony veszelye az hogy jobban szakad a gat, bar ez fugg a szulesztol is (elvileg nem szabadna hozzaerni a babahoz a viz alatt, de sokan megteszik, ezzel vedve a gatszakadast). Talan ezert sem engedik kitolasnal hogy a vizben legyen a no.

2015. márc. 14. 21:44

Az első fiammal kádban vajúdtam,szárazon,háton szültem. A másodiknál kevés volt az idő mindenre,úgyhogy csak fekve megszültem.

Amúgy okoséktól hallottam egy doksi filmben,hogy a gyerelnek és az anyukának a legjobb pozíció az álló helyzet,két oldalt támaszkodva,de ezt a dokik nem vállalják,mert gyakorlatilag egy sámlin kéne ülniük a szülő nő lábai között.

A hátonfekvés a lehető legrosszabb a babának,de szerintem így sem sértődtek meg a fiaim.

Amúgy a szülőszobán volt bordásfal,labda,ki tudja mennyi cucc,de nekem csak az ázás jött be,lágyna tombolt a G'N'R,és simizett a párom (elsőnél).

Majd rájössz,neked mi a jó,és mik a lehetőségek.

2015. márc. 14. 21:21
Nekem mindket szulesemnel a kad volt a legjobb vajudas alatt, de a kitolas mar agyon felig ulve tortent, nyomas kozben meg elore kellett dolni. Jo lehet vizben szulni, de ott hogy lat a doki? Honnan tudja mikor kell gatmetszest csinalnia? Szuloszeknel ugyanez. Aladfekszik?
9. Ludmilla1986 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. márc. 14. 21:17
Nekem fekve volt a legrosszabb, én labdán ültem a legtöbbet, az volt a legkényelmesebb, elviselhetőbb volt a fájdalom. Csak akkor feküdtem fel az àgyra, ha vizsgáltak. Meg a kitolási szakaszban félig ülő pozícióban feküdtem. Alternatív szülőszobában szültem, de nekem is folyamatosan nézni kellett a picit, így kádban én sem ültem, de én csak jót hallottam róla. Szülni kádban nem lehetett volna. Én szerencsés voltam, mert csak 2,5 órát vajúdtam a szülőszobán mielőtt megszületett a kislányom.
2015. márc. 14. 21:05

Nekem a szülőszoba 1 ágyas volt, zuhanyzóval. (Külföld.) Amikor akartam mentem zuhanyozni, egy speckó szék volt a zuhany alatt, arra ültem. Volt szülőszék, nekem az alacsonyan volt. A legkényelmesebb a relax fotel volt, ott sokat üldögéltem.


Ágyban szültem, félig ülve, valami kitekert oldalt pozicióban, mert a szülésznő úgy látta jónak. A szülőszobában minden adott volt, a kád nem, azt előre be kellett volna jelenteni, de oxit kaptam meg epit is, szóval felejtős lett volna.Majd a másodikat:D

7. Lia0603 (válaszként erre: 6. - Mgesa)
2015. márc. 14. 20:59

Persze, a helyzet hozza...

De itt pl: " a szülő kádat" és a szülő széket is úgymond le kell foglalni előre.

Ezért is kérdezte a dokim, hogy szeretnék.

2015. márc. 14. 20:54

Lehet tervezgetni, de úgyis a helyzet dönti el...


Én imádok fürdeni, ezért arra vágytam, hogy így szüljek.

Sajnos az első szulesnel szó sem lehetett róla, mert egyrészt nem volt szabad egyik kadas szoba sem, másrészt a szívhang kicsit alacsony volt, így végig ctg-n voltam és oxitocint kaptam.


A masodiknal aztán sikerült a kad, kb. 5 órát vajudtam a kórházban, végig bent ultem, csak néha kellett kijönni, amikor vizsgaltak. Szuper volt így, ellazultam, sokkal kevésbé fájt az egész, persze amiatt is lehetett, hogy itt nem kaptam oxitocint.

A kitolast ebben a kórházban nem engedik a kadban, így az utolsó fel órát töltöttem csak az ágyon, fekve.

5. kisj
2015. márc. 14. 20:52
a fekve pozíciónál rosszabb nincs (ez szerintem csak a dokiknak jó)
2015. márc. 14. 20:42
Elírtam bocsánat.....
2015. márc. 14. 20:40
Meik, meik, nem is tudom.
2015. márc. 14. 20:38
Majd ahogy a helyzet hozza.
2015. márc. 14. 20:34

Sziasztok 28 hetes kismama vagyok júniusban fogok szülni. Arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan szűlt. (Fekve, vízben, félig ülve stb...)

És hogy miért azt a "poziciót" választottátok?

Vagy, hogy meik lenne úgymond szerintetek a "legjobb".

Eddig nekem a félig ülve (majdnem fekve) megoldás tűnik a legjobnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook