Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés után mennyi idő után lehet újra neki állni tornászni? Izületekenek nem árt meg a korai mozgás? fórum

Szülés után mennyi idő után lehet újra neki állni tornászni? Izületekenek nem árt meg a korai mozgás? (tudásbázis kérdés)


2008. jan. 30. 19:21

Nekem azt mondta a dokim, hogy 6 hétig ne is gondoljak rá, de utána, a 6 hetes kontroll után nyugodtan lehet.


anbene: azért nem jó fogyókúrázni szoptatás alatt, mert ilyenkor a méreganyagok eltávoznak, így az anyatejbe is bejutnak. Bírd ki a szoptatás alatt és ha szerencsés vagy, akkor már ez az idő alatt is fogysz magadtól.

2008. jan. 30. 13:25

Szia! Ezt találtam:

Szoptatás alatt a szülés utáni néhány hetet várjunk, addig nem ajánlott semmilyen sport. Testünknek regenerálódnia kell, a méhnek vissza kell húzódnia, ezt a folyamatot a szoptatás egyébként elősegíti. Néhány hét után már nyugodtan lehet mozogni, csak figyeljünk arra, hogy tényleg ne legyen túl magas intenzitású az edzésünk.

2008. jan. 29. 13:14

Sztem a fogyókúra, elég veszélyes lehet, én félnék hogy elmegy a tejem, vagy nem lesz elég tápértéke, ha nem étkezek "normálisan".

Ezért érdekelne, hogy tornázni lehet-e már, még is ezeket az eltunyult izmaimat egy kicsit újra formába hozni, és hátha egy két kg lecsúszna.

2008. jan. 29. 09:33
Igaz, hogy nem torna, de szülés után mikor lehet fogyókúrába kezdeni?
2008. jan. 29. 09:24
én szülés után kaptam egy tájékoztató füzetet az orvosomtól abban volt pár gyakorlat is amit már a szülést követő héten is lehet végezni
2008. jan. 29. 08:38
Szülés után mennyi idő után lehet újra neki állni tornászni? Izületekenek nem árt meg a korai mozgás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook