Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülésem és az utána következő kálvária fórum

Szülésem és az utána következő kálvária (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülésem és az utána következő kálvária

1 2 3
22. körömvirág (válaszként erre: 1. - Csajos77)
2010. szept. 26. 13:23
ezt én is nyugottan megírhattam volna, csak a helyszín más: PAMOK Győr :((
21. Villiági (válaszként erre: 4. - 754c7e07c3)
2010. szept. 26. 13:19
Ne haragudj de had kérdezzem meg neked van gyereked mert ha van és úgy véled, hogy ez az irány elv teljen jó és tökéletes és semmi rossz nem történt ott a kórházban hát!!!!!!!!!!! nem mondom vannak benne jó dolgok de nem csak a szoptatásra kéne fektetni a hang súlyt, mert jóllakottan is meg lehet halni. Viszont az biztos, hogy a normális szülésznőket és orvosokat ki kell fogni és mázli kell hozzá. Bár én nem ismerem ezt a kórházat, Pesten is van olyan kórház ahol rá van írva, hogy bababarát csak éppen az orvosok és a kórházi dolgozok hanyagsága miatt a császáros kismama belehalt az elfertőződőt belső császár sebbe.
2010. szept. 26. 12:44
Ja,amúgy gratulálok a picihez:):)és remélem hamar elfeledteti veled ezt a sok borzalamat!!:):)
2010. szept. 26. 12:43
Hát ez remek sztori mondhatom!!Én Pécsi révén,ugyanezeket halottam az Édesanyák úti szülészetről!És szerencsémre (kis protekcióval),szűlhettem a Baranya Megyei Kórházban!:):)Ott minden rendben volt,fogadott dokim a 4 nap alatt 3x volt nálam,4ágyas szobák voltak,mindegyikhez külön fürdőszoba:)Nővérek is jófejek voltak,oda voltak a kisbabákért,és mindent megmutattak!Csak az zavart,hogy mivel volt dokim a többi rám sem bagozott.....Sajnálatos módon megszűnt a BMK,és csak a nagyszűlészet maradt!Ott 6-8 ágyas szobák vannak,és a szülészetnek van egy mosdója,és 3 részre osztott zuhanyzója!!Eléggé elveszi az ember kedvét,hogy vállaljon mégegy gyereket,ha ilyen helyen kell szűlnie.....
2010. szept. 26. 12:21
Én is írhattam volna a cikket. Szt Rókus, 1996:(((
2010. szept. 26. 12:12
Senkinek nem egyszerű, főleg az első gyerekkel, nálunk az egyik szobatárssal voltak problémák. Az éjszaka közepén lelépett otthagyta a gyerekét, aki folyamatosan sírt és mindig felkeltette a többi picit. Nem tudta, hogy kell szoptatni, mindenki segített neki a nővérek naponta többször elmagyarázták neki, mi egymás között beszéltük meg, hogy ő hallja, mert nem volt hajlandó hozzánk szólni!! Ezért érthető szerintem, hogy a nővérek néha már nem bírják. A tisztaságot hagyjuk, a zuhanyzóról lelopták az ajtót, mindig minden tiszta víz lett, de volt bent egy büdös rongy, hogy fellehessen törölni, majd egy frissen szült anyuka azt fogja fogdosni!!!
2010. szept. 26. 12:07

Én 1 éve szültem itt császárral,a baba kis súlya miatt 1 hónapig voltunk bent.Az egyik rossz,amit mondhatok az a kaja..a másik,hogy a rossz tervezés miatt tényleg penészesek a fürdőszobák,mert nincs esélyük normálisan kiszellőzni..

A csecsemős nővérkék nagyon aranyosak és segítőkészek,a gyermekágyas nővérkék kicsit bonyolultabbak,de meg lehet velük is találni a közös hangot. Például mindennap körbejárnak minden kórtermet és megkérdezik mire van szükségük az ott fekvőknek,és értik ezt a hálóingre(ami tényleg nem az utolsó divat,de TISZTA!);és az ágyneműre..csak kérni kell és mindent adnak!!! Tapasztaltam mindezt úgy,hogy senkinek nem dugtam semmit a zsebébe!

A takarítók között is tényleg van egy-két morcos,de egy-két kedves szó után másnap is mosolyogva jönnek törölgetni és az ajtót is becsukják,ha kéred..persze akkor nem szárad fel a padló és akkor aztán tényleg koszos lesz minden..

15. kri76
2010. szept. 26. 11:57

Hasonló volt a szülés utáni "élményem" Budapesten, egy bababarát kórházban.

A doki szuper volt, minden rendben volt a szülésnél, de nem volt hely a szülészeten. Én a nőgyógyászaton kaptam helyet. Csecsemőst 2 napig nem láttam. A nővér nem hozott tiszta ágyneműt, így kivette a férjem a szekrényből és áthúztuk mi. Le is szúrt a nővér, hogy mit keres a szennyes a szobában.

Persze, ez szerencsétlen helyzet volt, mert ritka, hogy a 36 ágyas (kb. ennyi) szülészetre 47-en szülnek.

Persze, ezek után, ha még egyszer szülnék, szívem szerint másnap eljönnék haza. Erre gondoltam is, csak meggyőztem magam, ha gond lenne a gyerkőccel, kéznél vagyunk. (Mert ilyenkor minden perc számíthat.)

14. 84b668c6b4 (válaszként erre: 12. - Majmocska)
2010. szept. 26. 11:51

akkor jól leadták ,én is kétágyasban voltam ,patyolat tisztaság volt ,nem semmi 2 év alatt romlik ennyit valami??:(

elkeserítő:(

2010. szept. 26. 11:43
Ja és a gyereket nem altathattad a kiskocsiban, mert milyen anya vagy? Jól leb..ott az adjunktusnő, ha meglátta.Csak melletted alhatott a gödrösre feküdt matracon, nehogymá pihenni is tudj esetleg. Én nem mertem aludni normálisan, féltem, hogy megnyomom a picikémet.
2010. szept. 26. 11:40
Én is ezen a bizonyos klinikán szültem most áprilisban és ugyanezeket a dolgokat tapasztaltam. Nagyon meglepődtem én is azon, hogy milyen koszos minden, mert amikor viszont 4 évvel ezelőtt a lányomat szültem, akkor szép tisztaság volt. Akkor kétágyas volt a szoba, most ugyanakkora szoba háromágyas. Alig fértek el a gyerektologató kisszekerek a szobában, olyan kicsi volt a hely.
11. miccer
2010. szept. 26. 11:38

Amikor az első babámat szültem én is kifogtam egy durva csecsemőst, lefejt tejet akartam adni, mivel mindkét mellemet szétharapta addigra a kisasszony, erre csúnyán rám ripakodott, hogy milyen anya vagyok, hogy meg sem próbálom szoptatni. Ez akkor nagyon rosszul esett, de végülis igaza volt, és utána gond nélkül szopizott a lányom több, mint egy évig.


Sajnálom, hogy így élted meg ezt az első pár napot, nem lehetett könnyű, de azt nem értem, a szellőztetéssel mi a baj, hogyan fáznának meg a babák augusztus közepén?!

2010. szept. 26. 11:03

aztadurvaéletbe..elöször azt hittem szekszárdon szültél,mert itt ugyan ez van..


de minden jó,ha jó a vége,jó egészséget nektek...:)

2010. szept. 26. 11:00

nekem a gyereket nem adtak ki majd egy napig az egyesen, mert nem volt hely a szuleszeten es a nogyogyaszatra fektettek szules utan...hiaba mentem le mikor ok mondtak, ott magyaraztak h most furdetnek, most merik most nem lehet...mire vegre kiakadtam es addig zaklattam okat hogy beultettek a negyagys szobaba egy potszekre?! Es ott tudtam szoptatni, mert nincs ilyen helyiseguk kulon fenntartva...a csecsemoszoba egy 3x4meteres kucko, a szekrenyek, a furdeto es a ket emeletesagy amin a csecsemoket taroljak ott van...csak pislogtam. Az elso szulesem a regi Mavban volt, ott minden babanak kulon "szekere" volt, tagas szoba a parkolojuk ejjelre akar, itt meg polya es egy rakason a sok gyerek :D

utana derult ki h jogaim vannak csak a lehetosegek korlatozottak :D na ennyit a bababarat kiosztasrol, h a korulmenyek barmikor semmisse teszik akar az osszes bababarat jelzovel illetett korhazat :D

azonkivul irtozatosan tul voltak terhelve a noverkek, oszinten tiszteltem oket, csak ugye a Gyerekem az en Gyerekem es a mase vmint a korulmenyek pont nem erdekelnek ha nem kaphatom meg szoptatni-ismerkedni szules utan :P

A furdore mi 8an voltunk, 2 szoba, es a csaszarosok nem mindig tudtak lehajoli a wcpapir utan ha melleesett, a napi egy takaritas kb fel oraig latszott, de volt hogy en vittem a kukat a takker utan h ugyanmar ontse mar ki :DD

2010. szept. 26. 10:50

Hát nekem furcsa ez a sztori!!

Én 3 gyereket szültem debiben a klinikán ,és semmi baj nem volt a tisztasággal ,a dokikkal, a szülésznőkkel,pedig mi 10 napig a pic-en is voltunk ,de olyan törődést nem kaphatott volna sehol az ember mint amit ott,nekünk tiszta volt a zuhanyzó ,el sem tudom hinni azt amiről írtál!


Én feküdtem első terhesként a kórházban is na akkor megmondtam ott nem szülök soha, igy kerültem a klinikára..

Ha az embernek olyan a hozzáállása ,megérzik ott is az emberek ha kedves és tényleg figyeli amit mondanak nagyon nagyon kedvesek!!


Én 10 napig ha csak szóltam mindig jöttek segitettek,de nem csak nekem másnak is ...

2010. szept. 26. 10:33

Érdekes hozzáállás a tiéd Kedves Kata!

Szerintem meg ahol újszülött csecsemők és frissen szült anyukák vannak, ott meg kellene lennie a gyakorlatnak, hogy mikor és hogyan takarítanak, hogy az az ott fekvőknek ne okozzon kényelmetlenséget. Ennek a néhány napnak nem erről kellene szólnia. Az első gyerekes anyáknak igen is szükségük lenne segítségre. A két nagyobb gyerekemnél hellyel közzel meg is kaptam. Ilyenkor valóban érzékenyebbek vagyunk, de az alapvető tisztaság és a normális bánásmód igénye nem luxus. Mit keres egy olyan nővér, orvos a szülészeten, akiben nincs annyi emberség, hogy tiszteletben tartsa, a szülő anyát és a gyermekét? Miért kell megkeseríteni azokat a napokat, amikor az embernek a legboldogabbnak kellene lennie? Ehhez képest én nem panaszkodhatok, a legrosszabb élményem az volt, hogy ordítottak a szomszéd szobában a babák és nem tudtam aludni három éjszakán át. Az enyém velem volt, én sem tudtam szoptatni egyből, de ez senkit sem érdekelt. Nagyon örültem, hogy császár után három nap elteltével hazaengedtek.

A leírt irányelveket nem hiszem hogy akár egy kórház is maradéktalanul betartaná. De nem is a papírforma a lényeg, hanem hogy megfelelő segítséget és emberi szót kapjon az, aki megszülte a kisbabáját.

Kedves csajos77 remélem hamar elfelejtkezel ezekről az élményekről, a kisfiad biztos rengeteg örömet fog okozni még az életedben.

6. Belana (válaszként erre: 4. - 754c7e07c3)
2010. szept. 26. 10:32
Az itt leírt 10 pont a cikk alapján lehet, hogy adott volt, de hogy nem alkalmazták az biztos. Sőt mintha ellene is dolgoztak volna.
2010. szept. 26. 10:27

Szia.

Nagyon rémisztő egy történet. Nekem sem volt egy leányálom a kórházban töltött idő. A szüléssel semmi bajom nem volt, fájdalomcsillapítót sem kaptam semmit. Mi egy hétig voltunk bent júliusban a kislányommal a kórházban amikor megszületett. Nálunk is voltak elég bunkó csecsemős nővérek. A nővérekkel és az orvosokkal különösebben nem volt bajom. Nekem is volt fény alatt a kislányom mert besárgult, 4-5 nap után indult be a tejem kicsit, de akkor sem volt elég, pótolni kellett. Nagyon megviselt engem is a kórház, olyan volt mint aki börtönbe volt. Főleg hogy napokon keresztül azt mondták, hogy talán már holnap hazamehetünk. Minden nap sírtam én is. Végül 7. napon engedtek haza. Nagyon depis voltam. :S :(

2010. szept. 26. 10:20

Hm, még jó, hogy ez csak Te véleményed.

Azt hiszem még mindig inkább ott szülnék, mint akármelyik másik kórházban.


Mit is jelent pontosan, ha egy kórház Bababarát? A WHO és az UNICEF 10 pontban fogalmazta meg az intézménnyel szemben felállított kívánalmakat.


1. A kórház rendelkezzen írásos szoptatási irányelvekkel, amelyeket rendszeresen ismertessenek az egészségügyi dolgozókkal.

2. Minden egészségügyi dolgozó kapjon megfelelő gyakorlati felkészítést az irányelvek alkalmazásához.

3. Tájékoztassanak minden várandós anyát a szoptatás előnyeiről és módjáról.

4. Segítsék hozzá az anyákat, hogy az újszülöttet már a születést követő első félórában a mellükre tehessék.

5. Mutassák meg az anyáknak, hogyan kell szoptatni és a tejelválasztást fenntartani, még akkor is, ha valamilyen okból el vannak különítve újszülöttjüktől.

6. Csak orvosi indikáció esetén kapjon a csecsemő anyatejen kívül más ételt vagy italt.

7. Legyen általános gyakorlat az anya és az újszülött együttes elhelyezése a nap 24 órájában.

8. Ösztönözzék az anyákat, hogy az újszülött igényeinek megfelelően szoptassanak.

9. A szoptatott csecsemőnek ne adjanak cumit.

10. Támogassák a szoptatást segítő anyacsoportok létrehozását, és az egészségügyi intézményekből távozó anyákat irányítsák ezekhez.


Azt hiszem, sőt, tapasztaltam, hogy ezek a feltételek adottak a Klinikán. Hogy épp akkor van takarítás, és nyitva marad az ajtó, nos, talán szólni kellett volna, hogy csukják be, vagy lehet a szellőztetést így oldották meg.

2010. szept. 26. 10:19

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy veled is ez történt. Mert hogy velem is, szintén egy "bababarát" kórházban. Nekem a nővérekkel volt bajom, a dokikkal nem (mivel rám se néztek). A körülményekről annyit, hogy nekünk nem volt fürdő a szobákhoz (5 ágyas szobákhoz). A szobatársak voltak a "barátnőim", ők segítettek. A tisztaság maga volt a "csak hírből ismert"-dolog. (A kaját azt hagyjuk.) Én is be akartam adni egyik éjszaka Bencust, mert akkor már 2. napja alig aludtam, mire közölte a nővér, hogy ne adjam be, mert otthon kinek fogom adni, hadd szokjam csak a sírását alapon. Másik éjszaka (mivel nekem sem volt tejem annyi), kértem pótlást, mondván, hogy nem szopott mérhető mennyiséget. Közölték, hogy nincs(???), biztos evett, csak szarul mértem, így hajnali 2-től Bencus üvöltött, én meg reggel fél 6-ig sétáltam vele a folyosón. A 3. nap már sírva könyörögtem a férjemnek, hogy vigyen haza, mert különben fogom a gyereket és megszökünk. Minket is naponta hitegettek, hogy na, majd ma hazamehetnek, aztán csak az 5. nap mehettünk haza, de az se volt egyszerű. Szóval, nem ez volt az álom kórház (+ az álom szülés sem), de sajnos vannak ilyenek is.

2010. szept. 26. 10:19

Atyaég, hát ez elég elrettentő sztori...

Ehhez képest az én szülésem és az utána köv napok wellness-hétnek is felfogható, pedig hát az sem volt egy rózsaszin leányálom...

A lényeg hogy mostmár rendben vagytok és otthon!Örömteli babázást kivánok!!

2010. szept. 26. 10:08
A Klinika, ahol szültem, elnyerte valamikor a bababarát címet. Sajnos én nem ezt tapasztaltam. Egy nehéz szülés után egy még nehezebb hét várt ránk. A nővérek sajnos műszakról-műszakra hazudtolták meg egymást, és a higiénia is katasztrofális volt.
Most már itthon vagyunk békességben-boldogságban, de szeretném, ha mindenki látná az árnyoldalát is egy kórház "bababarát" részlegének.

Ugrás a teljes írásra: Szülésem és az utána következő kálvária
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook