Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után mennyi időre van szükség, ahhoz hogy a szervezet jól viselje a különböző megterheléseket? fórum

Szülés után mennyi időre van szükség, ahhoz hogy a szervezet jól viselje a különböző megterheléseket? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 1. 20:52
Én 18 éves vagyok és nem valami testes lány, de szerencsémre könnyen szültem.3,5 óra alatt meglett a nem kicsi fiam(3950g, 58cm), akit egy héttel túlhordtam és hála istennek két héttel szülés után teljesen jól érzem maga, leszámítva, hogy néha enyhén fájogat a medencém.
12. danama
2009. máj. 4. 08:13
6 hét, én szülés után 3 hétre ment egy jó szám a rádióban és elkezdtem rá csörögni meg kavarni, hát utána 3 napig megint csak éreztem a méhemet rendesen
2008. máj. 23. 18:54
Szerintem 6 hét az, ami mindenképp kell. lelkileg és testileg ekkor minden elmúlik:-) Az első 2 hét szülés után... brutális, a szülésnél sokkal rosszabb. Erről viszont sehol nem szól a fáma...
10. zsuzsannaraj@freemail.hu (válaszként erre: 9. - D0860dee94)
2008. máj. 23. 14:34
én tizenkét órát vajudtam kemény munka volt de utolag csak a szépre emlékszem.amikor meglátam és mintha apát látam volna ,amikor a szülés után acicire tették és ugyesen szopizott ezt nem lehet elfelejteni.
2008. máj. 22. 13:21

Minden nagyképűség nélkül egy "nyikkom" sem volt, fájt, fájt, de el lehetett szuszogni!

Sőt amikor még nem lehetett nyomni is vissza tudtam tartani... :) (talán azért, mert izgultam, nehogy vmilyen anyagcsere végtermék az asztalra kerüljön..., az olyan ciki lett volna... :) )

Amúgy túlhordtam 10 nappal és a végére még a viszketegség is kijött rajtam... na az volt nagyon komoly...!!!

Császár...hát szóban volt, de mégsem lett belőle semmi, pedig a téraránytalanság ismert volt nálam.

Szerencsém volt nagyon, hogy nem szakadtam és nem lettem aranyérmes sem :)

A varrásról már nincsenek szép emlékeim és a szülés utáni hasnyomkodásról sem... menni meg kb. 2 hónap után tudtam csak normálisabban...

Szétrepedt a farkcsontom, először úgy volt meg is kell operáljanak, de aztán szerencsém volt...

2008. máj. 22. 11:09
le a kalapal hogy simán megtudtad szülni neked biztos hogy több idöre lesz szükséged hogy rendbe jöjj.orvosod helyébben császároztalak volna,indokolt lett volna.
7. 8063d44440 (válaszként erre: 5. - D0860dee94)
2008. máj. 22. 11:00
Szép nagy babát szültél, gratula, de hogy egy hang nélkül?Azért nem lehetett könnyű. A fiam 3350g és 50 cm volt , de kemény volt, maga a szülés, utána nem volt más gondom csak nagyon sokáig gyenge voltam
2008. máj. 22. 10:57
természetesen szültem, nem is volt semmi problémám mindaddig amig nem kezdtünk babkocsival sétálni, ugyanis ekkor azt vettem észre, hogyha többet sétáltam akkor elkezdett fájni a hasam alja, olyan menstruációs görcsökre hasonlitó fájás, ami ha pihetem elmúlt.Arra gondoltam, hogy egy másfajta mozgás még mindig kényesen hat, 6 hós a fiam, de nem voltam vmi nagy mozgásnak kitéve, ami csak a háztartást illeti annyit mozogtam- elszoktam?
2008. máj. 22. 10:56
minimum 6 hét, de egyénenként változó. Az én kisfiam 4810g és 55 cm volt... egy hang nélkül megszültem, nekem szerencsére könnyen ment... de ami szülés után volt... azt nem kívánom senkinek. Szétment a medencém és még most sem vagyok oké. :(
2008. máj. 22. 10:51
az attól is függ hogy simán vagy császáral szültél
2008. máj. 22. 10:48
Attól függ... Hogy szültél, milyen terhelés...
2008. máj. 22. 10:46
Az attól függ, mit értesz terhelés alatt. Általában 4-6 hét.
2008. máj. 22. 10:46
Szülés után mennyi időre van szükség, ahhoz hogy a szervezet jól viselje a különböző megterheléseket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook