Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után mikor jött a következő baba? fórum

Szülés után mikor jött a következő baba? (beszélgetős fórum)


23. pteri (válaszként erre: 18. - Baby0309)
2010. dec. 10. 13:42

Nagyon sajnállak, tényleg nem könnyű a helyzeted.

Ami a két kicsit illeti, pont akkor tudsz a nagyobbal is foglalkozni, ha nem érzi, hogy itt a kicsi engem meg bevágtak az oviba, hogy ne legyek láb alatt. Hidd el, a gyakorlatban az ilyen kétségek eltűnnek, nagyon remélem, hogy megtapasztalhatod. Én sose éreztem, hogy a nagyobbat különösebb hátrány érné, persze nem ő a világ közepe most már, de ezt akkor is átéli, ha idősebb, akkor még jobban felfogja. Együtt felnőnek pár év múlva pont kevesebb lesz a gond, mint egy nagyocskával, meg picivel.

Szorítok nektek, fel a fejjel.

22. Kriszti1212 (válaszként erre: 20. - Edyt7)
2010. dec. 9. 20:00
Gratulálok :) Szép nagy család :) Nálatok aztán biztosan van zsibongás bőven :)
21. Baby0309 (válaszként erre: 20. - Edyt7)
2010. dec. 9. 18:35
Aztaaaaa gratulálok :)))
20. edyt7
2010. dec. 8. 08:33

Sziasztok!

Nekem 7 gyermekem van!

A korkülönbség változó: 2év - 3év 9hó között

Sorban így:

1. 1991.07., 2,5 év múlva:

2. 1994.01., 2 év múlva:

3. 1996.02., 3 év 9 hónap múlva:

4. 1999.11., 2 év 10 hónap múlva:

5. 2002.09., 2 év múlva:

6. 2004.09., 3 év múlva:

7. 2007.09.

Nekem a legnehezebb a 2 év különbség volt, de az már a 3. és a 6. gyerek esetében volt. Segítségem nem igazán volt, csak minimális. De túl lettünk rajta. A másfél év különbség még húzósabb lehet, de sokan megcsinálták, főleg ha csak 2 gyerek van. Viszont ha nekem úgy jöttek volna, akkor sem vetettem volna el semelyiket sem, sőt!

Most már sajnos nem lehet több, de szívem mélyén sajnálom! :)

19. ca7d49f381 (válaszként erre: 18. - Baby0309)
2010. dec. 2. 12:39

Nehéz helyzet de hidd el ha tudnád a miénket akkor elájulnál.

Majd megírom privát üzenetben hogy más ne lássa csak te.

Jó várom a fejleményeket.

Tudom hogy neked a legnehezebb.

És anyukád mit szólt hozzá.?

18. Baby0309 (válaszként erre: 17. - Ca7d49f381)
2010. dec. 2. 12:22

Nehéz helyzetben vagyok,mert anyuval és öcsémmel élek egy 3 szobás lakásban,mienk a nagy szoba. Elköltözni azért nincs jelenleg lehetőségem,mert a lakáshitelt én fizetem,más nem tudja. Ha elköltözünk anyu egyedül nem tudja fenntartani magát. Öcsém még sulis. Tudom,h szörnyű,de várom,h elkezdjen dolgozni,mert már elegem van,h mi tartunk el mindenkit. Ez az egyik ok. A másik pedig,h félek attól hogy a Fiammal nem fogok tudni úgy törődni,ahogy egy akkor másfél éves Fiúval kéne. Egy kisbaba minden szabadidőmet elvenné és nem tudom,h hogyan oldanám meg ezt a dolgot. Sőt azt sem tudom,h más anyukák hogyan oldják meg ezt úgy,h a nagyobbik gyerek ne szenvedjen hiányt. Ha ovis lenne,akkor más lenne a helyzet.

Ez csak a negatívum...van,ami mellette szól,de egyedül nem tudom mihez kezdjek. Majd megírom a fejleményeket,az biztos,hogy lelkileg most összetörtem :(

17. ca7d49f381 (válaszként erre: 16. - Baby0309)
2010. dec. 2. 11:50

Szia.

Akkor most mi lesz,nem tartod meg?

Pedig te szeretnéd igaz?

Sajnállak hogy ilyen helyzetbe kerültél,mert ez neked a legrosszabb.:(

Amúgy mi sem állunk anyagilag olyan jól,mégis ha az lennék én megtartanám.De ebbe nem lehet beleszólni.

Nem tudod rábeszélni mégis a férjedet?Biztos van olyan ok is amiért érdemes megtartani.

16. Baby0309 (válaszként erre: 15. - Ca7d49f381)
2010. dec. 2. 11:33

Szia!

Igen meg,de sajnos nem igen hajlik a dologra és olyan érveket sorakoztatott fel,amivel egyet értek,de mégis fogalmam sincs mit tegyek :( Nagyon össze vagyok most zuhanva,nem tudom mi lesz :(((

2010. dec. 2. 08:18
Szia.Na mi újság?Megbeszéltétek a pároddal a baba témát?
2010. dec. 1. 19:12

Mi meg albérletben lakunk,de hiába két szobás mégis csak egy szobát használunk,de azután is így lesz ha még egy lesz.

Mi azért szeretnénk még egy babát mert én nem akarom hogy egyke legyen,inkább osztoszkodjanak de legalább boldogok lesznek együtt,nem azt keresi hogy kivel kéne játszani hanem ott van neki a tesó.

De én sem szerettem volna egyedül felnőni.Nekem még 3 tesóm van és nagyon szeretjük egymást.

2010. dec. 1. 19:04

Nem vagy tolakodó :)

Csak annyi a dolog lényege,h Ő mindig is egy gyerekről álmodott,egy gyereknek szeretne mindent megadni,amit csak tud,kettőnél már osztozni kell:)))(persze ezt elvicceli mindig).

Meg hát,amit írtam,h a helyhiány....sajnos egyenlőre egy szobában vagyunk és ha jön a másik Pici,akkor nem tudom hogy lesz. 1-2 évig elvagyunk így(nem én lennék az első),de utána már semmiképp nem jó így.

2010. dec. 1. 17:21

Hát ő szeretne csak én tartok tőle egy kicsit.

Én már átgondoltam minden lehetőséget hogy hogy volna jó,de az elejétől úgy terveztük hogy kettő lesz,csak míg várandós voltam addig nem gondoltam milyen sok baj van egy kicsi babával.

Sajnálom hogy elvesztettétek a babát.

Igen én sem tudom milyen az összenövés csak hallottam a szelét.

Miért nem akarja a párod?Ne haragudj nem akarok tolakodni,ha nem akarod elmondani nem baj.

11. Baby0309 (válaszként erre: 10. - Ca7d49f381)
2010. dec. 1. 16:37

Igen tudja! Őszintén Ő annyira nem vágyik másik gyerekre. De majd este átbeszéljük,hogy akkor hogyan legyen tovább.

Nekünk másfél év kellett,mire sikerült a Manó(közbe volt egy méhen kívülim sajnos). Erre most mikor egyszer véletlenül hibáztunk egyből összejön..hmmm.

Érdekes a mellem nekem is nagyon feszült az első terhességemnél,de most egyáltalán nem érzem ezt a feszülést,talán mert szoptatok azért,nem tudom.

Nem tudom mit jelent az összenövés,nem hallottam még róla. Te férjed vágyik másik babára?

2010. dec. 1. 15:45

Igen,mert itt is azt olvastam hogy 10-12nap után érezhetők a jelei,mi pedig úgy egy hete voltunk együtt a párommal.Tehát olyan hétvége fele kellene éreznem valamit.

Amikor én terhes lettem a lányommal nekem nagyon feszült a mellem,meg egy kicsit émelyegtem is,de nem hánytam soha.Még emlékszem hogy azt hittem hogy azért fáj a mellem mert meg fog jönni,mert mindig fájt előtte,de mióta megszültem azóta nem fájt sose.

A kislány nekünk 1és félhónap próbálkozás után sikerült,de mivel én császáros voltam,így szerintem nehezebben leszek terhes is.

Szoktam olvasgatni és sokan írnak az összenövésekről császár után.De nagyon remélem nekem nincs ilyen problémám.

A párod már tudja?

9. Baby0309 (válaszként erre: 8. - Ca7d49f381)
2010. dec. 1. 15:21

Köszönöm :)))

Amit először éreztem az a gyomorégés(már egy hete érzem). De ezt még nem gondoltam,h attól van. A másik,h éjszaka min. 2szer megyek pisilni(ez kb 4-5 napja tart vagyis figyeltem fel rá). A harmadik,amiről már nagyon gondoltam,h vlm lehet,hogy ha fújom az orrom,akkor vérzik kicsit. Ez a Fiamnál is volt. Mondjuk mind3 tünet volt.

De őszintén szólva a tünetek előtt is már szinte tudtam,hogy babás vagyok,mert valahogy "ismerős" volt az érzés,amit alapjáraton érzek. Ez kicsit hülyén hangzik,de tudtam,h mi a helyzet!

10-e még messze van,addig még érezhetsz bármi arra utaló jelet :)

2010. dec. 1. 14:44

Én pedig gratulálok nektek!!!

Azért a szívem mélyén én is örülnék egy kicsit,hiába félek.

Amúgy te éreztél terhességre utaló jeleket?És ha igen mikor mennyi idő után?

7. Baby0309 (válaszként erre: 5. - Ca7d49f381)
2010. dec. 1. 14:28

Igen,reggel megcsináltam. Egy másodperc alatt 2 csíkos lett!


Kicsit még nem vagyok magamnál,örülök is,meg nem is,nem tudom. Majd este apával egy beszélgetés és tisztábban látok majd!

Szívem mélyén azért örülök,igen!!!

2010. dec. 1. 14:20
7év, 2 év:O)
5. ca7d49f381 (válaszként erre: 4. - Baby0309)
2010. dec. 1. 14:19

Szia.Nem mert nekem 10.-e körül kell megjönni,addig várok,de sajna még nem érzek semmi,terhességre utaló jelet:(

Lehet azért mert még nincs itt a köv. baba ideje.

És nálad?Megcsináltad a tesztet?

4. Baby0309 (válaszként erre: 26. - Andi870110)
2010. dec. 1. 10:39
Na kiderült már valami?
2010. nov. 30. 20:32
Nekem most 15és fél hónapos a kisfiam. 3hónapja próbálkozunk a kistesóval, eddig sikertelenül. A gyerekorvosom szerint a legideálisabb korkülönbség a kicsik között 2-3év. Egymáshoz nőnek, tudnak még együtt játszani, később már nem lesz olyan a kötődés. És nagy igazság, mert a bátyám és köztem 6,5 év van, húgom 11,5 évvel fiatalabb nálam és sajnos nem a jó testvéri kapcsolatunk van :( Anyaként vele is sokszor így bánok, mintha a lányom lenne. Ez persze akkor is így lenne, ha nem lenne még gyermekem...
2010. nov. 30. 17:47
2 év 7 hónap van köztük
2010. nov. 30. 15:09
amugy érdekes,mert pl bnöm az egy picitöl teljesen kész volt,én meg a háromtól nem fáradtam ugy el:)mindig kérdezte,hogy birok ennyivel,de higgyétek el simán bele lehet rázkodni:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook