Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés utáni fogyás ki hogyan csinálta? fórum

Szülés utáni fogyás ki hogyan csinálta? (beszélgetős fórum)


2013. nov. 12. 04:29
egyel sokszor keveset.
24. alexzsu83 (válaszként erre: 23. - Tia Marina)
2013. szept. 24. 21:00

13 hónapos a kisfiam, és a terhesség alatt 20 kilót híztam, amiből a szüléssel 11 lement, de a szoptatás alatt, és utána felugrott 5-6 kg.

9 hónapos volt a babóm, amikor még mindig 11 kg plusz volt rajtam, és mostanra vékonyabb vagyok, mint voltam terhesség előtt,( akkor M-es, most S-es ruhák) bár izomtöbblet miatt még 2 kg plusz van rajtam.

Recept: Kevés szénhidrát,sok rostos étel, és jó minőségű, alacsony zsírtartalmú fehérje, sok-sok mozgás: Nekem a baba mellett bevált, hogy jó tempósan sétáltunk babakocsival, napi 1-2 órát legalább.Ez mindenkinek jó, a babának is, mert nézelődhet, és neked is, mert mozogsz, így nem veszed el tőle az időt. Remélem még aktuális a dolog és segítettem! :)

2013. aug. 21. 13:47
Sziasztok! A kislànyom egy hete volt két hónapos, akkor kezdtem el à fogyókúràt. 67 kg-ról indultam. Màr nem szoptatok, ezért bele mertem vàgni a futàsba. Odafigyelek az étkezésre. A célom, hogy heti 1,5 kg-ot fogyjak. Az elsô héten lement 2 kg. Ezért jövô hét szerdàig (ez mindig à mérés napja) elég 1 kg-ot leadnom. Cél az 50 kg-os súly elérése.
22. hajni107 (válaszként erre: 21. - Mothertiger)
2012. szept. 4. 14:55
Szia! igazat adok Neked. de én nem olyan eszement fogyókúrára gondoltam hogy azonnal kondi terem, hanem szép lassan csak, amíg semmi rovására nem megy, pláne nem a gyerekkel eltöltött idő rovására. ha valakinek akad egy kis plusz ideje gyerek mellett és érez is hozzá energiát meg kedvet akkor szerintem belefér hogy az anyuka ezzel foglalkozzon. mértékkel. az viszont sajnos igaz hogy a média tömi az ember fejét, na meg persze a bántó megyjegyzések is elindítják az emberben a fogyás gondolatát. Neked is és babádnak is nagyon jó egészséget kívánok!!! köszi a hozzászólást!
2012. szept. 3. 11:54

Szültetek egy szép gyereket. El kellene fogadni, hogy ez mivel jár. A média teletömi a nők fejét azzal, hogy belénk sulykolja a fogyást. "Nézz ki kismamaként is csinosan, szülés után nyomás a konditerem..." Blablabla.

Nekem vécére kimenni alig volt energiám szülés után, és az azt követő években(!) is annyira lefoglalt a gyerek, hogy nem értem rá ilyeneken gondolkodni.

Fogyásom magától indult be (100 kilóval mentem szülni, 80 kilóval jöttem ki, szoptatás alatt 82-ig híztam, 27 évesen, 173 centivel). Rohangáltam a gyerek után, aggódtam érte, amikor beteg lett, kedvem nem volt enni. Olyan 3 éves lehetett, amikor megindultak lefelé a kilók. Most kevesebb a súlyom, mielőtt teherbe estem, 63-66 kiló vagyok (sajnos a fogamzásgátló miatt ingadozik).


Örüljetek, hogy egészséges kisbabátok született. Töltsétek nyugalomban ezt az időt, ne azzal, hogy olyan nőket néztek meg, akik már túl vannak ezen a szakaszon, vagy még egyáltalán nem is szültek. Mindennek megvan az ideje. Most babázni kell. :)


Mindenkinek kívánok jó egészséget, és sok örömet a kisbabához.

2012. szept. 3. 11:41
Mindenképpen várd meg a 6hetes kontrollt és kérdezd meg a dokit hogy mit szól hozzá.6hét előtt még sima szülésnél sem kezdenék tornázni nem hogy császárral.
2012. szept. 2. 18:33
Sziasztok! Engem is érdekelne a téma, 4 hete szültem igaz sajnos nem szoptatok de a külsőmmel nagyon nem vagyok megelégedve. Régen büszke voltam a vékony alakomra így 30 évesen is most meg bementem egy boltba és órákig keresgéltem mire találtam magamra egy nadrágot:( Császárral szültem tudom hogy megerőltető tornát nem szabad még egy ideig végeznem akkor milyet lehetne? Terhestornát végezzek vagy mást is lehet, mikortól lehet rendesen tornázni? Vagy még ne erőltessem?
18. hajni107 (válaszként erre: 17. - Bea0124)
2012. szept. 2. 14:18
Sajnos nem :(
2012. aug. 30. 20:10
Nem szoptatsz még ?
2012. aug. 30. 09:01
Hát most elszántam magam nagyon, már rossz érzés bemenni ruházati boltokba mindenki tök csini és meg olyan rosszul érzem magam a bőrömbe. Önbizalmam sose volt most meg pláne nincs. Úgyhogy felszívtam magam és neki láttam :)
2012. aug. 28. 20:05

Szia én szülés után kevesebb kilóval jöttem ki mint amivel teherbe estem de szoptatás alatt vissza híztam mind.

Majd szoptatás után oda figyeltem mindent ettem ugyan úgy de nem annyit!És szépen lement most már 3,5kg-al kevesebb vagyok mint amivel teherbe estem.

Türelem kell szerintem .Amúgy a fiam 13hónapos múlt.

2012. aug. 28. 20:04
köszi szépen a tanácsokat, és grat mindenkinek :)
13. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Hajni107)
2012. aug. 28. 17:14

Szia!

Nagyon nehezen ment. Szoptatás alatt szinte semmit ne tudtam fogyni. A magas prolaktin szint miatt,mint utólag kiderült.Miután abbahagytuk a szoptatást,ez 1,5 év volt. Elkezdtem mozogni. Először futottam,de a gyerektől nem tudtam megoldani egy idő után,így alvásidőben délutánonként torna dvd-kre mozogtam. És szépen lassan araszolgattak le a kilók.Az utolsó kilóknál már a táplálkozásra is oda figyeltem RR Add önmagad 2 dvd-n található étkezési tanácsokat alkalmaztam.

Nekem évek kellettek,hozzá.Szüléstől számítva 3,5 év volt. 2 éve súlyt tartok.5 kilóval vagyok kevesebb mint a baba vállalás előtt:-)

A mozgás,az életem része lett. Mai napig minden nap edzek valamit. Heti 1x futok is egy hosszabb távot.

Kitartás az kell,hozzá.

2012. aug. 28. 13:55

Én szülés után 8 nappal már szinte könnyebb voltam mint teherbeesés előtt. Viszont a szoptatás alatt Én nem fogytam hanem híztam:(

Mostmár megállt, sőt a szopi alatt felszedett kb 12 kg-ból már 4 le is ment.

Éhezni, diétázni egyáltalán nem tudok mert akkor alig van tejem. Viszont mozogni járok, zumbázni, itthon bicózok.Ja és most lesz 8 hós a fiam.

11. Cippora (válaszként erre: 9. - Gyniki32)
2012. aug. 28. 13:29

Sajnos csak 5 hétig ment a szoptatás,igaz az alatt csak úgy repültek le a kilók,ha tudtam volna hosszútávon tuti 3 hónap alatt lemegy az összes.

Mellesleg én ezt nem nevezném koplalásnak,hiszen csak a vacsora maradt ki.

10. e1e781f342 (válaszként erre: 1. - Hajni107)
2012. aug. 28. 13:17
Szia. Én 17 kilót szedtem fel, ebből 7 rögtön eltűnt a szüléssel. Sosem fogyóztam, se tornáztam, egy év alatt lement magától a maradék 10 kiló is.
9. gyniki32 (válaszként erre: 8. - Cippora)
2012. aug. 28. 13:07
Persze szoptatás alatt nem javasolt koplalni.
2012. aug. 28. 13:04
30 kilót szedtem fel,ebből még maradt rajtam 20 mikor kijöttem a kórházból.Én csak reggeliztem (bőven) és ebédeltem (lightosan) vacsi nem volt + torna,de azt hajlamos voltam elhanyagolni.Le is ment a súly.Nekem csak ez vált be,más nem!
7. Kangaroo Island (válaszként erre: 4. - Homern)
2012. aug. 28. 12:41

én sose tornáztam itthon, ha itthon vagyok van más dolgom is a tornán kívül, inkább rábíztam valakire :)


futóbabakocsival nehéz futni, megerőltető, próbáltam mert szerettem volna, de nem az igazi...

2012. aug. 28. 12:40
Sajnos én 20 kg-ot szedtem fel. terhességem alatt halt meg apósom, "bánatkaja"-ként tömtem magamba mindent, és meg is van az eredmény...
2012. aug. 28. 12:34
Egyél sokszor keveset,nálam a "kis müzlis tálka"bevált.Annyit ettem amennyi belefért.
2012. aug. 28. 12:32

ha terhesség alatt nincs nagymértékű hízás akkor magától is helyreáll a dolog,én 71kg-al estem teherbe és 69-el jöttem ki a kórházból.akinek eszik-alszik babája van biztos könnyebben megoldja,nekem nem ment volna,már újszülött korában is csak 30 perceket aludt,örültem,hogy lezuhanyoztam gyorsan :)

reggel a gyerek előtt felkelni és 30 percet tornára szánni,vagy délután az apukájára bízni ennyi időre.futóbabakocsi is nagyon praktikus,jól lehet mozogni vele és a kicsik is szeretik,az nem olyan mint sétáláskor a tötymörgés :)

2012. aug. 28. 12:30

Bár rajtam nem maradt túl sok, én nem siettem el, nem is szántam rá túl sok energiát, így kb 1 év alatt lassan adtam le a kb 6 kg felesleget.

Update ebédeket rendeltem (legalább nem is kellett főznöm a baba mellett), szénhidrátot csökkentettem (update kódokra is igyekeztem figyelni, de nem tartottam szigorúan, bűnöztem is, ha úgy kívántam), és volt 1-1 hónap, mikor tornázgattam, aztán elszállt az "ihlet", szóval a testmozgást én többnyire hanyagoltam...


ha jobban odafigyelek, és mozgok is, pár hónap alatt lement volna, de így is jó volt nekem :)

2012. aug. 28. 12:27

kitartással, másként nem megy.

rengeteget futok, kangoozok, diétásan étkezek...1,5 évvel szülés után 4 kg-val könnyebb vagyok, mint amekkora súllyal teherbe estem...de kitartás nélkül nem mentem volna semmire.

2012. aug. 28. 12:25
Sziasztok! Ti hogy tudtátok szülés után vissza nyerni a régi alakotokat? Mennyi idő kellett hozzá és hogy oldottátok meg gyerek mellett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook