Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülés utáni hólyagsérvvel mi a teendő? fórum

Szülés utáni hólyagsérvvel mi a teendő? (beszélgetős fórum)


13. nysc (válaszként erre: 12. - Matyi78)
2014. febr. 13. 12:52

Szia!

Ezt magad is tudod ellenorizni ;)

12. matyi78 (válaszként erre: 6. - Nysc)
2014. febr. 12. 11:46
...basszus ugyanezekkel vagyok most én is. Reménykedtem hogy"csak" felfázás, és iszom bőszen az Urogint...de akkor nagy eséllyel nem :( Feliratkoztam egyébként egy intimtorna tanfolyamra. Nagy reményekkel vagyok.
11. Zizisicc (válaszként erre: 10. - Nysc)
2014. jan. 26. 21:48
Sajnálom, ha rossz tapasztalatod volt.
10. nysc (válaszként erre: 9. - Zizisicc)
2014. jan. 26. 20:33
Mindketto miatt.
9. Zizisicc (válaszként erre: 8. - Nysc)
2014. jan. 26. 19:30

Kellemetlen volt? Mi? Maguk a gyakorlatok, vagy tanfolyamon voltál és az nem tetszett, vagy hogy érted?

Nagyon sok embernek segít a torna, de ennek feltételei vannak, amit be kell tartani - pl. helyesen megtanult gyakorlatok, napi rendszerességű torna, egyéni feladatsor, stb. meg persze attól is függ, kinél milyen fokú az elváltozás. És persze sokaknak nem segít, de ott némi kérdezősködés után mindig kiderül, hogy vagy nem rendszeresen csinálta, vagy nem volt saját gyakorlatsora, hanem csak könyv v. hallomás után csinált vmiket. Súlyos esetben a torna nem hoz teljes gyógyulást, de javulást akkor is eredményez, persze, ha vki betartja a feltételeket.

Szóval ne abból indulj ki, hogy sokaknak nem segített, mert nem tudhatod, miért nem.

8. nysc
2014. jan. 26. 19:18

Oszinten, en meg terhesseg alatt csinaltam, es inkabb kellemetlen volt az egesz. Ezen kivul, akihez jarhattam, az a szemely nem nagyon fogott meg ;)

Viszont rakerestem a neten mar, es sok olyan helyen jartam, ahol arrol panaszkodtak, hogy se a torna se a mutet nem segitett.


Ezert ketsegbe vagyok esve..i

7. Zizisicc (válaszként erre: 6. - Nysc)
2014. jan. 26. 19:14
Milyen tornát csinálsz? Mennyire rendszeresen, és speciálisan a Te tüneteidnek megfelelően összeállított gyakorlatokat, vagy csak úgy alkalom és ötletszerűen, ahogy eszedbe jut?
6. nysc (válaszként erre: 4. - Matyi78)
2014. jan. 26. 18:44

Elsosorban gyakori wc-re jaras, inger. Majd beboltozodas a huvelybe, ami nem tudom, hogy hat a szexualis egyuttletre...

Ezen kivul a tornazas sem megy, mert erzem, hogy "csapodik" lent. Ejszaka is kijarok gyakran, ezert a pihenes is nehez.

Az intimtorna nem segit...;(

2014. jan. 26. 15:06
Hólyagsérv akkor alakul ki, ha vmi következtében a hüvely mellső fala meggyengül, és a hólyag stabil alátámasztás hiányában beboltosul a hüvelybe. A megelőzésben és a gyógyulásban nagy szerepet játszik a hüvely izomzatának újboli megerősítése speciális tornával, lsd. Kriston Intim Torna.
2014. jan. 26. 14:41
.....én még nem estem át semmin, csak egy nagyműtéten ahol a hüvelycsonkom maradt csak. Félek, hogy hólyagsérv lesz a dologból...neked mik a tüneteid?
3. nysc
2014. jan. 20. 10:31

Koszi.

Van kozuletek olyan esetleg, aki mar atesett barmilyen kezelesen?

2. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Nysc)
2014. jan. 19. 17:16

Attól függ, milyen fokú. Orvosnál voltál vele?

Én ettől függetlenül javasolnám, hogy menj el egy intim torna tanfolyamra, ahol pontosan megtanítanák neked mik azok a gyakorlatok, amik a medencealapi izmokat, köztük a hüvely izomzatát is erősítik, és a tanfolyam végén a trénertől kapnál egy - kimondottan a te tüneteidnek megfelelő - gyakorlatsort (és hozzá egy testhelyzetet), amit aztán naponta csinálhatnál. Enyhébb esetben ez akár teljes gyógyulást is hozhat, pár hónap alatt, de a súlyosabb esetekben is javulást eredményez. Én műtétre csak akkor gondolnék - az esetleges mellékhatások miatt, ha az egyénre szabott torna rendszeres végzése nem segít.

1. nysc
2014. jan. 19. 16:32

Sziasztok!


Ha esetleg valakinel volt/van kialakult serv, hogyan lehet kezelteni? Van megoldas, gyogyulas?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook