Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után tényleg ha maradt még bent valami küret kanállal kaparják ki? fórum

Szülés után tényleg ha maradt még bent valami küret kanállal kaparják ki? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. júl. 8. 21:42

Ez nagyon durva:(((Jó tudni ilyenről még nem hallottam

És ahhoz,hogy kitisztítsák az embert ki kell tágítani a méhszájat vagy az már kivan szülés után?

24. jennyke 1 (válaszként erre: 17. - Urbanszkyviki)
2013. júl. 8. 21:40
:((
2013. júl. 8. 21:26

Itt a hoxa-n is tudok olyan nőről, akinek nagyon hosszú szülése volt, sok vért vesztett, fogó lett a vége, nem csinálta meg a doki a méhtisztítást szülés után, rá egy héttel negyven fokos lázzal került vissza a kórházba, újabb műtét, vérátömlesztés, gyógyszerek...


Ha úgy látja az orvos, akkor tényleg meg kell csinálni, akármennyire is fáj.

2013. júl. 8. 21:22
Egy barátnőm nemrég szült, neki nem akart elállni a vérzés, illetve a megfelelő ütemben nem húzódott össze a méhe, nála is megcsinálta a kaparást a dokija, nem volt idő késlekedni, ha nem állt volna el, akkor a méhét is el kellett volna távolítani... sokszor jobb, ha nem tudjuk mi miatt csinálja meg az orvos, nincs idő már altatásra legtöbb esetben, vagy ahogy írták többen nagyon kockázatos lenne egy kivérzett nőt altatni!
21. meoo
2013. júl. 8. 21:21
Hát nekem az első szülésem "legjobb" élménye amikor a méhlepény megszülése után zavar támadt a szülésznő és a doki arcán,nézegették a lepényt ,én kértem mutassák meg.De csak az egyik (sima)oldalát mutatták meg,mondván a másik fele nem szép.Majd minden előzetes nélkül belémnyúlt és igenis megkapart a doki!Én azt hiszem életemben ilyen szörnyű élményem nem volt!Jobban fájt mint maga a szülés.Olyan kimerült voltam,de nem volt visszaút,gondolom ők sem akartak későbbi problémát.Varrsnál kaptam érzéstelenítőt azt nem éreztem egyáltalán.
2013. júl. 8. 21:18

Én sok vért vesztettem, amit csinálták meg a tisztítást szülés után, ha bent maradt volna valami, egy újabb kaparás esetén már tuti vért kellett volna kapnom, szóval emiatt csinálta meg a dokim.


És éreztem az egészet, nem volt altatás, meg ilyesmi. Nagyon kellemetlen volt, éreztem, és fájt is, de valahogy akkor már annyira ki voltam, szerintem a nagy vérveszteség miatt. Varrást nem éreztem, mert kaptam injekciót.


Láttam az eszközt is, tényleg egy kanálhoz hasonló dolog, mint egy fagyiskanál talán ahhoz tudnám hasonlítani.


Előnye az volt, hogy nem volt erős a gyermekágyi vérzésem, és hamar el is múlt, tehát nem volt már nagyobb vérveszteségem, így megúsztam a vérátömlesztést.

19. noozimanoo (válaszként erre: 6. - Jennyke 1)
2013. júl. 8. 21:18

Bocs a kifejezésért, de Ő egy ritka szemét bandát fogott ki. :(

Emberileg, orvosilag 0 ahogy vele bántak.

18. urbanszkyviki (válaszként erre: 14. - Timeacska89)
2013. júl. 8. 21:17

Igen, a varrás durvább szerintem is.....:/

Mondjuk a kaparás is eléggé kellemetlen, de nem mondanám, hogy annyira fájna. Jó, fáj, fáj, de mégsem úgy, mégsem annyira. Kellemetlen, az tény.

2013. júl. 8. 21:15
Nekem az első szülésem után belémszakadt a magzatburok - vagyis csak kis darabok jöttek ki magától, a többi rátapadt szinte teljesen a méhem falára. A dokim nem mert altatni, mert szerintük túlságosan belefáradt a testem a szülésbe, így csak érzéstelenítőt kaptam. Éreztem, mozgattak rendesen össze-vissza, teljesen hullámzott nekem is a hasam, mint kb. egy vízágy, de nem fájt, csak éreztem, kicsit kellemetlen volt. 2. szülésemnél ugyanígy jártam, ugyanígy belémszakadt a magzatburok (a gyerekek túl nagyra nőttek, és a burkot teljesen a méh falához préselték már egy ideje, és az aztán úgy is maradt állítólag), itt egy másik orvos volt. Szülés után csak azt vettem észre, hogy a doki igencsak elgondolkodva és tanácstalanul nézi a "lényeget", és odahívott egy másik valakit is - hogy orvos volt-e vagy szülésznő, én már nem is tudom....De addig-addig tanakodtak, míg rákérdeztem, hogy véletlenül nem-e szakadt belém a magzatburok? És akkor visszakérdeztek tátott szájjal, hogy én ezt honnan tudom....:) Elmeséltem az előző szülésemnél a történetet és fellélegeztek, mert ők sem mertek elaltani szülés után. Érzéstelenítő mellett kapartak aztán ki megint. 3. szülésemnél azért már nem szakadt belém semmi sem.....;)
16. Z.Györgyi (válaszként erre: 9. - Anyuccci)
2013. júl. 8. 21:06
21. héten történt spontán vetélés után altatás és érzéstelenítés nélkül kapartak ki. Mindet éreztem, de a lelkem annyira fájt, hogy amellett ez már nem számított. Szóval sajnos van ilyen...
2013. júl. 8. 20:54
Köszi:)Úh jó tudni:(
14. Timeacska89 (válaszként erre: 11. - Jennyke 1)
2013. júl. 8. 20:49
kellemetlen volt de nem mondhatom hogy nagyon fájt,a varrás sokkal durvább volt!!!
2013. júl. 8. 20:48
Ok:)
2013. júl. 8. 20:48
Szerintem ha meg akarsz bizonyosidni erről kérdezd meg a dokid.Az a tuti!:)
2013. júl. 8. 20:47

Köszi:)

Timeacska89 akkor téged sem altattak:(És nem éreztél semmit?

2013. júl. 8. 20:43
9hete szültem,nem maradt benn semmi de a biztonság keeedvéért engem is "kitisztitottak" nem altattak,érzéstelenitőt a gátmetszés előtt kaptam,ennyi volt,meg majd egy ujabbat a varrás közben.
9. anyuccci (válaszként erre: 8. - Jennyke 1)
2013. júl. 8. 20:42

Nézdén nem mondom hogy nem fáj...mert rohadtul fáj a szülés...de egy ilyen küretet akkor sem csinálnak csak úgy...Akkor ordíthatnál vagy 15 perce keresztül.

Ja és nem 5-6x kaparnak...hanem Nekem úgy volt hogy kitágítottak de akkor már el voltam zsibbasztva és mire újra kinyitottam a szemem már kész is volt...

Nem csak altatnak de érzéstelenítő inyekciókat is kaptam.

És a szülés után is.De Nekem az ha most lett volna olyan a szülésem csáazárral végződött volna.

Ne félj....Nem hentesek a dokik akik meg igen annak rossz a híre is,ahhoz nem szabad menni.:)

8. jennyke 1 (válaszként erre: 7. - Anyuccci)
2013. júl. 8. 20:37
Na csak azért kérdezem mert ez tényleg fura meg ezzel az erővel a terhességmegszakítást is csinálhatnák így altatás nélkül és biztos nagyon fájhat.(((
2013. júl. 8. 20:35

Hát ez Nekem egy kicsit olyan horrorisztikus....

Én tudnék mesélni erről,mert 39 óra vajúdás után,fogóval született a lányom.De a kaparáshoz elaltattak és ez lassan 10 éve volt....

Nehezen hiszem el hogy képesek lennének erre...

2013. júl. 8. 20:33

Ebben a cikkben találtam:


[link]



És ezt olvastam:


45 percig varrtak össze, de mindeközben többször is kikapartak, mert bent maradt a méhlepény egy része, és még a magzatburokból is bent maradt sok. Ha jól emlékszek 5-6 alkalommal kapartak ki. Újra olyan fájdalmaim lettek, mint amikor már nagyon elviselhetetlen volt a vajúdás. Semmi fájdalomcsillapítás nem volt, csak 2 lidocain injekció külsőleg

5. e1e781f342 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. júl. 8. 20:33
Nekem az első gyerkőc után bent maradt a lepényből néhány darabka, és őszintén szólva nem tudom milyen eszközzel kapartak ki. Egyáltalán nem fájt, pedig a hasam is hullámzott közben.
2013. júl. 8. 20:31
Annak idején nem altatásban csinálták, gondolták, már tök mindegy. Nekem nem volt mindegy! Tényleg jobb, ha kikaparják, mint utána bármi gond legyen!
2013. júl. 8. 20:30

Szia!

NEkem az első szülésem után altatásban csináltak méhüri mosást,mert a lepényem darabokban jött ki,és úgy volt vele a doki hogy inkább megcsinálja mint valami bent maradjon és begyulladjon.Csak indokolt esetben csinálják és altatásban.

2. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. júl. 8. 20:29

Ez butaság. A műszer neve valóban kanál, de nem szó szerinti kanál, mint evőeszköz.

És altatásban végzik a műtétet, nem érzéstelenítő nélkül.

Abban az értelemben igen, olyan, mint egy terhességmegszakítás, hogy küretet végeznek. De ezt egészségügyi küretnek hívják.

2013. júl. 8. 20:25
Ez akkor olyan mint egy terhesség megszakítás?És nincs érzéstelenítés sem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook