Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni kálvária fórum

Szülés utáni kálvária (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülés utáni kálvária

2010. máj. 15. 21:15
Először is elnézést kérek mindenkitől hogy csak most olvastam el a hozzászólásokat. Köszönöm a sok együttérzést,jókivánságot,bíztatást. Leköltöztünk már Szigethalomra,úgyhogy ismét együtt vagyok a kislányommal és ez nagyon jó érzés. Igaz éjszaka még a keresztszüleinél alszik,de napközben velem van. Megpróbálok most már csak előre nézni és elfelejteni ami történt. Még egyszer köszönöm mindenkinek.
24. monizsofi1982 (válaszként erre: 22. - Kevian)
2010. máj. 7. 09:38

Sziasztok!

Tudom mire gondoltok,én is átestem ezen,de szerencsére én nem kerültem bele teljesen ebbe az ördögi körbe.

Kitartást,és sok-sok erőt kívánok!

2010. máj. 6. 12:09
Szia! Most az a legfontosabb, hogy tudatosítsd magadban, hogy Te nem vagy felelős azért, hogy beteg lettél. Verd ki a fejedből az ilyen "soha nem bocsátom meg magamnak" gondolatokat. Nincs mit megbocsátani, mert NEM VAGY BŰNÖS!! Beteg voltál, és arról senki nem tehet, remélem túl vagy rajta. (ha valami baleset után kellett volna hosszasan kórházba lenned és nem tudtad volna ellátni a gyereket valószínű nem jutna ilyesmi eszedbe. A depresszió is betegség) Koncentrálj a jövőre. Szokjátok egymást a kislánnyal. Anyósod előtt le a kalappal. Sok anya sem tenne meg annyit amit Ő megtett értetek. Minden jót nektek!
22. kevian
2010. máj. 6. 07:15

Az első pár hét nekem is nagyon nehéz volt. Ráadásul, voltak már phszihés problémáim a szülés előtt is.

Sok minden megfordult akkor az én fejemben is!

S ha valami nem jön össze, a mai napig sokkal érzékenyebben reagálok rá, mint valaha.

Nem merek privit írni, de ha úgy gondolod szívesen írnál egy sorstárssal, várom a leveledet!

21. Tina87
2010. máj. 5. 23:05

Húú ilyet még nem is hallottam, nagyon sajnállak.

Kitartás és szép életet nektek :D

2010. máj. 5. 18:51

Bennem is voltak ilyen gondolatok, elmentem pszichológushoz is, de valahogy sikerült túljutnom a dolgokon, kb 2 hónapon keresztül ment a huza-vona...de mostmár minden okés...

Kívánom hogy te is juss túl minden rosszon és csak a szép dolgok maradjanak meg...

2010. máj. 5. 17:33

Úgy gondolom, az vesse rád az első követ, aki soha nem volt még beteg...mert ez betegség, sajnos, nem tehetsz róla. A lehető legjobb úton vagy, kitartást!

Átérzem a problémát, nekem is sok tejek volt/van, és egyik gyerek sem szopott/szopik... Rossz érzés. Néha én is érzem a depresszió jeleit, olyankor próbálok kicsit kiszakadnia hétköznapokból! HAJRÁ NEKED IS!!!!

2010. máj. 5. 16:05
becsüld meg anyósodat,és azokat akik ebben a nehéz időszakban melletted volt.Én nem tudom mi az a depresszió hálistennek,tudod vannak nők akik valahogy arra vannak teremtve hogy egyből anyává válnak de vannak olyanok is akiknek nem megy de az utóbbiaknál nagyon tisztelem akik tesznek azért hogy jó anyák legyenek és beismerik ha nehéz vagy ha nem tudnak megbírkózni az érzéssel az uj életérzéssel.Csakígy tovább tudod vár rád a babád akiért érdemes ujra jó kedéljü vidám nőnek lenned és legfőképp jó anyává válnod.Mert nem elég megszülni és etetni a gyermeket hanem olyan szeretetet,törődést adni neki ami a boldog életre neveli.Én rossz anya példát hoztam magammal de ez tanított meg arra hogy más legyek.És lehet más életet élni lehet pozitívan,boldogan élni pláne ha van egy pici lény aki minden mosolyával mosolyt csal az arcodra nekem két ilyen tüneményem van akik nap mint nap azt az érzést adják hogy élni jó:) Néz te is a kicsidre és jusson eszedbe hogy miatta soha semmit nem szabad feladni miatta át kell lépni minden nehéz akadályt mert eljön az idő mikor átölel a pici kezeivel és azt mondja anya én ugy szeretlek.És ez minden nehéz gondolatot,érzést kimos a fejedből.Sok sok erőt és örömet az életbe.
2010. máj. 5. 14:02

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Le a kalappal előtted, hogy volt merszed elismerni hogy beteg vagy, és segítséget kérni! De elismerésem a férjed családjának is!

Sok erőt, egészséget, kitartást kívánok, és azt, hogy mielőbb visszakapd a Kicsikédet!

2010. máj. 5. 13:05

Én is csak azt tudom írni,sajnálom,hogy ez történt veled,borzasztó lehet.Rendes volt a családod,hogy melletted voltak segítettek segítenek,de szerintem nem volt jó ötlet elvinni a kislányodat tőled.Nem csodálkozom,hogy így most úgy érzed vissza esel ha nem kapod vissza.

Meg is őrülnék,ha a pici gyerekem nélkül kellene egyetlen napot töltenem,nemhogy öt hónapot.Miért csak 1x láthatod hetente?Ki döntött így?Mert orvos nem az tuti.Nem tudnának úgy segíteni neked,hogy a baba veled éljen?Neki melletted a helye,még akkor is ha beteg vagy és segítségre szorulsz.Kívánom mielőbb sikerüljön megkapnod a gyerekedet,és meggyógyulni teljesen.

2010. máj. 5. 13:05

kedves Szasza!

Éppen tegnap olvastam hasonló sztorit egy könyvben egy anyukáról. Már régebben is érdekelt a téma. Nem volt esetleg előtte terhességet, ami nem jól végződött (abortusz, vetélés, koraszülés)?

Vagy a szülés hogyan zajlott? Elvitték utána tőled? Rooming in szobában voltál? Priviben is írhatod, ha nem akarod kiteregetni!

2010. máj. 5. 13:02

Szia.

Le a kalappal elötted hogy merted állani betegségedet és félelmeidet,Ez az igazi anyuka!!!Büszke vagyok rád!!!

De hidd el minden rendben lesz,lesz időtők bőven hogy egymásba szeressetek és ott vannak azok az emberek(anyos,anyos anyukája,szomszéd...)akik mind mind melletted voltak/vannak és segitenek ha baj van!!!

csak igy tovább és meglásd meg lesz az eredménye és a célja az életednek,

Gratulálok a nagylányhoz!!!

Kislányodnak és neked is fura lesz a helyzet elsö pár hétben de ne engedd hogy a félelem legyen urrá rajtad,genetikaliga belánk van kodolva hogy miként vislekedik egy anyuka,jol fogod csinálni,hiszen a nehezén már tul vagy!!

szia

13. Bebe83
2010. máj. 5. 12:53

Ez borzaszta, nem gondoltam volna hogyu eddig is elmehet egy ilyen dolog.

De egyaltalan ne legyen buntudatod, arra gondolj, hogy nagyon jo anya vagy, Te ezzel tettel a legjobbat a babadnak hogy tavol maradtal tole 1 kis idore, amig meggyogyulsz!

Nagyon sok boldog, egyuttoltott eveket kivanok nektek.

Es csak elore nezz!!!

2010. máj. 5. 12:45

Szia!

Sajnálom ami veletek történt,de ezután már biztos sokkal jobb lesz!

Nekem is volt kb egy hónapig de nem ilyen fokú,nem volt kedvem semmihez,takarítani,főzni stb...

De én nem mentem sehova magamtól beláttam hogy ez így nem jó a férjemnek is szüksége van rám,így azóta nincs semmi gond,örülök minden egyes boldog pillanatnak,még ha csak a nap süt az is elég!

11. zitke
2010. máj. 5. 12:34

Én úgy érzem, anyának lenni sokkal több, mint maga a babázás. Felelősség valaki másért. A depresszió szülés után egy betegség, amit kezelni lehet és kell is. Teljesen egyet értek az előttem írókkal, hogy ezt felismerni, elismerni nagy bátorság.

A kezelést választani, végigcsinálni hatalmas erőfeszítés, és szerintem áldozat is, amit meg kell hozni, hogy egészséges anyukája legyen a babának, gyerkőcnek. Számomra ez is anyaság, annak a nehéz oldala, amire nem készít fel senki.

Kedves szasza14!

Én úgy érzem, megtettél mindent, ami a gyermeked harmonikus fejlődéséhez szükséges. Nagyon nehéz helyzetben, nagyon nehéz döntést hoztál, ezért elismerésem. Bár talán kívülről nem ez látszik, de én azt gondolom, hogy erős és bátor anyukája vagy a kislányodnak, akiért ezt megtetted.

Minden jót kívánok Neked!

10. nexike
2010. máj. 5. 12:25
Szia! Mostmár csak előre nézz! Sohasem késő. Nagyon sok Boldog pillanatot kívánok nektek erőben és egészségben a babáddal! Legyél büszke magadra hogy meggyógyultál és ahogy olvastam szuper anyósod van! :)
2010. máj. 5. 12:12

Szia!Én megkönnyeztem a soraidat!Örülök,hogy meggyógyultál!Szívemből kívánok minden szépet és jót a gyermekedhez!

Azért látod,milyen jó hogy vannak ilyen fórumok..biztos sok erőt adnak majd a hozzászólók is..pl,Vanesszáé..Nos,a lényeg,hogy időben kértél segítséget,és nem fordult rosszabra a helyzet..

Üdv.

2010. máj. 5. 11:29
Ez a bátorság.Bevallani, ha baj van és még idejében segítséget kérni.Csak kitartást tudik így ismeretlenül kívánni.És boldogabb szebb jövőt.
2010. máj. 5. 11:11

Azt a mindenit! Nem is gondoltam volna, h ilyen ilyen súlyos esetek is előfordulnak.. bár nem tudom mit csodálkozom. Édesanyám a szülés utáni depresszió következményeként lett öngyilkos mikor én 3 hónapos voltam.


Le a kalappal előtted, hogy volt merszed beismerni és kértél orvosi segítséget! A legtöbben ezt nem teszik meg! A továbbiakhoz sok sikert és kitartást kívánok, remélem hamarosan ismét együtt lehetsz a babáddal!!

2010. máj. 5. 11:08
Nem tehetsz arról hogy depresszióba estél!!! A gyógyuláshoz időre volt szükséged,és ezt a kislányod érdekében is ki kellett várnod.Minden rendbe jön,sok boldogságot kívánok.
2010. máj. 5. 10:54
Drukkolok Neked! Sok gyönyörű év áll előttetek együtt. Kitartás!
2010. máj. 5. 10:51
:( Sajnállak, őszintén! Viszont mostantól arra koncentrálj, hogy sikerüljön visszakapni a babádat! Sok sikert és kitartást!
2010. máj. 5. 10:46
Ne ostorozd magad, sok anyával előfordult. Egy egész élet áll előtted, hogy neveld, óvd a gyereked. Erről Te nem tehetsz! Örülj, hogy túl vagy rajta ne emészd magad csak a jóra, szépre koncentrálj. Minden jót! :)
2010. máj. 5. 10:42
Nagyon sajnálom, ami veletek történt. De azért ne keseredj el! Szereted a gyerekedet, és ez a legfontosabb. Ha együtt lesztek nap, mint nap, hozzászoktok pár hét alatt az új helyzethez, hidd el! Sok sikert és kitartást kívánok nektek!
2010. máj. 5. 10:37
Szintén depresszió. Szerencsére meggyógyultam, de hogy kimaradtam a kislányom életéből, azt soha nem fogom megbocsátani magamnak, bár most már azon vagyok, hogy ne szakadjunk el egymástól és minél több időt töltsek el vele.

Ugrás a teljes írásra: Szülés utáni kálvária

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook